Ósemkowe hobby

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#16 Post autor: Maro » piątek, 9 maja 2008, 01:47

techniawa............ no koments


8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

Hobby Ósemek a ramy społeczne.

#17 Post autor: NeveReven » wtorek, 2 września 2008, 20:52

Ciekawi mnie czy macie jakieś zaintersowania które normalnie nie powinny się u was pojawić.

Ja na przykład odkryłam jakiś czas temu w sobie pasję do drewna. Doszłam nawet do wniosku ze zamiast iść do LO a później na politologię, trzeba było pójść do jakiegoś technikum i zostać stolarzem. Zawód mało popularny wśród kobiet (żeby nie powiedzieć że wcale), i tak troche mi sie kłóci z ogólnie przyjętymi normami społecznymi (bo jestem kobietą itp).

Zreszta jakoś tak nigdy nie pasowałam do standardu. Pierwsza ukochana zabawka to mała ręczna wiertarka, ulubione zajęcie: zabawa śrubkami a lalki leżały i kurzyły się w kącie.

Też tak macie czy to zdecydowanie ze mna jest coś nie tak ??
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#18 Post autor: Pablo » środa, 3 września 2008, 02:02

A ja mam taki typowo dwójkowy odpał - przynajmniej na necie. Jak pojawia się ktoś zdołowany maksymalnie to staram się wniknąć w jego problem przeanalizować go i wesprzeć.

W życiu normalnym to nie da rady bo każdy unika uzewnętrzniania się. Parę razy w życiu jakaś obca osoba zaczęła gadkę na jakiś dołujący ją temat - najczęściej relacji damsko męskich - wtedy słucham, potem gadam swoje. Nie odwracam się ale angażuję w problem tej osoby i staram się go zgłębić dając możliwie dobrą radę. Kiedyś interesowała mnie psychopatologia.

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Hobby Ósemek a ramy społeczne.

#19 Post autor: Kapar » środa, 3 września 2008, 03:01

NeveReven pisze:Ciekawi mnie czy macie jakieś zaintersowania które normalnie nie powinny się u was pojawić.
...
Pierwsza ukochana zabawka to mała ręczna wiertarka, ulubione zajęcie: zabawa śrubkami a lalki leżały i kurzyły się w kącie.

Też tak macie czy to zdecydowanie ze mna jest coś nie tak ??
Byłoby coś nie tak gdybyś śrubki chciała wkręcać w te lalki :)

Ja myślę, że moje zainteresowania nie są jakoś wybiegające poza schemat. Jedyne co, to może... uszyłem kilka szmacianych lalek, wyzywałem różne wzorki z muliny na materiale i to mnie zawsze kręciło i nadal to lubię. Lubię to, bo lubię coś robić przez tworzenie. Choć wiele jeszcze przede mną praktyki, żeby można było kiedykolwiek wyjść z tym do ludzi :P

Tak jak twoje zainteresowanie drewnem, wyszywanie i szycie to pewnie sposób tworzenia czegoś "z niczego" - może to jakoś łączy ósemki? Energia i siła (chęć o działania ogółem) przekładają się na takie właśnie o to zainteresowania i hobby wymagające aktywności... słyszałem o młodym gościu, ósemkce, którego pasją było kowalstwo artytyczne przykłdowo :)
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#20 Post autor: NeveReven » środa, 3 września 2008, 10:22

baby_kapar pisze:Byłoby coś nie tak gdybyś śrubki chciała wkręcać w te lalki
Wtedy miałabym pewnie zdatki na chirurga plastycznego i wysłaliby mnie na medycyne:P FUJ
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#21 Post autor: Ediakar » środa, 3 września 2008, 18:51

NeweReven drewno jest zajebiste, uwielbiam ten materiał lubie go obrabiać coś z niego projektować szkicować tworzyć niepowtarzalne rzeczy :P witaj reven przybij piątkę

A wiesz coto drewno wczesne, późne, słoje twardziel biel jak nie to poczytaj bys widziała bo to o DREWNIE

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#22 Post autor: NeveReven » środa, 3 września 2008, 21:37

Ediakar spoko już sie dokształciłam. Ja drewno kocham za to że jest piękne i naturalne. Wiem że to naturalne głupio brzmi ale po paru latach życia w domku złożonym w przerażającej większości z płyty wiórowej i innych "plastikow" naprawde ma sie dość. Drewnem zajmuje sie raczej z doskoku i bardziej że tak powiem - praktycznie. Jakie narzędzia, jakie grubości papieru i, konserwacja i takie tam.
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#23 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 02:55

ja uwielbiam skrecac meble ale nie lubie jak ktos sie mi wtraca w ta prace. uwielbiam majsterkowac jak mam na to czas. i bic sie uwielbiam na miecze i cuda wianki. strzelac z procy - tak mysle ze to wychodzi poza ramy. gry komputerowe kocham strategiczne i RPG. tak wiem jakie to nei kobiece ale hobby meskie zawsze mnie jakos bardziej pociagaly.
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#24 Post autor: NeveReven » czwartek, 4 września 2008, 09:22

Biała broń - MNIAM czyli to co tygryski lubia najbardziej z jednym wyjątkiem: Szpada. Kto to wogóle wymyslił????? Cienkie toto, nijakie i wogóle. Może i ostre i finezyjnie ale jak dla mnie BLEH. Zdecydowanie wolę miecze, maczety itp. Przynajmniej jest co w rekę wziąć:P:P:P:P
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#25 Post autor: Ediakar » czwartek, 4 września 2008, 15:33

NeveReven mam nadzieję że używasz wiertarki z różnymi głowicami do czyszczenia szlifowania polerowania zdzierania i kształtowania drewna :P a nie rękami :P.......

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#26 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 16:17

szpada obrabiała dlatego ma taki uraz psychiczny do tej rzeczywiscie cienkiej broni. jak widze szpade to mi sie faceci w rajstopkach przypominaja - a to mile uczucie zaobaczyc meskie zgrabne łydki...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#27 Post autor: Ediakar » czwartek, 4 września 2008, 18:27

Jak widzę szpadę przypominaja mi się zniewieścieli rycerze cieniasy z tymi piurami i innymi pierdołami...

Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#28 Post autor: Maro » czwartek, 4 września 2008, 19:38

a ja widze meskie zgrabne łydki...
8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
NeveReven
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 22:37
Lokalizacja: Lublin

#29 Post autor: NeveReven » piątek, 5 września 2008, 07:45

Jestem za Ediakarem. Zniewieściali goście z czasów Kardynała Richelieu. I to ciagłe "Mój Panie", zamiatanie posadzki piórami z kapelusza. Zgrabne męskie łydki?? Wiesz zależy od mężczyzny...

Czym czyszczę drewno? Różnie, raz szlifierka a raz recznie. I uwierz mi że generalnie jestem za ręczna metodą tylko często nie mam po prostu na to czasu. Szlifierka jest w prawdzie szybsza i teoretycznie lepsza (bo zostawia mniej rys itp.), ale ręcznie można osiągnąć większą doskonałość i naprawdę "scalić się" z przedmiotem który robisz. Takie jest moje zdanie!!!
8w7
Klątwa informatyka: Żebyś Viste instalował z dyskietek!!!

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#30 Post autor: Absynt » piątek, 5 września 2008, 11:02

Na Zachodzie nie byloby najmniejszego problemu dla Ciebie NeveReven.
Chcesz zostac stolarzem, rzeznikiem, piekarzem - robisz to. Bo chcesz, nie dlatego, ze trzeba juz lupac walute, a na studia nie mozna isc. Nie ma przymusu chodzenia na studia. Kazdy jest potrzebny. Dzis co drugi dzieciak stara sie skonczyc jakis dupny kierunek, bo utarlo sie przekonanie, ze bez studiow jestes nikim, nie masz szans i wogle ;F.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ