Indywidualizm siódemki

Wiadomość
Autor
Namida
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 20:23
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Indywidualizm siódemki

#16 Post autor: Namida » sobota, 4 września 2010, 16:14

Indywidualizm Siódemek to sposób na uchronienie się przed okazaniem swoich uczuć oraz dostosowaniu się do sytuacji.
Brak głębokich relacji, brak problemów, brak zobowiązań – przestrzeganie tych trzech rzeczy daje sukces.

Siódemka ma swój własny wykreowany świat, który rządzi się swoimi prawami, i do którego nikt inny, poza nią, nie ma wstępu.
W moim wypadku dochodzi również zasada ograniczonego zaufania.
Otwarte rozmowy nie stanowią problemu, jednak nikt nie wtargnie w głębokie myśli Siódemki, dopóki ona sama o tym nie zadecyduje.

A zawiązywanie smyczy i zakładanie kagańca, które nie pozwalają ruszyć jej przed siebie, są praktycznie bezsensowne – bo Siódemka wyrwie się i tak, czy inaczej, zrobi to, co postanowiła, nie zważając na otoczenie.



Awatar użytkownika
kunanini
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 4 sierpnia 2009, 14:05

Re: Indywidualizm siódemki

#17 Post autor: kunanini » sobota, 4 września 2010, 19:06

U mnie indywidualizm, jeśli zaistniejowuje, to głównie z zaufania do swojej intuicji (odruchów, doświadczeń, czytania między wierszykami i emocji) oraz zaufaniu tokowi myślenia swojej głowy. Przy tym brak chorobliwej potrzeby odrzucania argumentacji innych. Nie twierdzę, że jestem pozbawiona kompleksów, czy częstych zachowań konformistycznych, ale myślę, że akurat całkiem do rzeczy jest u mnie w tych tematach. Chociaż może i nie?
Spoiler:
nie próbuję odróżniać się na siłę ~ coś jakby brak potrzeby bycia bardzo innym, czy bardzo takim samym

ODPOWIEDZ