W stronę światła - studium Typu Siedem (Lekkoduch)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tuxic
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2007, 12:08

#16 Post autor: Tuxic » środa, 2 stycznia 2008, 17:40

Bardzo fajny artykuł, szczególnie "Gwiazda" (i zakończenie xD) , ale autor trochę idealizuje obraz siódemki ;/ Wiele siódemek to nie arbitrzy elegancji , ale zwykli prostacy ;/ no nic, opis typu i tak rewelacyjny ;d...


edit:
urzekło mnie to zdanie:
Uczynienie każdej chwili celebracją, a każdego poranka pierwszym to istota renesansowego optymizmu Lekkoducha.



Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#17 Post autor: Katiks » piątek, 25 lipca 2008, 14:54

Siódemka czyli Lekkoduch, to sybaryta, o nastawieniu fantazjującym, ale i racjonalno-logicznym zarazem.
Zadziwia mnie jak takie teksty potrafią określić, to czego sama tak trafnie bym nie powiedziała. I z każdą linijką otwieram szerzej oczy ze zdziwienia, bo to taka cholerna prawda. :D
Siódemki - Ruch. Lekkoduch postrzega siebie jako "odchodzącego" lub "opuszczającego" stany trudne i niezbyt eleganckie, na korzyść "zmierzania ku" stanom ekstatycznym i wysmakowanym.
I czemu nie, często to dobra metoda.
Chociaż... niby problemy powinno się rozwiązywac od razu, bo potem może być tylko gorzej. Ale. To się nie liczy w danym momencie. Sa lepsze rzeczy do roboty, nawet jeśli to drobnostki typu malowanie paznokci czy samotny spacer. Mam ochotę i nic więcej w tym momencie mnie nie obchodzi. ]:->
Często nazywany bywa w związku z tym człowiekiem renesansu, a więc specem od wszystkiego po trochu, inteligentnie poszukującym cywilizowanych ułatwień. Osobowość ta łączy elementy humanizmu z naukami ścisłymi. Posiada zazwyczaj wiedzę bardzo rozległą, którą lubi się bawić, wyszukując rozwiązania nowatorskie, często dowcipne.
Ostatnio zaczyna mnie to odrobinę irytować. Chciałabym być w czymś na prawdę bardzobardzo dobra, mieć pewność, że z czymś się wybiję a tu... raz w tym momemcie jest dobrze, raz w innym i weź tu się zdecyduj co konkretnego chcesz robić w życiu, jak daje ono tyyyle możliwości. ;-)
I jeśli jestem dobra z wielu rzeczy, tak na prawdę trudno będzie osiągnąć coś wybitnego w jednej, a przecież... porażki nie zniosę! ;D
Motywacja: LĘK
łee. :lol:
Obsesja: Ruch
Fetor: Niewiarygodność
Zewnętrzna Deklaracja: Chcę się cieszyć
no tak, ale to:
Wewnętrzny warunek: ...ale nie chcę czuć
czemu nie? Czucie to jeden ze sposobów poznawania. ;)
Typy te, związane z ośrodkiem intelektu, nieustannie mapują rzeczywistość, usiłując UWIERZYĆ w to, co zmapowały, nadając temu zarazem status faktu.
Uwierzyć dużymi literami mnie powaliło. O.O
Powiedzmy, że wcale nie wmawiam sobie, że wystarczy wiarawiarawiara, powinniście WIERZYĆ w siebie i tak dalej. ojej. ;D
Niepewność i brak wiary wywołują LĘK, który jest podłożem emocjonalnym wszystkich typów umysłowych (Pięć, Sześć, Siedem). U Siódemek jest to LĘK przed Pustką, a więc przed tym, że wszystko jest umową, opisem.
Wcale nie powtarzam, że czuję się pustopusto, albo, że po prostu się boję, nie chcę, nie będę.
Głupie, pff.
Siódemka może być niezwykle fascynująca, magnetyczna, sprawna i atrakcyjna pod jednym wszak warunkiem - jedzie cały czas na duchowym Prozaku.
Gdzie można taki zdobyć? :lol:
Podczas gdy w jego oczach iskrzą się ogniki, dusza, bardzo często, tchnie nudą. Choć może nauczać innych jak żyć, często jest przy tym po prostu banalny. Ta mydlana postać, Lemoniadowy Joe enneagramu, choć zręczna i "niezatapialna", jest dla nas bardziej dowcipną opowiastką, niż rzeczywistym zdarzeniem.
Buntuję się przeciwko temu! XD
"Nikt mi nie będzie mówił, sam wiem" - tak można by opisać jego radosne credo.
Zbytnio komentować chyba nie trzeba. ;D
Ból jednak w niej siedzi i wyraża się w uporczywym podkreślaniu suwerenności człowieka, jako istoty wybierającej własny los. Mówiąc "Bądźmy sobą!" podaje Siódemka równolegle buńczuczny komunikat: "Nikt mi nie przeszkodzi w robieniu tego, co lubię!" Ubóstwienie indywidualizmu, z obsesyjną samodzielnością i samostanowieniem, przeradza się w postawę obronną.
A w tym momencie rozkładam bezradnie ręce.
Zieleń wyraża dobrze idee pokolenia Dzieci Kwiatów oraz ruchu hippisowskiego.
Od razu przypomina mi się jak kolega woła na mnie "hippie". Jeszcze niedawno, ktoś, kto o tym nie wiedział, po jakimśtam moim wyskoku (rozebranie się do bielizny i wskoczenie do morza w środku nocy? I coś jeszcze chyba. ) stwierdził "Wiesz, Kamila, to było takie... hippie".
Nie zapomnę usatysfakcjowanego uśmiechu kolegi. :D
Dopóki wszyscy są równi i nie wchodzą sobie w drogę, kosmiczna piaskownica jest miejscem przyjaznym, źródłem miliona przygód.

"Jesteśmy dziećmi tej planety i możemy się bawić w co chcemy i z kim chcemy, a kto chce, może bawić się z nami"
manifest "Tęczowego Kręgu" ("Wegetariański Świat")
to mi się podoba! :D
Tolerancja przedewszystkim.
"Kiedy się topisz nie mówisz: "Byłbym niepomiernie wdzięczny gdyby ktoś zechciał łaskawie zauważyć, że tonę, a następnie przybyć mi z pomocą" - tylko wrzeszczysz."
John Lennon
taaaaak! :D
"Pomykający" żwawo Lekkoduch - szarlatan charakteryzuje się dużym sprytem i bezczelnością, zawsze próbując znaleźć boczne drzwi i "wyprowadzić świat w pole". Nadaje to mu wymiar magiczny, ponieważ może w ten sposób widzieć i doświadczać tego, co dla innych niedostępne. Wynikła stąd arogancja może prowadzić do emocjonalnego odcięcia i związanej z nim dwuznaczności moralnej.
zdecydowanie, bardzobardzo trafnie określone :D
Zwolennicy New Age na warsztatach enneagramowych z reguły przez pierwszy dzień bardzo usilnie starają się dowieść, że są Siódemkami - to przecież prawdziwy ideał Wieku Wodnika
ohohohh! :D

I więcej nie cytuję, bo za wielę tego. Ale ciekawy artykuł, aż spojrzałam na kilka kwestii w inny sposób. ;-)
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#18 Post autor: Petroniusz » niedziela, 1 marca 2009, 12:28

"Siódemki są ideą Człowieka Optymalnego, a więc pewnego rodzaju ewolucyjnego ideału, który łączy w sobie zarówno wartości "poetyckie" jak i "techniczne", pozostając przy tym szczerym, silnym, wrażliwym i pięknym, czyli właśnie takim, jakim każdy z nas pragnąłby być."

To mi sie najbardziej podoba :D
7w6 ENTP

ODPOWIEDZ