5-ka a numerologiczna 7-ka

Wiadomość
Autor
humman
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 1 lutego 2010, 14:27

5-ka a numerologiczna 7-ka

#1 Post autor: humman » piątek, 12 lutego 2010, 20:31

Witam. Po zapoznaniu się z charakterystyką osobowości mojego typ 5, wydał się on uderzająco podobny do charakterystyki liczby 7 wg numerologi. Co prawda aby określić którą liczbą się jest w numerologi trzeba odpowiednio przekształcić datę urodzenia aby wyszła liczba od 1 do 9, a nie tak wg uznania niemniej mnie wyszła 7. Obydwa typy różną się między sobą jedynie szczegółami. Znalazłem takie opisy 7:

"Reprezentanci tej liczby są to najczęściej osoby natchnione, pragnące poznać i przeniknąć to, co nieznane i tajemnicze. Są to urodzeni filozofowie, bardziej zainteresowani sprawami ducha i myśli niż materialną stroną życia. Owa intuicja, uduchowienie, a także głęboka umysłowość stwarzają dystans między nimi, a osobami zaabsorbowanymi życiem doczesnym.
Ciekawość Siódemek nie zna granic. Mają przy tym wyjątkowy zmysł obserwacji. Nigdy nie ustają w poszukiwaniu prawdy, doskonałości, piękna i przyczyny wszystkiego. Ta "pielgrzymka" do prawdy nierzadko czyni z nich namiętnych bibliofilów.
Siódemki to istoty niezależne i indywidualiści nie zgadzający się z opinią większości. Dlatego też często kroczą przez życie w samotności.
Ostrożne, powściągliwe, nierzadko pełne zahamowań lub kompleksów, odczuwają nieodparty wstręt do okazywania własnych emocji. Wiele Siódemek ucieka od świata zewnętrznego, a samotność nigdy nie jest dla nich ciężarem, przeciwnie - szukają jej i rozkoszują się nią. Wiedzą przecież, że izolacja od otoczenia i codziennego zgiełku czyni je bogatszymi wewnętrznie. Pełne metafizycznego niepokoju, lubią w ciszy i samotności rozmyślać nad zagadką wszechświata, istnienia i ludzkiego bytu.
Ogromnie powściągliwe, enigmatyczne i introwertyczne, Siódemki są postrzegane przez otoczenie jako osoby dziwne i hermetyczne. Trudno je zrozumieć, gdyż nie odznaczają się wylewnością ani komunikatywnością. Bez wątpienia Siódemka jest najbardziej tajemniczą liczbą spośród całej Skali Numerologicznej.
Osoby o tej wibracji sprawiają wrażenie wyniosłych, zimnych i pełnych rezerwy. Przypisuje się im również takie cechy, jak zarozumiałość, pycha i przemądrzałość. Jednym słowem, uważa się je często za osoby dość antypatyczne. Prawdziwa przyczyna takiej postawy Siódemek jest prosta: świadome tego, jak łatwo je zranić, przybierają pozę pełną rezerwy, tak aby ukryć swe prawdziwe emocje i ochraniać swą prywatność.
Dzięki wspomnianej intuicji i przenikliwości, Siódemki z łatwością potrafią "przeniknąć" innych i poznać ich prawdziwe motywacje, ukrywając jednocześnie własne oblicze. Jedynie osoby o podobnej wrażliwości i subtelności są w stanie poznać i zrozumieć prawdziwe "ja" Siódemki.
Dumne i pełne godności Siódemki promieniują wewnętrzną dystynkcją i elegancją. Enigmatyczne i trudne do zdefiniowania, żyją w swoim własnym świecie, odgrodzone szklanym murem od rzeczywistości, która je otacza, Na ogół są to osoby nieśmiałe, ciche i samotne. Posiadają przy tym skłonności do mistycyzmu, filozofowania i kontemplacji.
Mimo że nie pociągają ich dobra materialne czy tytuły, nierzadko cieszą się popularnością, która im nieco ciąży. Najlepiej bowiem czują się w samotności lub w kontakcie z przyrodą; mogą wtedy spokojnie oddawać się medytacjom. Uwielbiają podróże do miejsc spokojnych i odosobnionych, starannie omijają duże aglomeracje i skupiska ludzkie. Wolą towarzystwo nielicznych, ale wypróbowanych przyjaciół, podzielających te same zainteresowania. Tylko w takich warunkach Siódemki stają się towarzyskie i komunikatywne. Na ogół są bardzo wybredne w doborze przyjaciół, z trudem się zaprzyjaźniają. Potrafią słuchać, nienawidzą jednak pustej gadaniny. Nigdy nie znajdą wspólnego języka z osobami wulgarnymi czy ordynarnymi. Jeśli natomiast zaoferują komuś swą przyjaźń, na pewno nie znajdzie się przyjaciela bardziej wiernego i oddanego. "
-I tu nowość perfekcjonizm bo podobno 5 jest raczej ascetyczna-
"Osoby o tej wibracji to perfekcjoniści, nie akceptujący przeciętności i złego gustu. Pragną tego, co najlepsze, a owo dążenie do doskonałości jest chyba najwidoczniejsze w ich postawie wobec życia. Wyznaczają sobie normy postępowania i ideały niemożliwe do zrealizowania. Z tego powodu nierzadko stają się ofiarami frustracji i kompleksów."
-Oraz krótko wady
"Jeśli poddadzą się negatywnym aspektom tej wibracji, niechybnie poniosą życiową klęskę. Niedostosowane do rzeczywistości, będą od niej uciekać na wszelkie sposoby: poprzez alkoholizm, narkotyki, seks lub życie w świecie iluzji.
Inne ujemne cechy tej wibracji to: pesymizm, mroczność, melancholia, sarkazm, mrukliwość, popadanie w kompleksy, nieufność oraz egoizm, złośliwość i krytykanctwo. Cechy te mogą stać się przyczyną różnych obsesji i nerwic. "


5w4 ;)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 5-ka a numerologiczna 7-ka

#2 Post autor: Snufkin » sobota, 13 lutego 2010, 18:07

.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 kwietnia 2010, 13:15 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
chottomatte
Posty: 1012
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 10:18
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: królestwo nadmorskiej mgły
Kontakt:

Re: 5-ka a numerologiczna 7-ka

#3 Post autor: chottomatte » niedziela, 14 lutego 2010, 00:00

Snufkin pisze:Naszym panem jest
Spoiler:
Nie przesadzasz Snuf z tym samouwielbieniem? Obrazek
nie przeszkadzaj mi, bo tańczę

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: 5-ka a numerologiczna 7-ka

#4 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » niedziela, 14 lutego 2010, 12:29

Ja jestem numerologiczną 9 ;) Myślę, że nie warto wrzucać wszystkiego do jednego worka ;)

Awatar użytkownika
Darkmaya
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 19:03
Lokalizacja: Poznań

Re: 5-ka a numerologiczna 7-ka

#5 Post autor: Darkmaya » niedziela, 14 lutego 2010, 20:03

Ja jestem ( jeśli dobrze sprawdziłam jak to się oblicza ), niestety 5 ( wcale nie pasuje O_o ), jednak opis bardzo fajny i wg mnie idealnie pasuje do 5w4! Dziękuje za wysłanie tego :3 Ogólnie to nie jestem za ocenianiem czegokolwiek wg liczb czy czegoś podobnego, za rzadko się to sprawdza... przynajmniej w moim przypadku.
5w4

ODPOWIEDZ