:) Zabawa - osobowość "5" a znak zodiaku

Jestem 5, mój zodiakalny żywioł to:

Ogień (Baran, Lew, Strzelec)
52
23%
Powietrze (Bliźnięta, Waga, Wodnik)
55
24%
Ziemia (Byk, Panna, Koziorożec)
60
26%
Woda (Rak, Skorpion, Ryby)
60
26%
 
Liczba głosów: 227

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#16 Post autor: ewutek » wtorek, 13 lutego 2007, 00:09

kamilri pisze:Skorpion (pożądam, rozpoznający) (Pluton)
Rozpoznaję w tym ewutka, z tą jego głęboko skrywaną emocjonalnością 8)


5w6

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

Re: ...

#17 Post autor: Miltado » wtorek, 13 lutego 2007, 00:13

juzbek pisze:No tak, chciałem się wtrącić, ale Kamilri wyłożył już większość.
Zgadzam się, że znaki zmienne najlepiej będą pasowały do zdolności intelektualnych Piątek. Obstawiałbym jednak, że Panna i Ryby będą pojawiały się zdecydowanie częściej niż Strzelec czy Bliźnięta, bo ta pierwsza para skupiona jest raczej na wnętrzu a druga prowadzi silną ekspansję na zewnątrz.

Miltado: Czy mógłbyś napisać coś więcej o żywiole Koziorożca, może zarzucić jakimiś źródłami? Zaciekawiła mnie ta kwestia :) Rzeczywiście słyszałem coś o ukrytym temperamencie, co dawałoby jakiś element ognia, ale w ogólnej symbolice koziorożec to stagnacja, starość, sztywność, upór a więc ziemia pełną gębą.
Oj wiem, jestem czasami za cichy i za spokojny. Dlatego jeżeli to możliwe moja liczba koliduje z koziorożcem. Dziwne nie? Mam jakąś dziwną tendencje do utarczek slownych z innymi rogaczami

to raz


Koziorożec erotyczny

Koziorożec - horoskop erotyczny

Rozsądek, porządek i solidność. Amatorzy łatwych zdobyczy nie mają tutaj czego szukać. To kącik tylko dla wytrwałych i ambitnych. Koziorożec jest znakiem, który sprawy seksu traktuje tak jak życie - bardzo poważnie. Aby zdobyć osobnika o tak sztywnej konstytucji psychofizycznej, trzeba najpierw zastanowić się, czy podołamy temu pracochłonnemu zadaniu. Jeśli motywacja jest wystarczająca, cierpliwość ponadprzeciętna, a pomysły nie odbiegające od norm społecznych - do dzieła. Tradycjonaliści wymagają tradycyjnych podrywów. Pod żadnym pozorem na randkę z Koziorożcem nie należy zakładać błyszczących mini spódniczek lub koszul z klatą na wierzchu. Skromne, acz dystyngowane garsonki, krawatki i garniturki są dla niego tym, czym lateks dla Skorpiona. Bez względu na to, kto płaci za kolację, musi być ona solidna i bez zbędnego przepychu. Koziorożec nie wypstryka się z kasy, a jak zobaczy, że Ty to robisz, stwierdzi, że jesteś niepoważnym kandydatem trwoniącym pieniądze. Po wielu spotkaniach poświęconych sytuacji w kraju i na arenie międzynarodowej, powoli można zacząć otwierać to teoretycznie oschłe stworzenie. Bardzo delikatnie, w środku siedzi bowiem wrażliwa i oczekująca ciepła istota, która tylko czeka, aż ktoś ją otworzy na uczucia. Pożycie Koziorożców być może nie jest zbyt urozmaicone i pomysłowe, lecz nadrabiają to wytrwałością i doprowadzaniem swoich zabiegów do końca. Temat zabezpieczenia pozostaw jego rozsądkowi i instynktowi, prawdopodobnie wybierze prezerwatywy Extra Safe jako produkt sprawdzony. Tak podbity Koziorożec jest Twoją zdobyczą wierną i lojalną, która przejdzie niewzruszona przez pokusy świata tego. Niełatwo też będzie się go pozbyć, jeśli miał być chwilową zdobyczą. Ale kto wkładałby tyle pracy, żeby odrzucać jej owoce.

jeszcze to...

Flirtowanie nie jest Waszą najmocniejszą stroną. Ale naiwny jest, kto bierze tę nieumiejętność za brak zainteresowania seksem. W waszym życiu erotyka jest wielką siłą! Zawsze jednak towarzyszy jej emocjonalne zaangażowanie. Każdy kto wyzwoli u was autentyczne pożądanie, staje się waszym partnerem. Potraficie wówczas działać pod wpływem instynktu, z pogardą traktując wszelkie normy, podręcznikowe rady i opisy pozycji. Nie potrzebujecie ich. Demon seksu podpowie, co i jak macie robić. Bez partnera czujesz się beznadziejnie. To sprawia, że nie zawsze wybierasz najwłaściwiej.

Prosze bardzo czy demon seksu trafia do Was?

ale nie pamiętam gdzie było o tych żywiołach, jeszcze poszukam...[/b]
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2007, 00:18 przez Miltado, łącznie zmieniany 1 raz.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#18 Post autor: ewutek » wtorek, 13 lutego 2007, 00:17

I tak pod względem potencjału erotycznego nic nie dorówna Baranom i Skorpionom.

Buahahaha :lol:
Fajny kawał.
5w6

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#19 Post autor: Miltado » wtorek, 13 lutego 2007, 00:20

Nie banał, tylko jak to powiedział Jerzy Stuhr (mam nadzieję że dobrze napisałem to jakże ważne nazwisko) "Życie moje dziecko"
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
samotna_pasażerka
Posty: 59
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 21:08

#20 Post autor: samotna_pasażerka » wtorek, 13 lutego 2007, 11:21

koziorożec ponoć stały w miłości, ale ok. 40-stki może mu odwalić - i dość burzliwie może przechodzić kryzys wieku średniego :D

moje zdanie na temat skorpionów: duże potrzeby, brak zahamowań, ale też niestałość i niewierność- i to właśnie sprawia, że od pewnego czasu są poza kręgiem mojego zainteresowania :)

mówię Wam- panna to cicha woda... nie ma to jak z panną :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
5 w 4 :)

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#21 Post autor: ewutek » wtorek, 13 lutego 2007, 15:14

No prosz... a tak się składa, że mam ascendent w Pannie :D
samotna_pasażerka pisze:moje zdanie na temat skorpionów [...] i to właśnie sprawia, że od pewnego czasu są poza kręgiem mojego zainteresowania :)
Ładnie to tak zawężać krąg zainteresowań patrząc na ludzi przez pryzmat astrologiczny? ;) A fe!
5w6

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#22 Post autor: aliszien » wtorek, 13 lutego 2007, 16:23

ewutek pisze:I tak pod względem potencjału erotycznego nic nie dorówna Baranom i Skorpionom.

Buahahaha :lol:
Fajny kawał.
Dziękuję :lol:
4w5, INFj, sp/sx

Awatar użytkownika
samotna_pasażerka
Posty: 59
Rejestracja: piątek, 9 lutego 2007, 21:08

#23 Post autor: samotna_pasażerka » wtorek, 13 lutego 2007, 19:31

a ja Wam mówię i tak, że nie ma jak panna :mrgreen:
pozornie opanowana i spokojna, prywanie wulkan emocji i zmysłów :twisted:
5 w 4 :)

Awatar użytkownika
OvO
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 13 lutego 2007, 19:07

#24 Post autor: OvO » wtorek, 13 lutego 2007, 20:35

I tak pod względem potencjału erotycznego nic nie dorówna Baranom i Skorpionom.
Zwłaszcza, kiedy te Barany i Skorpiony są Piątkami, nie? :lol:
Żeby nie było: jestem Skorpionem. Skorpiono-Strzelcem.

Dziękuję (z góry) za powitanie!
Ostatnio zmieniony środa, 14 lutego 2007, 09:26 przez OvO, łącznie zmieniany 1 raz.
5www4

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#25 Post autor: ewutek » wtorek, 13 lutego 2007, 22:01

No tak :) Nie ma jak trzymanie się astrologicznych stereotypów i wyrosłych na tej kanwie uprzedzeń, które zwykle mają się nijak do rzeczywistości.

BTW, witam nową użytkowniczkę spod tego samego uber-erotycznego i znielubianego znaku 8)
5w6

kargul.x
Posty: 101
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 09:53

#26 Post autor: kargul.x » poniedziałek, 19 lutego 2007, 11:20

Kto to wierzy w takie zabobony? Wstyd. Przedwczoraj jak szedłem ulicą to zgasła nade mną lampa i jednocześnie przebiegł mi czarny kot a pecha nie miałem. Nie biorę udziału w ankiecie. Przytoczę tylko tekst kawałka Dezertera (już raz to robiłem w jakimś innym temacie):
Głupi ludzie wierzą w głupie bzdury
mądrzy ludzie wierzą w mądre bzdury"

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#27 Post autor: kamilri » poniedziałek, 19 lutego 2007, 15:54

To są wybitnie mądre bzdury... A o sensie tego wszystkiego było już w analogicznych tematach w Hyde Parku i u 4... Synchroniczność zdarzeń itp. ... I co astrologia ma wspólnego z czarnym kotem?

Po za tym masz właśnie pecha... Odważyłeś się skrytykować ten Szacowny Wątek... ;) (zauważyłeś słowo "zabawa" w temacie?)
5 sx/sp, LII

kargul.x
Posty: 101
Rejestracja: niedziela, 31 grudnia 2006, 09:53

#28 Post autor: kargul.x » poniedziałek, 19 lutego 2007, 19:40

No to niech sobie wybitnie mądrzy ludzie w nie wierzą...
Astrologia z czarnym kotem ma tyle wspólnego że są zabobonami w które niektórzy wierzą tylko kot jest dla głupszych a astrologia dla bardziej inteligentnych. Takie jest moje zdanie ale nie wynika ono ze złośliwości tylko z faktu, że wierzę w to, co sprawdziłem. Po co szukać przyczyn zdarzeń z naszego życia w horoskopie napisanym tak, żeby się dało do niego wszystko dopasować?

Zauważyłem słowo "zabawa" ale zauważyłem też wypowiedzi, których autorzy chyba nie do końca to jako zabawę traktują.

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2007, 21:56
Lokalizacja: Wielkopolska

#29 Post autor: Romulus » poniedziałek, 19 lutego 2007, 19:54

Heh, a ja mam poważne pytanie, liczył bym na odpowiedz:
W astrologii główną rolę pełnia planety, tak? (Dlaczego?) Nawet jeżeli nie, to zdaje mi się że pluton był również brany pod uwagę w horoskopach (teraz nie jest już zaliczany do planet :P ), a przecież w naszym układzie słonecznym znajduje się więcej obiektów większych od Plutona (znamy na razie 3 a z pewnością będzie ich więcej), dlaczego one nie są brane pod uwagę? A co z galaktykami, kometami, asteroidami, obłokami, innymi gwiazdami i planetami poza naszym układem słonecznym? Jeżeli faza księżyca jest brana pod uwagę (choć raczej w to wątpię, ale może jednak), to czy fazy księżyców innych ciał niebieskich też są brane pod uwagę, np. taki Fobos i Dejmos? Jeżeli nie, to do jasnej cholery dlaczego! Przecież to również są ciała astronomiczne!? Jeżeli ta cała astronomia jest brana na chybił trafił, to jaki w tym sens??
W temacie było słowo zabawa, ale mnie, z całym szacunkiem, bezsensy nie bawią :?
kargul.x popieram !
5w4, Pan "niepoważny" :P Całkiem poważnie ;)
Jestem tylko gwiezdnym pyłem.

Kap kap, to kapie ja... prosto na chodnik. O, wdepnąłeś we mnie. Czerwień na twojej podeszwie da się usunąć. Ale czerwień na sumieniu, będziesz nosił do końca swych dni...

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#30 Post autor: ewutek » poniedziałek, 19 lutego 2007, 20:00

Romulus pisze:czy fazy księżyców innych ciał niebieskich też są brane pod uwagę, np. taki Fobos i Dejmos? Jeżeli nie, to do jasnej cholery dlaczego! Przecież to również są ciała astronomiczne!?
Z prostej przyczyny. Zodiak ma wymiar symboliczny i kształtował się w czasach, w których m. in. nikt nie słyszał o Plutonie (odkryty w latach 30. ubiegłego wieku). Nie powinno tym bardziej dziwić dlaczego nie uwzględnia odległych planet i ich księżyców.
5w6

ODPOWIEDZ