Zdolności, zainteresowania, preferencje, hobby

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: siódemki i ich hobby

#76 Post autor: Yarren » czwartek, 14 lipca 2011, 12:30

kaja pisze:A gdzie się zatrzymałeś?
Umiem czytać drukowaną cyrylicę xD
kaja pisze:Ja sobie znalazłam rady na pozbycie się słomianego zapału w internecie i na razie działają :D
Choć jeśli chodzi o rosyjski to:
1. Jestem na początku uczenia się rosyjskiego, więc też nie wiadomo, czy mi się przypadkiem nagle nie będzie chciało, ale myślę, że dzięki znalezionym przeze mnie radom wytrwam :)
2. Nawet, gdy się go akurat nie uczę, to słucham piosenek po rosyjsku, czytam różne rzeczy w temacie...
3. Nie wiadomo czy nie będzie tak jak z francuskim- długo się uczyłam i długo byłam konsekwentna, ale teraz jakoś mi się odechciało i niby umiem francuski, rozumiem co ktoś mówi, ale żeby się porządnie porozumieć musiałabym po powtarzać, ale już zaplanowałam sobie powrót do francuskiego, mam nadzieję, że dam radę :)
1. Znalazłem fajna darmową stronę do nauki rosyjskiego, to tak a propo rad http://rosyjski.pro/
2. Może nie czytam, ale muzyki po rusku słucham dość dużo i to moja podstawa do nauki.
3. Życzę Ci najlepiej, ale ja tam nie mam zapału do nauki francuskiego, lubię mój język(jako organ).


Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#77 Post autor: kaja » czwartek, 14 lipca 2011, 13:13

To ja umiem drukowaną i pisaną, i wymowę i akcent i podstawowe zwroty(robię samouczek i jestem w 5 rozdziale z 13 ze słownictwa i zrobiłam 2 rozdział z gramatyki z siedmiu, ale muszę powtórzyć), ściągnęłam sobie nawet program do pisania po rosyjsku na komputer(taki darmowy- trzeba niestety kopiować 6 znaków, z czego 3 często używane, 2 używane w miarę i jeden praktycznie nie używany :P ale i tak to lepiej niż kopiować wszystko :P piszesz sobie spokojnie i czasem musisz skopiować np miękki znak) Podsumowując: jestem na początku nauki, ale już coś tam rozumiem i ćwiczę pisaną grażdankę, a niektóre literki(pisane) są mylące, bo drukowane to nie problem. Np. małe "t" pisane pisze się dokładnie tak, jak ja piszę "m" po polsku :P a "m" rosyjskie pisane pisze się jak dla mnie brzydko :P

1. Dzięki za stronę :D
2. A znasz może taką piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=mHTx0mh ... r_embedded ?? Bo ja się normalnie w niej zakochałam :P W ogóle to czego słuchasz po rosyjsku?
3. Lubisz swój język :P A wiesz, że w rosyjskim, też się robi taki dziubek jak we francuskim? :P:P Haha :D A francuski swoją drogą wcale nie jest taki trudny, jak to niektórzy sądzą :)
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: siódemki i ich hobby

#78 Post autor: Yarren » czwartek, 14 lipca 2011, 14:14

Co do pisania na komputerze cyrylica to polecam sobie zainstalować po prostu język rosyjski i zmieniać w pasku języka(prawy dolny róg).
Nie wiem czy nie brakuje tam jakichś znaków, chyba nie, bo ruscy mają chyba takie same klawiatury.
Wadą jest, ze rosyjski układ klawiszy na klawiaturze jest zupełnie inny i często trzeba szukać litery.
Pomaga w tym klawiatura ekranowa, także w komplecie z windowsem :)
Swoją droga chyba wezmę korektor i sobie na klawiaturze(niestety czarna, bo bym zwykły marker wziął na białą) namaluję gdzie jest jaki znak w rosyjskim układzie.
Są też naklejki specjalne do tego, ale nie chce zamawiać, bo przesyłka w cholerę wyjdzie.

1. Proszę bardzo.
A samouczek masz na kompie, czy w formie książki? Bo też bym z chęcią skorzystał :D
2. hm... myślę, ze jednak nie w Twój gust, bo jeden z zespołów to rock
Лубе - Комбат,
a drugi to heavy(podobno) metal
Ария - Кровь за кровь
3. A tam już z tym dzióbkiem, słyszałem ostatnio francuzów na starówce, podziękuje, jeszcze słyszałem parę legend o liczeniu w jakimś zajetrudnym systemie...
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: siódemki i ich hobby

#79 Post autor: Pierzasta » czwartek, 14 lipca 2011, 14:17

Yarren pisze: Swoją droga chyba wezmę korektor i sobie na klawiaturze(niestety czarna, bo bym zwykły marker wziął na białą) namaluję gdzie jest jaki znak w rosyjskim układzie.
To bardzo dobrze działa - ja też tak robiłam, tylko ołówkiem (trzeba co jakiśczas poprawiać). Szczególnie przydatne, kiedy co rusz zmieniasz język albo używasz cyrylicy sporadycznie.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: siódemki i ich hobby

#80 Post autor: Yarren » czwartek, 14 lipca 2011, 14:27

Pierzasta pisze:
Yarren pisze: Swoją droga chyba wezmę korektor i sobie na klawiaturze(niestety czarna, bo bym zwykły marker wziął na białą) namaluję gdzie jest jaki znak w rosyjskim układzie.
To bardzo dobrze działa - ja też tak robiłam, tylko ołówkiem (trzeba co jakiśczas poprawiać). Szczególnie przydatne, kiedy co rusz zmieniasz język albo używasz cyrylicy sporadycznie.
Wiem, są nawet specjalne naklejki na klawiaturę.
I z nich bym skorzystał. Gdyby nie to, że trzeba je kupić.
Idę szukać białej kredki.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#81 Post autor: kaja » czwartek, 14 lipca 2011, 17:14

No ja tak to zmieniam- prawym przyciskiem, więc może mówimy o tym samym: http://www.softario.com/typus.html ???
Brakuje tu znaków: ж, ч, ш, щ, ъ, ь
No i jest coś takiego, że "е" czyli "je" trzeba pisać w tym programie jak "e", a "э" które jest równoważne z "e" trzeba pisać "je"- czyli zupełnie odwrotnie jak to jest w rzeczywistości :/ Ale ten program to i tak jak dla mnie wybawienie :)
Rozwiązuję to tak, że kopiuje sobie wyżej wspomniane znaki do notatnika, i piszę wszystko co chcę w notatniku, gdy potrzebuję, kopiuję któryś ze znaków. A z tą pomyłką programu z "e" i "je" po prostu się pogodziłam i pamiętam, że mam pisać na odwrót używając go.
Ale jeśli znasz program, który bez kupowania rosyjskiej klawiatury ma wszystkie znaki, to powiedz :)

Samouczek: firma edgard, a1-a2, rosyjski :P mnie się podoba, aczkolwiek nie ma w nim akcentów(jest tylko ustęp o akcentach, ale są zaznaczone kolorem), jest tam jeden błąd w druku, no i ja kupiłam z cd, więc nie wszystko mi mówią, lepiej kupić z mp3 to wtedy masz więcej lektora no i chyba jakieś ćwiczenia jeszcze, ale nie wiem.

Lube znam :) Ale wolę jego utwór "Brzozy" :D Aczkolwiek to też fajne :)
Ooo...to drugie też :D Nawet lepsze! :D
Hmm, to źle myślisz :P Ja lubię baaardzo różną muzykę, a za sobą mam nawet etap słuchania niemal wyłącznie metalu/rocka ;) Teraz już aż tak nie mam, ale też od czasu do czasu słucham, zwłaszcza porządnych i/lub znanych kawałków :) A że mam dobrą pamięć(zwłaszcza do piosenek i wierszy ale nie tylko), to jestem w stanie robić za radio odtwarzając przeróżne piosenki po sobie...;)

Francuski może wydawać się trudny, ale wcale nie jest taki zły, wg. mojej przyjaciółki jest wręcz prostszy od angielskiego! Wg. mnie jest od angielskiego nieco trudniejszy, ale na podobnym poziomie. Legendy o liczeniu...wiem, o co chodzi(tym, co to opowiadają): otóż do sześćdziesięciu jest wszystko normalnie, ale siedemdziesiąt, osiemdziesiąt i dziewięćdziesiąt nie mają "własnej" nazwy: siedemdziesiąt to(na polski): sześćdziesiąt-dziesięć; siedemdziesiąt jeden to: sześćdziesiąt-jedenaście itd. wg liczenia liczb z "naście". Osiemdziesiąt natomiast to: "cztery-dwadzieścia", osiemdziesiąt jeden: "cztery-dwadzieścia-jeden" itd. Dziewięćdziesiąt to: "cztery-dwadzieścia-dziesięć", dziewięćdziesiąt jeden to: "cztery-dwadzieścia-jedenaście" itd. :P Może wydawać się to niesamowicie trudne, ale jak zapamiętasz tą zasadę z 70, 80 i 90 to dalej zero problemu. Powiedzenie, że jest to "zajetrudny system" jest koloryzowaniem :P
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: siódemki i ich hobby

#82 Post autor: Yarren » czwartek, 14 lipca 2011, 18:31

Ale jeśli znasz program, który bez kupowania rosyjskiej klawiatury ma wszystkie znaki, to powiedz :)
Jak mówiłem - zmieniasz język w systemie na rosyjski i już piszesz cyrylicą.
Tylko układ klawiszy jest inny.
Z tego co widzę, to ten Twój Typus podstawia pod polskie klawisze rosyjskie odpowiedniki, czyli robi jakby rosyjskie qwerty. Nie podoba się mnie to...

Samouczek jak widzę w wersji fizycznej, czyli trzeba znaleźć coś innego, bo nie mam kasy :D

Aria jest dobre, tylko z racji swego pochodzenia raczej mało znane. Ale korzenie ma czasów prawie że metalllici.

A francuskiego i tak nie mam zamiaru się uczyć. Rosyjski jest podobny do polskiego - łatwy, angielski łatwy sam w sobie, a niemieckiego się uczę od podstawówki i mi się spodobał, wiec będę kontynuował.
Czterojezyczność mi w zupełności wystarczy...
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#83 Post autor: kaja » czwartek, 14 lipca 2011, 19:16

polecam stronę slowka.pl, ale myślę, że w samouczek jednak warto zainwestować, bo drogi nie jest(25 zł bodajże) :):)
jasne, przecież Cię nie zmuszam do nauki francuskiego, tylko obalam mit "strasznie trudnego języka" :P
ja mam natomiast niechęć do niemieckiego, choć też chciałabym go umieć. uczyłam się go w szkole podstawowej i na początku byłam wniebowzięta i cieszyłam się jak głupia, że się go uczę, ale potem nasza niezbyt miła pani mnie do tego zraziła- i wiem, że to głupie, że przez jedną osobę się zniechęciłam, no ale cóż...aczkolwiek nie wykluczam tego, że się kiedyś niemieckiego nauczę ;)
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Afro
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:00
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#84 Post autor: Afro » czwartek, 14 lipca 2011, 22:14

Cześć, jestem nowa na forum. Robiłam już dawno sobie test enneagram, kilka lat temu, teraz zrobiłam na nowo i znowu wyszło mi to samo: 7w8, pomimo, że od tamtego czasu zmieniłam się trochę :). Zalogowałam się na forum, bo chcę się dowiedzieć trochę więcej o ennagramie :).

Ale przejdę do rzeczy :P. Moje hobby to pisarstwo, interesuje mnie dziennikarstwo, pisanie artykułów, jak również książek. Kiedyś też jak miałam większą wenę, to często pisałam wiersze, a teraz to rzadko. Lubię czytać książki, głównie horrory i fantastykę, ale też lubię takie książki o problemach np. coś autorstwa Jany Frey albo Barbara Rosiek. Kocham też oglądać horrory. Uwielbiam podróże :). Ze sportów, to interesują mnie sporty ekstremalne, które dają dużo adrenaliny. Jak narazie skakałam tylko raz na bungee w Zakopanem, ale zamierzam to powtórzyć i w nieco dalszej przyszłości chcę skoczyć ze spadochronem :D. Interesuję się też fotografią, kiedyś biegałam wszędzie z aparatem, lubiłam bardzo robić zdjęcia przyrodzie, ale teraz nieco zapał ostygł :P.

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#85 Post autor: kaja » niedziela, 17 lipca 2011, 15:34

Hej :) Ja bym także chciała skoczyć na bungee i skoczyć ze spadochronem :D
Robiłaś zdjęcia tylko przyrodzie? Ja jakoś wolę portrety :)
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Afro
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:00
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#86 Post autor: Afro » niedziela, 17 lipca 2011, 21:37

Tylko przyrodzie, zwierzętom, roślinom, krajobrazom :).
Portretów nie próbowałam nawet robić, nie było chętnych modeli albo modelek :P.

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: siódemki i ich hobby

#87 Post autor: Helios » poniedziałek, 18 lipca 2011, 18:33

jaki pustak. huehueuhehueuhee znajdź sobie prawdziwe hobby jak grabarstwo albo coś, a nie takie gówna :)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#88 Post autor: kaja » poniedziałek, 18 lipca 2011, 20:18

Nie wiem, czy mówisz o mnie, czy o koleżance. Tak czy siak, właśnie obrażasz człowieka, który Ci nic nie zawinił. A jakie według Ciebie są prawdziwe hobby? Mógłbyś napisać listę? Następnym razem, gdy będę chciała czymś się zająć spojrzę na nią i zainspirowana Twoimi wytycznymi wybiorę którąś pozycję i do roboty!
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: siódemki i ich hobby

#89 Post autor: Helios » poniedziałek, 18 lipca 2011, 20:33

nie łapiesz mojego humoru ;)

1. grabarstwo
2. laweciarstwo
3. ślusarstwo
4. rowokopactwo
5. rolnictwo ekstremalne*
6. górnictwo
7. ciąganie się po żwirze
8. wchodzenie po kablach od internetu
9. nurkowanie w kulkach


* po co Ci kombajn jak masz ręce :)
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: siódemki i ich hobby

#90 Post autor: kaja » poniedziałek, 18 lipca 2011, 20:36

Wiesz, mam kolegę, który ma podobny humor do Twojego, z tymże on robi to nieco subtelniej... ;)
Nurkowanie w kulkach? Takich kolorowych? :D:D:D Bardzo chętnie, ale obawiam się, że nie wpuściliby mnie na teren placu zabaw :(
6w7w8
ENTP/ENTp

ODPOWIEDZ