Nieśmiertelność (S)

Czy chciał(a)byś być nieśmiertelny(a)?

tak
3
9%
nie
12
38%
tylko, gdyby starzenie zatrzymano, gdy będę we względnie młodym wieku
17
53%
 
Liczba głosów: 32

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Słomkowy_Kapelusz
Posty: 850
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 11:58
Lokalizacja: Z głowy
Kontakt:

Nieśmiertelność (S)

#1 Post autor: Słomkowy_Kapelusz » wtorek, 11 grudnia 2007, 17:26

Mechanizm starzenia jest zakodowany genetycznie. Skracają się telomery i zachodzą inne procesy, które powodują, że kolejne, odtwarzane komórki są coraz gorszej jakości. Gdyby jednak naukowcom udało się zablokować starzenie, to czy chcielibyście skorzystać z nieśmiertelności?

Oczywiście zawsze można stracić życie w nieszczęśliwym wypadku, ale to pomińmy dla ułatwienia dyskusji.
Ostatnio zmieniony wtorek, 11 grudnia 2007, 19:53 przez Słomkowy_Kapelusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tuxic
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2007, 12:08

#2 Post autor: Tuxic » środa, 12 grudnia 2007, 15:24

Nieśmiertelność? To nie dla mnie.

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#3 Post autor: Gremster » środa, 12 grudnia 2007, 20:15

oczywiście że chciałbym być nieśmiertelny :P

a przykładem z władcy masz trochę racje ale zawsze jakby mi się to znudziło mogę sie zabić

a pozaty jeśli ja mógł bym być nieśmiertelny to pewnie też i inni byli by i w takim razie nic co kocham by nie przemineło

A tak ogólnie to mnie fascynuje to jak jakies działania maja wpływ na historię i było by niesamowicie fascynujące zobaczyć jak potoczą się losy znanego przez nas świata za 1000 lat........ bo patrząc przez pryzmat ostatnich 1000 lat zrobiliśmy olbrzymi skok a jak będzie za kolejne.....

i na koniec .... przeraża mnie wizja smierci ..... jest to jedyna rzecz której się boje, chce zawsze cieszyć się z drobiazgów jakie daje mi życie a jak umre to niestety nie będę mógł tego robic .....
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

CarryMeOn
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2007, 16:15

#4 Post autor: CarryMeOn » środa, 12 grudnia 2007, 21:54

MIhihihi oczywiście że chciałbym być nieśmiertelny:D

Awatar użytkownika
Tuxic
Posty: 70
Rejestracja: sobota, 8 grudnia 2007, 12:08

#5 Post autor: Tuxic » czwartek, 13 grudnia 2007, 14:37

Niekończące się życie to wg mnie niekończące się cierpienie ... a dzięki śmierci mamy czas, z którego dobrego wykorzystania możemy być dumni i nadzieję, że po śmierci trafimy do lepszego miejsca :) Przynajmniej ja mam :)

Awatar użytkownika
lekkość_butów
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2007, 18:14
Lokalizacja: skądkolwiek

#6 Post autor: lekkość_butów » sobota, 29 marca 2008, 17:50

a tak a propos: http://www.youtube.com/watch?v=PDxMQaMq ... re=related - siódemkowa starość?? :twisted:

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#7 Post autor: Czekolada » sobota, 29 marca 2008, 18:36

Ahaha, lekkość - może i tak być.
Moja babcia 7w8 jest prawie ślepa i jeździ 100km/h. Jak wsiadam na przodzie i zaczynam w trakcie słyszeć, że mało widzi to ... jest lepsze niż jazda kolejką górską :lol: .

Jak to jest dziedziczne to będzie ze mnie niezła matka/babcia. LOL.

Awatar użytkownika
lekkość_butów
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2007, 18:14
Lokalizacja: skądkolwiek

#8 Post autor: lekkość_butów » sobota, 29 marca 2008, 18:50

Hehe, Czekolado, mam nadzieję że mimo upływu lat zawsze będę miał w sobie coś z dziecka ;) (czego i innym życzę)
Aczkolwiek ostatnio trafiło mi się kilka niemiłych zdarzeń wypadkowo-samochodowych więc jak już zacznę cieleśnie niedołężnieć to postaram sie nie siadać za kółkiem coby zagrożenia dla otoczenia nie stwarzać haha
Swoją droga to jazda z twoją babcią daje niezłą dawkę adrenaliny ;) Mogę się załapać? :lol:


PS
Eh, nie mogę się uwolnić od tego kawałka. Chyba już na stałe dołączył do grona piosenek poprawiających humor :twisted:

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#9 Post autor: Czekolada » sobota, 29 marca 2008, 19:01

Moja babcia już miała ciężki wypadek ładnych lat temu ... ale co tam, raz się żyje :lol: . A już poruszając się w obrębie tematu ... chodzi na imprezki ze znajomymi, należy do jakiegoś klubu malarskiego - w związku z czym maluje, też sporo podróżuje i chyba kręci z jakimś fajnym staruszkiem - taka starość mi się podoba.
A załapać? Pewnie, tylko przedtem się ubezpiecz :D .

A kawałek rzeczywiście fajny. A przede wszystkim oglądanie tego co podałeś poprawia humor :wink: .

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Gremster » sobota, 29 marca 2008, 19:18

boski kawałek..... tak chciałbym widzieć siebie na starość ... bawiący się z grupom przyjaciół w idiotyczne gierki .... ehhhh faktycznie kawałek na stałe zapisany do poprawiaczy humoru
zapodajcie więcej takich rzeczy :)
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Awatar użytkownika
lekkość_butów
Posty: 45
Rejestracja: wtorek, 28 sierpnia 2007, 18:14
Lokalizacja: skądkolwiek

#11 Post autor: lekkość_butów » sobota, 29 marca 2008, 19:28

Jak tylko jeszcze cos znajdę to zapodam ;)

=> Gremster, fantastyczna sygnaturka :lol:

=> Czekolada, nie stać mnie póki co na ubezpieczenie ale ostatnio robie tyle ryzykanckich rzeczy że jedna w tą czy wewtą nie robi różnicy :lol:

A co do "raz się żyje" to podpisuję się pod tym ale jednak jak już robić kuku to tylko sobie, po co ktoś ma mieć przechlapane przez moje wygłupy? Więc na starość rezygnuję z samochodu i zajmę sie innymi sportami ekstremalnymi typu "utrzymaj równowagę na rowerze" albo "przetruchtaj 100 metrów bez zadyszki" :P

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: Gremster » sobota, 29 marca 2008, 20:47

lokość_butów - dzięki :P i tak ze względu na ograniczenia w ilości znaków nie jest to pełna wersja tego cytatu....

hehehe .... a do tych sportów ekstremalnych to jeszcze bym dodał
kochnie się całą noc bez zawału :P
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Awatar użytkownika
Romanov
Posty: 126
Rejestracja: środa, 13 grudnia 2006, 23:53
Lokalizacja: Wrocek

#13 Post autor: Romanov » sobota, 29 marca 2008, 21:20

zalezy, czy otrzymujac niesmiertelnosc mialabym sie zatrzymac w tym momencie w fizycznym rozwoju. ale nie wiem, czy chcialabym tak dlugo zyc, czy po prostu nie chcialabym umrzec, bo taka jest naturalna kolej rzeczy. ale takie gdybanie zasadniczo i tak nie ma sensu bo A nie mozna byc niesmiertelnym B nie mam pojecia, jak bym sie zachowala, gdyby bylo to mozliwe
Zawsze jest sposób
Wygrasz czy przegrasz, zostaw krew na lodzie

Obrazek

7w8 sx/sp/so <=> 6 <=> 3 ENTP/ xSTP wtorek

pirol
Posty: 29
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2008, 17:57

#14 Post autor: pirol » niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:22

wspaniały filmik, którego szukałem od ponad pół roku po tym jak go obejrzałem na mtv, tyle jeśli chodzi o offtopic :)

co do nieśmiertelności nie chcę byc nieśmiertelny, chociaż śmierć nie wydaje mi się straszna żal byłoby mi sprawiać cierpienie moim odejsciem innym... ale i tak za wieczne życie podziekuje :wink:
7w6 ENTj
znajomi o mnie:

"Maćku ty nie masz faz, ja je mam, ty masz odloty"

"poprostu pozytywnie pier***ty człowiek"

:D

Awatar użytkownika
Kamillot
Posty: 91
Rejestracja: niedziela, 30 marca 2008, 12:49

#15 Post autor: Kamillot » niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:39

Wydaje mi się, że nieśmiertelność musi być nudna.
"Tylko odrobina dzieli szaleństwo od geniuszu"
J. W. Goethe
Obrazek

ODPOWIEDZ