Udowodnij swoją ósemkowatość! (Tylko 8)

Wiadomość
Autor
Azagal
Posty: 388
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2007, 05:43

Udowodnij swoją ósemkowatość! (Tylko 8)

#1 Post autor: Azagal » sobota, 15 grudnia 2007, 11:41

...
Ostatnio zmieniony sobota, 13 września 2008, 18:55 przez Azagal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#2 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » sobota, 15 grudnia 2007, 15:00

Testy zgodnie przydzielają mi ten typ.

Gdy pierwszy raz wszedłem na stronę enneagramu i zobaczyłem etykietki, to obstawiałem, że wyjdzie mi jakiś indywidualista, lojalista albo entuzjasta.

Nie podciągam wydarzeń ze swojego, życia by wykazać, że mam taki typ.
Enneagram to tylko wskazówka. Owszem było parę momentów, które można określić, jako zachowania typowo ósemkowe, tylko problem w tym, że dostrzegłem, to już po zrobieniu testu i przeczytaniu opisu. Jak wiadomo ludzka pamięć, to w pewnym stopniu szwedzki stół i gdy szukamy, czegoś co pasuje do jakiegoś założenia, to najpewniej coś uda się nam znaleźć.
Mam w sobie spore dawki innych typów i nie uważam by na codzień był bardzo ósemkowy. Owszem, gdybym chciał, to byłbym w stanie wykazać swoja ósemkowość, bo tak bym skoncentrował swoją uwagę, że przypomniałbym i opisał, wszelkie ósemkowe wspomnienia. Jednak, próbując wykazać ósemkowość szukałbym wśród tysięcy zdarzeń właśnie tych ódsemkowych, a to samo w sobie byłoby już "badaniem z tezą", postawioną z góry. Pewnie gdybym miał za zadanie udowodnić siódemkowość, to też przpomniałbym sobie setki zdarzeń, które mogą o niej świadczyć. Gdyby się skupić właśnie na nich, to może można by udowodnić i siódemkowość lub inną "cyfrowość".

W teście z enneagram.com.pl otrzymałem taki wynik.
Słomkowy_Kapelusz pisze:Typ 1: 2
Typ 2: 0
Typ 3: 5
Typ 4: 1
Typ 5: 5
Typ 6: 4
Typ 7: 5
Typ 8: 7
Typ 9: 1
Suma punktów daje 30 z czego tylko 7 przypada na typ ósmy, co stanowi 23% wszystkich odpowiedzi na tak. Reasumując odpowiedzi charakterystycznych dla pozostałych typów razem wziętych jest we mnie więcej niż ósemki. Poza tym wynik ze środy, może być ciut inny niż z soboty. Ósemka, ósemce nie jest równa, a i tak chyba nie ma kogoś, kto dostałby 100% danego typu i zero innych.

Dlatego słusznie enneagram.com.pl pisze: Nikt z nas nie jest "typem osobowości", a sformułowanie to, z braku trafniejszego, używane jest niejako symbolicznie. Każdy z nas posiada jednak bloki predyspozycji, które zostały zbudowane w oparciu o nieuświadomione schematy zachowań i brak równowagi w używaniu wszystkich ośrodków inteligencji. O odkrycie takich schematów, a nie o "szufladkowanie", właśnie nam chodzi. Z tego powodu w wynikach testu może pojawić się kilka zbliżonych do siebie liczb. Opisy świadomych zachowań mają na celu doprecyzowanie pierwotnych predyspozycji, występujących najczęściej w pierwszym okresie dorosłego życia.

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#3 Post autor: nlg » sobota, 15 grudnia 2007, 15:29

Nic ci nie będę udowadniał. ;]
tak

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: andrzej4001 » sobota, 15 grudnia 2007, 16:57

nlg pisze:Nic ci nie będę udowadniał. ;]
Ja też ! O tym, że jestem ósemką świadczy wiele rzeczy i nie widzę sensu przytaczania przykładów, wyniki testów potwierdzają tylko moje przypuszczenia a właściwie pewniki. Równie dobrze mógłbym być każdym innym typem i nie widzę sensu prowadzenia kampanii "Udowodnij, że jesteś osiem". Widocznie jestem na tyle dojrzałą jednostką, że nie przejawiam cech zdziczałej i chorej ósemki, co nie zmienia faktu, że w pełni się nią czuję.

Awatar użytkownika
paimka
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 17:28
Lokalizacja: wwa/silesia
Kontakt:

#5 Post autor: paimka » niedziela, 16 grudnia 2007, 02:10

Nie mozna niczego sobie udowodnic na tak płaskiej przestrzeni jaka jest internet, a na pewno nie bedzie to sprawiedliwe ani prawdziwe.
Cechy osobowosci oraz schematy myslenia w rzeczywistosci moga obiektywnie pokazać czy ktoś jest 8 czy tez nie.
nlg pisze:Nic Ci nie bede udowadniał ;]
Ja rownież. Bo jest to bezsensowne!
Obecnie kobiecie katolickiej wolno unikać ciąży przy pomocy matematyki, ale surowo zabronione jest uciekanie się do chemii czy fizyki
Henry Louis Mencken
8w7 || ESTp/ENTp (Socjonika) || RSW (NLP)

Awatar użytkownika
andrzej4001
Posty: 224
Rejestracja: czwartek, 3 maja 2007, 18:28
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: andrzej4001 » niedziela, 16 grudnia 2007, 08:42

Azagal będzie płakał, bo nikt z nas się nie wyspowiadał :twisted: :lol:

Nieugiety
Posty: 63
Rejestracja: środa, 12 grudnia 2007, 20:37

Re: Udowodnij swoją ósemkowatość!! (Tylko 8)

#7 Post autor: Nieugiety » niedziela, 16 grudnia 2007, 19:05

Azagal pisze:Prosze by wypowiadaly sie tu tylko ósemki
Azagal, więc się wiecej nie odzywaj :p

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#8 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » niedziela, 16 grudnia 2007, 19:49

Jeśli ktoś jest 6, a chce zadać pytanie ósemkom, to może ograniczyć wątek do odpowiedzi 8. Po prostu chodzi o to by, wypowiedzi typów nie mieszały się. By nie było tak, że na pytania tylko do 8 odpowiadają dwójki, czwórki, piątki i siódemki. Czasami ktoś chce wiedzieć, co myślą same 8, a nie co inni myślą, że ósemki myślą na dany temat.

Pytający może nie być 8 i może założyć temat (tylko 8 ) jeśli interesują go przemyślenia tego typu o sobie samym :).

nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#9 Post autor: nlg » niedziela, 16 grudnia 2007, 23:00

Słomkowy_Kapelusz pisze:Jeśli ktoś jest 6, a chce zadać pytanie ósemkom, to może ograniczyć wątek do odpowiedzi 8. Po prostu chodzi o to by, wypowiedzi typów nie mieszały się. By nie było tak, że na pytania tylko do 8 odpowiadają dwójki, czwórki, piątki i siódemki. Czasami ktoś chce wiedzieć, co myślą same 8, a nie co inni myślą, że ósemki myślą na dany temat.

Pytający może nie być 8 i może założyć temat (tylko 8 ) jeśli interesują go przemyślenia tego typu o sobie samym :).
Ty ten post napisałeś na poważnie? Oczekiwałem od ciebie większej bystrości.
tak

Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

#10 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » niedziela, 16 grudnia 2007, 23:30

Niepotrzeba zaczepka. Napisałem, jak chciałem.

Nie uważam Cię za kogoś z kim warto się tu pokłócić, więc bez odbioru.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#11 Post autor: nudis_verbis » niedziela, 16 grudnia 2007, 23:36

xxx
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 maja 2008, 07:39 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Pablo
Posty: 1892
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 00:12
Enneatyp: Szef

#12 Post autor: Pablo » piątek, 11 stycznia 2008, 00:20

Skąd to wiem? Po pierwsze wysoka pewność siebie. Z sytuacji? Hmmm...

Akurat jestem 8v9 i dziwi mnie trochę to nadymanie się większości 8ek w tym temacie :) Chyba że to przedrzeźnianie się. No ale....

Osobiście lubię otoczenie ustępliwe. Ludzi, których łatwo do czegoś przekonać. Takimi się otaczam. Ale nie bezmózgami, bo niekompetencja i głupota mnie strasznie wkurzają u innych. Lubię mieć grupę, którą łatwo do czegoś przekonać, a nie znoszę jak ktoś mi coś narzuca! Szczególnie nienawidzę jak ktoś startuje z jakimś idiotycznym pomysłem, a nie ma on na celu usprawnienia pracy grupy, tylko własny widzimisizm. Takiego to najchętniej wywaliłbym na zbity pysk :wink:

To tak ogólnie :)

Ironiczne poczucie humoru nie pojawia się u mnie od czasu do czasu - to praktycznie stała cecha, mam też w sobie sporo autoironii :) Denerwuje mnie jak ktoś potrafi się nabijać z innych, a sam jest zakompleksionym pajacem, któremu nie można nic powiedzieć bo strzeli focha, zupełnie jak nasz były premier :lol:

Awatar użytkownika
orzad
Posty: 7
Rejestracja: środa, 23 stycznia 2008, 12:23
Lokalizacja: Wrocław

#13 Post autor: orzad » środa, 23 stycznia 2008, 12:47

Polecam książkę Helen Palmer pt: "Enneagram. Zrozumieć siebie i innych"
Autorka opisuje wszystkie 9 typów osobowości i są tam zawarte również wypowiedzi z przeróżnych sytuacji życiowych osób przynależących do danego typu .
"Tiger, tiger burning bright
In the forest of the night
What immortal hand or eye
Dare frame thy fearful symmetry?"

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#14 Post autor: Prowokacja » poniedziałek, 4 lutego 2008, 20:25

Słomkowy_Kapelusz pisze:W teście z enneagram.com.pl otrzymałem taki wynik.
Słomkowy_Kapelusz pisze: Typ 1: 2
Typ 2: 0
Typ 3: 5
Typ 4: 1
Typ 5: 5
Typ 6: 4
Typ 7: 5
Typ 8: 7
Typ 9: 1

a ja Taki :D
Typ 1 1

Typ 2 4

Typ 3 4

Typ 4 7

Typ 5 2

Typ 6 4

Typ 7 6

Typ 8 7

Typ 9 3
:lol:
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Nuit » środa, 6 lutego 2008, 15:24

No dobra.
Fajnie było, ale ja nie jestem 8 tylko 5 :twisted:
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ