temperament

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

temperament

#1 Post autor: vhax » środa, 18 lutego 2009, 19:35

ukradłam temat z forum dwójek :P

jako, ze wszyscy tu obecni kochamy testy i teściki różnego rodzaju podrzuca, Wam, podrzucony dwójkom przez boogiego teścik na temperament:D

http://www.traugutt.net/lo/temperament/ ... ariusz.php

jako, ze chcę dać przykład to okazało się, ze jestem:Energicznym Cholerykiem

W ramach porównania różnic, oraz celach statystycznych, między nami wszystkimi zachęcam także inne typy do badania swojego temperamentu i wypowiadania się w temacie :)

a tu kolejny kradziony link opisujący poszczególne typy

do pracy rodacy! :D


7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2 Post autor: boogi » środa, 18 lutego 2009, 19:50

Boogi dodaje, że powyższe rozumie nie jako kradziesh ;) tylko jako rozpowszechnianie wiedzy, co bardzo go cieszy (sam nie tworzył analogicznych tematów na wszystkich forach, bo już za tematy o krwi na niego dziwnie patrzono, czekając aż może ktoś energiczny zabierze się za stworzenie takowego we własnym zakresie)

Choleryk vhax, to wiele wyjaśnia. Typ czysty, czy mieszany (np. sangwiniczny choleryczny mógłby jeszcze do Ciebie pasować)? Możesz dorzucić też ankietę, będzie ładniej wyglądać temat ;)

Teraz wiem, że jako flegmatyczny sangwinik nie powinienem najwyraźniej zderzać się z cholerykami... przynajmniej nie zbyt mocno :P
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#3 Post autor: Szopa » środa, 18 lutego 2009, 20:01

Spokojny flegmatyk

Spokojny flegmatyk to introwertyk, obserwator, pesymista

Zarówno mocne strony flegmatyka, jak i jego słabości nie przejawiają się zbyt wyraźnie.

Mocne strony

Spokojny flegmatyk to człowiek powściągliwy, niewymagający i beztroski, spokojny, chłodny, opanowany. To człowiek cierpliwy, zrównoważony, cichy, a przy tym dowcipny i życzliwy, który nie miewa napadów złego humoru, nie popada w depresję i nie robi hałasu wokół swojej osoby. Emocje skrywa głęboko, jest pogodzony z życiem. Jest uniwersalny.

Flegmatyk jest łatwy we współżyciu, uprzejmy i pogodny. To dobry słuchacz, który ma wielu przyjaciół. Jest współczujący i troskliwy. Lubi obserwować ludzi.

Słabości


Spokojny flegmatyk nie potrafi się czymś ekscytować, nie przejawia żadnego entuzjazmu. Nie lubi zmian i nie odczuwa potrzeby rozrywki. Przypuszcza, że inni czują tak samo. Sprawia wrażenie leniwego i odkładając pracę na później zakłada, że w ogóle zdoła jej uniknąć. Cierpi na kompleks jutra: "Nigdy nie rób dzisiaj tego, co możesz odłożyć na jutro". Potrzebuje od innych bezpośredniego bodźca, ale nie znosi przymuszania. Unika wywiązywania się z codziennych obowiązków. Trwając w uporze spokojny flegmatyk nie pragnie porozumienia. Zawsze idzie drogą najmniejszego oporu. Jest niezdolny do podejmowania decyzji. Nie chcąc nikogo ranić, nie potrafi powiedzieć "nie".

Spokojny flegmatyk w pracy: człowiek kompetentny i solidny, spokojny i zgodny. Ma zdolności administracyjne. Pośredniczy w rozwiązywaniu problemów i znajduje proste wyjścia. Unika konfliktów. Dobrze znosi naciski.

Zadowala go prawie każde miejsce pracy. Najlepiej funkcjonuje na takim stanowisku, które nie wymaga wykazania się większą inicjatywą, a praca polega na wykonywaniu rutynowych czynności. Musi mieć dokładnie wyznaczone terminy, w przeciwnym razie może spowodować zakłócenia i komplikacje, z powodu których wykonanie zlecenia przesunie się w czasie. Mając motywację i będąc pod stałym nadzorem, spokojni flegmatycy stają się doskonałymi członkami zespołu.

Świetnie funkcjonują w dobrze zorganizowanym miejscu pracy, gdzie ich obowiązki są jasno określone, i gdy wiedzą, co do nich należy, i mogą sprawdzić, czy poczynili postępy. Pozostawieni samym sobie mogą marnować czas. Nie odpowiada im sytuacja, gdy muszą pracować nie mając na to ochoty. Uważając, że nie nadeszła jeszcze odpowiednia pora, odkładają załatwienie sprawy z dnia na dzień. Kiedy pojawiają się problemy, są wspaniałymi mediatorami, ponieważ potrafią obiektywnie osądzać relacje obydwu stron.

Osoby reprezentujące tę osobowość są najlepsze: w roli mediatora i przywracającego zgodę, w burzliwych sytuacjach, kiedy potrzebny jest uspokajający uścisk dłoni, w rutynowych zajęciach, które innym mogą wydawać się nudne.
Spokojny flegmatyk - Spokojny flegmatyk to pesymista i obserwator. Nastawiony na relacje z ludźmi. Jest spokojny, chłodny, opanowany, zrównoważony i cierpliwy, cichy a przy tym dowcipny. Powściągliwy w wyrażaniu emocji, które skrywa głęboko. Życzliwy, uprzejmy, potrafi poświęcić dużo czasu sprawie czy człowiekowi. W kontaktach z ludźmi uprzejmy, pogodny, lubi obserwować ludzi. Potrafi współczuć i otaczać troską. Potrafi pośredniczyć w rozwiązywaniu problemów, potrafi znajdować proste wyjścia. Preferuje pracę nie wymagającą pośpiechu i tempa, nastawioną na kontakty z ludźmi, pomaganie i rozwiązywanie problemów, nie wymagającą podejmowania szybkich decyzji, przemieszczania się. Jest solidny uprzejmy i pogodny, potrafi słuchać. Powinien podejmować zadania wymagające dokładności, skrupulatności i drobiazgowych analiz, rozwiązywania psychologicznych i naukowych problemów. Dobrze, gdy oczekuje się od niego pracy nastawionej na kontakt z drugim człowiekiem. Przykładowe zawody: socjolog, psycholog kliniczny, pracownik naukowy, pisarz, kustosz w muzeum, bibliotekarz, krytyk literacki
Zawody niewskazane: akwizytor, manager, pilot wycieczek turystycznych, sprzedawca, handlowiec, policjant, dyrektor przedsiębiorstwa, kurator sądowy, wychowawca w zakładzie karnym, itp.
Wynik mnie nie zaskoczyl. Nawet mi sie nie chce tego czytac, bo cos czuje, ze nic odkrywczego tu nie znajde.

Edit: Krytyk literacki, cudownie doskonala fucha dla INTp. 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#4 Post autor: vhax » środa, 18 lutego 2009, 20:24

boogi pisze:(...)Choleryk vhax, to wiele wyjaśnia. Typ czysty, czy mieszany (np. sangwiniczny choleryczny mógłby jeszcze do Ciebie pasować)? Możesz dorzucić też ankietę, będzie ładniej wyglądać temat ;)

Teraz wiem, że jako flegmatyczny sangwinik nie powinienem najwyraźniej zderzać się z cholerykami... przynajmniej nie zbyt mocno :P
1. ja Energiczny Choleryk... to coś jeszcze mogę mieć? :P a jak mam się o tym dowiedzieć np :P bo jeśli to samemu się jakoś określa to rzeczywiście może i coś z sangwinika mam... bo na energicznego choleryka mam 16 pkt, a za nim jest towarzyski sangwinik z 11 pkt... pozostałe dwa mają 7 i 6 pkt to tak trochę mało coby się do czołówki załapać:P

2. no nie mów, ze zabolało... i tak byłam delikatna :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#5 Post autor: boogi » środa, 18 lutego 2009, 20:29

Takie są typy: Choleryk, Sangwinik, Flegmatyk, Melancholik. Dodatki do nich w postaci epitetów (energiczny, spokojny) służą tylko podkreśleniu charakterystycznej cechy danego temperamentu.
Przeczytaj zawartość tamtej strony, albo mój pierwszy post w temacie u Dwójek, a dowiesz się, co to są temperamenty mieszane i dlaczego może istnieć flegmatyczny sangwinik lub sangwiniczny choleryk ;)

Aha, nie zabolało, ale cóż, delikatność to Ty masz na poziomie troglodyty :P
Ostatnio zmieniony środa, 18 lutego 2009, 20:32 przez boogi, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#6 Post autor: vhax » środa, 18 lutego 2009, 20:31

jeśli są tylko te dwie możliwości to flegmatycznego odrzuć :P

EDIT:
poczytałam... fakt trochę sangwinika do mnie pasuje... z reszta z tego co pamiętam jak nam kiedyś w liceum takie testy robili to mi właśnie sangwinik wyszedł :D
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#7 Post autor: boogi » środa, 18 lutego 2009, 20:36

Leniwiec. Niereformowalny.

No to może cytat:
Osobowości mieszane

Człowiek wielokrotnie tworzy kombinację więcej niż jednej osobowości. Połączenie dwóch typów osobowości może być następujące:
- w proporcji pół na pół,
- dominujący główny typ osobowości z małą domieszką drugiego.
Istnieją połączenia naturalne oraz połączenia uzupełniające. Są one następujące:
a) połączenia naturalne
- sangwinik/choleryk,
- melancholik/flegmatyk.
b) połączenia uzupełniające
- flegmatyk/sangwinik,
- choleryk/melancholik.
Zdarzają się również połączenia przeciwstawne:
- sangwinik/melancholik,
- choleryk/flegmatyk.
W przypadku osobowości mieszanych występują kombinacje cech z różnych temperamentów. Osobowości mieszane istnieją wtedy, gdy człowiek posiada w podobnej ilości cechy charakterystyczne dla poszczególnych typów. Osobowości te zazwyczaj wykazują się większą elastycznością i przystosowaniem do otaczającej rzeczywistości
Żeby nie było wątpliwości - tak, istnieją też typy mieszane z liczby większej niż dwa temperamenty. Ale to już nie ma co tak wnikać głęboko w to wszystko.


EDIT: Leniwiec, ale jedna reformowalny. Dobrze :]
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#8 Post autor: Pędzący Bakłażan » środa, 18 lutego 2009, 21:12

Już to robiłem, więc wklejam z subforum dwójek ;)
Pędzący Bakłażan pisze:Mało dwójek na forum, więc też się dorzucę ;)
Towarzyski sangwinik - Towarzyski sangwinik to optymista. Potrafi przyciągać do siebie ludzi, jest emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i spontaniczny, ma duże poczucie humoru. Gadatliwy, ciekawy, jest dobrym narratorem i urodzonym aktorem. Żyje raczej dniem dzisiejszym niż tym co było lub będzie. Jest duszą towarzystwa i tak gdzie przebywa wnosi radość. Nie chowa urazy, lubi komplementy, szybko przeprasza. W pracy ochotnik, inicjuje nowe formy aktywności, jest twórczy, tryska energią i entuzjazmem. Potrafi sprawiać bardzo dobre wrażenie, posiada umiejętności pobudzania innych do współpracy. Powinien pracować w środowisku wymagającym zmiennych form aktywności, pozbawionym konieczności wykonywania zadań rutynowych. Dobrze będzie czuł się w pracy wymagającej inicjatywy, twórczego rozwiązywania wielu problemów, wymagającej szybkiego podejmowania decyzji. Powinna to być praca zapewniająca szerokie kontakty z ludźmi.
Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej dokładności, staranności i skrupulatności.
Przykładowe zawody: instruktor kulturalno oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak itd.
Zawody niewskazane: księgowy, ekonomista, laborant chemiczny, dyrektor przedsiębiorstwa, prawnik itp.
Niestety wady są okropne
Osobę o temperamencie towarzyskiego sangwinika cechuje brak determinacji - rzadko realizuje on założony wcześniej plan. Za dużo mówi i przesadnie koloryzuje, co w efekcie często doprowadza do kłamstwa. Jest egocentrykiem. Nie dostrzega swoich wad. Nie jest dobrym doradcą, gdyż woli mówić niż słuchać. Ma kłopoty z pamięcią. Pomimo, iż doskonale pamięta kolory i nieistotne szczegóły, to jednak prawie wcale nie pamięta nazwisk, imion, dat i miejsc. To niestały i zapominalski przyjaciel. Przerywa rozmówcy i odpowiada za innych. Ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, przez co odbierany jest jako osoba arogancka. To człowiek niezorganizowany i niedojrzały. Sangwinik żyje w błogiej krainie bezstresowego dzieciństwa i nie chce stawiać czoła brutalnym realiom życia. Cechuje go zmienność i nadmierna spontaniczność.
Po raz kolejny muszę pokiwać głową i się zgodzić ;)

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

#9 Post autor: Amber » środa, 18 lutego 2009, 23:31

Och, ale fajny test, można zaznaczyć, że się jest próżnym ^^

Wyszło mi, że jestem towarzyskim sangwinikiem i w sumie wszystko się zgadza, poza tym że zawody niewskazane to m. in. prawnik :D
Pomimo, iż doskonale pamięta kolory i nieistotne szczegóły, to jednak prawie wcale nie pamięta nazwisk, imion, dat i miejsc.
W sedno ;)
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: temperament

#10 Post autor: chottomatte » czwartek, 27 sierpnia 2009, 21:15

Ja też robiłam już test u dwójek. Mój wynik - towarzyski sangwinik. (jaki rym) :D
Jest prawdopodobne, że towarzyski sangwinik nie będzie zadowolony z pracy wymagającej posługiwania się liczbami, wykresami, wymagającej dokładności, staranności i skrupulatności.
Byłabym wręcz przerażona taką pracą, umarłabym z nudów, a najpewniej by mnie wylali, bo z moją koncentracją wykonanie takich skrupulatnych obliczeń trwałoby strasznie długo :D
Przykładowe zawody: instruktor kulturalno oświatowy, pilot wycieczek turystycznych, akwizytor, handlowiec, organizator przedsięwzięć reklamowych, stewardessa, aktor estradowy, śpiewak
Akwizytor i handlowiec to zawody z moich koszmarów :lol: Wyjątkowo fajny wydaje się pilot wycieczek turystycznych :D
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: temperament

#11 Post autor: kama.zielona » piątek, 28 sierpnia 2009, 03:00

perfekcyjny melancholik i spokojny flegmatyk 8)
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

Re: temperament

#12 Post autor: pumpkin » piątek, 28 sierpnia 2009, 17:16

sporo mi wyszło towarzyskiego sangwinika, ale jednak perfekcyjny melancholik to mój typ - chociaż nie wszystko się zgadza:
Podczas udziału w rozmaitych imprezach zniechęca ludzi swoimi negatywnymi reakcjami.
nieeeee. no jak jest impreza, to jest imreza! skoro już się na taką wybieram, to dobrze się bawię :]
a jak nie mam humoru, to nigdzie nie idę :p
Ponieważ lubi doprowadzać wszystko do perfekcji, przenosi tą cechę na innych.
To też się nie zgadza. Często robię swoje zadania na 'odwal się'.
Melancholicy preferują pracę analityczną. Ponieważ kontakty z ludźmi nie należą do ich mocnych stron, największe sukcesy odnoszą oni tam, gdzie ważna jest precyzja w wykonywaniu zadań
A ja właśnie chciałabym pracować z ludźmi, robić coś interesującego. Jej, taka pracem za biurkiem, przed komputerem chyba by mnie wykończyła ;| Zanudziłabym się na śmierć
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Wloczega 4w5
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 25 października 2009, 08:54

Re: temperament

#13 Post autor: Wloczega 4w5 » wtorek, 8 grudnia 2009, 15:20

Flegmatyk - 16
Melanchonik - 12
Sangwinik - 8
Choleryk - 4

Zgadza się - jestem flegmatykiem, ale w sumie wolałabym chyba być melanchonikem. Wydaje mi się jakiś taki głębszy.

Awatar użytkownika
Mietła
VIP
VIP
Posty: 977
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 16:23
Enneatyp: Szef

Re: temperament

#14 Post autor: Mietła » wtorek, 8 grudnia 2009, 15:56

Chociaż ja nie 7, ale skrzydełko jest :mrgreen:
Towarzyski sangwinik 8
Energiczny choleryk 18
Perfekcyjny melancholik 9
Spokojny flegmatyk 5
:twisted:
Przykładowe zawody: przedsiębiorca, dyrektor przedsiębiorstwa, inżynier w przemyśle i budownictwie, manager, handlowiec, prawnik, dziennikarz, ordynator oddziału szpitalnego, reżyser, policjant.
Zawody niewskazane: księgowy, pracownik biurowy, analityk chemiczny, farmaceuta.
O cholera...

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: temperament

#15 Post autor: atis » wtorek, 8 grudnia 2009, 17:01

też mi zawsze wywala (jako sangwinikowi-cholerykowi), ze zawod niewskazany dla mnie to ten który posiadam a mianowicie pracownik biurowy vel księgowy xDDD ale z tym sie akurat nie zgodzę. Lubie (pomijając wszystkie idiotyczne wady) charakter swojej pracy i wolę być po prostu najbardziej rozrywkową/rozgadaną osobą w dziale, niż jakimś idiotycznym przewodnikiem wycieczek, którego zawsze wciskają sangwinikom xDD bo prawda jest taka, że wolę nudnawe towarzystwo gdzie jestem inna niż bandę kosmitów (pozdrawiam fandom jrockowy) gdzie jestem taka sama jak wszyscy xDDDD
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

ODPOWIEDZ