7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary 7&7

Wiadomość
Autor
bobsi
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2014, 15:30
Enneatyp: Entuzjasta

7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary 7&7

#1 Post autor: bobsi » sobota, 14 czerwca 2014, 15:53

Co myślicie o takim połączeniu? czy ich nieokiełznana natura nie zaburzy relacji? Jakiekolwiek obserwacje i doświadczenia mile widziane;)



Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#2 Post autor: Irranea » sobota, 14 czerwca 2014, 16:15

Wszystko zależy od człowieka, a nie od numerka jaki posiadają. Siódemka siódemce nie równa, bo choć mają tę samą motywację, to mogą być zupełnie różnymi ludźmi. Wszystko zależy od tego, kto jakim jest człowiekiem, czy jakie ma potrzeby, czy charakter i podstawowe poglądy ze sobą współgrają. Nie ma żadnej sprawdzonej, prawdziwej recepty na żaden związek, jednym się uda, innym nie, ot cała filozofia.

Awatar użytkownika
Drakk94
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 3 października 2013, 21:31
Enneatyp: Entuzjasta

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#3 Post autor: Drakk94 » niedziela, 22 czerwca 2014, 01:02

W dużej mierze nie zgodzę się z poprzednikiem, ma to ogromne znaczenie jakimi motorami/zachowaniami/reakcjami cechują się ludzie którzy tworzą związek gdyż może to ułatwić lub utrudnić tworzenie związku między ludźmi a szczególnie jeśli trafimy na dwie 7... Aby nikt mi nie wytkną że kij się znam to mogę dodać do listy doświadczeń związek z 7w8 i 7w6 oraz obserwacje dobrego znajomego.

Zaczynając od wrodzonego narcyzmu 7 a szczególnie w połączeniu z wysokim mniemaniem i słabą pokorną/autokrytycyzmem powoduje jakże
trafnie zaznaczone na stronie głównej "nie zauważanie problemu" a gdy już się go widzi to w pięknym stylu 7 ratują się błyskawiczną ucieczką...
Jako że znam kilka 7 i w6 i w8 to tendencję tą widać jak na dłoni, i co najgorsze zauważyłem że nawet zdrowa 7 ma ogromny problem nie uciec od czegokolwiek ponadto jeśli postawi się ją do muru zamiast przyjąć z pokorą lekcję odwraca kota ogonem i atakuje z całym dostępnym arsenałem.

pozytywny jest fakt posiadanie zapału/siły/energii na podobnym poziomie co daje ogromny dopalacz gdy jest dobrze,ale gdy 7 chce odpocząć to druga 7 zamiast podładować to bardziej zmęczy pierwsze 7,ale mimo tego związek się nie nudzi ciągłe pomysły i brak monotonii to coś co uskrzydla związek no i te błyskanie w towarzystwie jak siostrzane słońca oświetlające pozostały układ słoneczny całkowicie dominuje towarzystwo na imprezach co sprawia że jest bardziej zabawnie,żywiej i dynamiczniej...

Dwie 7 mają problemy z dynamiką w związku czasem to wygląda jak dwa szczeniaki które się ganiają w beztroskiej zabawie, gorzej jeśli jeden z nich jest skaleczony wtedy jak już pisałem jedna 7 męczy drugą 7 katalizując tworzenie problemów... i lekarstwem wydaje się odpoczynek od siebie...To jak taniec można przetańczyć całą imprezę ale później trzeba odpocząć tyle że trudno się zgrać.

Na koniec dodam że jeśli jesteś 7 i chcesz być z drugą 7 przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki i przepaską na oczach i na to że stworzenie DOJRZAŁEGO związku jest niezwykle trudne...choć ja sam uważam że związek nie jest dla dwóch dużych dzieci :P

nie używamy kolorów administracji, tj. czerwonego /boogi
Wiedza to potęga,niewiedza to błogosławieństwo. 7w8 ENTP

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#4 Post autor: Irranea » niedziela, 22 czerwca 2014, 09:21

Drakk94 pisze:W dużej mierze nie zgodzę się z poprzednikiem, ma to ogromne znaczenie jakimi motorami/zachowaniami/reakcjami cechują się ludzie którzy tworzą związek gdyż może to ułatwić lub utrudnić tworzenie związku między ludźmi
Czytamy ze zrozumieniem, lekcja pierwsza. Gdzie ja napisałam, że powyższe nie ma znaczenia? Napiszę jeszcze raz, bo widać, że nie rozumiesz. Siódemki mają tę samą motywację. Natomiast cechy charakteru, zachowanie, potrzeby, charakter, usposobienie, poglądy mogą mieć już inne (enneagram nie wspomina o cechach charakteru, a o motywacji, strefie komfortu, reakcjach obronnych). Z tego powodu Siódemka Siódemce nie równa. Załóżmy, że mamy dwa związki X i Y, wszystkie tworzą Siódemki(Xa, Xb, Ya, Yb). To, że związek X świetnie się ze sobą rozumie, nie znaczy, że i w związku Y będzie wszystko grało, bo mimo, że to 7, to Ya ma inne potrzeby, niż Yb, przez co nie mogą się odpowiednio dotrzeć, a Xa ma też inne potrzeby niż Xb, ale potrafią się ze sobą dogadać.
Sumując, nie ma znaczenia, jakim numerkiem jesteś w związku z innym numerkiem, bo to, czy związek będzie udany, zależy od "dotarcia się" dwóch osób tworzących związek. Jednym się uda innym nie, proste. Nie ma recepty: "zrób to i to, jak jesteś z 7, to Ci się powiedzie". Jakby były takie instrukcje obsługi do każdego typu, to znaczyłoby, że na świecie jest 9 typów osobowości, które zachowują się, myślą w identyczny sposób, a tak zwyczajnie nie jest!

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#5 Post autor: silver_bullet » wtorek, 14 października 2014, 15:03

Drakk94 pisze:Jjeśli jesteś 7 i chcesz być z drugą 7 przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki i przepaską na oczach i na to że stworzenie DOJRZAŁEGO związku jest niezwykle trudne...choć ja sam uważam że związek nie jest dla dwóch dużych dzieci
Powiedz cos wiecej, bo niedlugo wlasnie takie zestawienie mi przyjdzie przezywac: 7w6x7w8. :cheers: :roll:
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

Awatar użytkownika
999Przemek
Posty: 227
Rejestracja: sobota, 3 sierpnia 2013, 23:44
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#6 Post autor: 999Przemek » wtorek, 14 października 2014, 15:36

Którąś w końcu dopadnie nuda i spierdoli ^^
Enneagram: 7w8
Socionika i MBTI: ENTp-ILE
Instynkt: sx

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: 7w6 i 7w6 - jakiekolwiek doświadczenia i obserwacje pary

#7 Post autor: silver_bullet » środa, 15 października 2014, 18:27

999Przemek pisze:Którąś w końcu dopadnie nuda i spierdoli ^^
To brzmi jak intensywnosc z rodzaju...
Obrazek
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ