związki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

związki

#1 Post autor: Bloodwyn » wtorek, 28 maja 2013, 18:32

Czy dziewiątki boją się zobowiązań, związku z drugą osobą? Nawet jeśli tę drugą osobę kochają. Zastanawiam się też czy ucieczka do obowiązków i codzienności pozwala wam odpocząć, zapomnieć o problemach. Boję się, że to nie zwykły brak czasu i kryje się za tym coś głębszego, może to metoda spławiania?



Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: związki

#2 Post autor: Enturie » środa, 29 maja 2013, 15:43

Znam dziewiątkę, która jest w związku z SLI. Z tego co zaobserwowałam i czym dana osoba się podzieliła wynika, że bardzo często nie potrafi się zdecydować. Nie jest pewna czy nadaje się do związku. Często oczekuje, że ta druga strona sama się domyśli, co siedzi w jej głowie. Dlatego zdarzają się sytuacje, gdy ona mówi mu, że chce być sama, on to przyjmuje do wiadomości, daje przestrzeń, a potem ona ma pretensje, że nie walczy i zostawia ją.

A te ucieczki, to nic dobrego. Z autopsji wiem, że trzeba takiej Dziewiątce uświadomić, że chyba znowu zaczyna zapominać o sobie i ucieka we wszystko inne, byle tylko zająć myśli, ale może to też różnie wygląda u różnych przypadków. : >

I oże trzeba tę 9 po prostu spytać jak się sprawy mają?
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: związki

#3 Post autor: Ninque » czwartek, 30 maja 2013, 12:22

pytanie 9 niewiele da, ona sama nie wie, a takie pytania mogą ją tylko wystraszyć i zestresować, przynajmniej żeńską, nie znam się na męskich, ale jets w tym dziale kilka wątków które mogłabyś przejrzeć mialam je otwarte przedwczoraj ale gdzieś mi podziały (bo przedwczoraj zamierzałam napisac tego posta z linkami :P)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Fi5heR
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwietnia 2013, 12:53

Re: związki

#4 Post autor: Fi5heR » piątek, 31 maja 2013, 22:19

Boje się związku, ale tego nieodpowiedniego. Jeśli jestem pewien osoby, jeśli wiem ze się zakochałem to nie boje się, a wręcz potrzebuje związku- on mnie napędza i daje siłę do działania, a to co robię nie wydaje się takie bezsensowne.

Awatar użytkownika
Bloodwyn
Posty: 53
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2012, 20:52
Enneatyp: Obserwator

Re: związki

#5 Post autor: Bloodwyn » środa, 12 czerwca 2013, 16:03

Okazało się, że to było raczej spławianie, już nawet nie jesteśmy przyjaciółmi. :(

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: związki

#6 Post autor: IstariDreamer » czwartek, 13 czerwca 2013, 18:01

Dziwne. :.


...moim zdaniem.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
lottalove
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 24 stycznia 2011, 21:19
Enneatyp: Mediator

Re: związki

#7 Post autor: lottalove » czwartek, 27 czerwca 2013, 19:51

Boję się związków, boję się bliskości, boję się zaangażowania. Idealny związek wyobrażam sobie jako bliskość połączoną z odosobnieniem, niezależnością - razem, ale osobno. Ale nie w kompletniej wolności. Mam raczej romantyczne podejście do tych spraw, co często utrudnia mi życie. Chyba nie umiałabym być cały czas z kimś, pewnie dlatego, że sama nie umiem być przed sobą szczera, wsłuchać się w siebie. Bliskie relacje z ludźmi najczęściej sprawiają, że czuję się niekomfortowo. Nie jestem raczej DDA, ale jest pierwiastek takiego emocjonalnego podejścia, pewnej emocjonalnej niedojrzałości, którą wyniosłam z domu. To są trudne rzeczy, od których jako dziewiątka też zwykłam się odwracać, olewać ile tylko się da. ale kto tak naprawdę chcę być sam. to wszystko siedzi gdzieś głęboko.

Myślę, że dziewiątka, która odblokuje się emocjonalnie, zauważy siebie i nauczy się ze sobą żyć, ma szansę na wspaniały związek. trzeba włożyć w to dużo pracy. mniej lenistwa :mrgreen:

Awatar użytkownika
Andie
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 27 lipca 2012, 18:23
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Schiedam

Re: związki

#8 Post autor: Andie » czwartek, 8 sierpnia 2013, 14:56

Tsaa.. 9 to trudne istoty :P
Tez tak kiedys mialam ..balam sie zaangazowac i byc z kims co wiazalo sie z pewnym zoobowiazaniem .. balam sie tego i mimo ze czulam cos do danej osoby to latwiej mi bylo sie wycofac . az pewnego dnia stwierdzilam ze tak byc nie moze i musze sie przelamac.. w jednym zwiazku czulam to samo ale juz trocche mniej .. na ta chwile mam tam swoje odpaly ale juz nie sa tak duze jak wczesniej i umiem wytrzymac w zwiazku ... mysle ze to kwestia czasu ,nastawieniai przelamania sie .. w dodtku jesli ma sie szczescie i spotka sie ta wlasciwa osobe no to wtedy to juz z gorki : D
Ajjj moim problemem bylo tez wyobrazenie sobie idealnego partnera i milosci od pierwszego spojrzenia jak to czesto w ksiazkach badz w filmach sie dzieje :P

Awatar użytkownika
kolo856
Posty: 5
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2013, 18:08
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Warszawa

Re: związki

#9 Post autor: kolo856 » piątek, 8 listopada 2013, 20:48

hmmmm, ja akurat się nie boję zaangażowania, uwielbiam bliskość z innymi ludźmi, co prawda im jestem starsza, tym bardziej chronię swoją prywatność. Nie wyobrażam sobie bycia "razem, lecz osobno" to zupełnie nie to o czym marzę... Mój związek to miejsce gdzie mogę być sobą, gdzie mogę być szczera i gdzie uczę się podejmować decyzje oraz ponosić za nie odpowiedzialność... ale jest to możliwe dzięki osobie, z którą jestem, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa. Podsumowując, myślę że dziewięć zachowuje się w związkach różnie, zależnie od tego, z kim ten związek tworzy.
9w1

ODPOWIEDZ