Siódemka i uzależniania

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
greywolf
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 marca 2007, 16:21
Lokalizacja: Wrocław

#16 Post autor: greywolf » czwartek, 23 sierpnia 2007, 21:33

hmm....zapale, ktory nie podsycany bardzo szybko gasnie:/ ??


5 w 4...MBTI->INTp...
...tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi.A wy czyż jesteście czymś więcej?...

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#17 Post autor: Absynt » czwartek, 23 sierpnia 2007, 22:20

To uno. Siodemki nie są wytrwale, ciagle potrzebuja wrazen, stymulacji, nowych, nawet zupelnie odmiennych wrazen - a nawet tym lepiej. Nawet ich silna wola jest slaba, samozaparcie to dla nich troche wirtualna rzecz :). Bo ono jest, ale w pewnym momencie po prostu zanika.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#18 Post autor: Gremster » sobota, 25 sierpnia 2007, 14:31

heheh zawsze się śmiałem że mam wyjątkowo bardzo silną słabą wole :)
często mi to przeszkadzało ponieważ dobrze mieć czasami samokontrolę bo wiem że jej brak szkodzi zbyt dotkliwie. Jednakże zawsze wtedy wchodził do głosu element chęci przeżywania rozkoszy i miłych wrażeń i nawet jak wiedziałem że może się to nie koniecznie dobrze dla mnie skończyć (poprzez przeróżne czynniki, często bezpośrednio nie związane z daną rzeczą) to wybierałem pozytywne wrażenia.

co do używek... to zielona_trawka ma we mnie kompana :( jak mam problem który nie potrafię rozwiązać albo co gorsza potrafię ale nie mam wystarczającej woli aby to zrobić to bardzo łatwo mnie do nich ciągnie... pozwalają mi zapomnieć chociażby na chwilę o zmartwieniach i poprawę poziomu endorfin :)
Jednakże nigdy nie czułem się jakbym był uzależniony że muszę niezależnie od sytuacji. W czasie studiów miałem przeróżne fazy.. np raz przez pół roku piłem codziennie nawet czasami bardzo mocno, później z dnia na dzień przestałem i prawie przez 4 miesiące nawet jednego piwa nie wypiłem i było mi z tym dobrze, nie czułem potrzeby.
U 7 tak naprawdę aspekt uzależnienia jest drugorzędny, pierwszorzędny jest aspekt potrzeby.

ps. uzależnienie od czekolady jest takim samym uzależnieniem jak np od trawy. Dobra czekolada zawiera związki (nie pamiętam ich nazwy) które poprawiają humor. Nie powodują odlotu jednakże badania wykazują że w znaczącym stopniu wpływają na ludzi.
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#19 Post autor: kidziorek » sobota, 25 sierpnia 2007, 15:07

Gremster pisze: ps. uzależnienie od czekolady jest takim samym uzależnieniem jak np od trawy. Dobra czekolada zawiera związki (nie pamiętam ich nazwy) które poprawiają humor. Nie powodują odlotu jednakże badania wykazują że w znaczącym stopniu wpływają na ludzi.
Czekoladko ?? zawierasz związki ?? Hm..to już wiem czemu nie mogę bez Ciebie żyć ;) W sumie to już nie wiem czy bardziej pragnę Ciebie czy tych bezduszne rozkosznych brązowych kosteczek ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Gaile
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2007, 00:03
Lokalizacja: spod łóżka

#20 Post autor: Gaile » niedziela, 26 sierpnia 2007, 00:14

Gremster pisze: ps. uzależnienie od czekolady jest takim samym uzależnieniem jak np od trawy. Dobra czekolada zawiera związki (nie pamiętam ich nazwy) które poprawiają humor. Nie powodują odlotu jednakże badania wykazują że w znaczącym stopniu wpływają na ludzi.
Moze nie porownujmy trawy do czekolady (; Czekolada ma zawierac fenyloetyloamine, ktora robi nam dobrze, ale podobno nie jest ona aktywna, wiec chyba chodzi o cos innego...
W kazdym razie jedzenie czekolady sprawia przyjemnosc :D
Silna wola? Raczej chec sprobowania czegos nowego i poeksperymentowania, to moze ciagnac 7ki do uzywek.

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#21 Post autor: Gremster » niedziela, 26 sierpnia 2007, 09:00

chęć spróbowania czegoś nowego odnosi się do naprawde nowych rzeczy ... to jest prawda nigdy sobie nie odmawiamy nowych rzeczy :P
jednakże co do już znanych używek to juz bardziej będzie kwestia woli ... nie chęci do rezygnowania z już znanej przyjemności
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

Awatar użytkownika
Gaile
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2007, 00:03
Lokalizacja: spod łóżka

#22 Post autor: Gaile » niedziela, 26 sierpnia 2007, 11:28

tak, szerzymy hedonizm (: 7ki nie lubia czuc sie zle, wiec pomagaja sobie jak sie da.

w kwestii rzeczy calkiem nowych - dlaczego nie? Wszystko jest dla ludzi w normalnych ilosciach (;

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#23 Post autor: Czekolada » niedziela, 26 sierpnia 2007, 12:53

kidziorek pisze:
Gremster pisze: ps. uzależnienie od czekolady jest takim samym uzależnieniem jak np od trawy. Dobra czekolada zawiera związki (nie pamiętam ich nazwy) które poprawiają humor. Nie powodują odlotu jednakże badania wykazują że w znaczącym stopniu wpływają na ludzi.
Czekoladko ?? zawierasz związki ?? Hm..to już wiem czemu nie mogę bez Ciebie żyć ;) W sumie to już nie wiem czy bardziej pragnę Ciebie czy tych bezduszne rozkosznych brązowych kosteczek ;)
Każda prawdziwa czekolada zawiera związki - gdybym nie miała endorfinek nie byłabym 7 ;p .
Czekoladki mówią, że kochają każdego czekoladowego potfola ... muuuua ;* .

Trudno mi sobie odmawiać przyjemności - to jest potężne wyzwanie. Choć przyznam, że czasem mi się udaje.

Awatar użytkownika
Gaile
Posty: 76
Rejestracja: niedziela, 26 sierpnia 2007, 00:03
Lokalizacja: spod łóżka

#24 Post autor: Gaile » niedziela, 26 sierpnia 2007, 13:03

Czekolada pisze: Trudno mi sobie odmawiać przyjemności - to jest potężne wyzwanie. Choć przyznam, że czasem mi się udaje.
A w jakich przypadkach sie udaje? (: Ba, kiedy trzeba sobie odmowic?

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#25 Post autor: kidziorek » niedziela, 26 sierpnia 2007, 18:54

Ja czasem próbuje sobie odmówić przyjemności i zmusić się do pracy ;)
Skutki są opłakane bo ani przyjemności ani pracy :)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#26 Post autor: Czekolada » niedziela, 26 sierpnia 2007, 20:21

Gaile pisze:
Czekolada pisze: Trudno mi sobie odmawiać przyjemności - to jest potężne wyzwanie. Choć przyznam, że czasem mi się udaje.
A w jakich przypadkach sie udaje? (: Ba, kiedy trzeba sobie odmowic?
Odmawiam przy propozycjach typu dragi, papierosy itp. Młoda jestem próbowałam tego i tamtego (oprócz narkotyków). Trzeba mieć pewne zasady, a ja staram się je zachowywać ... choć to jest bardzo trudne, bardzo (brzmi bardzo dziwnie w moich ustach ... zasady, brr, ale chyba każdy ma jakieśtam granice).
kidziorek pisze:Ja czasem próbuje sobie odmówić przyjemności i zmusić się do pracy ;)
Skutki są opłakane bo ani przyjemności ani pracy :)
O tak :D . Choć w stanach natchnienia udaje mi się zrobić coś pożytecznego.

Awatar użytkownika
Gremster
Posty: 506
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2007, 13:22
Lokalizacja: Wrocław

#27 Post autor: Gremster » niedziela, 26 sierpnia 2007, 21:12

hmmmm nigdy nie brałem pod uwagę papierosów jako używki. Nigdy ich nie paliłem, nigdy mnie do nich nie ciągło.... to dla mnie nie jest pokusa... to ciekawe..........
7w8 - Jeśli żyjesz, musisz wymachiwać rękami i nogami, musisz skakać, ponieważ życie jest odwrotnością śmierci. A zatem, jeśli siedzisz cicho - nie żyjesz. Musisz hałasować, a przynajmiej twoje myśli powinny być głośne, barwne i ożywione

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#28 Post autor: kidziorek » niedziela, 26 sierpnia 2007, 21:29

Gremster pisze:hmmmm nigdy nie brałem pod uwagę papierosów jako używki. Nigdy ich nie paliłem, nigdy mnie do nich nie ciągło.... to dla mnie nie jest pokusa... to ciekawe..........
To banalnie proste ;)
Po pierwsze, nas kręci tylko to czego sami chcemy i to co naprawdę sprawia nam przyjemność, mody, naciski grupy nie mają większego znaczenia
Po drugie kręci nasz łamanie zakazów, może nikt nigdy Ci nie zakazywał papierosów
Może też miałeś kontakt z papierosami jak bierny i dostatecznie się zniechęciłeś.

Ja sprobowałem raz w młodości, nic szczególnego nie odkryłem i więcej nie probowałem ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

hols
Posty: 246
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 09:51

Re: Siódemka i uzależniania

#29 Post autor: hols » poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 01:07

zielona_trawka pisze: W moim przypadku sie to całkowicie sprawdza. Troche sie tym niepokoje...gdy tylko mam jakieś problemy...sięgam po alkohol...do narkotykow tez mnie ciagnie!! Wszytsko po to, żeby nie myśleć o kłopotach...te mniejsze pokonam jeszcze beż żadnych "wspomagaczy"...ale z wiekszymy nie potrafie sobie w zaden sposb poradzic.
Choryś, kszszsz!

Ja tam jestem zdania, że trzeba sobie znajdować pożytecznie uzależnienia z tym charakterem ;)

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siódemka i uzależniania

#30 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 27 sierpnia 2007, 01:45

hols pisze:
zielona_trawka pisze: W moim przypadku sie to całkowicie sprawdza. Troche sie tym niepokoje...gdy tylko mam jakieś problemy...sięgam po alkohol...do narkotykow tez mnie ciagnie!! Wszytsko po to, żeby nie myśleć o kłopotach...te mniejsze pokonam jeszcze beż żadnych "wspomagaczy"...ale z wiekszymy nie potrafie sobie w zaden sposb poradzic.
Choryś, kszszsz!

Ja tam jestem zdania, że trzeba sobie znajdować pożytecznie uzależnienia z tym charakterem ;)
No alkohol i fajki są z akcyzą...więc pożyteczne :) A i guma do żucia ;)

P.S. Hols...dawno Cię nie było ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ