Przyznawanie się do słabości przez 8

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

Przyznawanie się do słabości przez 8

#1 Post autor: Silver88 » wtorek, 12 sierpnia 2008, 17:52

Zauwazylem ze bardzo silnie przyciagam do siebie 8 niezaleznie od wieku i plci. Jakby to powiedziec 8 staja sie przy mnie bardziej emocjonalne, obnazaja swoje slabosci i dyskutuja o problemach. Kilka przykladow: kumpel mowi mi ze poznal porzadna dziewczyne i ze sie chyba w niej zakochal. Inny kumpel, ktory swoja postura wygladem i charakterem sprawia ze 80% ludzi omija go szerokim lukiem na ulicy, patrzac stereotypowo rasowy dres mowi mi ze rzucila go zona, ze teraz mieszka sam i ze doskwiera mu samotnosc. Albo taka jedna zenska 8 opowiadala mi ze jak sama podrozuje pociagiem to sie boi wsiadac do przedzialow, gdzie sa sami mlodzi mezczyzni, a takze jak bardzo sie kiedys przestraszyla gdy konczyla prace w lokalu w nocy byla sama z kolezanka liczyly dzienny utarg a podjechalo 3 kolesi i sie dziwnie patrzylo na nich. Niech mi teraz ktos powie jak ja mam to interpretowac? Czy jest to oznaka szacunku i zaufania do mojej osoby, czy tez moze proba manipulacji? Bo ponoc 8 brzydzi sie i gardzi wrazliwoscia. Dodam jeszcze tylko ze porownojac sie z innymi 4, czego oczywiscie nie powinienem robic :P jestem dosc zdrowym okazem. Caly czas pracuje nad soba i sie rozwijam aczkolwiek wiem ze jeszcze duzo pozostalo do zrobienia :wink:.


Jestes tym kim sobie wmowisz...

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#2 Post autor: Snufkin » środa, 13 sierpnia 2008, 22:03

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:07 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#3 Post autor: Basket Case » środa, 13 sierpnia 2008, 23:43

Nie widze w tym nic nadzwyczajnego... masz sporo znajomych osemek, cos tam ci powiedziały (nic takiego)

What's the deal?

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#4 Post autor: Maro » czwartek, 14 sierpnia 2008, 08:04

a moze Cie zarywaja to w sumie najprostszy sposob na wrazliwa 4 ;>?
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#5 Post autor: Basket Case » czwartek, 14 sierpnia 2008, 10:44

Dobrze mówisz Maro, chociaz to nie tłumaczy tej meskiej ósemki... chociaż, kumpel mówisz :twisted:

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#6 Post autor: Maro » czwartek, 14 sierpnia 2008, 11:22

(boze dlaczego ja nie doczytuje nigdy dlugich postow :lol: ?)
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

Re: Przyznawanie się do słabości przez 8

#7 Post autor: Pablo » niedziela, 17 sierpnia 2008, 23:32

No to gratulacje przede wszystkim z okazji bycia zdrową 4-ką ;)

Nie wiem czemu akurat przed Tobą 8 się otwierają. Może nie tylko 8 ale wszyscy ogólnie? Ja czasem jak mnie coś dołuje to jak np. jadę rowerem czy jestem - pod warunkiem - gdzieś sam na sam z kimś i jest to obca osoba to zaczynam gadać o pierdołach jakichś, potem przechodzę na pokrewny temat, a potem do wylewania swojej frustracji i złości.

Ale to też nie z każdym. To zależy od aury tego człowieka. Jak wygląda mi na kogoś mało konkretnego, na jakiegoś banana co w jednym miejscu pracy siedział całe życie, albo kogoś kto ma przed sobą "swój pierwszy raz" wyglądając na 24 latka, to nawet nie zawracam sobie głowy ;) bo z takim prawdopodobnie nie będzie o czym gadać nawet...
Maro pisze:a moze Cie zarywaja to w sumie najprostszy sposob na wrazliwa 4 ;>?
Albo i tak ;) szkoda tylko że głównie faceci ;)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#8 Post autor: Snufkin » niedziela, 17 sierpnia 2008, 23:56

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 14:17 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#9 Post autor: Silver88 » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 00:19

Oj Panie Snufkin widze jak sie w Panu odzywaja sie kompleksy :lol:.
Jestes tym kim sobie wmowisz...

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Przyznawanie się do słabości przez 8

#10 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 01:24

Silver88 pisze:Zauwazylem ze bardzo silnie przyciagam do siebie 8 niezaleznie od wieku i plci.
Jedno takie pytanie metodologiczne: skąd wiadomo, że ludzie co ci się wywnętrzali to były 8?

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#11 Post autor: Silver88 » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 01:39

Bo widze jak ciagle chodza wkurwieni, ze kieruje nimi gniew, i na atak prawie zawsze odpowiadaja kontratakiem.
Jestes tym kim sobie wmowisz...

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#12 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 01:43

Silver88 pisze:Bo widze jak ciagle chodza wkurwieni, ze kieruje nimi gniew, i na atak prawie zawsze odpowiadaja kontratakiem.
To za mało żeby stwierdzić, że to 8.

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#13 Post autor: Silver88 » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 03:10

Heh wcale nie za malo. Wiedzac ze kieruje nimi gniew i ze z nim sobie nie radza odrazu wiem ze to jest 8,9 albo 1. A wiedzac ze swoj gniew kieruja przewaznie na otoczenie wiem ze to 8 bo sa konfliktowi i zadziorni, a 9 unika konfliktow, a 1 kieruje swoj gniew przedewszytkim do wewnatrz na siebie. Bo typ enneagramu powinno sie rozpoznawac na podstawie negatywnej emocji z ktora sobie dany czlowiek nie radzi, czyli gniewu, wstydu i leku. Jeszcze jakies pytania?
Jestes tym kim sobie wmowisz...

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

#14 Post autor: NoLeader » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 04:21

Silver88 pisze:Heh wcale nie za malo. Wiedzac ze kieruje nimi gniew i ze z nim sobie nie radza odrazu wiem ze to jest 8,9 albo 1.
wiedzac ze swoj gniew kieruja przewaznie na otoczenie wiem ze to 8 bo sa konfliktowi i zadziorni, a 9 unika konfliktow, a 1 kieruje swoj gniew przedewszytkim do wewnatrz na siebie. Bo typ enneagramu powinno sie rozpoznawac na podstawie negatywnej emocji z ktora sobie dany czlowiek nie radzi, czyli gniewu, wstydu i leku. Jeszcze jakies pytania?
Taaa..

A widziałeś może faceta 6w7 który ma ciągłą paranoje, że ktoś za nim coś knuje, a do tego ma niezłe warunki do napierdalanki?

Albo.. widziałeś może niewyżytą seksualnie kobietę 1?

A widziałeś może faceta 7, którego odcięto od jakiejś jego ulubionej rozrywki (konkretnie od kobiet)?

Albo faceta 3, który jest stale niedoceniany w pracy mimo jego (rzekomych) osiągnięć?

Albo 2w3, kobietę, która musi pracować w magazynie, a tak naprawde chciałaby zajmować się projektowaniem wnętrz (i jest całkiem w tym dobra)?

Ja znam takie przypadki i uwierz, każda z tych osobowości jechała prawie każdego dnia na dużych konfrontacyjnych emocjach.

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#15 Post autor: Maro » poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 07:53

fakt to nie musza byc Osemki, ale tez nie oznacza ze nie sa!
Snufkin tez przeciez widzi Osemki za kazdym rogiem i jest ekspertem od typowania. zaros Snufkina jak go obija to znaczy ze Osemki :twisted:
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

ODPOWIEDZ