Piątki a lenistwo

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#106 Post autor: Eruantalon » sobota, 26 kwietnia 2008, 15:18

Kurde, zacząłem się obawiać, czy przez sen nie zarejetrowałem się pod innym nickiem i nie zacząłem pisać, gdy tylko odczytałem powyższą wypowiedź.


Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
Misty
Posty: 80
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 21:35
Enneatyp: Mediator

#107 Post autor: Misty » sobota, 26 kwietnia 2008, 20:32

Lenistwo to mój ulubiony grzech ;)
Najczęściej wolny czas spędzam na relaksie.
Chociaż mam pewne zasady których przestrzegam - w pracy nie ma mowy o obijaniu się - za coś mi płacą ;)
Raz w tygodniu muszę się "poruszać" - fitness/rower/basen

Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

Re: Piątki a lenistwo

#108 Post autor: Bleu de Manganese » wtorek, 29 września 2009, 20:56

na co dzień jestem strasznie leniwa, ale mam duże ambicje i cele i przez to zmuszam się do pracowitości. Zgubny jest w moim przypadku efekt ciągłego rozpraszania się na rzeczy niepotrzebne. Brak mi koncentracji na jednym. Staram się to zwalczać.
Czasem jednak (a takie czasem potrafi trwać nawet parę tygodnia), gdy na siłę zapędzę się do pracy, odczuwam, że lubię pracować i potrafię wpaść w pracoholizm, pracuję wtedy do umarłego, bo czerpię z tego autentyczną przyjemność, a późniejsze zmęczenie daje mi satysfakcję. Niestety bardzo trudno mi wpędzić się w ten przyjemny stan:D Z drugiej strony raz przypłaciłam taki dłuższy okres pracoholizmu zdroweim... Z trzeciej strony (o ile taka istnieje) okresy pracoholizmu skutkują niezłymi osiągnięciami i mam zadowolenie, że nie zmarnowałam czasu... Ale zmusić się do pracy... echh, to podstawowy problem.

Pod względem zdyscyplinowania, zorganizowania i koncentracji podziwiam trójki :)
5w4w6 plus szczypta 7

Timbo
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 16 października 2009, 12:31

Re: Piątki a lenistwo

#109 Post autor: Timbo » poniedziałek, 2 listopada 2009, 00:19

ooo, jestem ekstremalnie leniwy - jeśli chodzi o studia, jak już mam zrobić jakiś projekt to na samą myśl robi mi się już nie dobrze. Przez 3 lata studiów zupełnie starciłem zapał do mojego kierunku - Informatyka. Mimo, że wcześniej spędzałem każdą wolna chwile na pogłębianiu tej nauki. Osobiście jeśli chodzi o studia to nie znam wiekszego lenia, natomiast zapał to wszystkich innych spraw ponad normę ;>

Czy tylko ja mam z tym problem? Czy ogólnie piątki maja tendencje do wypalania się na studiach?
INTJ 5w6

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a lenistwo

#110 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 2 listopada 2009, 08:46

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 21:34 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

Re: Piątki a lenistwo

#111 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 2 listopada 2009, 09:09

Timbo pisze: Czy tylko ja mam z tym problem? Czy ogólnie piątki maja tendencje do wypalania się na studiach?
Coś w tym jest :wink:

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Piątki a lenistwo

#112 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » poniedziałek, 2 listopada 2009, 16:56

Nie wiem jak to jest na studiach, ale ja mam tak, że lubię popracować (ale zanim się do tej pracy zabiorę to mijają około dwie godziny). Do nauki za to ciężko jest mi się zmusić. Interesują mnie typowo praktyczne zajęcia, a przy teoretycznych szybko się nudzę i najczęściej leniuchuję :]

ODPOWIEDZ