Czy na prawde 7-ki są powierzchowne?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Belladona
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 15:26

Czy na prawde 7-ki są powierzchowne?

#1 Post autor: Belladona » czwartek, 26 lipca 2007, 15:33

Hejka..
Zastanawiam sie czy wam tez zarzuca sie powierzchownosc?A zwlaszcza w stosunku do innych ludzi?
Co poradze na to,ze jak kogos poznaje to albo lubie go od razu albo dziala mi na nerwy? :roll:



Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#2 Post autor: Druid z Polmosu » czwartek, 26 lipca 2007, 15:58

Oczywiście, że tak. 7mki są wszędzie i nigdzie. Chcą być tam gdzie jest dobrze i szczęśliwie a unikają sytuacji problemowych i sprawiających cierpienia. Niestety dla wielu ludzi ludzi jest to oznaka powierzchowności, gdyż uważają ze tylko cierpienia daje głębie charakteru a nawet cierpienie uszlachetnia. Nie będę sie rozwodził nad sensem takich stwierdzeń bo ja osobiście nic mądrego w nich nie dostrzegam. Ale prawda jest taka, że ludzie widza w nas często tylko małe radosne dzieci i muszą dopiero cię na prawdę blisko poznać by zmienić zdanie. Ale 7mka nie zawsze daje szanse na takie bliższe zapoznanie (w końcu nie będzie sie zadawała z byle kim :D ) Zresztą z kim masz lepszy kontakt z innymi 7mkami czy np z 1,3 i 4?? I czy kiedyś jakaś 7mka zarzuciła ci powierzchowność??
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Awatar użytkownika
Belladona
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 15:26

#3 Post autor: Belladona » czwartek, 26 lipca 2007, 16:11

Hm..nie zgodze sie ztym ze siodemki unikaja sytuacji problemowych...
Na mnie mowia ze tylko Matka Teresa z Kalkuty jest lepsza ode mnie.. :wink: bo ciagle staram sie zalagodzic czyjesz problemy.. :roll:
Druid z Polmosu pisze:...prawda jest taka, że ludzie widza w nas często tylko małe radosne dzieci i muszą dopiero cię na prawdę blisko poznać by zmienić zdanie. Ale 7mka nie zawsze daje szanse na takie bliższe zapoznanie (w końcu nie będzie sie zadawała z byle kim :D )

Taaak..tu akurat przynam Ci racje:) 7-ki ciezko jest poznac,a co dopiero rozgryźć!!! :roll: Jesli ktos za bardzo chce nas przeniknac,moze byc pewny ze weźmiemy nogi za pas!Bo takie z nas bestie ze cholernie bronimy swojej prywatnosci,swojego wnetrza,swojego "ja"......
Czy to jest dobre..??
Wciaz czekam na tego kogos kto pobiegnie za mna,kiedy rzuce sie do ucieczki..

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#4 Post autor: Druid z Polmosu » czwartek, 26 lipca 2007, 16:22

No wiesz matka Teresa to była akurat pewnikiem 2ką a nie 7mka. 9 za to najlepiej powinna załagodzic kłotnie innych (mediator). A zawsze wydawało mi sie że 7w8 to bardziej rozpoczyna konflikty a nie je łagodzi :) A tak na serio i do tego co piłem wcześniej. Co innego problemy innych a co innego problemy własne. Ja np unikam sytuacji w których ja moge mieć problemy a jak takowe mam to je neutralizuje przez obojętność albo po prostu przez zlanie. Co sie tyczy zaś problemow innych to też czasem staram sie innym pomóc. Ale to cały czas są problemy innych a nie moje...
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Awatar użytkownika
Belladona
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 15:26

#5 Post autor: Belladona » czwartek, 26 lipca 2007, 16:36

Druid z Polmosu pisze:... Ja np unikam sytuacji w których ja moge mieć problemy a jak takowe mam to je neutralizuje przez obojętność albo po prostu przez zlanie

Naucz mnie takiego "zlewania" ,a bedziesz moim guru ;0

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#6 Post autor: Druid z Polmosu » czwartek, 26 lipca 2007, 16:45

Belladona pisze: Naucz mnie takiego "zlewania" ,a bedziesz moim guru ;0
No wiesz nie jest to specjalnie trudne :twisted:

Lekcja nr 1 jak pojawia się problem trzeba zfocusować swoja uwagę na czymś przyjemniejszym np umówić sie ze znajomymi na piwo :twisted:
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#7 Post autor: aliszien » czwartek, 26 lipca 2007, 16:49

Siódemki nie są introperspektywne, nie wgłębiają się w siebie, w swoje emocje, motywy, nie magazynują złych wspomnień, odczucia odbierają prosto "jestem zły, bo mnie wkurzyli, a nie dlatego, że mama ubierała mnie w sukienki" :wink:
Kiedy czwórka np. ma na plecch plecak do którego wrzuca wydarzenia, myśli, niepowodzenia, aż w końcu drobi jak wielbłąd ledwo dysząc (porównanie terapetuki Katarzyny Miller, nie o czwórkach, ale mi pomogło), to siódemka te kamyki rzuca za siebie, albo na boki.
Może to być odbierane jako powierzchowność. Nie oceniam.
Za to jakie mają fajne i proste życie :)
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Belladona
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 26 lipca 2007, 15:26

#8 Post autor: Belladona » czwartek, 26 lipca 2007, 16:54

aliszien pisze:Siódemki nie są introperspektywne, nie wgłębiają się w siebie, w swoje emocje, motywy, nie magazynują złych wspomnień, odczucia odbierają prosto "jestem zły, bo mnie wkurzyli, a nie dlatego, że mama ubierała mnie w sukienki" :wink:
Kiedy czwórka np. ma na plecch plecak do którego wrzuca wydarzenia, myśli, niepowodzenia, aż w końcu drobi jak wielbłąd ledwo dyszą..
Aliszien sugerujesz ze moge byc 4?W takim razie źle wykonalam tes ?:roll:
Hm....bardzo wiele rzeczy zgadza sie z opisem 7-ki,ale...masz racje mam taki plecak w ktorym magazynuje zle wydarzenia... :roll: Nalezaloby sie go pozbyc,ale...nie potrafie. :roll: Chyba zbyt subiektywnie odbieram swiat..to moj problem co nie znaczy ze nie jestem wariatem i niezlym poczuciem humoru :lol:

ewutek: Posty połączyłam.
Druid z Polmosu pisze:
No wiesz nie jest to specjalnie trudne :twisted:

Lekcja nr 1 jak pojawia się problem trzeba zfocusować swoja uwagę na czymś przyjemniejszym np umówić sie ze znajomymi na piwo :twisted:

Hehe.... :lol: jasne znam to;)ale po imprezie wracasz do domu,a problem i tak na Ciebie czeka w drzwiach;)

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#9 Post autor: aliszien » czwartek, 26 lipca 2007, 17:02

Belladona pisze: Aliszien sugerujesz ze moge byc 4?W takim razie źle wykonalam tes ?:roll:
Hm....bardzo wiele rzeczy zgadza sie z opisem 7-ki,ale...masz racje mam taki plecak w ktorym magazynuje zle wydarzenia... :roll: Nalezaloby sie go pozbyc,ale...nie potrafie. :roll: Chyba zbyt subiektywnie odbieram swiat..to moj problem co nie znaczy ze nie jestem wariatem i niezlym poczuciem humoru :lol:
Nie, nie, nie :lol:
Zachowanie czwórki (m.in. moje) przyrównałam do zachowania siódemki. I tyle.
Plecak plecakiem, ale wydaje mi się że jego zawartość nie wpłynie na zachowanie siódemki w kryzysowej sytuacji. A, że warto się go pozbyć, to na pewno.

No i wiesz, sporo forumowiczów miało wyniki testu pomiędzy 7 a 4w3 (vodka, Green Eyes, Wawelski, mój facet nieobecny na forum) - rzecz w tym, który opis wydaje ci się bardziej do ciebie pasować.
To taka mroczna strona siódemki, o której enneagram jeszcze nie wie :twisted:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
Druid z Polmosu
Posty: 103
Rejestracja: wtorek, 15 maja 2007, 15:13
Lokalizacja: Magiczny krąg Wielkiego Druida Polmosa

#10 Post autor: Druid z Polmosu » czwartek, 26 lipca 2007, 17:06

aliszien bardzo ładnie to napisałaś. w 100% sie zgadzam szczegołnie ze moja dziewczyna jest 4ka wiec to co pisałaś o 4, to porównanie do plecaka jest genialne. :)
Belladona pisze: Hehe.... jasne znam to;)ale po imprezie wracasz do domu,a problem i tak na Ciebie czeka w drzwiach;)
To trzeba zrobić tak by w domu czekało następne piwo albo zmienić dom :twisted:
"I was excellent. Everybody loved me. I love myself, and I like bums. "
Cardinal Richelieu

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

#11 Post autor: Green Eyes » czwartek, 2 sierpnia 2007, 22:34

raczej tak,
siódemki nie przejmują sie otoczeniem, robią tak jak w danym momencie chcą, nie zważaja ani na reakcje ani na uczucia innych ani czy tak mozna czy nie. akcja -> reakcja

plus, nasze codzienne stosunki odbywają sie bez głębszego zainteresowania, ani głębi

Awatar użytkownika
Kemal
VIP
VIP
Posty: 1142
Rejestracja: sobota, 30 grudnia 2006, 23:58
Enneatyp: Lojalista

#12 Post autor: Kemal » niedziela, 12 sierpnia 2007, 14:45

Co do powierzchowności to siódemki, które znam raczej nie są dobre w filozoficznych rozważaniach. Lepiej sprawdzają się rozmowach o bardziej przyziemnych sprawach. Gdy zaczynam prawić abstrakcję to wydają się znudzone więc dawno z tego zrezygnowałem. Mimo wszystko to mój ulubiony typ i świetnie czuje się w otoczeniu Epikurejczyków :wink:
6w5, ESI, sp/soc

Gdyż obojętność, wiem, byłaby rodzajem szczęścia

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#13 Post autor: Czekolada » niedziela, 12 sierpnia 2007, 16:04

Kemal Pasza pisze:Co do powierzchowności to siódemki, które znam raczej nie są dobre w filozoficznych rozważaniach. Lepiej sprawdzają się rozmowach o bardziej przyziemnych sprawach. Gdy zaczynam prawić abstrakcję to wydają się znudzone więc dawno z tego zrezygnowałem. Mimo wszystko to mój ulubiony typ i świetnie czuje się w otoczeniu Epikurejczyków :wink:
Nie spotkałeś 7 i ENFp w czasie natchnienia :D . W każdym razie się cieszymy ;) .

Awatar użytkownika
GARNIAK od GIERTYHA:)
Posty: 157
Rejestracja: czwartek, 18 października 2007, 18:12
Lokalizacja: a co cie to

#14 Post autor: GARNIAK od GIERTYHA:) » piątek, 19 października 2007, 13:40

a własnie ze patrza na innyh ludzi- nie robie wszystkiego pod siebie,moze nie mam tego w naturze ale wazne jest to zeby inni czuli sie odbrze ze mna
kurna mać

paszport

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#15 Post autor: sarnandynka » sobota, 10 listopada 2007, 15:23

Mam nieodparte wrażenie, że tak i co więcej wydaje mi się, że jest ono uzasadnione... :D

ODPOWIEDZ