Siódemki a religia/wiara.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#16 Post autor: atis » sobota, 4 lipca 2009, 14:24

okcupid.com - gdzieś na forum ktoś podał testy nt socjoniki i ennaegaramu a także zaburzen osobowosci z tej stronki, zarejestrowałam się, bo tak było prosciej i oprócz tego, że piszą do mnie arabowie i chcą gadać o seksie, jest zabawnie ;)


xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#17 Post autor: Petroniusz » sobota, 4 lipca 2009, 15:26

Dobry pretekst aby pogadać sobie z arabami o seksie :D

Siódemki powiedźcie mi taką rzecz której jestem ciekaw(a bardzo wiąże się z tematem), a mianowicie chodzi mi o Darwinizm. Czy jesteście w swych poglądach kreacjonistami czy ewolucjonistami? Uważacie że jesteście potomkami małpoludzi czy Adama i Ewy?
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#18 Post autor: atis » sobota, 4 lipca 2009, 19:15

Zdecydowanie małpoludzi. Adam i Ewa to dla mnie - jak zresztą duża część Starego Testamentu - tylko symbole.
Wierzę na przykład, że nadprzyrodzona siła kazała wszechświatowi zacząć się formować wg jakiegoś skonkretyzowanego systemu, ale nie w tydzien stwarzania;
Jestem w stanie wierzyć, że siła nadprzyrodzona tchnęła w 'małpoludzi' logiczne myślenie, ale nie że ludzie się po prostu pojawili, jak bakterie czy inne pierwotne formy życia (z biologii nie jestem wybitna, więc jak coś - poprawcie mnie).

Zdecydowanie więc ewolucjonizm, z pewnymi elementami wiary w kreację, bo jak wspomniałam - początek wszechświata na skutek Wielkiego WYbuchu nie do końca do mnie przemawia. możliwe jednak że to dlatego, że łatwiej jest mi wierzyć w tym momencie w Boga, którego nie trzeba do końca ogarniać, niż w skupione jądra atomów i krążące z zawrotnymi prędkościami elektrony, czarne dziury, wybuchy i energie, których nigdy nie zrozumiem i z których na fizyce dostawałam same tróje xd
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
nakona
Posty: 25
Rejestracja: środa, 22 lipca 2009, 14:52
Kontakt:

#19 Post autor: nakona » środa, 22 lipca 2009, 15:17

Jestem z całego serca ateistką, ale jest to wynik moich osobistych przemyśleń niż cech osobowościowych. Nie sama osobowość kształtuje człowieka... nie zapominajmy jeszcze o kwestiach kulturowych, wychowaniu, osobistych doświadczeniach, przemyśleniach itd itd itd
7w8 w 100 proc!
chyba ENFp

Glowa
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 11 września 2009, 18:49

Re: Siódemki a religia/wiara.

#20 Post autor: Glowa » poniedziałek, 14 września 2009, 18:41

z fanatycznego katolicyzmu z nutką zwątpienia przeszedłem na Ciemną Stronę Mocy. :D :D :mrgreen: Zajmuję się rozwojem duchowym, magią, ezoteryką, w światopoglądzie najbliżej mi do buddyzmu zen. I nigdy nie przyjmuję niczego od tak, wszystko muszę samodzielnie rozkminić.

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Siódemki a religia/wiara.

#21 Post autor: kikusdzikus » wtorek, 26 stycznia 2010, 12:55

siła wyższa dla mnie istnieje - bezsprzecznie

Pojmuję to mniej więcej jak Indianie Hopi. Oni wierzyli, że każda religia świata posiada jedną duchową nić. Nici te nieustannie się wzajemnie szukają, żeby się połączyć. Bóg ( czy jak tam Go (to) chcecie nazywać) jest większy od tego, czego uczą nas nasze ograniczone doktryny religijne. Nieskończoność jest w rzeczy samej... nieskończona;d. Nawet najbardziej 'święci' pośród nas w danym momencie zdolni są widzieć jedynie porozrzucane fragmenty obrazu wieczności.

Byc może gdybyśmy pozbierali i poukładali te kawałki, zaczęłaby się nam ukazywać opowieść o Bogu, która przypominałaby każdego i zawierała w sobie wszystkich

kumacie ? ;d

Ogólnie bierzcie to co dla was DZIAŁA i podążajcie w stronę światła;];]
Jestem katoliczką i u mnie katolicyzm jako tako, ale działa;d

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

Re: Siódemki a religia/wiara.

#22 Post autor: Pędzący Bakłażan » wtorek, 26 stycznia 2010, 15:50

Jestem katolikiem.

Ale uważam, że każdy człowiek, który postępuje według własnej, rdzennej wiary dostąpi zbawienia/zmartwychwstania/wskrzeszenia/reinkarnacji/jak zwał tak zwał.
Prawie wszystkie religie posiadają pewne wspólne korzenie, które są niemalże identyczne. Religia zwykle jest dobra. Ma na celu szerzenie miłości, wolności itp. Pomijam tutaj niektóre spaczone ruchu para-religijne, które wyciągają z fragmentów świętych pism teksty, które ponoć mówią o byciu ponad inne religie itp.

Jesteś dobrym człowiekiem - będzie Ci to wynagrodzone. Tak uważam ;)

*A swoją drogą kikusdzikus widzę, że masz w lokalizacji Poznań wpisany. Nareszcie ktoś z moich stron :D

Awatar użytkownika
kikusdzikus
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 26 stycznia 2010, 12:02
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Mazury/Poznań

Re: Siódemki a religia/wiara.

#23 Post autor: kikusdzikus » wtorek, 26 stycznia 2010, 16:25

gwoli ścisłości mamy podobne poglądy religijne

* moje strony to Mazury, taaaaak
ale Poznań od października do czerwca przeważanym miejscem pobytu

Awatar użytkownika
Wazki sen
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 28 lutego 2010, 19:39

Re: Siódemki a religia/wiara.

#24 Post autor: Wazki sen » niedziela, 28 lutego 2010, 20:54

Jestem siódemką niewierzącą. Tzn... Inaczej. wierzę w istotę wyższą. Wierzę w siebie. I wierzę w rozwój osobisty. Wierzę, że każda istota jest częścią pewnej całości, powinna więc żyć w harmonii ze światem :D
Jeśli trzeba się określić.... Hm.... może jako: agnostyczka, ale jednocześnie mistyczka (o ile ktoś uwierzy, że takie połączenie jest możliwe).
~7w8~

ODPOWIEDZ