Dobroć ósemek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Paweu
Posty: 297
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2010, 00:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Kontakt:

Re: Dobroć ósemek

#16 Post autor: Paweu » wtorek, 31 maja 2011, 13:36

U mnie ostanimi czasy, czyli od jakiegoś pół roku dobroć została mocno zweryfikowana, jak mnie pewien lamus pięknie zrobił w siusiaka, o czym gdzie indziej napiszę. Od tego czasu jestem o wiele bardziej ostrożny, również jeśli chodzi o pomaganie ludziom, których nie znam zbyt dobrze to ludzie często widzą, że jak jestem wujek dobra rada to można mną manipulować abym za nich mógł wszystko odwalać. Cóż, widać ta lewatywa była mi potrzebna, bo już się matkoteresowanie skończyło, koniec, po imprezie, amen.
Jeżeli już komuś pomagam, komu wiem że mogę, to najchętniej w konkretnych, praktycznych sprawach. Zwykła pocieszycielska rozmowa przychodzi mi ciężko, bo sam jestem mało emocjonalny i będę czuł się zakłopotany, bo nie będę wiedział co mam powiedzieć.
Cotta pisze:Jestem zaskoczona, że część z Was utożsamia bycie dobrym z wyzbyciem się imprezowania i przeklinania, a przez rozwój rozumie zamykanie ujść energii, która Was rozpiera. Imho, wykończycie się psychicznie próbując się na siłę ugrzecznić. Bycie grzecznym to nie to samo, co bycie dobrym. Można klnąc ile wlezie i imprezować do woli, ale być w porządku wobec innych, służyć pomocą w potrzebie itd. (tak, jak przedstawiła to Mietła). Można też mówić bardzo ładnie, nie pić, nie szaleć, ale i tak być skurczybykiem.
Dokładnie tak. Wprawdzie nie rzuca mnie już tak jak jeszcze kilka lat temu, ale jak miałbym w pełni się kontrolować, powstrzymywać od najmniejszych negatywnych emocji, to w końcu tyle by się tego nagromadziło, że w końcu byłby piękny wybuch furii spowodowany czymś, na co pewnie teraz totalnie bym uwagi nie zwrócił. Ale chyba 8 tak już ma, że nawet jak mieć będzie najwyższy poziom zdrowia, to jednak zawsze będzie miało swój temperamencik. Tyle, że jak to Cotta bardzo dobrze ujęła, można mówić bardzo ładnie, nie pić, nie szaleć a być kurwą jakich mało. I tym chyba mogę podsumować swojego posta :wink:


Podobno 1w9 LIE

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Dobroć ósemek

#17 Post autor: Kapar » wtorek, 31 maja 2011, 15:35

Nie jestem kawalem chama ani skurczybyka, bo umiem sie zachowac. Mowilem o swoich wewnetrznych zapedach, ktore jednak tak latwo nie biora nade mna gory. Te "zla" czesc mnie tylko garstka wybrancow miala okazje zobaczyc - generalnie jak ktos mnie w takim stanie widzial, to byla to ostatnia rzecz jaka widzial w moim wydaniu 8)
Mietla pisze: Mnie, w porównani do Ciebie kapar, łatwiej przychodzi bycie dobrą. Od bycia złą mam cholerne wyrzuty sumienia, tak duże, że jest to gra niewarta świeczki. Prędzej się zdystansuję, odejdę od kogoś, niż się zemszczę.
Tez mam wyrzuty sumienia. Kiedys ich nie mialem lecz siedzialo we mnie uczucie, ze powinienem miec - a ciagle nie mialem. Nie mszcze sie ale nie hamuje sie z okazaniem gniewu, wiec jak jest moja reakcja to na miejscu, na goracym uczynku.
Faust pisze:Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro
Bardzo lubie ten cytat i nie bez powodu ;)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
nic
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 18:38
Enneatyp: Obserwator

Re: Dobroć ósemek

#18 Post autor: nic » wtorek, 31 maja 2011, 20:31

Czytając was ciąglę się zastanawiam ja żyć z takimi jednostkami. Jedyny sposób to chyba czekać tylko aż wasze ego przerośnie możliwości i potem się zastanawiać czy jednak wybaczyć czy może wypędzić dzume :D
Szczęście to stan ducha. Głód to problem fizyczny. A to już dwie gęby do karmienia.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Dobroć Ósemek - spam

#19 Post autor: Snufkin » wtorek, 31 maja 2011, 20:40

Nie czytałem tego tematu lecz chciałbym tylko zwrócić uwagę na jego nazwę - to oksymoron.


b_k/posty przywrócone do poprzedniego stanu
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
nic
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 2 maja 2011, 18:38
Enneatyp: Obserwator

Re: Dobroć ósemek

#20 Post autor: nic » wtorek, 31 maja 2011, 20:42

Ten sie znow czepia. Jak nie czytałeś postów to nie oceniaj tematu po oksymorowej okładce :D
Szczęście to stan ducha. Głód to problem fizyczny. A to już dwie gęby do karmienia.

ODPOWIEDZ