Siódemki a religia/wiara.

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
jogin
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 20 października 2008, 21:55
Lokalizacja: stamtąd.

Siódemki a religia/wiara.

#1 Post autor: jogin » wtorek, 28 października 2008, 23:58

Jak to u was jest? Czujecie się przynależni do jakiejś religii/sekty? Wyznajecie cokolwiek czy raczej ukierunkowani jesteście na ateizm?
Egzemplarze wierzące - dlaczego? Skąd idea odwoływania się do sił wyższych?


co tu sie wpisuje?

Awatar użytkownika
Shironeko
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2008, 11:36
Lokalizacja: że znowu?

#2 Post autor: Shironeko » czwartek, 20 listopada 2008, 18:40

Nie wierzę w boga osobowego Chrześcijan, ani z innej wiary. Wierzę, że każdy sam może siebie zbawić, każdy może stać się bogiem, że wiara ludzi może się zmaterializować w rozmaitej formie. Uważam, że razem z poznawaniem świata, należy uczyć się siebie, sięgać wgłąb, przez myśli, do swoich uczuć i intuicji. Wyraźnie czuję, że świat jest dużo bardziej złożony, niż może się wydawać, że życie jest za krótkie by wszystkiego doświadczyć. Staram się czerpać z niego pełnymi garściami.
7w8 (~)
When I woke up tonight I said
I'm gonna make somebody love me
And now I know, I know that it's you
You’re lucky, lucky, you're so lucky!!

Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#3 Post autor: Romanov » czwartek, 20 listopada 2008, 19:50

nie wierze w bogow ani inne leśne skrzaty. co do pewnych religii palam sadystycznym wstretem. znakomite narzedzie nakrecajace machine posluszenstwa do punktu degenerujacej indywidualizm [o ile gdzies go kiedys zalozono] kolektywnej swiadomosci. ale tym ameryki nie odkrylam, jestem o tyle spokojna, ze nie tylko moi znajomi, ale mlodzi mnie otaczajacy nie wierza w czary mary. uprzedzajac krytyke, nie zamykam sie na teorie bez podkladki empirycznej, za to serwuje soczystego kopa w zeby zaklejaniu powiek na wplywy, niescislosci i mozliwosc, ze to wszystko jest chabra warte
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

mala
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 16:18

#4 Post autor: mala » wtorek, 9 grudnia 2008, 16:21

ja nie wierze w nic, ale przyznam ze trudno jest mi w nic nie wierzyc
życie zamieniaj w żart bo świat nie jest tego wart by traktować go na serio

Dmitro
Posty: 6
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2009, 01:02

#5 Post autor: Dmitro » wtorek, 14 kwietnia 2009, 02:32

Wierze ze istnieje jakas sila wyzsza, ale niekoniecznie musi to byc osobowy Bog... W zasadzie to w nic nie wierze... tylko tak zakladam... nieszczegolnie czesto mam czas i ochote na myslenie o takich sprawach... choc czasami jak mnie dopadnie to snuje dzikie teorie, domysly i rozne rewolucje ale musze miec do tego dobrego kompana i klimat:)
Ostatnio 3w2... bywalo 7w6 i 4w5 a czasami 6w7;D [ENTP/ENFP]

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

#6 Post autor: chottomatte » czwartek, 23 kwietnia 2009, 22:12

Wierzę! Wierzę! Wierzę! .............. w siebie! :mrgreen:

Na YouTube pod filmikiem jakiejś akcji a'la "babcie księdza Rydzyka", gdzie w komentarzach toczyła się "dyskusja" za i przeciw, ktoś napisał: "Ja tam do Boga nic nie mam, nawet Go lubię, wkurza mnie tylko ten Jego fan club" -> mam to samo :P

PS: śmieszne jest to, że w chwili, kiedy piszę tego posta, licznik wyświetleń tematu dobił chyba do 430, a to jest dopiero 5 odpowiedź :shock: Za to u 4 - ludzie niedługo będą wbijać sobie telepatycznie długopisy w oczy :wink:
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Awatar użytkownika
Kejos
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 15 maja 2009, 01:22
Lokalizacja: Zza węgła

#7 Post autor: Kejos » piątek, 15 maja 2009, 02:11

Wierzę, a właściwie chciałbym, ale nikt mnie nie przekonuje, że to on ma rację, a nie reszta.

A ja się po prostu zdecydować nie mogę.

I mnie też wkurza "fanklub" Boga, bo nie czyta dokładnie jego książki, a z lubością się na niego powołuje. Poza tym, co mam sądzić, o religii propagującej miłość, kiedy większość jej wyznawców jest taka agresywna?
7w6
Awatar tak wygląda, bo nie śpi.
Zabijam zombi dla sportu.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#8 Post autor: Rilla » piątek, 15 maja 2009, 02:20

Kejos pisze:I mnie też wkurza "fanklub" Boga, bo nie czyta dokładnie jego książki, a z lubością się na niego powołuje.
Jaki "fanklub" ma swoją książkę? O jaką książkę chodzi?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
cocaine
Posty: 26
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#9 Post autor: cocaine » czwartek, 4 czerwca 2009, 22:48

wierze w "Boga" tzn wierze , ze jest jakas sila wyzsza. Nie wierze w KOSCIOL i ksiezy, wierze, ze kazdy moze wyspowiadac sie sam z swoich grzechow we wlasnym zaciszu. Do Kosciola nie uczeszczam, chyba ze z potrzeby raz na rok. I wierze w slub koscielny , bo chce zalozyc piekna suknie:D
Cocaine 7w8 "zyj szybko, umieraj mlodo"

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#10 Post autor: atis » czwartek, 4 czerwca 2009, 23:39

WIec chyba jednak NIE wierzysz, skoro to dla Ciebie sukienka ...
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
cocaine
Posty: 26
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2009, 23:19
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#11 Post autor: cocaine » piątek, 5 czerwca 2009, 07:31

hmmm odbieraj jak chcesz dla mnie to bez roznicy ; ]
Cocaine 7w8 "zyj szybko, umieraj mlodo"

motylica wątrobowa
Posty: 108
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 16:04
Kontakt:

#12 Post autor: motylica wątrobowa » piątek, 3 lipca 2009, 15:36

Rilla pisze:
Kejos pisze:I mnie też wkurza "fanklub" Boga, bo nie czyta dokładnie jego książki, a z lubością się na niego powołuje.
Jaki "fanklub" ma swoją książkę? O jaką książkę chodzi?
chyba o Pismo Święte :-)
"Na szyi zamordowanego kota wisiała karteczka z napisem MIAU."

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#13 Post autor: Petroniusz » piątek, 3 lipca 2009, 21:41

Jestem agnostykiem uważam, że nauka nie jest w stanie znegować bądź udowodnić istnienia "Boga". Jak narazie żadne odkrycia nie prowadzą do odpowiedzi na to pytanie.
Nie znosze jednak i nie toleruje wszelkich bezmyślnych fanatyzmów i branie wszystkeigo na wiare. Dotyczy to zarówno skrajnych katolików jak i ateistów (bo to też jest wiara, wiara w nieistnienie Boga) Nie kumam też ludzi bezgraniczniie i bezkrytycznie ufających kościołowi jak równierz tych co go skrajnie nienawidzą i postrzegają jako wielkie zło. Kościół jak każda instytucja na tym świecie ma swoje jasne i mroczne strony. Tak samo księża, są wśród nich pożądni ludzie jak i także czarne owce. Czeba mieć swoje zdanie i odróżniać złe od dobrego.

Dobrym też pytaniem jest czym lub kim byłby owy Bóg? Czy istota będąca architektem wrzechświata, a może jest on wszelkimi atomami oraz prawami fizycznymi tego wrzechświata. Po prostu kosmos jest tak ogromny i nieprzewidywalny że nie da się go ogarnąc myślami i daltego jest taki wspaniały i interesujący.
7w6 ENTP

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

#14 Post autor: atis » sobota, 4 lipca 2009, 12:45

Dobrym też pytaniem jest czym lub kim byłby owy Bóg? Czy istota będąca architektem wrzechświata, a może jest on wszelkimi atomami oraz prawami fizycznymi tego wrzechświata. Po prostu kosmos jest tak ogromny i nieprzewidywalny że nie da się go ogarnąc myślami i daltego jest taki wspaniały i interesujący.
Przyznam szczerze, że rzadko się zastanawiam nad istotą Boga - generalnie gdy na tym śmiesznym okcupid gdzie robilam testy pytali o wiare, bez większego wahania zaznaczyłam, że katoliczka, ale 'not so serious about it'. Bardzo podoba mi się jednak spojrzenie, które zaproponowałeś, że może on być właśnie prawami, jakie rządzą tym światem a nie osobą.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Petroniusz
Posty: 283
Rejestracja: niedziela, 25 stycznia 2009, 15:24

#15 Post autor: Petroniusz » sobota, 4 lipca 2009, 14:08

Podsumowując jest prawdopodobne że istnieje osobliwość zwana Bogiem.
Jednak wszelkie opowieści o lepieniu kobiety z gliny i żebra o powodziach, o piekle, jedzeniu jabłka i chodzeniu po wodzie traktuje tak samo jak mitologie starożytnej Grecji.

P.S co to jest okcupid?
7w6 ENTP

ODPOWIEDZ