Kobieta 8 - atrakcyjna dla mężczyzn?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

#166 Post autor: Memory » niedziela, 19 października 2008, 09:35

Kolejny odcinek!!
Powiem tylko tyle, że usidlona przez odpowiednią osobę ósemka [oczywiście zakochana] zamienia się w anioła. :P
Koniec.

Mnie ósemki intrygują w każdym calu. Szalenie. :twisted: Spotykałam się kiedyś z jedną i byłam zachwycona, ale niestety to tylko zauroczenie wakacyjne, dzieliło nas sporo km, więc nic nie przetrwało ostatecznie. :roll:

Ale powróćmy do tematu...


6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#167 Post autor: Basket Case » niedziela, 19 października 2008, 23:08

Rzucam hasło:

Co sprawia, że ósemka (kobieta) jest spełniona w związku?

Przyznam, że ja nie mam tej wiedzy... :?

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#168 Post autor: NeveReven » niedziela, 19 października 2008, 23:16

Basket zdefniuj spełniona - bo szczerze mówiac to hasło przywodzi mi na myśl matki wokół których skacze zawsze jakiś berbeć albo dwa. One sie zawsze czują SPEŁNIONE. A dla mnie to najgorszy koszmar...
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#169 Post autor: Basket Case » niedziela, 19 października 2008, 23:24

Ojej, tak ci sie kojarzy NeveReven, to straszne :lol:

Ja myśląc o zwiazku nie widze dzieci, tylko faceta i kobiete :) A co do spełnienia chodzi mi o trwałe uczucie, że jest jak powinno być. Co jest istota udanego związku w przypadku osemki?

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#170 Post autor: Kapar » poniedziałek, 20 października 2008, 01:24

Ogolnie co jest spełnieniem w związku dla osemki?
Co przypadek to pewnie kazdy mialby inne wyobrazenie spelnienia, jak juz sie okazalo choćby na przykładzie gromadki dzieci.

Spróbuję wyciągnąć jakieś ogólniki, bo moje własne odczucia nie są nic warte w tym przypadku :)

Myślę, że ósemka choć jest silnym typem, dla którego ważna jest niezależność, ale jednak potrzebuje ona wsparcia w swoich inicjatywach. Tak, by partner mógł uzupełniać ósemkę na tym polu.
Bliżej spełnienia byłby partner dający swobodę a nie nakładający lejce.
Bardziej szczęśliwy związek dla ósemki, jak sobie wyobrażam, to relacja z kimś kto sam wychodzi z inicjatywą i dominuje także dając się jednocześnie samemu zdominować. Choćby z prozaicznej przyczyny: wiadomo, że można łatwo się znudzić czymiś ciągłym uleganiem i przytakiwaniem :)
Tu ważna byłaby chęć do przygód i zdobywania świata! :D

Podsumowując najbardziej spełniony związek ósemki to związek z inną ósemką. Wymaga siły i energii od obu partnerów, wypośrodkowania zapędów do dominacji, inna ósemka wspaniale pasowałaby do tych ogólników powyżej :)
Co więcej, wy dziewczyny tu na forum ósemek, piszecie o tym, że faceci nie mają jaj, że boją się wchodzić w głębszą relację z wami. Może takim facetem mogłaby być ósemka? Chyba pasowałoby dobrze :P
To tylko kolejny aspekt mojego spojrzenia na tym osiem i to, co mogłoby dac spełnienie.
Myślę, że obrazek ying i yang ładnie obrazowałby taki związek hehe. Wciąz wymieniające i napędzające się energie!

Obrazek
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#171 Post autor: Pablo » poniedziałek, 20 października 2008, 01:52

Basket Case ja też mam podobnie trochę...

Niby masz jakąś tam osobę, masz swobodę, masz komunikację, ale...

... tak jakby trochę tego nie doceniasz.

Myślę że to ten pierdzielony wrodzony indywidualizm. Lubimy mieć święty cholerny spokój. Z jednej strony połówka daje nam wiele rzeczy od siebie. Jak kochamy to jak ktoś zrobi krzywdę temu człowiekowi to byśmy go rozszarpali. Ale z drugiej strony jaka ta osoba by nie była to jeżeli mamy z nią spędzać więcej czasu niż przewidujemy to jest niefajnie jaka zarąbista by nie była...

Ej a może po prostu nie byliśmy w nikim tak naprawdę zakochani? Ja jestem pewny że byłem ale.... zawsze to jakoś przygasało. Z opisu typu wynika że mamy stłumiony ośrodek emocji, że ważna jest dla nas namiętność i działanie - może to kompensacja tych "przygaszonych" emocji? Ale kiedy to blednie to blednie też uczucie. Zauważyłem że wielu ludzi jest super szczęśliwych, a i im dłużej są ze sobą tym bardziej tego chcą - to jest coś czego nie rozumiem.... a szkoda.

Może po prostu i Ty i ja jakoś nie "wpadliśmy" na dobre? :)

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#172 Post autor: e7th04sh » poniedziałek, 20 października 2008, 05:50

możliwe, że potrzebujesz kogoś kto cię po prostu ukradnie ze świata :P

idealna dla ciebie, uroda, osobowośc, motrywacje
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#173 Post autor: NeveReven » poniedziałek, 20 października 2008, 10:31

Mnie raz ktos ukradł ze świata i dla świata. Na dobre mi to nie wyszło. A co do spełnienia to podpisuję sie obydwiema rękami, nogami i własną krwią pod tym znakiem ying-yang.
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#174 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 20 października 2008, 11:32

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 19:06 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#175 Post autor: NeveReven » poniedziałek, 20 października 2008, 12:08

Snufkin ty czepliwa cholero:P Nie chodzi o to czym jest ten symbol tylko co wyraża. Równowagę, wzajemne uzupełnianie a idąc dalej także spokój i bezpieczeństwo. Ale zaraz sie dowiem że te dwa ostatnie to już nadinterpretacja:P
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#176 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 20 października 2008, 13:02

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 19:10 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#177 Post autor: Kapar » poniedziałek, 20 października 2008, 14:01

Wiem, że mnie ignorujesz snufkin ale wiem też, że przeczytasz :)

Helen Palmer w swoim Enneagramie pisze, że seksualnym temperamentem ósemek jest uległość i dominacja, że te obydwa aspekty są równie atrakcyjne dla przedstawicieli tego typu (możliwa jest jednak przewaga jednego z nich). Jest tam też wyjasnione jak ma się to do tła rodzinnego i dojrzewania ósemek, że ma to ścisły związek. Nigdzie więcej o tym, a także o tej dwoistej postawie uległości i dominacji wobec ludzi, nie udało mi się przeczytać. Niemniej jednak to się zgadza. Ja chciałbym dominować i jednocześnie, żeby ktoś mi na to nie pozwalał całkiem, żeby miał siłę mnie zatrzymać czy ujarzmić :D Żeby w dążeniu do bycia na górze ktoś mnie uziemił hehe :)
Ja mam granicę tam gdzie mi je ktoś postawi, a jak nie stawia to nie czuję żadnych granic, sam jestem niekonsekwentny w stawianiu ich sobie i przestrzeganiu samonarzucenia (przez skrzydło 7 jak mi się zdaje). Dlatego ktoś silny, kto by powiedział mi stop, to byłby ktoś wspaniały - to wcale nie musiałoby oznaczać, że ja się zatrzymam, ale byłoby pewnym wyzwaniem, żeby iść dalej. Być może w naturze ósemki nie jest powstrzymywanie, ujarzmianie swojej energii, więc lepszy byłby do tego KTOŚ :P
Miękka klucha, co zgadza się na wszystko dla świętego spokoju, to jest męczarnia. Dążę, że do swobody, ale jakby ona była nieskończona, to źle by mi było. Jakby to wszystko miało zależeć ode mnie. Broń boże, jak boga nie kocham!
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Basket Case
VIP
VIP
Posty: 712
Rejestracja: piątek, 18 lipca 2008, 10:41

#178 Post autor: Basket Case » poniedziałek, 20 października 2008, 14:10

Snufkin pisze:Nie rozumiem tego bo zachodzi tutaj pewna sprzeczność. Jeśli Ty to rozumiesz to wyjaśnij mi to.

Już tłumacze Słoneczko :)

To taki układ, raz ja jestem uległa raz moj partner... byle nie za często ja ;) Cóż za ekscytująca gra... :D

PS: Czy facet - ósemka byłby dla mnie odpowiednim partnerem... nie wiem. Nie przypominam sobie żebym znała bliżej jakiegoś... nie mowic już o zakochaniu :?

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#179 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 20 października 2008, 18:28

.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 marca 2010, 19:09 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#180 Post autor: Ediakar » poniedziałek, 20 października 2008, 20:10

A ja lubie banany i dżem :P

BUHAHAHAHAHHAAAAA :twisted:

ODPOWIEDZ