Piątki, lubicie 5?

Czu lubisz inne Piątki?

Tak.
85
59%
Nie.
15
10%
Trudno powiedzieć.
43
30%
 
Liczba głosów: 143

Wiadomość
Autor
Asmodeusz
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2007, 03:16
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: Asmodeusz » niedziela, 22 kwietnia 2007, 03:49

Znam 2 piątki i kilka osób ze skrzydłem 5 (takie półpiątki), generalnie lubię - tak jak lubię wszystkie sytuacje wymagające ode mnie znacznego wysiłku intelektualnego, których mi się nie narzuca. Rzadko się zdarza żeby w czasie rozmowy każde słowo było dwukrotnie przeanalizowane - raz przez wypowiadającego w czasie układania wypowiedzi, drugi raz przez słuchającego. Aby uniknąć nadinterpretacji, nieporozumień itp. rozmowa zwykle składa się w większej części z ciszy. Ponadto zwykle nie ma problemu z powrotem do tematu sprzed kilku miesięcy/lat :)
Wspomniany już kontakt internetowy jest podstawą jakiegokolwiek kontaktu z piątką - gdy można przeczytać to, co za chwilę chce się wysłać, można zauważyć większą pewność swoich działań (nawet ślady otwartości!) - czyli mój kontakt z piątkami przebiega tak, jak powinien.


5w6 | "Prawdziwa wiedza to znajomość przyczyn."

Awatar użytkownika
Lady0
Posty: 30
Rejestracja: środa, 21 marca 2007, 12:15
Lokalizacja: ze smutku..

#17 Post autor: Lady0 » niedziela, 22 kwietnia 2007, 11:23

Zaznaczyłam 'nie' bo nie jestem w stanie wytrzymać dłużej w towarzystwie milczącej piątki. Jeden milczek w okolicy (ja :wink: ) wystarczy. Myślę, że to trochę taka chęć zdobywania informacji piątek. Ja nie lubię mówić, ale naprawdę lubię słuchać i w tej roli czuję się świetnie.

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: toner » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:50

Chyba w zasadzie wszyscy moi najlepsi kumple w ogólniaku i na studiach byli (są) piątkami. Kontakty te wiązały się najczęściej z zainteresowaniami (kółka przedmiotowe i te sprawy). Na tej płaszczyźnie zawsze najlepiej było mi się kontaktować z piątkami, bo wiedziałem, że mój np. sposób patrzenia na problem będzie zawsze krytycznie oceniony i przez to się uczyłem (też na błędach: jak będę gadał jakieś nie trzymające się kupy albo oklepane bzdury to zostanę zrypany po całości). W tych sprawach najbardziej irytujące jest dla mnie emocjonalne podejście do problemu.
5w4 LII

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#19 Post autor: Armand » wtorek, 24 kwietnia 2007, 03:22

Ja zaznaczyłem "tak"
Lubię inne piątki: dystans, który wytwarzają w pewien sposób pokrywa sie z moim, więc nikt nie czuję sie pokrzywdzony, czy zlekceważony; nie pojawia się problem rozmowy o niczym, zaś dyskusje o konkretach są zwykle ciekawe, ponieważ piątki lubią wiedzieć - w trakcie takiej rozmowy można uzyskać wiele nowych informacji i poznać inne poglady i punkty widzenia.
W tym, co oferuję światu oczekuje wzajemności (np. jeśli kogoś nie próbuję zmienić, oczekuję tego samego), zaś inne piątki mają podobne potrzeby społeczne, więc kontakty są łatwiejsze.
5w4/INTP/ sp/sx/so

OtherTruth
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 19:01

#20 Post autor: OtherTruth » środa, 16 maja 2007, 14:49

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2010, 14:48 przez OtherTruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Odrywam się od przeszłości.
Jeżeli chcesz-próbuj szczęścia i napisz do mnie.

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#21 Post autor: Autsajder » wtorek, 17 lipca 2007, 08:14

Trudne pytanie gdyż piątce, piątkę ciężko spotkać. Niemniej denerwują mnie może dlatego że są zbyt podobne do mnie a może dlatego że wile szczególnie młodych osób podszywa się pod piątki, wiem głupio brzmi jakbym ja miał monopol na bycie nią ;]. Jednak wiele małolatów w szczególności myśli ż ejak sa chwilowo samotni to już sa 'piątkami' co jest bzdurą gdyż jest to chwilowa nuda poprostu. Zreszta tu nawet na tym forum niektóre osoby podające się za piątki są jakby dla mnie z innego świata choć niektóre komentarze sa też bardzo bliskie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 lipca 2007, 14:40 przez Autsajder, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, LII (INTj)

Awatar użytkownika
Garreth
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 16 lipca 2007, 23:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

#22 Post autor: Garreth » wtorek, 17 lipca 2007, 14:20

Miło jest od początku znajomości nadawać na tych samych/podobnych falach :)
Trochę gorzej kiedy zdarzają się "chwile ciszy" ale to w końcu żadna tragedia
5w4 INTp

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#23 Post autor: Snufkin » sobota, 5 kwietnia 2008, 14:40

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 13:02 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mal
Posty: 206
Rejestracja: sobota, 12 maja 2007, 22:29
Lokalizacja: Bielsk-Biała

#24 Post autor: Mal » wtorek, 20 maja 2008, 17:34

Nie lubię skrajnie aspołecznych facetów 5. Chodzi do nas na trening taki jeden i chyba mnie lubi, głupia pokraka. Czuję do niego ogromną niechęć, i jeśli zdarza mi się z nim ćwiczyć np. dźwignie, to robię tak by bolało bardziej niż powinno. Chociaż mam ochotę zrobić tak aby chrupło...

Ale np. te bardziej rozmowne i weselsze Piątki lubie bardzo.

Jeśli chodzi o kobiety to chyba każdą 5 bym polubił. Zaś jeśli miałbym się związać z jakąś kobietą, to najbardziej bym chciał właśnie z 5.
1w9

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#25 Post autor: Emjotka » wtorek, 20 maja 2008, 18:51

Zdrowe 5 to typ, z którym dogaduję się najlepiej zaraz po (zdrowych) 7 i który lubię. Niezdrowe piątki są marudne, krótkowzroczne, ostre i niezadowolone z siebie, a ja mam niestety wbudowany barometr cudzego samopoczucia, co skutkuje tym, że i mi takowe spada. Dlatego chorych 5 unikam na równi z ogniem. ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Screaming eagle
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek, 5 maja 2008, 22:10
Lokalizacja: Szczecin

#26 Post autor: Screaming eagle » wtorek, 20 maja 2008, 19:32

No ja ludzi podobnych do siebie może nie tyle nie lubię, co są mi oni kompletnie obojętni. Mam swoje zmartwienia i niezbyt dużo czasu, by się w nazbyt skomplikowane i zamknięte psychiki zagłębiać, tedy dużo bardziej ciekawią mnie ludzie otwarci i energiczni. Przy takich to można się samemu rozwinąć i coś w życiu przedsięwziąć. 8) Innymi słowy przy osobach energicznych sam nabieram energii, a z piątkami innymi, to by chyba jedna, wielka stagnacja była. :lol:
"Is there a life before death?"... 5w4

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#27 Post autor: Eruantalon » środa, 21 maja 2008, 00:42

Z 5'ek kojarze tylko Emjotkę, którą kocham ponad zycie : *
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#28 Post autor: M. » sobota, 26 lipca 2008, 14:31

Bardzo lubię piątki, rzadko która mnie denerwuje. Żałuję, że tak rzadko na żywo mogę spotkać ten typ (chyba że się maskują albo kanałami chodzą). Są interesującymi ludźmi, dobrymi rozmówcami, niekłótliwe, niehałaśliwe, najczęściej kulturalne. Nie są zdziwione niektórymi moimi poglądami czy zachowaniem.

EDIT: A teraz powiem czego nie lubię w piątkach. Że tak trudno do nich dotrzeć, że się ciągle wycofują, że brak im inicjatywy. Wolno działają, bo wszystko muszą przetrawić w samotności, a człowiek wtedy myśli, że piątka go olała, bo skąd ma wiedzieć, że to nie o to chodzi.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#29 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 15 września 2008, 18:03

Zgadzam się z przedmówcą w 100%.

Szkoda że znam ich tak mało.. :?
Piątki to jedyny typ, z którym dogaduję się bez słów :wink:

:wink:

:wink:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

qos
Posty: 87
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 17:24

#30 Post autor: qos » wtorek, 16 września 2008, 00:55

nie znam 5!
a bardzo bym chciała.
chociaz 1na osobe o bycie 5 podejrzewam i dogaduje sie z nia swietnie. nie ma za duzo slow, sa niedokonczenia i stajemniczenia sprawy, dyskusje, milczace spotkania przy kawie, jakas abstrakcja, ale pewnosci nie mam.

czego w 5 nie lubię? czyli tak jak gdybym znała siebie?:D nie bedac sobą:D to rzeczywiście 5 moze sie nie odzywac tj nie kontaktowac z kims przez dluzszy czas i nie wiedziec ze ktos czuje sie olewany;] 5 oczekuje ze spotka kogos innego kto okaze sie niesamowity, ze odkryje w kims jakas tajemnice bycia.
ale ja sie nie znam.
no i planowanie bez pokrycia w działaniu.
5w4

ODPOWIEDZ