Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Naavle
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 00:25

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#31 Post autor: Naavle » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 14:56

Zdecydowanie 4. Lgną do mnie jak do magnesu. Brr..


9w1
ENFp

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#32 Post autor: boogi » poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 23:25

Sakuya pisze:Moja najlepsza przyjaciółka i najlepsza kumpela to 7w6. Taaaaka energia z tych związków, i wcale się ze mną nie nudzą :mrgreen: Świetną kumpelą jest też 5w6.
Iskrzy pomiędzy mną a 2kami i 6tkami, trudno nam to jednak popchnąć dalej i przeważnie w związkach jestem z innymi typami, ale cięzko mi po fakcie określić ich numerki.. : )
Przyciągam 8ki,ale strasznie się z nimi prztykam i kłócę! Nie moge znieść tego "twardo-głowego" myślenia. Ale na stopie dziewczyna-dziewczyna da się-wypróbowałam :D
z 9tkami innymi nudy troche :wink:
z 1kami o tyle żeby się powygłupiać.
z 4kami dobrze łapię kontakt ale za bardzo mnie wkurza "przeżywanie" ostentacyjne troszke, żeby było z tego co więcej :wink:
3ki żadnej nie znam chyba,a szkoda, ciekawa jestem :D
Ciekawe, ile z wczesniej przyporzadkowanych do roznych enneatypow osob, jest w rzeczywistosci Trojkami...
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#33 Post autor: NoMatter » wtorek, 13 kwietnia 2010, 10:23

Ciekawe, ile z wczesniej przyporzadkowanych do roznych enneatypow osob, jest w rzeczywistosci Trojkami...
Mnie też to interesuje, sam ostatnio zaczynam Trójek zauważać coraz więcej.
Ogólnie Trójka ma bardzo negatywny opis na stronie i krąży wokół niej mnóstwo negatywnych stereotypów, więc nie dziwie się ludziom że nie chcą się przyznawać do takiego typu, ani znajomym Trójek niechcącym przyjąć do wiadomości że ich najlepszy kumpel to Trzy. Bo jak to?! :lol:

A co do tematu - sam jestem aktualnie w związku z 9 ;)
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
bssistema
Posty: 84
Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2010, 23:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kosz

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#34 Post autor: bssistema » wtorek, 18 maja 2010, 09:20

W przyjaźni z Jedynką (raczej na stówę 1w9) jak chyba nikt jeszcze w tym wątku. Czasem denerwuje ją moja bierność :P
Przyciągam ostatnio Dwójki, Czwórki i wcale mi to nie przeszkadza.
Trójeczki żadnej nie znam albo nie potrafię jej określić.
9w1
Spoiler:
Obrazek

Awatar użytkownika
Naavle
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 00:25

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#35 Post autor: Naavle » poniedziałek, 5 lipca 2010, 16:15

Do mnie lgną, jak już pisałem 4ki, ale mam też dwie, przyjacielskie, trwałe znajomości z 7w6. Są... weseli i fajni ;p
9w1
ENFp

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#36 Post autor: Grin_land » wtorek, 17 sierpnia 2010, 00:28

Do mnie jakoś ostatnio głównie 7mki. Dość z tym zabawy jest, super, ale mam nadzieję że ta passa się już skończy ;)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#37 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 26 grudnia 2010, 19:02

Grin_land pisze:Do mnie jakoś ostatnio głównie 7mki. Dość z tym zabawy jest, super, ale mam nadzieję że ta passa się już skończy ;)
hehe

Najbardziej przciągam 4,5,7,8
4 bardzo żywe istoty, zwykle mają dużo wiedzy i pomysłów i zachwycają się moimi – super. Ale wkurza, że uważają wszystko za wyjątkowe. Czasami mam ochotę ściągac je na ziemie i studzić ten entuzjazm (ale tu wątpliwość: czy mam prawo?)
5 – najbardziej bezkonfliktowe znajomości. Są jak takie obłoczki, przepływają, wyrzucają swój monolog, ja wyrzucam swój... super, jaka insporacja..! Musze tylko pamiętac, by nie odzywać się do nich częściej niż raz na miesiąc..
7 – uwielbiam, są otwarte na moją inicjatywę, śmieją się ze wszystkiego a często z niczego, ale zaraźliwie. Czuje takie wsparcie i bezpieczeństwo z nimi ; ) Po pewnym czasie problemem okazuje się egoizm 7k, ciągła potrzeba stymulacji oraz to, że z czasem ich fascynacja moją osobą słabnie.
8 –bardzo lubię, wręcz terapeutycznie działa to, że mogę być bezpośrednia i 8ki się nie wycofują. Mam też impuls natychmiastowego korygowania powierzchiwnych sformułowań 8ki, co wywołuje kłótnie. Ze zdumieniem stwierdzam, że 8ki są dość ogarnięte społecznie, wiedzą jak się zachować – to już ja wszczynam więcej konfliktów.. Może dlatego, że one bardziej serio podchodzą do ew. starć – dla mnie to luz, jak upadne i się mnie zmiesza z błotem.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#38 Post autor: Grin_land » niedziela, 26 grudnia 2010, 20:20

Twój opis 4 mnie zadziwia. Nigdy nie skojarzyłabym kogoś takiego z typowym 4- większość osobników tego typu jakie spotykam to raczej malkontenci. Część też ma spore opory żeby zachwycać się cudzymi pomysłami.
Za to 7 nie postrzegam jako egoistów, raczej bardziej oddalonych, chłodnych wewnętrznie lub powierzchownie patrzących ale normalnych i dobrych ludzi, którzy chcą żeby innym było z nimi dobrze (w mniejszym lub większym stopniu opiera się to na wrażeniu że innym jest z nimi dobrze)

Ps. może jesteś 8? z Twoich niektórych postów czasem odnoszę wrażenie że niekoniecznie jesteś 9. Nie wiem jak z 7- odnosząc się do Twojego podpisu, nie do końca przypominasz te, które znam z forum, ale to w sumie żaden wyznacznik.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#39 Post autor: kroplablekitu » niedziela, 26 grudnia 2010, 22:34

Prawdą jest, że w żadnym z opisanych typów nie jestem w stanie w pełni się odnaleźć, trochę mnie to wkurza : ] Pozory mylą, ale faktycznie, w testach wychodzi mi ostatnio, że jestem 8. Wg. mnie testy robione są na poziomie przeciętnej 9tki, więc jak 9tka zaczyna się budzić, to w teście może jej wychodzić coś innego. Ósemką nie jestem, bo mam inne problemy i dopiero utożsamienie z 9tką pozwoliło mi odkryć klucz do ich rozwiązania (np. że czuję się mało wazna i z tego powodu nie chce odnosić sukcesów)
Grin_land napisał(a):
normalnych i dobrych ludzi, którzy chcą żeby innym było z nimi dobrze (w mniejszym lub większym stopniu opiera się to na wrażeniu że innym jest z nimi dobrze)
Prawda, tylko spróbuj nie czuć się dobrze. I wtedy właśnie wychodzi egoizm 7-ek, bo albo się wkurzą, albo oleją, w każdym razie nie ujdzie ci na sucho. Takie przynajmniej są moje doświadczenia, (może Ty spotkałaś inne 7-ki?)

Jak się zastanowię, to rzeczywiście, wygląda na to, że 4-rki mogły narzekać, ale musiało to po mnie spłynąć, bo skoro nie mogę komuś pomóc ani połączyć się w bólu/ złości/ czymś jeszcze to naprawdę nie wiem, co zrobić, więc ignoruję.... I dlatego w ogóle tego nie pamiętałam. Hm.
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#40 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 11:50

co do 7- "najgorsze" jakie spotkałam w takim wypadku uciekały. Znaczy po prostu nie wiedziały co zrobić, brały do siebie/na siebie złe emocje lub niezadowolenie i starały się być jak najdalej od tego, kto nimi epatuje. Ale to dopiero gdy już nie potrafiły sobie z tym poradzić. Być może nie mam racji, ale stadia reakcji na złe emocje jakie zauważyłam u znanych mi 7 to :
1.zaprzeczenie/niedostrzeganie
1a.(czasem) próba manipulacji słowami i znaczeniami- np nie płaczesz, tylko mokną ci oczy.
2. eskalacja smutku - kiedy zrozumieją (po wielokrotnym tłumaczeniu) że coś zrobiły źle, że coś jest ich winą - niech to będzie nawet jakiś drobiazg, który wystarczy po prostu zmienić i będzie ok- popadają w drugą skrajność- powiększają swój błąd i smutek nieproporcjonalnie do przewinienia lub zaczynają mówić że wszystko spieprzyły, dramatyzwać itp- uwaga- to musi dotyczyć czegoś wyjątkowo ważnego dla 7, a sama 7 musi być trochę niedojrzała.
3. "i tyle mnie widzieli"- czyli ucieczka- następuje bardzo szybko po punkcie 2, jeśli 7mce nie zależy specjalnie na tej znajomości to może wystąpić zaraz po pkcie 1szym.

U bardziej dojrzałych 7, lub gdy mówimy o problemach niezwiązanych z 7, a ona poczuwa się do wysłuchania nas to wyczuwalne jest pewne skrępowanie w atmosferze, zapewne dlatego że 7 nie za bardzo wie, co zrobić z naszymi złymi emocjami (skoro nie wie co zrobić ze swoimi?) ew. usilne próby rozweselenia.

Jeśli 7 widzi że ktoś nie czuje się przy niej dobrze to raczej nie będzie się w jego towarzystwie obracało - to chyba zdrowe i normalne.

a co do Twojego typu- może coś spoza triady gniewu- skoro jesteś działającą 9, poczuwasz się do tak aktywnego typu jak 8 i jednocześnie robisz wszystko wg ustalonego wcześniej planu- pisałaś w którymś poście że nawet płaczesz jak masz na to "okienko" to spróbuj poczytać o 3 może? Nie twierdzę że to mój typ dla Ciebie, ale wymienione rzeczy "składają" mi się tylko w tamten typ.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
kroplablekitu
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 19 października 2010, 15:09
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Jaki typ osobowości najczęściej przyciągają 9

#41 Post autor: kroplablekitu » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 20:41

Dokadnie tak jak piszesz mają 7ki, z tym że
Grin_land pisze: Jeśli 7 widzi że ktoś nie czuje się przy niej dobrze to raczej nie będzie się w jego towarzystwie obracało - to chyba zdrowe i normalne..
wg mnie super by było jakby nie uciekały od problemów. Za to lubię 4rki. Trochę przesadzają, mają te swoje wzloty i upadki, ale jeśli jesteś ważna to będą wracać i próbować się dogadać i za to je cenie. Poza tym też nic mnie złego nie spotkało od 7ek, ale mnie w ogóle mało co złego spotyka od ludzi - kwestia punktu widzenia. Myślę, że mogłyśmy się trochę nie zrozumieć, bo dla mnie egoizm to nie jest jakaś straszna wada, tylko wręcz podstawowa cecha ludzkiego charakteru i wg mnie wszyscy ją posiadamy, tylko inaczej wyrażamy.

3ki się przechwalają co uważam za bardzo w złym stylu, nawet jak jest powód do tego. Poza tym uważam, że bycie szczerym jest kluczowe, żeby być coraz silniejszym, (mądrzejszym i lepszym) a 3ki za często zakładają maski. Poklask otoczenia jest mi zbędny do dobrej samooceny. Wolę być w awangardzie lub nawet zupełnie sama, jeśli to przybliża mnie do prawdy. Czasami poklask tłumów jest do czegoś potrzebny, ale nie sądze by miał jakąkolwiek wartość poza czysto użytkową.
Aha i wstyd jest mi kompletnie obcy. Jestem dumna z siebie, chociaż mam sobie wiele do zarzucenia.


Myślę, że opis typu jest tylko mapą. Mapy można zmieniać, ale tylko w nas jest droga. Poczuwam się do bycia 9tką bo teraz mi to pomaga w rozwoju. Jedyny problem polega na tym, że wypowiadając się na podforum typu, do którego nie należę, mogę wprowadzać w błąd. Ale serio nie wiem do jakiego innego typu się zaliczyć (typuje, że jeśli nie 9 to może rzeczywiście 8 lub 5)
:mrgreen: testy kłamią ! Enneagram morduje ! ALE Spójrz, jak wiele nam dano! Skocz obiema nogami w ten przepiękny wszechświat! Odnajdź swą moc i stań się tym, kim powinieneś być!

ODPOWIEDZ