Zwyczaje żywieniowe

Wiadomość
Autor
devlieger
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:13

Re: Zwyczaje żywieniowe

#46 Post autor: devlieger » wtorek, 17 kwietnia 2012, 17:21

Witam wszystkich, nowa ósemka na forum, to nie może się dobrze skończyć ;p . Co do moich nawyków żywieniowych, oczywiście uwielbiam ostre jedzenie, generalnie kiedy jestem głodny jedzenie na słodko nie wchodzi w grę. Jak już wcześniej wiele osób pisało, również ja jem bardzo szybko, szczególnie kiedy mi coś smakuje, no trudno, ale jak już robię coś na czym mi zależy robię to z zębem, nawet przy jedzeniu nie ma taryfy ulgowej. Bardzo lubię różne przekąski, słodycze również, ale tylko dobrą czekoladę, nie wyznaczam sobie limitów w jej jedzeniu, jem tyle, na ile mam ochotę. Ulubioną moją przekąską na szybko są chipsy "Pringles", niestety ciężko je dostać, ale jakoś daję radę, a smak oczywiście Hot&Spicy ;D



TakToJa
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 22:35

Re: Zwyczaje żywieniowe

#47 Post autor: TakToJa » wtorek, 8 maja 2012, 14:05

Przede wszystkim mięso. Nie jestem w stanie najeść się bez zjedzenia czegoś mięsnego :). Z innych charakterystycznych rzeczy to czekolada w każdej ilości i postaci.
8w9

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Zwyczaje żywieniowe

#48 Post autor: maroz » wtorek, 8 maja 2012, 14:56

Dla mnie dokładnie takie same preferencje jak u TakToJa. Czekolada i mięsa (być moze powinienem spróbować eksperymentu z mięsem w czekoladzie :D lub czekoladą w mięsię)
Jako ENTj mam poważny problem z jedzeniem spokojnym jedzeniem o stałych terminach i w ogóle pamiętaniem o tym by coś jeść. Tyle celów do zrealizowania :D
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
eszpe
Posty: 319
Rejestracja: czwartek, 4 sierpnia 2011, 05:41
Enneatyp: Lojalista

Re: Zwyczaje żywieniowe

#49 Post autor: eszpe » wtorek, 8 maja 2012, 15:33

maroz pisze:Dla mnie dokładnie takie same preferencje jak u TakToJa. Czekolada i mięsa (być moze powinienem spróbować eksperymentu z mięsem w czekoladzie :D lub czekoladą w mięsię)
Jako ENTj mam poważny problem z jedzeniem spokojnym jedzeniem o stałych terminach i w ogóle pamiętaniem o tym by coś jeść. Tyle celów do zrealizowania :D
Ogólnie połaczenia mięsa ze słodkim uwielbiam i często sobie tworze takie połączenia na talerzu.
Schab z marmoladą, ze śliwką, pierś kurczaka czy kaczki z pomarańczami no i : Smaczne, polecam
papa ludki

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Zwyczaje żywieniowe

#50 Post autor: maroz » wtorek, 8 maja 2012, 15:36

heh:D dzięki. strzał w dziesiątkę :-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Zwyczaje żywieniowe

#51 Post autor: SuperDurson » piątek, 11 maja 2012, 09:06

Ostatnimi czasy ja gotuję/przygotowuję jedzenie zawsze rano, zaraz po toalecie, na cały dzień i ustawiam budzik na bardzo konkretne godziny w czasie dnia - aby jeść regularnie. 8, 11, 13, 15
Łatwo zapominam o fizycznych potrzebach ciała, takich jak jedzenie, czy sen, a pracuję w systemie mocno zadaniowym i w dość dużym biegu, dlatego budzik ratuje mi życie. Dzięki temu pamiętam, że mam jeść. Dzwoni budzik więc odpalam rytuał posiłku, porzucam pracę, siadam spokojnie w innym miejscu i jem.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Zwyczaje żywieniowe

#52 Post autor: maroz » piątek, 11 maja 2012, 09:09

@Super Durson Będę musiał sam wdrożyć twoją metodę i dietę ;-)
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Katarzyna
Posty: 22
Rejestracja: środa, 27 czerwca 2012, 15:39

Re: Zwyczaje żywieniowe

#53 Post autor: Katarzyna » środa, 27 czerwca 2012, 20:41

Ja jem dużo, nieregularnie, niezdrowo. Lubię ostre potrawy. Nie mam nigdy motywacji żeby zacząć się odżywiać porządnie, pilnować czasu posiłków.
Being alone isn't so bad considering most people are shit.

JessRabbit
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 30 czerwca 2012, 20:57
Enneatyp: Szef

Re: Zwyczaje żywieniowe

#54 Post autor: JessRabbit » niedziela, 1 lipca 2012, 16:32

jem ... chaotycznie ;)

wtedy, kiedy mam czas
czasem byle co (łąpię rogala i zapijam jogurtem - szczególnie jeżeli proza życia zmusza mnie do funkcjonowania w chorych - wczesnoporannych godzinach), a czasem (kiedy mam taką możliwość) powalam sobie delektować się posiłkiem.
przede wszystkim nie lubę jeść sama. Uwilbiam umawiać się na obiady z przyjaciółmi, albo chociaż przegryźć coś na mieście z kimś znajomym.
Marudzę w restauracjch, wymagam by obsługiwano mnie na odpowiednim poziomie.
Jestem pednatyczna, kiedy przygotowuję obiad, który jest 'dla kogoś', ale kiedy nie mam czasu i robię sobie coś do jedzenia, potrafę jeść pasztet prosto z puszki i zagryzać go kajzerką nad tym, nad czym pracuję.
Bardzo uważam, żeby nie jeść za dużo. Ponieważ mam skłonność do przeginania, nauczyłam się, że najlepiej jest w pewnym momencie powiedzieć sobie dość i sypnąć zawartością solniczki na reszte porcji, albo resztkę tortu w lodówce.
Kiedy byłam nastolatką miałam zaburzenia żywieniowe. Zdarzało mi się, że aby się nie obiadać, wyrzucałam jedzenie do śmieci, bo (ja akurat) nie byłam w stanie wyciągać jedzenia ze śmietnika.

dziś staram sie nie robic z jedzenia cyrku (od niedawna umiem jeść bez liczenia kalorii).

ODPOWIEDZ