Piątka a tracenie czasu

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
N
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 16:22

Re: Piątka a tracenie czasu

#16 Post autor: N » środa, 4 listopada 2009, 21:35

ta animacja jest o mnie! w jaki sposób z tym walczysz? po prostu się zmuszasz do robienia czegoś?



Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Piątka a tracenie czasu

#17 Post autor: Piotr » środa, 4 listopada 2009, 21:54

Jedną z metod jest "just do it". Tzn. bez większych dywagacji robisz to co pomyślałaś.

Awatar użytkownika
Rvannith
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 15:12
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków

Re: Piątka a tracenie czasu

#18 Post autor: Rvannith » sobota, 7 listopada 2009, 12:22

Filmik genialny, 100% ja. Nie mogę się zmusić do nauki czy innych pożytecznych rzeczy. No po prostu nie mogę! Uciekam od tego i wynajduję milion wymówek byle tylko się nie pouczyć. To jest straszne. Nie wiem jak z tym walczyć :< Ale przynajmniej zapewniam sobie dużo wolnego czasu :D
4w5/5w4

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Piątka a tracenie czasu

#19 Post autor: Rilla » sobota, 7 listopada 2009, 13:38

Moja znajoma Piątka (5w6) bardzo nie lubi marnować czasu. Jej motto brzmi: "masz coś do zrobienia- zrób to teraz". Nigdy nie przekłada na później i denerwuje się lekko, gdy ktoś nie podziela jej filozofii. Rzadko można ją przekonać na "później". To bardzo niecierpliwa osoba wbrew pozorom. Może dlatego, że obowiązek zrobienia czegoś traktuje jak wyzwanie, sprawdzenie jej wiedzy i umiejętności. Nigdy nie poprosi o pomoc. To ona ma to zrobić i zrobi to, choćby miała robić przez wieki, bo ona to potrafi, a jeśli jeszcze nie, to ma teraz okazję się tego nauczyć.
Inna sprawa, że nie jest też specjalnie aktywna. Zrobi to, co ma do zrobienia, po czym usiądzie w fotelu i zatopi się z powrotem w gazecie, książce, internecie czy programie informacyjnym w telewizji, ale to dla niej nie jest marnowanie czasu. Ona w ten sposób też zdobywa wiedzę. :roll:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Piątka a tracenie czasu

#20 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » sobota, 7 listopada 2009, 22:51

Ja też jestem 5w6 i niektóre rzeczy pasują do mnie. Zwłaszcza to, że nikogo nie proszę o pomoc. Nawet inni zaczęli mi zwracać na to uwagę, że nic nie powiem, jak nie mogę sobie z czymś poradzić ;)
A z wypełnianiem obowiązków to jest tak, że jak się na coś uprę, to rzeczywiście nie odkładam tego na później, ale tylko w wyjątkowych przypadkach. Inaczej wynajduję sobie tysiące innych zajęć, aby właśnie nie przysiąść do książek :P
Internet i telewizja (książka nie, czasopism nie czytam) są dla mnie zabieraczami czasu. Ale wychodzę z założenia, że nie można tylko gonić za obowiązkami, trochę relaksu się każdemu przydaje :D

ODPOWIEDZ