Siódemka i uzależniania

Wiadomość
Autor
zielona_trawka
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 7 sierpnia 2007, 17:53
Lokalizacja: Wrocław ;d

Siódemka i uzależniania

#1 Post autor: zielona_trawka » wtorek, 7 sierpnia 2007, 18:06

"siódemki kontrolują swój ból poprzez zaspokajanie swoich apetytów próbując wciąż czegoś nowego, łatwo popadają we wszelkiego rodzaju uzależnienia. Może to być jedzenie, alkohol, narkotyki, nad-aktywność, nowe doznania itd. Siódemki "konsumują" życie..."


W moim przypadku sie to całkowicie sprawdza. Troche sie tym niepokoje...gdy tylko mam jakieś problemy...sięgam po alkohol...do narkotykow tez mnie ciagnie!! Wszytsko po to, żeby nie myśleć o kłopotach...te mniejsze pokonam jeszcze beż żadnych "wspomagaczy"...ale z wiekszymy nie potrafie sobie w zaden sposb poradzic.

Oczywiscie w uzaleznienie nie popadne;) chcialabym jednak wiedziec czy inne siodemeczki maja podobnie jak ja...i czy skłonność do nałogu może być jakimś wyznacznikiem że ta osoba jest akurat siodemka?/;)


7 w 8


ZYJ SZYBKO, BAW SIĘ DŁUGO, MARNUJ CZAS NA PIERDOŁY, NIE UMIERAJ WOGÓLE

Awatar użytkownika
Kivi
Posty: 235
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 17:15
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Kivi » wtorek, 7 sierpnia 2007, 22:52

Eeeee tam, ja niby jestem siódemką i nie mam absolutnie żadnych skłonności do używek (no może oprócz kawy:P)
Ale takie bardziej nieszkodliwe uzaleznienia, zdarzało się. Od komputera zwłaszcza.
"Myślimy, że jesteśmy tacy oryginalni, że wszystko w nas jest takie wyjątkowe i niespotykane. Ale to niesamowite, do jakiego stopnia jesteśmy tylko echem innych, własnej rodziny i tego, jaki kształt nadało nam dzieciństwo."

Pendzel
Posty: 2
Rejestracja: środa, 8 sierpnia 2007, 03:06
Lokalizacja: Wawa

#3 Post autor: Pendzel » środa, 8 sierpnia 2007, 12:55

Do używek może nie, ale chodzi o wszelkie nałogi, szczególnie kiedy jest Ci źle i chcesz odwrócić uwagę od smutku. Mnie się to tyczy znaczy może teraz mniej ale byłem naprawdę maniakiem gier komputerowych, teraz czytam mangi od czasu do czasu :P.
Mocne 7w8

Awatar użytkownika
Anja.S
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 18 stycznia 2007, 21:55
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

#4 Post autor: Anja.S » niedziela, 12 sierpnia 2007, 12:30

Nigdy do narkotyków mnie nie ciągnęło, nawet do zapalenia sobie zioła. Wydaje mi się, że mam tyle energii (jeśli chodzi o głupawki, spontany, schizy) sama w sobie, że nie potrzebuję jakiś dodatkowych dopalaczy. Jeszcze potrafię tym innych zarazić.

Jeśli naprawdę chodzi o używki, to alkohol. Na imprezie potrafię dać w palnik ale zawsze się staram nigdy klasycznie nie skuć. Wydaje mi się, że to jest tylko spowodowane tym, co można pijanej dziewczynie zrobić :D Dlatego zarzyganej, kompletnie zalanej (tak, że mnie wynosić musieli) oprócz najbliższych przyjaciół to nikt mnie nie widział :)

Uzależnienie jeszcze mam od czekolady. Tak, ale czekolada żadnego odlotu nie daje, więc to się nie liczy :D
7w8 // ESFP

Obrazek

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#5 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 22:27

Anja.S pisze:Jeśli naprawdę chodzi o używki, to alkohol. Na imprezie potrafię dać w palnik ale zawsze się staram nigdy klasycznie nie skuć. Wydaje mi się, że to jest tylko spowodowane tym, co można pijanej dziewczynie zrobić :D Dlatego zarzyganej, kompletnie zalanej (tak, że mnie wynosić musieli) oprócz najbliższych przyjaciół to nikt mnie nie widział :)
ostro się bawisz :wink:

uzależnien brak, popalam, popijam, ale wszytskiego probuje w ramach eksperymentu, cenie sobie niezaleznosc rowniez od uzywek :)

Awatar użytkownika
greywolf
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 marca 2007, 16:21
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: greywolf » środa, 22 sierpnia 2007, 11:25

hej!
zauwazylam,ze siodemki ciagnie do uzywek i nie maja dosc zaparcia w sobie,zeby odmowic.mi wydaje sie to dziwne, ale siodemka ie jestem.
5 w 4...MBTI->INTp...
...tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi.A wy czyż jesteście czymś więcej?...

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#7 Post autor: Green Eyes » środa, 22 sierpnia 2007, 11:57

greywolf pisze:hej!
zauwazylam,ze siodemki ciagnie do uzywek i nie maja dosc zaparcia w sobie,zeby odmowic
zgadzam się. no bo i po co sobie odmawiać przyjemności :wink:

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#8 Post autor: kidziorek » środa, 22 sierpnia 2007, 22:44

greywolf pisze:hej!
zauwazylam,ze siodemki ciagnie do uzywek i nie maja dosc zaparcia w sobie,zeby odmowic.mi wydaje sie to dziwne, ale siodemka ie jestem.
siódemki ciągnie do spełniania swoich kaprysów...
samokontrola nie stanowi dla nas [większej wartości ;)
Natomiast dość rzadko upadamy na dno, bo nie zapijamy robaka,
tylko chcemy się jeszcze lepiej bawić ;)
Odmawiać ? Przyjemnościom ? A fe :oops:

No jak Ci się wydaje dziwne to zdecydowanie 7-ka nie jesteś
Piątką za to prawie na pewno;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#9 Post autor: Emjotka » środa, 22 sierpnia 2007, 23:15

kidziorek pisze:Odmawiać ? Przyjemnościom ? A fe :oops:
"Abstynent: osoba, która poddaje się pokusie odmówienia sobie przyjemności." :lol:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: kidziorek » środa, 22 sierpnia 2007, 23:31

Emjotka pisze:
kidziorek pisze:Odmawiać ? Przyjemnościom ? A fe :oops:
"Abstynent: osoba, która poddaje się pokusie odmówienia sobie przyjemności." :lol:
Ja tam wole oddawać się niż poddawać pokusom :twisted:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#11 Post autor: Absynt » czwartek, 23 sierpnia 2007, 07:06

Mnie tez nie trzeba dlugo namawiac ;].

Ale mam granice, ktorej boje sie przekraczac. Zyc w uzaleznieniu wcale nie jest latwo. Po prostu w pewnym momencie przestaje byc zabawnie ;]. Wszystko zaczyna sie walic na glowe, a Ty masz cpac dalej? Nie.

Nie wiem... musialbym miec ciezarowke koksu, zeby calkowicie poddac sie uzaleznieniu i nie chciec z niego wyjsc :P. Tylko co by mi to dalo? Nic. Uzaleznic sie nie jest tak trudno (ale nie powiem tez, ze bardzo latwo ;p), ale potem wyjsc z tego to jest dopiero sztuka i podziwiam kazdego, komu to sie udalo :). Do tego trzeba wielkiej sily.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Gabol
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 20:35
Lokalizacja: Borzęta

#12 Post autor: Gabol » czwartek, 23 sierpnia 2007, 16:21

Pokusa to jedyna rzecz, której nie mogę się oprzeć. Nic więcej chyba nie trzeba dodawać.
7w8
eNFp

Awatar użytkownika
greywolf
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 marca 2007, 16:21
Lokalizacja: Wrocław

#13 Post autor: greywolf » czwartek, 23 sierpnia 2007, 16:32

...czyli mozna uzyc twierdzenia,ze siodemki nie maja silnej woli?
5 w 4...MBTI->INTp...
...tak, jestem tylko wędrowcem, pielgrzymem na ziemi.A wy czyż jesteście czymś więcej?...

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#14 Post autor: Absynt » czwartek, 23 sierpnia 2007, 19:09

Za grosz... ;]
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: kidziorek » czwartek, 23 sierpnia 2007, 19:20

greywolf pisze:...czyli mozna uzyc twierdzenia,ze siodemki nie maja silnej woli?
w uproszczeniu można....w naszym pojęciu silna wola do niczego nie służy,
nie ma większej wartości itp./itd. co nie znaczy że jesteśmy jak plastelina,
kiedy czegoś chcemy, coś nas kręci to naszej "woli" nikt nie powstrzyma
Ogólnie to jesteśmy żyjącymi bohaterami powiedzenia o "słomianym zapale" ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ