Opis relacji miedzy typem 7 i typem 8 Enneagramu

Wiadomość
Autor
Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Opis relacji miedzy typem 7 i typem 8 Enneagramu

#76 Post autor: Pablo » środa, 27 kwietnia 2011, 19:05

Irronia a może masz taki repertuar zachowań jak: automatyczna zmiana tematu, albo głupawka i żarty jak facet zaczyna zgłębiać jakiś problem waszego związku (dla drugiej strony - 8 - jest to zwykłe olanie nie tylko waszej relacji ale jej samej też) albo jeszcze jedna rzecz - jak sama masz problem z facetem to zamiast stawić temu czoło odruchowo zajmujesz się przyjemniejszymi rzeczami starając się wogóle olać to, albo odłożyć na później co z kolei 8 odbiera jako ucieczkę albo brak zaangażowania i powagi tematu. Z tego wynikają awantury.
7 to byłby zarąbisty materiał na połówki jakby nie było w trudnych momentach właśnie takich zachowań (chociaż w pewnym stopniu idzie się do nich przyzwyczaić. Ale przesadzanie w tym to klęska totalna)

Nie wyglądasz też mi po tym co piszesz na idealistkę (problemy takich 7 są czasem tak masakryczne że aż wstyd je tu wymieniać i skreślają kogoś takiego bo człowiek czasem się jak pedofil takim związku czuje), w każdym razie znajome 7w8 nie mają skłonności do tego, prędzej 7w6. Może być też tak że 8 chce przeforsować pewne rzeczy (niech to nawet będą jakieś chwilowe pierdoły) ale konkretna 7w8 jest wyjątkowo odporna na takie zachowanie i pięknie się wybronić potrafi - może daj chłopu czasem poczuć że jest 8? ;) W banałach - o ile widać po nim skłonności do takich zachowań, szczególnie jak jestem czymś podminowany - na przykład w kwestii "decyzyjności" kocham mieć rację - a jak to potem w realizacji wychodzi - no.. różnie ;) Zazwyczaj gadamy i dochodzimy do jakichś wspólnych rozwiązań. Zdaje sobie z tego sprawę i staram się nie być takim tłukiem po którego myśli ma być wszystko bo nikt by kogoś takiego przy sobie nie zniósł - w każdym razie nikt normalny a tylko życie z kimś takim mnie interesuje.Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

Re: Opis relacji miedzy typem 7 i typem 8 Enneagramu

#77 Post autor: Petroniusz » poniedziałek, 6 czerwca 2011, 19:58

Ja sie z typem 8 bardzo dobrze dogaduje, generalnie wyluzowani ludzie (pomijam psychopatyczne 8), złoszczą sie dopiero jak ktoś im porządnie zajdzie za skóre.
Fakt potrafią być czasami humorzaści i nerwowi ale obok 7 typ z którym najlepiej sie rozumiem.
Jeśli chodzi o kobiety to jakoś nie potrafie sobie wyobrazić kobiecej 8.
7w6 ENTP

ODPOWIEDZ