Moralny Kac

Wiadomość
Autor
Ans1
Posty: 26
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 16:02
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#16 Post autor: Ans1 » piątek, 22 lipca 2011, 13:11

Niestety to temat, który też mnie dotyczy. Mam kaca moralnego po spotykaniu się z pewnym facetem. Ten niby "związek" trwał krótko, ale jakoś mi ciąży na sumieniu. Jako 7w6 przez pewien czas byłam nim zafascynowana, dużo się działo. Mój pęd do nowości, poczucie wolności, tolerancja były zaspokojone. Staram się zapomnieć o przeszłości. Kac moralny zwycięża też po sytuacjach, gdy nadużyłam alk. i wynikały z tego niezręczne sytuacje. Ostatnio staram się wyciągać z tego wnioski. W pewnym sensie niezapominanie o tym wszystkim jest jakby swego rodzaju przestrogą. Na mnie działa. Choć to niestety nic przyjemnego.



Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Moralny Kac

#17 Post autor: atis » piątek, 22 lipca 2011, 15:54

spojrzalam na swojego posta sprzed dwoch lat i przyznam szczerze ze jestem w lekkim szoku xD zdecydowanie się zmieniłam od czasu gdy zaczynalam swoje bytowanie na tym forum.
nie, obecnie NIE miewam moralnych kaców, raz: nauczyłam się pić i imprezować z natężeniem które moj organizm i psychika wytrzymują, dwa: w sumie to zaczęłam mieć gdzieś, na tyle skutecznie, ze mi wisi absolutnie wszystko co zrobilam kompromitującego (o ile to nie jakas siara na wielka skalę) i obracam to w żart i anegdotę do opowiadania podczas kolejnego picia.
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
kaja
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 29 maja 2011, 21:52
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#18 Post autor: kaja » piątek, 22 lipca 2011, 20:26

raczej nie miewam kaca moralnego :) dotrzymuję obietnic i takie tam. czasem po alkoholu zrobię coś głupiego, ale nie na tyle, żeby mieć moralniaka, choć ostatnio raz miałam, bo przegięłam upiwszy się i nie panowałam nad tym, co robię, choć po szybkim przemyśleniu sytuacji stwierdziłam, że co ja się będę martwić ;) ot, po prostu zachowałam się nieco nieporządnie i tyle :P szybko mi minął kac :twisted:
6w7w8
ENTP/ENTp

Awatar użytkownika
Wespazjan
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 11:24
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Obecnie Warszawa

Re: Moralny Kac

#19 Post autor: Wespazjan » poniedziałek, 25 lipca 2011, 23:46

Witam,
ja naszczęście raczej nie miewam poważniejszych kaców moralnych. Jestem bardzo zadowolony z zainstniałej sytuacji. Brak wyrzutów sumienia = więcej spokoju w życiu.
Wiem, że nie jestem święty, mam swoje wady, ale nie zrobiłem nic, co by mocno wpłynęło na moje sumienie. Mam nadzieje, że do końca życia tak zostanie. Bardzo bym tego chciał.
Pozdrawiam

Manic
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 16 kwietnia 2011, 21:18
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#20 Post autor: Manic » sobota, 25 lutego 2012, 17:24

7mki nie miewają takich rzeczy bo maja mówiąc brzydko wyjeba...e :D
When you look at yourself do you see what I see
If you do why the fuck are you looking at me

Awatar użytkownika
Amber
Posty: 375
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 20:29
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#21 Post autor: Amber » sobota, 25 lutego 2012, 19:06

to miłe że masz coś do powiedzenia w każdym temacie o 7 :P
Obrazek

Nie wyrywam ósemek.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: Moralny Kac

#22 Post autor: atis » sobota, 25 lutego 2012, 19:10

To miłe, zwłaszcza iż ma się nijak zarówno do teorii enneagramowej jak i faktów, a my lubimy czytać dowcipasy ^.^ to miłe, bo jakże rozwijające są jednozdaniowe... ZEBY CHOCIAZ!!!!! czasem nawet kilkuwyrazowe a nie jednozdaniowe!! posty które chxx wnoszą do tematu ;>
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Manic
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 16 kwietnia 2011, 21:18
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#23 Post autor: Manic » sobota, 25 lutego 2012, 19:19

nie no jasne znafcy tematu będą bredzic o swoich wyobrażniach a propos danego typu :D pławicie się w jakichs fantazjach a wiekszość z was uwaza że jest kims innym niż jest. tudziez chciałaby :D Zatem znafcy tematu 7mki nie mają czegoś takiego jak kac moralny. Ale Wy zapewne wiecie lepiej bo po tak długiej bytności na forum stereotypy i inne go..a wżarły Wam się w mózg :D Miło mieć kółko wzajemnej adoracji?

"to miłe że masz coś do powiedzenia w każdym temacie o 7" no jako 7mka chciałam się ustosunkowac ale rozumiem że tylko aprobowane przez Was wypowiedzi sie liczą. Żenujące.

atis jak masz problem idź do psychologa. albo się upij tudzież zacznij się wydurniac w końcu według was tak się 7mka zachowuje :D
When you look at yourself do you see what I see
If you do why the fuck are you looking at me

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Moralny Kac

#24 Post autor: Snufkin » sobota, 25 lutego 2012, 19:33

Może po prostu atis i spółka dbają o pozory, że wcale nie są takie płytkie. Nie ma się czym przejmować i tak im nie wierzymy na słowo.
EDIT
atis pisze:nie, obecnie NIE miewam moralnych kaców, raz: nauczyłam się pić i imprezować z natężeniem które moj organizm i psychika wytrzymują, dwa: w sumie to zaczęłam mieć gdzieś, na tyle skutecznie, ze mi wisi absolutnie wszystko co zrobilam kompromitującego (o ile to nie jakas siara na wielka skalę) i obracam to w żart i anegdotę do opowiadania podczas kolejnego picia.
Sam widzisz, nawet się przyznała wyżej.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 lutego 2012, 19:35 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Manic
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 16 kwietnia 2011, 21:18
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#25 Post autor: Manic » sobota, 25 lutego 2012, 19:35

No jeśli posiadanie kaca moralnego świadczy o tym że ktoś jest głęboki to współczuję naiwności.
Widzę że tutaj prym wiedzie frustracja i hipokryzja. Dziwnie tutaj dziwnie. I kolego Snufkin kobietą jestem :P
When you look at yourself do you see what I see
If you do why the fuck are you looking at me

Awatar użytkownika
Yarren
Posty: 603
Rejestracja: piątek, 11 lutego 2011, 23:18
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Ząbki

Re: Moralny Kac

#26 Post autor: Yarren » sobota, 25 lutego 2012, 23:11

Czego się ciskasz? Nie chcę Cie zdenerwować, sprowokować, kłócić, tylko pytam, bo się dziwię.

Bo dziewczyny się przyczepiły formy Twojej wypowiedzi, nie jej treści.
Chodziło im o to, że Twoje posty są chaotyczne i właściwie o niczym i nic nie wnoszą.

Jako Piątka-nerd siedzę od paru ładnych lat na paru forach i powiem Ci, że takie randomy jak ty są mocno irytujące.
Wróblowa Papuga na 5erniku Za9łady! Arrrr!
Fragment Zaocznego Kolektywnego kapitana Rotacyjnego.

Nie tłumacz sobie swojego zachowania enneatypem. To jak usprawiedliwianie błędów dysleksją.
"A zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym fiutkiem"

Manic
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 16 kwietnia 2011, 21:18
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#27 Post autor: Manic » sobota, 25 lutego 2012, 23:27

I tak prawie nikt się tu nie udziela. Zatem Twoim zdaniem nic nie wnosi a to była moja opinia w temacie. Rozumiem że jakbym pisała pretensjonalne posty na 150 zdań to by było mniej randomowo? :roll:
When you look at yourself do you see what I see
If you do why the fuck are you looking at me

Awatar użytkownika
belladonna666
Posty: 32
Rejestracja: środa, 24 kwietnia 2013, 14:27
Enneatyp: Entuzjasta

Re: Moralny Kac

#28 Post autor: belladonna666 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 22:58

Zdarza się często jednak wtedy staram się z tego śmiać i jeżeli ludzie nie robią problemów później ani nie przypominają to szybko zapominam i wracam do codziennego trybu życia. Potrafię np. coś odwalić przy kimś po pijaku i później jest mi strasznie wstyd, ale jeżeli ta osoba dalej nie ciągnie tej niezręcznej sytuacji i się dogadamy no to następnym razem rozmawiam z nią tak jakby spięcia nie było :) Przeszłości nie da się zmienić, trzeba ją zaakceptować albo wyciągnąć jakieś wnioski na przyszłość ;)
"Trzymam naręcze oddechów - ikebanę z nich
Między palcami zeschnięte uniesienia - nawozem je
I bielunem nakarmić świat
Szalejem jadowitym
Belladonną"

było 4w5 / jest 7w8
a może się przeplatają ...

ODPOWIEDZ