Jak rodzaj skrzydła wpływa na ósemkę?

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Jak rodzaj skrzydła wpływa na ósemkę?

#1 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 00:11

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:17 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#2 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 10:56

Zgadzam się z Tobą Snufkin. Też jestem zwolenniczka teorii, że nie ma zdrowego połączenie z piątka, jak i nie ma chorego połączenia z dwójką.

Myslę, że bardzo zdrowa ósemka potrafi byc najbardziej bezinteresowana ze wszystkich typów.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#3 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 11:24

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:37 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#4 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 11:41

Snufkin pisze: Jest...o ile jesteś 8w7 skrzydło 7 ma zdrowe połączenie z 5 ale sma 8 czy 8w9 nie potrzebuje już tego połączenia.
To jest logiczne :) Muszę się nad tym zastanowić...

Co do zachowanie Twojego brata... hmmm... cóż faktycznie jest nierozsądne. Ale ja mam na myśli, nie kupowanie komus rzeczy tylko poświęcanie dla niego czasu...

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: boogi » sobota, 24 stycznia 2009, 05:26

Snufkin pisze:8w7 skrzydło 7 ma zdrowe połączenie z 5 ale sma 8 czy 8w9 nie potrzebuje już tego połączenia.
Odkopuję stary temat na który trafiłem przypadkiem, z zapytaniem: dlaczego 8w7 ma zdrowe połączenie z 5, a 8 oraz 8w9 już nie?
Lub bardziej ogólnie: w jaki sposób skrzydła wpływają na kierunki integracji/dezintegracji typów?
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#6 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 09:19

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:26 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#7 Post autor: Kapar » sobota, 24 stycznia 2009, 10:41

boogi pisze:
Snufkin pisze:8w7 skrzydło 7 ma zdrowe połączenie z 5 ale sma 8 czy 8w9 nie potrzebuje już tego połączenia.
Odkopuję stary temat na który trafiłem przypadkiem, z zapytaniem: dlaczego 8w7 ma zdrowe połączenie z 5, a 8 oraz 8w9 już nie?

Nie wiem, czy 8w7 ma bardziej pozytywne połączenie z Obserwatorem niż Szef bezskrzydłowy czy 8w9. Napewno to, że ma się skrzydło, nie oznacza, że jest się jednocześnie dwoma typami z przewagą któregoś z nich. Co oznacza, że połączenia typu będącego skrzydłem nie miałyby większego znaczenia. Nie można mieć skrzydła chorego, posiadanie skrzydła oznacza zabarwienie charakteru danego typu właśnie w jednym z odcieni (Ktoś ładnie to zwizualizował na Ógólnym Enneagramie biorąc pod uwagę przy tym ośrodki inteligencji i kojarzące się z nimi kolory a także skrzydła i ich "ubarwienie".). A wpływ skrzydła tu o każdego indywidualna kwestia.

Dla mnie osobiście skrzydło w7 oznacza większe popadanie w zabawę, traktowanie niepoważnie spraw poważniejszych, lenistwo i tak dalej. Przenosi mi się trochę punkt ciężaru na siódemkę i mam pewne zachowania jak wcześniej. Więc, jeśli moje skrzydło oddziaływuje na mnie negatywnie, to przez wady Epikurejczyka same w sobie, w nie przez połączenie z Jedynką, które mogłoby generować niedobre cechy i które uruchamia się Siódemce w stresie. Analogicznie jest więc z pozytywnymi cechami od Obserwatora, gdy ósemka ma skrzydło w7.
Pozostając nadal w temacie połączeń typów. Ja miałem złe cechy z piątki zanim z jedną się nie związałem. Dzięki temu uderzyły mnie moje własne piątkowe wady ale także rozwinęły się zalety z tej jaśniejszej piątkowej strony. Nie stało się tak przez moje skrzydło w7.
boogi pisze: Lub bardziej ogólnie: w jaki sposób skrzydła wpływają na kierunki integracji/dezintegracji typów?
Jest też teoria pośrednio dotycząca twojego pytania. Przy okazji o niej wspominam, bo myślę, że mogłaby być interesująca. Nie dam ci linka bezpośredniego ale na Ogólnym Enneagramie zaginął w gąszczu temat o "Pozornym Podobieństwie Typów". W skrócie:
Jeśli spojrzysz na krąg ennearamu w górnym lewym rogu, zauważ pewną właściwość - może o niej słyszałeś?
Kiedy poprowadzisz średnice na kręgu wychodzącą przykładowo od ósemki trafi ona między typ 4 i 3. Wg tej teorii typ ósmy może także przejmować negatywne aspekty typu 4w3 czy 3w4. Czy to ma sens? Wg mnie tak, bo zdażyło mi się łapać na tym, że to się sprawdzało. Co więcej, kiedy byłem zielony z Enneagramem i wychodziło mi w testach 4w3 właśnie - wtedy myślałem, że to mój typ, dopóki nie przeczytałem Enneagramu H. Palmer. Jedna jaskółka wiosny nie czyni ale nie jestem jedynym przypadkiem, do którego ta teoria dała się jakoś zastosować. Znam piątkę posiadającą cechy 1w9 i mającą przyjaciółkę o tym typie i wiele innych koniugacji potwierdzajacą sensowność tej prawidłowości. Był tu na forum niejaki Gabriel 3w4, który mi starsznie działał na nerwy ale doszedłem do wniosku, że właściwie tylko przez to, iż zachowywał się do mnie podobnie lub ja do niego. Więcej takich ananasów także mnie wkurzało. W życu codziennym z osobami 4w3 lub 3w4 łączyły mnie generalnie utarczki. Coś więc sensownego może w tym być. Ktoś będący 4w3 lub 3w4 może mieć cechy ósemki. Ja będąc 7w8 mam jakieś cechy trójki, wiem o tym, ale jest to znikome raczej i nie zaprzątam tym sobie głowy, z czasem się to zaciera. Czy to oznacza, że 8w9 będzie mieć więcej z Czwórki? Możliwe :)


Na zakończenie dodam, że uważam, iż każda osobowość jest w całości rozpisana na Enneagramie. Kwestią są tylko proporcje układu sił w człowieku. Powyższa teoria może wskazywać na jedną z wielu możliwości.
Jest to jakiś ślad tego, jak jeszcze inaczej skrzydło może na nas wpływać i ustawiać połączenie-średnicę na okręgu enneagramu.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#8 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 11:13

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:29 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#9 Post autor: Basket Case » sobota, 24 stycznia 2009, 12:03

Snufkin pisze:Żeby pokazać o co mi chodziło przeczytajcie sobie ten temat o 5:
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=1205
Przeczytałam

Co to znaczy, że jest się typem bezskrzydłym? Czyż nie to, że nie przejawia się wtedy cech sąsiednich typów (delirium)? Tak właśnie myślałam... Jest jeszcze pojęcie "zbalansowanych skrzydeł", tak jak wyszło jednej z 5

Obrazek

Co to tak naprawdę znaczy? Przecież, nie to że jest bezskrzydłym typem :?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#10 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 12:39

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:29 przez Snufkin, łącznie zmieniany 2 razy.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#11 Post autor: Basket Case » sobota, 24 stycznia 2009, 12:41

Snufkin pisze:Nie ma żadnych bezskrzydłych typów. Zawsze jedno skrzydło dominuje. To jakieś nawiedzone teorie z jakimi się na tym forum pierwszy raz w życiu spotkałem.
Poprzyj to argumentami

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#12 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 12:42

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:29 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#13 Post autor: yusti » sobota, 24 stycznia 2009, 12:44

.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 października 2010, 15:56 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#14 Post autor: Basket Case » sobota, 24 stycznia 2009, 12:48

Snufkin pisze:Sama se poprzyj.
Czyżby się tak nie pisało :? Możliwe, nie wiem.

Nie musisz się jednak obrażać, prosiłam tylko o argumenty :D

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#15 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 12:53

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:29 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ