Strona 1 z 1

Jak rozpoznać, a potem przekonać do czegoś Siódemkę?

: niedziela, 20 grudnia 2009, 14:54
autor: SuperDurson
Typ Siedem. Bon Vivant.
  • Jak rozpoznać:
    • Siódemki chcą mieć tyle zabawy i nowych doświadczeń, ile tylko możliwe. Chcą zwiększać sumę szczęścia na świecie, jednocześnie maksymalnie unikając przykrości i zmartwień. Często wszechstronne, ruchliwe i łatwo się adaptujące, ale także nieskoncentrowane i zmienne. Będąc zdrową i bezpieczną Siódemka nabiera nieco skłonności do introspekcji i zastanowienia charakteryzujących Piątkę. Czując się niepewnie, Siódemka staje się przesadnie impulsywna i nabiera nieco sztywności Jedynki.

      7w6 - chce robić wiele rzeczy, lubi w ten sposób zdobywać miłość i przychylność innych. Lubi czuć, że inni uczestniczą w jej różnorakich przyjemnościach.

      7w8 - Wspiera swój hedonizm silną wolą, wytrwałością i pewnością siebie, cechami zdrowej Ósemki.
    Jak przekonywać:
    • Przedstaw _X_ jako coś zabawnego, dającego frajdę, obiecującego przygodę i nowe wrażenia. Następnie opisz je jako coś, co rozszerzy wolność i ilość możliwych wyborów Twojego rozmówcy. Przedstaw _X_ jako coś łatwego i szybkiego w realizacji. Unikanie _X_ zaprezentuj jako coś, co uczyni życie nudnym i banalnym, starając się stworzyć obraz czegoś trwałego, powtarzającego się i wciąż paskudnie nieprzyjemnego.

      Typowe przekonania do odwzorowania:
      • Każda chwila to okazja dla zabawy.
        Babranie się w przeszłości, albo koncentrowanie się na rzeczach nieprzyjemnych, pozbawia tylko życie radości.
        Jutro będzie wspaniale.
        Każda rzecz jest dobra tak długo, jak jest zabawna i ekscytująca, kiedy przestaje bawić i ekscytować, nie staje się zła, ale nadszedł czas poszukać czegoś nowego.
        Jeśli dobrze się bawię, to znaczy, że robię coś właściwego.
        Moje życie jest jak film.
        Jestem wiecznie młody.
        Cieszę się życiem bardziej niż większość ludzi.
Fragment z książki "Gut Impact" - J.D. Fuentes

Re: Jak rozpoznać, a potem przekonać do czegoś Siódemkę?

: czwartek, 14 stycznia 2010, 06:17
autor: Kapar
SuperDurson pisze:Fragment z książki "Gut Impact" - J.D. Fuentes
A księga ta o enneagramie, czy zawartość jej przekonwertowałeś na typ 7? Zero jakieś podstawowej informacji, rozwinięcia o co w wątku chodzi? Sucha informacja.
Nie skumam u ciebie SD tego zainteresowania wywieraniem wpływu, technikami manipulacji, autosugestii, NLP i całą resztą.
Ten fragment wygląda jak wycinek właśnie jednej z takich książek "ulepszających" życie ;/
PO CO to wszystko?

7w8 jak wyczuje, że próbujesz wciskać coś, przekonać to się uruchomi przekora i nie zrobi dla zasady. Zaprze sie nawet jak intencje sa inne. Możliwe, że przez jakiś stopień ósemkowości ale także przez mieszkanke tego z silnym poczuciem inwywidualności u wszystkich 7

Re: Jak rozpoznać, a potem przekonać do czegoś Siódemkę?

: czwartek, 14 stycznia 2010, 09:10
autor: SuperDurson
W tej księdze jeden rozdział jest o enneagramie (i jeden o MBTI), oraz jego zastosowaniu w procesach sprzedaży.
baby_kapar pisze:Nie skumam u ciebie SD tego zainteresowania wywieraniem wpływu, technikami manipulacji, autosugestii, NLP i całą resztą.

PO CO to wszystko?
Cenię swój czas. Cenię Twój czas. Cenię też efektywność.
Dlatego przyspieszam i umacniam - ulepszam wszystkie łączące nas procesy.
Kiedyś zrozumiesz. To trzeba zobaczyć, a później poczuć.

Weź też pod uwagę, że ja mam coś w rodzaju fobii na oszustów-pijawki i na różny nieetyczny wpływ - chcę wiedzieć jak najwięcej, żeby się przed tym bronić bo zauważam to wszędzie dookoła siebie.. i boję się. Dlatego chcę być w tym lepszy i pokazywać jak to robić w głową, bez robienia nikomu krzywdy.
Jestem genialnym przykładem tego, że można to tak robić.
baby_kapar pisze:7w8 jak wyczuje, że próbujesz wciskać coś, przekonać to się uruchomi przekora i nie zrobi dla zasady. Zaprze sie nawet jak intencje sa inne.
Tak.

1. Jak wyczuje.
..bo..
2. Próbujesz wciskać.

A jak zamiast wciskać i to na siłę, zwyczajnie się mocno do czegoś zapalisz, podekscytujesz i momentalnie uruchomisz w sobie mocne wrażenia, to.. z drugiej strony pojawia się zainteresowanie i kiedy ty przeskakujesz uwagą na coś zdecydowanie mniej ciekawego, to już klient Ciebie ciągnie za język - to klient naciska.. :wink:
W takiej sytuacji nie ma mowy o przekorze.

"Z głową"