Rozsądne 7?! Niemożliwe!

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tyler
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 15:59

Rozsądne 7?! Niemożliwe!

#1 Post autor: Tyler » czwartek, 10 kwietnia 2008, 20:43

Osobiscie uwazam 7 za typ malo rozsadny, w skrajnych przypadkach za glupiego lekkoducha bez przyszlosci ;) Prawdopodobnie byly to niezdrowe 7. Czy to prawda, ze jestescie malo rozsadne? Wypowiedzcie sie, chcialbym sie dowiedziec, czy mam racje, czy jej nie mam. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Kamillot
Posty: 91
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2008, 12:49

#2 Post autor: Kamillot » czwartek, 10 kwietnia 2008, 21:29

rozsądek «zdolność trafnego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się»


Wydaje mi się, że w codziennym życiu siódemki są rozsądne ze względu na dominujący ośrodek intelektu. Podam trochę teorii.
W grupie 5,6,7 piątkę lęk przed niebezpieczeństwem zmusza do ukrywania się w sferze intelektu, siódemkę do wychodzenia światu naprzeciw, aby o lęku zapomnieć, a szóstka tłumi swój główny ośrodek, natomiast z lękiem walczy w najprostszy sposób - starając się wszędzie zwęszyć niebezpieczeństwo, by go uniknąć.
3,7,8 skupiają się na przyszłości (emocje nie grają zbytniej roli, ważne co będzie jutro), typy agresywne.
To wszystko składa się na to, że siódemka jest rozsądnym typem. Może nie jesteś siódemką? Być może w kwestiach uczuciowych siódemka nie jest rozsądna. Albo jeszcze inaczej. Wpływ szóstki zaburza Ci percepcję otaczającego świata. Nie wierzysz w siebie. Nie wiem co jeszcze...
"Tylko odrobina dzieli szaleństwo od geniuszu"
J. W. Goethe
Obrazek

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#3 Post autor: Green Eyes » czwartek, 10 kwietnia 2008, 21:58

ja jestem rozsądna, stawiam siebie na pierwszym miejscu i dbam o swoje :roll:

Awatar użytkownika
Tyler
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 15:59

#4 Post autor: Tyler » czwartek, 10 kwietnia 2008, 22:20

rozsądek «zdolność trafnego oceniania sytuacji i odpowiadającego tej ocenie zachowania się»
rozsadny to raczej: roztropny, przezorny, mądry, rozważny, przewidujący, rozumny, ostrożny (rozsądny człowiek) sensowny, logiczny, racjonalny, dorzeczny, przemyślany, trzeźwy (rozsądne działanie) [sciagniete z jakiegos slownika]
7 moze i oceni sytuacje, ale jesli jest w jakis sposob niewygodna dla niej, to napewno znajdzie cos przyjemniejszego do roboty, nie neguje umiejetnosci ale czy postapi wedlug rozumu czy raczje wygody, hmm?
Może nie jesteś siódemką?
Wpływ szóstki zaburza Ci percepcję otaczającego świata. Nie wierzysz w siebie.
Czy ja gdzies napisalem ze jestem 7?! Nie, Kamillot.

Jestescie 7 rozsadne, bo stawiacie swoje potrzeby na pierwszym miejscu. troche w tym rozsadku jest ;) ale czy do tego rozsadku zalicza sie tez przedsiebiorczosc? Wykonujecie zadania zapewniajace Wam dobrobyt teraz, a co z przyszloscia? Pominmy, Panie przedsiebiorszo usidlajace bogatych Panow ;)

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

#5 Post autor: chokureika » piątek, 11 kwietnia 2008, 00:16

więc to zależy o co konkretnie Ci chodzi. uważam, że każdy jest jakoś tam rozsądny. jedni są sztywni i trzymają się zasad a inni (np 7 (; ) szaleją i korzystają z życia jednak tak by nie zrobić sobie krzywdy, to też rozsądek.

po 7 które znam zauważyłam, że mimo iż potrafią jakoś zachować się w danej sytuacji to jeśli chodzi o rzeczy, które wymagają czasu, systematyczności są strasznie nieodpowiedzialne i niekonsekwentne.
Ostatnio zmieniony piątek, 16 kwietnia 2010, 18:08 przez chokureika, łącznie zmieniany 1 raz.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
picolinek
Posty: 77
Rejestracja: piątek, 2 listopada 2007, 13:42
Lokalizacja: piła

#6 Post autor: picolinek » piątek, 11 kwietnia 2008, 00:47

wg nie ROZSADEK !!!
przez duze "rrrrrrrr" :P

ale natura 7ki jest spontanicznosc <w pozytywnym znaczeniu tego slowa>
I will never forget those who betrayed me
and those who never failed my trust

7w8

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#7 Post autor: Eruantalon » niedziela, 4 maja 2008, 01:17

Mój Tata jest bardzo rozsądny, a to czysta 7'ka.
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

eudaimonia
Posty: 11
Rejestracja: środa, 30 kwietnia 2008, 22:31

#8 Post autor: eudaimonia » niedziela, 4 maja 2008, 09:27

Ja kieruje się w życiu zdrowym rozsądkiem a nie np. uczuciami czego wielu nie potrafi pojąć bo przecież "miłość jest najważniejsza" :P

pirol
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2008, 17:57

#9 Post autor: pirol » niedziela, 4 maja 2008, 13:03

ja mam swoją hierarchię (nie mam pojęcia jak się to pisze :P może tak?, jak jest źle to proszę o poprawienie :) ) ważności często skrajnie różną od innych, niektórzy mówią, że brak mi rozsądku, ale ja go mam, tyle że niektóre rzeczy są wazniejsze od innych:)
7w6 ENTj
znajomi o mnie:

"Maćku ty nie masz faz, ja je mam, ty masz odloty"

"poprostu pozytywnie pier***ty człowiek"

:D

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#10 Post autor: Wawelski » niedziela, 4 maja 2008, 13:17

Tak bywają rozsądne i opiekuńcze 7, które kierują się nie tylko uczuciami, ale też i rozumem.
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

zielona_trawka
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2007, 17:53
Lokalizacja: Wrocław ;d

#11 Post autor: zielona_trawka » czwartek, 17 lipca 2008, 00:44

Siódemki są rozsądne

ale także nie odmaiwają sobie rzeczy ktorych nie muszą odmawiać;)
dlatego przez spoleczenstwo moga byc wlasnie tak odbierane
7 w 8


ZYJ SZYBKO, BAW SIĘ DŁUGO, MARNUJ CZAS NA PIERDOŁY, NIE UMIERAJ WOGÓLE

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#12 Post autor: Absynt » sobota, 19 lipca 2008, 16:02

IMO to jeden z najbardziej zyciowych typow. Osobowosc skazana na sukces dzieki swojej naturalnej przebojowosci. Rozsadek? A coz to znaczy, ale raczej to maja ;].
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

ODPOWIEDZ