7w6 z 8w7 :)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 11 września 2011, 13:28
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Kraków

7w6 z 8w7 :)

#1 Post autor: Rysiek » czwartek, 7 marca 2013, 16:13

Siema, no wiec jestem ;] i chciałem spytać o wasze postrzeganie, obserwacje, wnioski wszystko ogólnie - doświadczenia 7w6 (tylko 7w6) na temat 8w7. ;]
Chodzi mi o 7w6 bo uważam że tylko ta "odmiana" mam na myśli z siódemek - nie cały enneagram. Jest zdolna do normalnej, poważnej, głębokiej, ciepłej i zarazem nie nudnej relacji z drugą osobą. Chodzi o przyjaźń, związek. You know ! ;] tell me everything If You can ;]


8w7

Awatar użytkownika
Rysiek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 11 września 2011, 13:28
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Kraków

Re: 7w6 z 8w7 :)

#2 Post autor: Rysiek » czwartek, 7 marca 2013, 21:43

To znaczy no.... ;] znam jedną 7w6, widzę po prostu że jest strasznie za mną. Ja nie chciałem z nią nic dlatego że nie jest ogólnie w moim typie dziewczyna tzn. ładna jest itp itd. ale to nie ten typ urody... A ja nie chciał bym nikomu robić przykrości, czy przysparzać rozczarowań.
Ale jeśli brać pod charakter to jest na prawdę zajebista. No k***wa konie z można kraść po prostu. To takie nie wiem jakby to powiedzieć 7 połączenie radości życia z głębokością uczuć i lojalnością wobec bliskich 6 ..... no nie wiem jak to określić. No i ostatnio z jeszcze jednym 7w6 złapałem kontakt. I naprawdę się z nimi zajebiście spędza czas, rozmawia, śmieje. Przy tym można zobaczyć że to nie jest jakieś dziecinnie płytkie. Kręci mnie ten temat jak cholera już od jakiegoś czasu i myślę i myślę. No i chciałem właśnie spytać ;] o doświadczenia innych w podobnym temacie. O to tak mniej więcej mi chodzi ;]
8w7

Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: 7w6 z 8w7 :)

#3 Post autor: hippiee » niedziela, 26 stycznia 2014, 17:36

My 7w6 cenimy przede wszystkim wolność i swobodę w wyrażaniu siebie dlatego niezbyt dobre relacje mam z typem 8w7. Mój były jest ósemkiem i powiem tak - dusiłam się trochę w tym związku, nawet jeśli trwał tylko kilka miesięcy. Na początku wszystko wydawało się super jak to zwykle na początku, podobne poczucie humoru, bardzo przyjemnie nam sie gadało na wiele tematów, dzięki niemu wstapiłam do Harcerstwa i przez to poznałam masę genialnych ludzi. Jeden spontaniczny sylwester i zaczeliśmy być ze sobą. Wszystko ładnie pięknie ale po jakimś czasie zaczęłam dusić się w tym związku. Lubił stawiać wszystko na swoim i moje pomysły zawsze kwestionował. A ja by unikać kłótni po prostu ulegałam. Ciężko też było o jakiekolwiek kompromisy i dlatego zaczęłam czuć się ograniczana i tak jakby nie do końca traktował mnie serio.
Ósemki nie zawsze lubią być tak spontaniczne jak my i mają swoje pokręcone zasady których wszyscy się muszą trzymać a one jak mają jakiś kaprys naginają je dla swoich potrzeb. Lubią też krytykować innych a my 7 nie lubimy być krytykowane, chyba, że zrobi to się w taktowny sposób. Ja mam w takim razie niezbyt miłe wspomnienia i doświadczenia z 8w7
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
silver_bullet
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:12
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: jest mało istotna. Liczą sią ludzie.

Re: 7w6 z 8w7 :)

#4 Post autor: silver_bullet » niedziela, 26 stycznia 2014, 23:52

Jak jesteś 8w7 to znajdz sobie czlowieku 2w3 albo 6w7 i bedziesz szczesliwy.
| 7 | ENTp | Kim jestem? |

"Logic will get you from A to B.
Imagination will take you everywhere.”

Albert Einstein

ODPOWIEDZ