Materializm ósemkowy - mity i fakty

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#46 Post autor: Kapar » środa, 8 października 2008, 15:42

Snufkin pisze:Według mnie uogólniasz co do tych blondynek ;>
A teraz wyobraź sobie, że wchodzisz na forum enneagramu i co widzisz?

Masę zakompleksionych userów

Co myślę?

Jesteś jednym z nich. Nie musisz nam tu leczyć swoich komleksów na ósemkach i udowadniać sobie jakie to ósemki nie są :)
Prędzej dowartościujesz się na czwóreczkach a one ci jeszcze podziękują, cmokną w zacny zadek :P



Był już Azgal i Dillinger, zawsze jakiś pajac, jak z twojego avatara, się znajdzie, co ma potrzebę deprecjonowania ósemek. Dziwne, że musisz sobie i nam, wszem i wobec, to udowadniać? Czyż byś sam w to dostatecznie nie wierzył? Słusznie hehe.
Zresztą tak właśnie jest z takimi, co muszą coś udowadniać.

Spróbuj popracować nad naszym połączeniem z dwójką, okażemy współczucie, jeśli jakaś ósemką cię zraniła ;>
Co cię gryzie?


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#47 Post autor: Snufkin » środa, 8 października 2008, 16:10

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 18:22 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#48 Post autor: SuperDurson » środa, 8 października 2008, 20:21

Ósemkowy materializm to fakt. Znam kilka ósemek i każda z nich zwraca dużo uwagi na pieniądze. Na status. Na koneksje. Taka natura. To w końcu ósemki. Taki mają styl i sposób na życie 8)

PS. Grupa badana (próbka) jest wysoce zróżnicowana (pod względem płci, wieku, wykształcenia, zawodu, narodowości), prawdopodobieństwo błędu oscyluje w granicach zera - jest więc pomijalnie małe, wobec tego je ignoruję.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#49 Post autor: Maro » środa, 8 października 2008, 20:47

Basket a Ty z Poznania jestes?
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#50 Post autor: yusti » czwartek, 9 października 2008, 09:29

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 19:55 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#51 Post autor: Basket Case » czwartek, 9 października 2008, 11:00

Maro pisze:Basket a Ty z Poznania jestes?
Nie, i blondynką też nie jestem... chociaż zaraz, jestem i to do tego ciemną :?

PS: Durson, czyli twoja próba wynosiła więcej niż 17 ósemek?

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#52 Post autor: SuperDurson » czwartek, 9 października 2008, 23:17

Dokładnie: 9 :wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

BOGACTWO

#53 Post autor: lusylia » poniedziałek, 21 września 2009, 07:14

Hej Osemki, czy chcielibyscie miec jakis bardzo drogi i unikatowy przedmiot na wlasnosc, jak powiedzmy: klejnoty koronne jakiegos dawno zmarlego krola, warty 100000 milionow dolarow. Jesli tak to po co?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: BOGACTWO

#54 Post autor: Pablo » poniedziałek, 21 września 2009, 08:00

heh szczerze to nigdy o tym nie myślałem. Jak byłem szczylem to kiedyś rodzinnie odwiedziliśmy Turcję a w Istambule był jakis pałacyk miejscowego ex-szacha który miał kolekcję podobnych świecidełek - pamiętam naszyjnik z wielkim brylantem wart ileś tam milionów $$$ - wtedy wydawało mi się to fascynujące. W tym czasie (byliśmy na emigracji zarobkowej) w tym kraju gdzie byliśmy były w sklepach suknie ślubne, w które powpinane były różnego rodzaju świecidełka - czerwone, niebieskie i przezroczyste - moim ulubionym zajęciem jak jechaliśmy na jakiś targ albo do galerii handlowcyh było schować się między takimi sukienkami i wydłubywanie igłą tych błyszczących kamyczków - wychodziło się z pełną garścią po takiej wycieczce ;) he he ale dzieciak nie ma pojęcia że takie coś to zwykłe barwione szkło - myślałem że to kamienie szlachetne.

Taka ilość kasy w tak małej objętości by się mogła na kiedyś tam przydać. Pytanie tylko na ile w praktyce dałoby się za to dostać, bo sama wartość to pojęcie względne.

A skoro jesteśmy w temacie to trocvhę zaofftopuję. Czy tylko ja jak byłem mlodszy (i teraz zresztą też) wsród 8 uważam, że najleszym dla mnie prezentem jest po prostu forsa? Zwykła mozliwość na wywalenie jej dokładnie na to na co mam ochotę?

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

Re: BOGACTWO

#55 Post autor: lusylia » poniedziałek, 21 września 2009, 08:51

Ale czyz wolenie forsy od drogocennego przedmiotu nie jest wlasnie tym co wiekszosc by wybrala? Forsa jest "lepsza" bo mozna ja wymienic na zachcianki. A mega droga korona, albo cos ekwiwalentnie "nieuzytecznego" jest wlasnie czyms co interesuje mnie kto chcialby posiadac. Czy Osemki nie sa takim typem co czerpie satystfakcje z posiadania rzeczy materialnych, przy jednoczesnym przypisywaniu temu czemus dodatkowej wartosci przed dopowiadanie sobie historii do tego co lezy za checia posiadania konkretnego przedmiotu?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

.

#56 Post autor: yusti » poniedziałek, 21 września 2009, 09:07

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 22:22 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

Re: BOGACTWO

#57 Post autor: lusylia » poniedziałek, 21 września 2009, 09:30

LOL, yusti, jestes niesamowita. Wiem skad bierze sie u Ciebie mysl ze to 9tki lub 6ki gromadza "skarby" z sentymentu lub na czarna godzine. Ale mi chodzi chyba o cos innego, o to co mi probowal jeden Osemek wytlumaczyc, ze by miec skarb, po to bo jest on skarbem jaki moglby miec w sejfie, czuwac nad jego "bezpieczenstwem" (co haczy o potrzebe aktywnej kontroli nad swim mieniem Osemek), odczuwac intymna wiez z tym przedmiotem (nie tyle sentymentalna co raczej pelna wlasnie nienasycenia) i jego historia jako czegos co mialo tylko pare ludzi w tym on teraz, oraz jakis tam krol... byc moze jego ulubiony, haha. A moze to 3kowe? Czy poprostu ESTp-owe...

Taki przedmiot nie jest nieuzyteczny puki spelnia jakies zadanie, fakt, wiec pytam sie Osemek, jakie zadanie spelnial by dla was taki przedmiot. moze ktos kto sie identyfikuej z tym, by rozwinal?
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

.

#58 Post autor: yusti » poniedziałek, 21 września 2009, 09:32

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 22:22 przez yusti, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lusylia
Posty: 383
Rejestracja: sobota, 14 października 2006, 06:05
Lokalizacja: chi town

Re: BOGACTWO

#59 Post autor: lusylia » poniedziałek, 21 września 2009, 09:33

Jak znam Osemki, oni chca i to i to. :D
1w9, INFJ/j, sx/sp/so (silny zwiazek z polaczeniami 7 i 4, oraz i8i6)
___
Oh laughing man
What have you won?
Don't tell me what cannot be done.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: BOGACTWO

#60 Post autor: Pablo » poniedziałek, 21 września 2009, 09:59

lusylia pisze:Ale czyz wolenie forsy od drogocennego przedmiotu nie jest wlasnie tym co wiekszosc by wybrala? Forsa jest "lepsza" bo mozna ja wymienic na zachcianki. A mega droga korona, albo cos ekwiwalentnie "nieuzytecznego" jest wlasnie czyms co interesuje mnie kto chcialby posiadac. Czy Osemki nie sa takim typem co czerpie satystfakcje z posiadania rzeczy materialnych, przy jednoczesnym przypisywaniu temu czemus dodatkowej wartosci przed dopowiadanie sobie historii do tego co lezy za checia posiadania konkretnego przedmiotu?
Czy ja wiem, znam parę 8ek które miały napady gadżeciarstwa ale to było wtedy kiedy miewały dołki - poprawa humoru poprzez otaczanie się takimi małymi pierdołami - telefony, seksowna bielizna, kolekcja mieczy, noży itp... Kto finansowo by wyrobił na takie rzeczy jak naszyjnik za 100mln? Poza tym sentyment to ma się do przedmiotu jak jest to prezent od kogoś z kim związane są jakieś silne wspomnienia. Dopowiadanie sobie historii do przedmiotu? Nie wiem, nie wydaje mi się to realne za bardzo ;) MOże Saddam mający złote kible tak robił bo w jego oczach było to niezwykłe, może miał 40 pałaców ale czy to było związane z tym że miał manię posiadania, pustką wewnętrzna i kiepskim gustem czy z tym żeby w razie zmasowanego ataku - zamachu na jego życie rypnięcie rakietami miały mniejsze szanse powodzenia to kwestia dyskusyjna.

8 nie są sentymentalne w taki sposób z tego co widzę po ludziach których znam. Gadżeciarskie bywają, pedantyczne w szczegółach dotyczące tego typu przedmiotów czasem też, ale wartość to raczej kwestia świadomości "po co mi to" albo czy są jakieś wspomnienia z tym związane. Marzycielami tego typu raczej nie jesteśmy ;)

ODPOWIEDZ