Jak rozkochać w sobie 8? ;)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Jak rozkochać w sobie 8? ;)

#1 Post autor: wloczega » wtorek, 3 kwietnia 2007, 23:02

To oczywiście trochę żart, ale spotykam się z dziewczyną 8w7, czuję, że jest mnie ciekawa, zachowuje się prowokująco, ale wydaje mi sie, że tylko czeka na to, aż złamie mój opór, a potem jej zainteresowanie spadnie. Ewidentnie podnieca ją, jak udaję twardego gracza, jakaś cięta riposta, chłodna obojętność, problem w tym, że ja jestem w środku zupełnie inna - ciepła, sympatyczna, wrażliwa, delikatna, a to tylko takie udawanie jest;) Wydaje mi się, że ona szuka silnego partnera, a ja niekoniecznie taka jestem;) Nie sądzę, żeby moje "bogate życie wewnętrzne" było dla niej szczególnie interesujące... co sądzicie? Pociągająca jest bardzo....jak to 8 dla 4 :twisted:



Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: Nuit » środa, 4 kwietnia 2007, 02:09

Ale chcesz ją uwieść rozumiem?

Jeśli tak, to najpierw stwierdzić, czy jest dotykowcem, czy wzrokowcem i działaj na te zmysły. Jak nie jesteś pewna - działaj na wszystkie (np. przypadkowymi muśnięciami plus interesujacy strój (ale nie wyzywający) plus ładny zapach.
Pytaj ją o różne rzeczy, daj się wykazać - to może być dobry i naturalny pretekst do zmiany stylu rozmowy.
Jeśli Cię prowokuje, tzn, że oczekuje od Ciebie zdecydowanych reakcji, że ją czymś zaskoczysz, odkryjesz się ...

Mozesz powiedzieć jej "wiesz, pociągasz mnie", "dobrze wyglądasz" ( i inne komplementy, byle prawdziwe i szczere - nieszczere wyłapie natychmiast) albo "podniecasz mnie", ale raczej nie mów że ją zachwycasz, albo że się zakochałaś. Ale możesz bezpiecznie powiedzieć, że ją bardzo lubisz:)

Nie wolno:
- mówić jej jaka ci się wydaje że jest np. "grasz taką twardą, ale ja wiem, że masz miękkie serce" - wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że udowodni ci, że się mylisz;p
- okazywać swojej niemocy decyzyjnej, czy nie zdecydowania (jak odpowiesz na pytanie czy chcesz piwo czy drinka "nie wiem" to może się lekko zirytować)
- nie zachwycać się przy niej niezmierzoną mądrością kogoś, kto jest dla Ciebie autorytetem. 8 z reguły nie mają autorytetów uniwersalnych - mogą mieć odnośnie konkretnych dziedzin. Jeśli uzna, że masz jakiegoś guru - zostaniesz oceniona przez nią jako słaba i zależna istota, która potrzebuje sporo czasu aby dojrzeć
- okazywać sentymentalnych uczuć! - jak jeszcze nastrój romantyczny 8 toleruje a niekiedy nawet jej się podoba, tak sentymentalizmem gardzi i czuje obrzydzenie (żadne ah, oh, wzdychanie etc.)
- kłamać - braku szczerości nie zniesie :]

To takie moje intuicje i obserwacje, gł. z autopsi, ale nie tylko. Czy się odnosi wszystkich 8 niech inne ósemki skomentują:)
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#3 Post autor: Wawelski » środa, 4 kwietnia 2007, 03:18

Nuit pisze: Mozesz powiedzieć jej "wiesz, pociągasz mnie", "dobrze wyglądasz" ( i inne komplementy, byle prawdziwe i szczere - nieszczere wyłapie natychmiast) albo "podniecasz mnie"
Z własnych obserwacji nad 8 to prawda.
Nuit pisze:...ale raczej nie mów że ją zachwycasz, albo że się zakochałaś. Ale możesz bezpiecznie powiedzieć, że ją bardzo lubisz:)

Nie wolno:

- okazywać sentymentalnych uczuć! - jak jeszcze nastrój romantyczny 8 toleruje a niekiedy nawet jej się podoba, tak sentymentalizmem gardzi i czuje obrzydzenie (żadne ah, oh, wzdychanie etc.)
No tak myślałem że tu popełniłem błąd :]
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#4 Post autor: Gabriel » środa, 4 kwietnia 2007, 09:52

- mówić jej jaka ci się wydaje że jest np. "grasz taką twardą, ale ja wiem, że masz miękkie serce" - wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że udowodni ci, że się mylisz;p
Hehe, prawda, prawda. Raz dla jaj zacząłem walić kumpeli óseme teksty w stylu: "w środku i tak jesteś miękka", "marzysz, poddać się silniejszemu partnerowi", "zawładnę twoim umysłem". Generalnie, właśnie udowodniła mi, że tak nie jest :lol:
Rozmowa "o wnętrzach" jest możliwa z ósemką, ale dopiero po dłuuugiej, sprawdzonej znajomości. Choć i tak trzeba taką rozmowę prowadzić, bo ósemka na tym gruncie nie czuje się tak pewnie.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#5 Post autor: wloczega » środa, 4 kwietnia 2007, 14:44

dzięki za cennne uwagi, wykorzystam:) nie wolno:
okazywać swojej niemocy decyzyjnej, czy nie zdecydowania (jak odpowiesz na pytanie czy chcesz piwo czy drinka "nie wiem" to może się lekko zirytować)
okazywać sentymentalnych uczuć! - jak jeszcze nastrój romantyczny 8 toleruje a niekiedy nawet jej się podoba, tak sentymentalizmem gardzi i czuje obrzydzenie (żadne ah, oh, wzdychanie etc.)

z tym może być u mnie najtrudniej, ”niemoc decyzyjna”czasam mnie dopada, czasem jestem mało konkretna w odpowiedziach albo nie potrafię szybko podjąć decyzji, co do sentymentalizmu - trochę bywam egzaltowana (ochy i achy jak najbardziej);) - nad tym muszę popracować;) na szczęście jeszcze sie z tym nie ujawniłam przy niej;)
strój, zapach, dotyk - tak, to na nią działa, masz rację!

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#6 Post autor: exiled » środa, 4 kwietnia 2007, 21:46

okazywanie slabosci osemce, te osemke energetyzuje i podoba jej sie to, ale okazywanie "nie radzenia sobie w zyciu" powoduje, ze osemka moze cie zakwalifikowac dosc szybko do rzeszy innych ludzi, niedostosowanych, a to bedzie cie dyskwalifikowac w oczach osemki jako stabilnego partnera, na ktorym mozna polegac...

okazywanie uczuc jak najbardziej, a nawet delikatne podlizywanie sie i prawienie komplementow (jak przesadzisz efekt bedzie dla ciebie bardzo negatywny), romantyzm osemki moga latwo przelknac, roznego typu schizy, egzaltacje, ochy i achy, westchnienia, dlugie patrzenie w dal, fochy, autoanalizy emocjonalne i uczuciowe tylko spowoduja, ze zostaniesz wpisana na liste ZNAJOMYCH :wink:

jesli podwazysz autorytet osemki, a nie daj boze bedziesz miala nawet troche racji to pakuj walizki i zmykaj...osemki lubia szczerosc, ale nieznosza jesli ktos wpiera im, ze sa taki i takie, nawet jesli takie obiektywnie sa, ale mysla o sobie inaczej...
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#7 Post autor: wloczega » środa, 4 kwietnia 2007, 23:33

kurcze, święte słowa, mam podobne obserwacje, a sobie tę swoją ósemeczkę obserwuję trochę;)

A co kręci 8 najbardziej w innych? ;)


Green Eyes: połączyłam posty

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#8 Post autor: exiled » czwartek, 5 kwietnia 2007, 00:14

zadajesz nieodpowiednie pytanie....sa setki rzeczy ktore kreca 8...
o co dokladnie pytasz?
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#9 Post autor: wloczega » czwartek, 5 kwietnia 2007, 01:07

Jakie cechy charakteru są przez 8 pożądane? Na jakie typy osobowości lecą?

co Was intryguje i pociąga w innych?


Green Eyes: nie piszemy posta pod postem
:evil:

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#10 Post autor: Nuit » czwartek, 5 kwietnia 2007, 23:59

7 w8 , może być 5w4 pod warunkiem , że nie jest emocjonalnie upośledzona (co sie u 5w4 niestety zdarza wcale nie rzadko;p)

A pociąga mnie silna, ciekawa i dobrze rozwinięta osobowość, otwartość umysłowa, intelekt, dystans do samego siebie...
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

exiled
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 30 marca 2007, 21:51

#11 Post autor: exiled » piątek, 6 kwietnia 2007, 01:38

osobowosc: otwartosc, szczerosc, energia, dynamika, doza zakreconosci, posiadanie w sobie duzej dawki dziecka
charakter: zrownowazenie niezrownowazony, powaga gdy tego wymaga, pokerzysty
oprocz tego: szczypta tajemniczosci i wrednosci, kokieteryjnosc...

skonczyla mi sie wena na dzis...
8w7, INTJ 'inventor'

Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

#12 Post autor: wloczega » piątek, 6 kwietnia 2007, 19:44

dzięki, o to mi wlaśnie chodzilo:) choć jako 4w5 nie jestem pewno wymarzonym typem dla 8, ale się postaram;) z tą ”odrobiną wredności” może być problem;)

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#13 Post autor: Wawelski » piątek, 6 kwietnia 2007, 20:28

Na głównej stronie jest zakładka o związkach pomiędzy poszczególnymi typami enneagramu i jest tam powiedziane, że 4 i 8 pomimo różnic są często spotykanymi parami. Wiele w tym racji szczególnie jeśli chodzi o podobną intensywność w zaangażowaniu w związku.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#14 Post autor: Nuit » sobota, 7 kwietnia 2007, 14:33

u mnie to jest tak, że 4 owszem, zakochują się we mnie, zostają moimi przyjaciółmi, ale ja wole je trzymać na dystans - częsta u nich emocjonalna lepkość działa na mnie dosyć otrzeźwiająco;p
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#15 Post autor: Wawelski » sobota, 7 kwietnia 2007, 14:38

No niestety 8 tego nie lubią (okropne jesteście), ale same bywają lepkie i kochliwe, co wtedy ;>
Dobrze zacząłem a potem spalilem, mówiąc o uczuciach, ze jest mi bliski i nie wiem czy nie jestem zakochany :) Myslalem ze jest to odwzajemnione, a tu niespodziewanka, wcale nie było.

PS. 4w3 mieszają się z 7w8 ^^
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

ODPOWIEDZ