Jak interpretować takie zachowanie?

Wiadomość
Autor
muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#16 Post autor: muahahaha » niedziela, 20 maja 2012, 20:47

Jest jeszcze taka opcja: może chciał mieć trochę przestrzeni, a ty ciągle go przepraszając i podrzucając karteczki jeszcze bardziej mu tą przestrzeń ograniczałaś, przez co (walcząc o nią) jeszcze bardziej ucieka. Może spróbuj dać mu tydzień wolnego, tylko nie tak, że będziesz udawać, że go nie znasz, ale dać mu trochę pooddychać. Jak nic nie da, to może spróbuj mu powiedzieć coś w stylu ‘nie mam jeszcze zdolności telepatycznych, więc jak mi nie powiesz o co ci chodzi to nie będę wiedziała, a zależy mi na naszych dobrych relacjach’. Innych pomysłów nie mam.



Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:09
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Ramie Oriona

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#17 Post autor: Epsilon » niedziela, 20 maja 2012, 22:40

Jako 5w4 miałem podobną sytuację i cóż byłem zauroczony z wzajemnością ale potrafiłem się powstrzymać odcierpiałem i z czasem zacząłem odkrywać wady tej osoby co doprowadziło do wniosku ze nie opłaci mi sie angażować bo ta osoba nie jest aż tak atrakcyjna na poziomie intelektualnym i fizycznym. Miłość to jednak ułuda być może okres zauroczenia przypadł na moje jakieś odchyły do innych typów z osłabionym intelektem.
Nie wiem czy dobrze wnioskuję ale 5 bardziej kochają mózgi :D i nawet atrakcyjna osoba która ma niewystarczający poziom intelektualny może sie wydawać mniej atrakcyjna.
Inną kwestią jest "filozofia związku" czyli jest tak ze analizuję wszelkie za i przeciw włączając w to nawet prozaiczne rzeczy jak możliwość dojazdu nie bez znaczenia są też takie czynniki jak poziom klasowy czyli różnice w pozycji społecznej postrzeganie przez otoczenie konsekwencje moralne związku czy nawet co ważne możliwości ucieczki i zerwania w kontekście zysków i strat :D . Czyli zero spontona :D Jestem nawet w stanie "poświecić się" i nie angażować, gdy widzę ze bilans przemawia na korzyść tamtej osoby czyli gdy widzę że obniżam statystyki (i tak tez było) ;D
Jest to skomplikowana sytuacja ale na pewno ta osoba jeśli jest tobą zainteresowana o w tych przerwach myśli o tobie nawet w tak zero jedynkowych kategoriach :D
Podejrzewam ze jedyną dobrą strategia jest kopiowanie zachowań 5 z uwzględnieniem dobrej analizy intelektualnej i światopoglądowej tej osoby ;)
Zupełnie jak w szachach 5 jest dobrym analitykiem nie do zdobycia i jedyne co można to kopiować ruchy :D
proszę o zdanie czy mam rację inne 5 :>
The decisions you make and the actions that follow are a reflection of who you are. You cannot hide from yourself.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#18 Post autor: Cotta » niedziela, 20 maja 2012, 22:51

W moim przypadku nie masz - jakby ktoś kopiował moje ruchy, to byłby pat.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#19 Post autor: Enturie » niedziela, 20 maja 2012, 23:13

W sumie to sytuacja była dziwna. Zaczęło się z dupy strony, a skończyło zbyt emocjonalnie. Wiem, że czasem zbyt mocno coś przeżywam. Powiedziałam mu, że mnie ma ostatnimi czasy w głębokim poważaniu, a osobę, która traktuje go byle jak, najchętniej całowałby po stopach. Widziałam, że zaczął się ostatnio oddalać i chyba zbyt mocno to zakomunikowałam, a on pewnie nawet nie zauważył, że się oddala. Ogólnie to staram się nie narzucać. Sama też cenie sobie swobodę. W przeciągu trzech dni odezwałam się dwa razy i podrzuciłam liścik. Nie odpisał na niego, więc od tamtego czasu jest między nami cisza. Kiedyś się z nim pokłóciłam i nie rozmawialiśmy przez prawie miesiąc... W końcu niezapowiedzianie zapukałam do jego drzwi, ale to też do końca nie naprawiło sprawy i wyjaśnialiśmy wszystko pisemnie. I kopiowanie ruchów polegałoby na milczeniu i nie wykonywaniu ruchów, więc nie wiem, czy to by coś dało, bo wtedy z reguły oddalamy się od siebie jeszcze bardziej. I czy może być tak, że kiedy on ochłonie, to się odezwie?
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#20 Post autor: Cotta » niedziela, 20 maja 2012, 23:20

Nie wiem, czy jak ochłonie, to się odezwie, ale jak ochłonie, a dalej Ci zależy, to Ty się możesz odezwać do niego. Ale dopiero jak ochłonie. Piątki tak czasem miewają, że się potrzebują na jakiś czas trochę wycofać. Lepiej im na to pozwolić, bo naciskanie w takich sytuacjach tylko zwiększa poczucie przytłoczenia i przestrach, że świat od Piątki chce więcej niż ona jest na siłach dać.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#21 Post autor: muahahaha » niedziela, 20 maja 2012, 23:22

Epsilon pisze:analizuję wszelkie za i przeciw .......nie bez znaczenia są też takie czynniki jak poziom klasowy czyli różnice w pozycji społecznej postrzeganie przez otoczenie konsekwencje moralne związku
Startujesz w konkursie na ‘największego pustaka’?
‘poziom klasowy’ - jak dla mnie reprezentujesz najniższy.
kopiować zachowanie = absurd^2 .
Jak długo można udawać? +Ja szukam kogoś, kto by mnie uzupełniał. Przede wszystkim cenię sobie szczerość, mądrość życiową i to, że na danej osobie można polegać. Wybieram osoby z ‘sercem’ które potrafią podzielić się swoją miłością (ze mną i ze światem – ustąpi miejsca starszym i nie kopnie małego pieska)
Co z tego, że ktoś nauczy się paru książek na pamięć i będzie potrafił rozwiązać jakieś skomplikowane działanie matematyczne jeżeli będzie ‘głupi’ (np wyznawał wartości takie jak ty – cytat powyżej).
Jeżeli postrzeganie przez otoczenie może zadecydować czy pakujesz się w związek, to gratulacje – jesteś z gimnazjum? Dla mnie w tamtym przedziale wiekowym wizerunek też był (nawet) ważny – bo mamie i koleżankom nie podobałby się łysy chłopak w drechach
Wiem, że cię zjechałam ale jak przeczytałam twojego posta, to mi się nóż w kieszeni otworzył.

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#22 Post autor: TowarzyszFrytas » poniedziałek, 21 maja 2012, 02:59

Kopiowanie moich zachowań byłoby dla mnie wielce irytujące. Na pewno nie chciałbym swojego przeciwieństwa. Ale moja kopia byłaby jeszcze gorsza (w dodatku nieogolona). I po co w ogóle próbować związku z którego na początek się szuka ucieczki. To pewne, że uciekniesz jak opracowałeś już sobie drogę. A ważniejsza jest ci inteligencja i zainteresowania niż bycie 'mądrym' ogólnie.
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#23 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 21 maja 2012, 08:24

Epsilon pisze:proszę o zdanie czy mam rację inne 5 :>
Masz generalnie rację pomijając kwestię kopiowania ruchów, to by było zbyt straszne xD

muahahaha weź pod uwagę, że my true Piątki jesteśmy trochę dziwne (podejrzewam, że Epsilon zalicza się do tej elitarnej grupy).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 32
Rejestracja: sobota, 1 maja 2010, 21:09
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Ramie Oriona

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#24 Post autor: Epsilon » poniedziałek, 21 maja 2012, 13:07

Ja szukam kogoś, kto by mnie uzupełniał. Przede wszystkim cenię sobie szczerość, mądrość życiową i to, że na danej osobie można polegać.
No to pasowalibyśmy idealnie bo starałem sie maksymalnie szczerze odwzorować swoje myślenie :D
Wybieram osoby z ‘sercem’ które potrafią podzielić się swoją miłością (ze mną i ze światem – ustąpi miejsca starszym i nie kopnie małego pieska)
szukasz 2 ? niestety zdarza mi się kopnąć pieska bo wiem że piesek to zwierze które można tresować i nei wszystko mu wolno poza tym w naturze byłby tarmoszony non stop przez członków stada :> Ale dla pięknej kobiety mógłbym udać że lubię te biedne spaczone ludźmi więzione stworzenia które powinny hasać sobie po lasach na wolności :D
Jeżeli postrzeganie przez otoczenie może zadecydować czy pakujesz się w związek, to gratulacje – jesteś z gimnazjum?
Nie jestem z gimnazjum a mądrość życiowa nakazuje szukanie optymalnie jak najlepszego partnera we wszystkich względach. Oczywiście obłudnie ktoś będzie twierdził inaczej ale każdy chciałby mieć pięknego i bogatego partnera na tyle na ile to możliwe od taki przyjemny dodatek do "miłości" ps Tak postępują bardzo inteligentni i bogaci ludzie jak np Książęta Brytyjscy czy Szweccy. Karol ożenił się z miłości ale oczywiście przez przypadek z ładną a nie z brzydką ze szczupłą a nie grubą z bogatą a nie biedną z mądrą a nie głupią ...etc ^^

a tak na marginesie zastosował ktoś moją radę czy tak tylko odrzucił bo nie pasuje? ;D
Masz generalnie rację pomijając kwestię kopiowania ruchów, to by było zbyt straszne xD
Snufkin nawet dosłowne kopiowanie ruchów było by w porządku to by 5 rozjuszyło totalnie by się wnerwiła a jak by w końcu pękła i nie wytrzymała nerwowo można by ją pocałować tak jak ja mam teraz ochotę ucałować muahahaha :D
The decisions you make and the actions that follow are a reflection of who you are. You cannot hide from yourself.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#25 Post autor: Cotta » poniedziałek, 21 maja 2012, 13:48

Ponieważ jednym z celów tego forum jest poznanie cech i zachowań charakterystycznych dla danego typu i niektórzy mogą próbować dokonać uogólnień na podstawie powyższych postów, pragnę zaznaczyć, że odcinam się od wypowiedzi Epsilona wielką, grubą, czerwoną linią - NIE, NIE WSZYSTKIE PIĄTKI TAK MAJĄ, że traktują zwierzęta instrumentalnie, ludzi materialistycznie, a związki sprowadzają do wyrachowanej kalkulacji. Również nie każdą Piątkę wprawia w nastrój do amorów wkurwienie jej małpowaniem jej zachowania. Dziękuję za uwagę.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#26 Post autor: Ceres » poniedziałek, 21 maja 2012, 16:01

Cotta pisze:pragnę zaznaczyć, że odcinam się od wypowiedzi Epsilona wielką, grubą, czerwoną linią - NIE, NIE WSZYSTKIE PIĄTKI TAK MAJĄ(...)
Niestety Kocia, ale Piątki z takim podejściem jak Epsilon istnieją, więc jego wypowiedzi są na swój sposób cenne - są przestrogą, że związek z takim typem jest niełatwy, zwłaszcza dla Czwórki...
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#27 Post autor: maroz » poniedziałek, 21 maja 2012, 16:24

Niestety Kocia, ale Piątki z takim podejściem jak Epsilon istnieją, więc jego wypowiedzi są na swój sposób cenne - są przestrogą, że związek z takim typem jest niełatwy, zwłaszcza dla Czwórki...
Oczywiście że istnieją, ale nie należy generalizować że "piątki mają tak". Lepiej powiedzieć że "niektóre piątki mają tak", lub "większość piątek ma tak a siak"
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#28 Post autor: Ceres » poniedziałek, 21 maja 2012, 16:37

Tak Maroz, zgadzam się z Tobą, z tym, że nigdzie w wypowiedziach Epsilona się nie doczytałam słów "wszystkie 5 tak mają", przeciwnie, nawet zapytał, czy ma rację - myślę, że negatywne odpowiedzi Koci, TowarzyszaFrytasa oraz Muahahaha są w zupełności wystarczające, by przeciętny user po przeczytaniu wiedział, iż "nie wszystkie 5 tak mają", nie musiała to Kocia specjalnie jakoś zaznaczać ;)
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Awatar użytkownika
maroz
Posty: 532
Rejestracja: piątek, 20 kwietnia 2012, 21:01
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Gdzieś w Tricity sobie lata

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#29 Post autor: maroz » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:03

Dobrze że sprawa została postawiona jasno, gdyż generalizowanie prowadzi do szufladkowania a szufladkowanie do ogólnego nieszczęścia ludzi.
Kilka słów o mnie i moim życiu: http://www.youtube.com/watch?v=--fv2KOIjhM
Co mnie kręci i czym się zajmuje w czasie wolnym http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... 1&p=283039
ENTj (LIE) Ennagram 6w7

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Jak interpretować takie zachowanie?

#30 Post autor: Cotta » poniedziałek, 21 maja 2012, 17:20

Ceres pisze:
Cotta pisze:pragnę zaznaczyć, że odcinam się od wypowiedzi Epsilona wielką, grubą, czerwoną linią - NIE, NIE WSZYSTKIE PIĄTKI TAK MAJĄ(...)
Niestety Kocia, ale Piątki z takim podejściem jak Epsilon istnieją, więc jego wypowiedzi są na swój sposób cenne - są przestrogą, że związek z takim typem jest niełatwy, zwłaszcza dla Czwórki...
Masz rację i bardzo dobrze, że o tym napisał. Ale mam potrzebę podkreślenia, że to nie jest również moja postawa. Bardzo często na tym forum mam podobnie jak inne Piątki, czasem trochę inaczej, ale chyba pierwszy raz tak bardzo inaczej... A myśl, że ktoś mógłby mnie posądzić o takie poglądy tylko dlatego, że oboje z Epsilonem jesteśmy Piątkami, byłaby przykra i aż mi się wewnętrzny bunt odpalił, żeby to oprotestować.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ