Numerologia

Jaką cyferką jesteś?

1
7
17%
2
5
12%
3
4
10%
4
4
10%
5
5
12%
6
1
2%
7
5
12%
8
9
21%
9
2
5%
 
Liczba głosów: 42

Wiadomość
Autor
fable
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 19 maja 2008, 00:47

#16 Post autor: fable » wtorek, 20 maja 2008, 15:47

4 zupełnie nie pasuje, coś nie tak z tą numerologią



Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#17 Post autor: nasedo » środa, 21 maja 2008, 13:39

Wszystkich przepraszam za ten offtopic, ale uważam, że jest on w sumie na miejscu o tyle ile nie na miejscu jest cały ten temat. I teraz kwestia bardzo istotna - nie atakuję tutaj Chokureiki, która temat założyła, atakuję TEMAT, który uważam jest bezzasadny, niezwiązany z Enneagramem i irracjonalny. Jestem na forum dłużej niż Chokureika i Barl (nie wywyższam się tym, stwierdzam fakt) i martwi mnie to, że jego poziom systematycznie spada (pytania o ulubiony kolor dwójek i inne temu podobne).

Uważam, że temat jest bezsensu, dlatego go atakuję, jeżeli jest inaczej, zapraszam Barla do odpowiedzenia na moje RZECZOWE pytania, na które odpowiedź powinna obalić moje zarzuty i wykazać, że temat nie jest głupi:

1. Jaki ma związek liczenie cyfr swoich urodzin (daty arbitralnie wynikłej w skutek ludzkiej działalności dwa tysiące lat temu) z osobowością człowieka i Enneagramem?

2. cytuje Twoje słowa "Daruj sobie przekonania bo przyjemności tym nie sprawiasz :/" - uzasadnij dlaczego mam nie wyrażać swojego zdania na forum, proponuję byś odpowiedział coś więcej niż, że przyjemności tym nie sprawiam, bo nie chodzi o to, żeby było fałszywie-głupio-i-przyjemnie tylko z sensem i na temat?

3. zarzucasz mi, że jestem pseudointelektualistą - to poważne. Wyjaśnij najlepiej na przykładach, RZECZOWO, dlaczego jestem pseudointelektualistą. I swoją drogą - dlaczego na forum mnie obrażasz?
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

Awatar użytkownika
Barl
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 17:20

#18 Post autor: Barl » środa, 21 maja 2008, 17:16

nasedo pisze:Wszystkich przepraszam za ten offtopic, ale uważam, że jest on w sumie na miejscu o tyle ile nie na miejscu jest cały ten temat. I teraz kwestia bardzo istotna - nie atakuję tutaj Chokureiki, która temat założyła, atakuję TEMAT, który uważam jest bezzasadny, niezwiązany z Enneagramem i irracjonalny. Jestem na forum dłużej niż Chokureika i Barl (nie wywyższam się tym, stwierdzam fakt) i martwi mnie to, że jego poziom systematycznie spada (pytania o ulubiony kolor dwójek i inne temu podobne).
ja to uwazam za nieco lzejsze potraktowanie tematu enneagramu i za zwykłe przyrównanie go do numrologii. czysta zabawa.
Uważam, że temat jest bezsensu, dlatego go atakuję, jeżeli jest inaczej, zapraszam Barla do odpowiedzenia na moje RZECZOWE pytania, na które odpowiedź powinna obalić moje zarzuty i wykazać, że temat nie jest głupi:

1. Jaki ma związek liczenie cyfr swoich urodzin (daty arbitralnie wynikłej w skutek ludzkiej działalności dwa tysiące lat temu) z osobowością człowieka i Enneagramem?
nie wiem, nie znam sie na tym
2. cytuje Twoje słowa "Daruj sobie przekonania bo przyjemności tym nie sprawiasz :/" - uzasadnij dlaczego mam nie wyrażać swojego zdania na forum, proponuję byś odpowiedział coś więcej niż, że przyjemności tym nie sprawiam, bo nie chodzi o to, żeby było fałszywie-głupio-i-przyjemnie tylko z sensem i na temat?
Już Ci odpowiedziałem: poniewaz nie sprawisz przyjemności. Jesteś siódemką, powinieneś wiedziec co to jest przyjemność. Nie każdy wchodzi tu po to aby prowadzic rozmowy intelektualne w takich tematach jak ten. Sam stwierdziłeś że jest to (czytuję) syf.
3. zarzucasz mi, że jestem pseudointelektualistą - to poważne. Wyjaśnij najlepiej na przykładach, RZECZOWO, dlaczego jestem pseudointelektualistą. I swoją drogą - dlaczego na forum mnie obrażasz?
nie musisz do mnie pisac dużymi literami, rozumiem słowo rzeczowy. Do obrazy to mi daleko. Wiem na ile i z kim mogę sobie pozwolić rozmawiając z taką osobą jak Ty. Mi wystarczyło jedno słowo "syf" żeby stwierdzić ze sam siebie i innych nie szanujesz, więc nie wymagaj szacunku ode mnie. Podejmuj intelektualne rozmowy w tematach rzeczowych a nie w takich jak ten pseudointelektualny, wtedy nie będę Ciebie nazywał pseudointelektualistą.

A teraz wybacz ale mam ciekawsze zajęcia niz siedzenie na forum i idiotyczne dyskusje :)

Pozdrawiam i dziekuję za rozmowę.

A i jezcze coś: oczywiście pod każdym punktem i tak przyznaję Ci racje :)
7w8

CarryMeOn
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 16:15

#19 Post autor: CarryMeOn » niedziela, 25 maja 2008, 10:29

6 - kompletna bzdura
zreszta uwazam ze to (bez obrazy) idiotyzm staranie sie okreslenia cech jakiejs osoby, z liczb na ktore ta osoba nie miala rzadnego wplywu.

Awatar użytkownika
nasedo
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 20:49
Lokalizacja: Katowice

#20 Post autor: nasedo » niedziela, 25 maja 2008, 11:46

Barl pisze:ja to uwazam za nieco lzejsze potraktowanie tematu enneagramu i za zwykłe przyrównanie go do numrologii. czysta zabawa.
Też tak to widzę, jednak od początku można było przewidzieć, że to przyrównanie nie wyjdzie, bo nie ma na to szans. Sonda i odpowiedzi wykazały, że korelacji między numerologią a enneagramowym typem siedem nie ma żadnej. Zabawa zabawą, tylko w tym momencie zrobił się tu syf, o którym wcześniej wspominałem.
Barl pisze:Już Ci odpowiedziałem: poniewaz nie sprawisz przyjemności. Jesteś siódemką, powinieneś wiedziec co to jest przyjemność. Nie każdy wchodzi tu po to aby prowadzic rozmowy intelektualne w takich tematach jak ten. Sam stwierdziłeś że jest to (czytuję) syf.
Moją (ani nikogo innego) funkcją nie jest sprawianie innym przyjemności na forum. Forum z samej jego idei służy do dyskusji i wymiany poglądów. Dlatego nie widzę nic sprośnego w tym, bym wyrażał tutaj swoje prywatne zdanie w zgodzie z regulaminem tego forum.

Wiem dobrze co to jest przyjemność. Hedonizm, endorfina, eudaimonia - nie są mi odległymi pojęciami. Ale powiem Ci, że każdy typ woli kiedy jest przyjemnie od stanu kiedy nie jest przyjemnie (wyłączamy niezdrowe Czwórki). Nie zamykam się tak w swoim typie, żeby myśleć 'jestem Siódemką, podstawą jest, żeby było przyjemnie, na całą resztę sikam'... Ty tak robisz? Napisałem, że forum służy do dyskusji i wymiany poglądów. Ja się wyraziłem o numerologii, uargumentowałem swój sąd - co więcej, sonda i odpowiedzi innych osób go potwierdzają.
Barl pisze:nie musisz do mnie pisac dużymi literami, rozumiem słowo rzeczowy. Do obrazy to mi daleko. Wiem na ile i z kim mogę sobie pozwolić rozmawiając z taką osobą jak Ty. Mi wystarczyło jedno słowo "syf" żeby stwierdzić ze sam siebie i innych nie szanujesz, więc nie wymagaj szacunku ode mnie. Podejmuj intelektualne rozmowy w tematach rzeczowych a nie w takich jak ten pseudointelektualny, wtedy nie będę Ciebie nazywał pseudointelektualistą.
Niestety musze pisać do Ciebie dużymi literami, zwłaszcza słowo rzeczowy. Wcześniej stwierdziłeś, że nie będziesz mi odpowiadał na nierzeczowe pytania, ale gdy je później powtórzyłem i wyróżniłem cyferkami, żebyś dokładnie je widział - okazało się, że możesz odpowiedzieć na moje rzeczowe pytania.

Nie szanuję siebie bo używam słowa "syf"? Interesujące wnioskowanie.

Będę podejmować intelektualne rozmowy w intelektualnych tematach. Rzecz w tym, że takich jak sam stwierdzileś o tym tematcie - pseudointelektualnych - jest tutaj jak grzybów po deszczu. A odpisując na nie jeszcze ten pseudointelektualizm wspieramy. Jesteś pseudointelektualistą, bo odpisujesz na pseudointelektualny temat.

ps. też zgadzam się z Tobą pod każdym punktem <głaska>, ide stąd, bo i tak za dużo czasu poświęciłem na marne odpisywanie Ci.
7w8; INTJ; sx/so/sp;
gg: 3626262

Awatar użytkownika
Biedron
Posty: 22
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 02:52
Lokalizacja: inąd

#21 Post autor: Biedron » wtorek, 27 maja 2008, 00:15

nasedo pisze:...
Barl pisze:...
Panowie, proszę, trochę więcej dystansu. Taka nieprzyjemna wymiana zdań jest zupełnie zbędna. Wiemy wszyscy, że Internet jest miejscem swobodnego wyrażania myśli i mekką wolności (pomijając wyjątki -> ChRL). Można go wykorzystywać do znacznie przyjemniejszych rzeczy niż wzajemne uszczypliwości, docinki i ubliżanie. Miejsca na forum jest wystarczająco dużo, również na tak luźne tematy, jak numerologia. A korzystając ze wspomnianej wolności możemy ten wątek swobodnie i bez trudu omijać, jeśli nie podoba nam się jego treść. Swoją drogą dziwię się, że ma on więcej wyświetleń i komentarzy, niż tak ciekawe tematy, jak starość, partnerstwo, potomstwo, pęd do działania itd.

Mówi się, że Edison odkrył tysiąc materiałów nienadających się do produkcji żarówki :idea: Potraktujmy więc ten wątek jak eksperyment. Czegoś nas na pewno nauczył.

Peace & Love
7w6 jak wróble ćwierkają

"Jeśli masz problem, który możesz rozwiązać, to po co się martwić?
A jeśli masz problem, którego nie możesz rozwiązać, to po co się martwić?"
Bodajże Dalajlama

Awatar użytkownika
Katiks
Posty: 582
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 18:39
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Wszechświat!

#22 Post autor: Katiks » czwartek, 24 lipca 2008, 21:11

Jedynka, zdecydowanie. Dawno już to czytałam i mogę się podpisać obiema rękami, poza tym, ładnie mi się to pokrywa z enneagramem. ;-)
"„Jesteś kobietą o olbrzymiej intuicji i inteligencji. Twój cięty języczek doprowadza mnie do szczytu rozkoszy duchowej. A teraz, walnij tego idiotę tłuczkiem, ukryj zwłoki pod trybunami Hufflepuffu i ucieknijmy razem do twojej wieży”. "

Tozno
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 2 kwietnia 2009, 20:45

#23 Post autor: Tozno » czwartek, 2 kwietnia 2009, 21:22

Wybaczcie odkop, ale... ankieta jest niekompletna! Jest więcej cyfr niż 9 - ja jestem jedenastką! ;-)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#24 Post autor: Snufkin » czwartek, 2 kwietnia 2009, 21:25

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 13:40 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#25 Post autor: vhax » piątek, 3 kwietnia 2009, 23:39

nie sądziłam, że to powiem, ale... masz rację Snufkin :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#26 Post autor: Snufkin » niedziela, 12 kwietnia 2009, 21:23

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 13:43 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#27 Post autor: vhax » niedziela, 12 kwietnia 2009, 21:41

Twój podpis pod opisem siódemki z poprzedniego posta potraktowałam poważnie, i uważam ze większość tego opisu ma sens :) zatem w tym jedynie aspekcie się zgadzam :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#28 Post autor: Snufkin » niedziela, 12 kwietnia 2009, 21:51

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 13:44 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#29 Post autor: vhax » niedziela, 12 kwietnia 2009, 22:17

Snufkin pisze:Kobieto to nie jest opis enneagramowej 7 tylko numerologicznej, której ja jestem przedstawicielem. Pudło ale w jednym masz rację - mam rację.
a czy ja powiedziałam ze mi chodziło o enneagramową 7? :)

pomijając powyższe to mi w udziale przypadła 9 :)
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#30 Post autor: Snufkin » niedziela, 12 kwietnia 2009, 22:55

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 13:45 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

ODPOWIEDZ