"Muszę przeczytać cały wątek"

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nerthzim
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 11:49

"Muszę przeczytać cały wątek"

#1 Post autor: Nerthzim » piątek, 23 stycznia 2009, 13:03

Witam.

Chciałbym na początku zaznaczyć, że zakładam ten temat niejako wbrew swojej naturze i jeżeli już gdzieś na forum się przewinął (przeglądałem tylko tytuły tematów, a mam wrażenie, że już tutaj o tym czytałem) to bardzo przepraszam.

Jeżeli już wypowiadacie się w jakimś temacie, to czy zawsze musicie najpierw przeczytać wszystkie posty które zostały napisane przez innych użytkowników (oczywiście zakładając, że nie śledziliście dyskusji na bieżąco)? Ja np. nie potrafiłbym wejść do jakiegoś tematu, przeczytać pierwszy post, ze dwa na ostatniej stronie i po prostu odpowiedzieć. Nawet jeżeli dany temat ma 100 stron (i nie jest to liczba wyssana z palca, naprawdę zdarzały mi się takie przypadki) to i tak MUSZĘ go przeczytać od deski do deski. Nawet jeżeli kiedyś już go czytałem, ale zapomniałem co dokładnie inni użytkownicy pisali (tak jak np. tutaj, większość już zdążyłem przeczytać, ale też i zapomnieć).

Proszę, powiedzcie mi, że nie tylko mnie "coś"* tak pokarało, bo czasem ten nawyk doprowadza mnie do szewskiej pasji. "Też tak macie?"



* Los? Natura? Jestem ateistą i nie wiem na co zwalać winę. ;P
Ostatnio zmieniony piątek, 23 stycznia 2009, 14:33 przez Nerthzim, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, już trochę mniej niezdrowa

All the years of useless search
Have finally reached an end
Loneliness and empty days
will be my only friend

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#2 Post autor: Snufkin » piątek, 23 stycznia 2009, 14:03

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:26 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Nerthzim
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 11:49

#3 Post autor: Nerthzim » piątek, 23 stycznia 2009, 14:25

Akurat zapoznawanie się z wszystkimi dostępnymi materiałami na dany temat nie jest takie straszne (też tak mam), przynajmniej ma się później świadomość, że zdobyło się jakieś informacje. Gorzej jest właśnie jeżeli chodzi o fora, bo większość postów niewiele wnosi do tematu i często bywa tak, że po przeczytaniu tych kilkunastu stron niczego się niestety nie dowiedzieliśmy.
Ostatnio zmieniony piątek, 23 stycznia 2009, 14:33 przez Nerthzim, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, już trochę mniej niezdrowa

All the years of useless search
Have finally reached an end
Loneliness and empty days
will be my only friend

Awatar użytkownika
Vatican Assassin
Posty: 608
Rejestracja: czwartek, 14 sierpnia 2008, 16:54

#4 Post autor: Vatican Assassin » piątek, 23 stycznia 2009, 14:26

Zależy od profilu tematu na tym forum, trzymam się z dala od topiców traktujących o emocjonalności, metafizycznych farmazonach, czy innych takich rozwlekłych infantylnych bolączkach życia doczesnego, nie żebym nie rozumiał tego typu wywodów czy nie miał nic do powiedzenia w takich tematach, nawet pokuszając się o żmudne nakreślanie swoich odczuć. Istotą jest to, że przedzieranie się przez tak emocjonalnie zabarwione wodolejstwa różnorakich osobowości przyprawia mnie o mdłości a nawet irytuje/męczy, nie ma mowy o czytaniu nawet 3 stron takiego tematu.
Natomiast jeśli widzę konkretną dyskusję (niekoniecznie na tym forum) traktującą posrednio czy bezpośrednio dziedziną, którą się interesuje to jak najbardziej zabieram się do monitorowania całej treści.

Sadyzmem dla mnie byłoby np. zostanie moderatorem w tematach rozchwianych emocjonalnie 4

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: SuperDurson » piątek, 23 stycznia 2009, 19:52

Dokładnie tak jak Assassin. Czyżby skrzydło? :P
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#6 Post autor: Elkora » piątek, 23 stycznia 2009, 23:13

zwykle pierwsza góra 3 strony są na temat potem jest cytowanie zgadzam się i offtopy dużo offtopów, potem się ktoś budzi i próbuje coś z siebie wydukać ale wynika to z nieprzeczytania pierwszych stron
poczatek do momentu w którym wydaje ci się interesujący i ostatni post chyba ze akurat trafiłeś na jakaś dyskusje co tu jest dość mało prawdopodobne moim zdaniem wystarczy, z emocjonalnych tematów nie dowiesz się o sobie niczego czego już byś nie wiedział ewentualnie możesz się wypowiedzieć jak jest u ciebie co ostatecznie i tak nic nie zmieni :lol:
kocham to forum
Obrazek

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#7 Post autor: Piotr » sobota, 24 stycznia 2009, 01:13

Miałem tak na początku pobytu na forum, obecnie rzadko mi się to zdarza.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#8 Post autor: Snufkin » sobota, 24 stycznia 2009, 09:35

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 17:27 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#9 Post autor: Gudrun » niedziela, 25 stycznia 2009, 22:54

Tutaj nie da się czytać tematów w całości :wink: Chyba że są nowo założone, inaczej trzeba się przebijać przez strony offtopu :wink:

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#10 Post autor: sledz » niedziela, 25 stycznia 2009, 23:09

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 00:22 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Bonusek
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 24 stycznia 2009, 18:40
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: Bonusek » niedziela, 25 stycznia 2009, 23:28

Vatican Assassin pisze:Zależy od profilu tematu na tym forum, trzymam się z dala od topiców traktujących o emocjonalności, metafizycznych farmazonach, czy innych takich rozwlekłych infantylnych bolączkach życia doczesnego, nie żebym nie rozumiał tego typu wywodów czy nie miał nic do powiedzenia w takich tematach, nawet pokuszając się o żmudne nakreślanie swoich odczuć. Istotą jest to, że przedzieranie się przez tak emocjonalnie zabarwione wodolejstwa różnorakich osobowości przyprawia mnie o mdłości a nawet irytuje/męczy, nie ma mowy o czytaniu nawet 3 stron takiego tematu.
Natomiast jeśli widzę konkretną dyskusję (niekoniecznie na tym forum) traktującą posrednio czy bezpośrednio dziedziną, którą się interesuje to jak najbardziej zabieram się do monitorowania całej treści.

Sadyzmem dla mnie byłoby np. zostanie moderatorem w tematach rozchwianych emocjonalnie 4
Zgadzam się z tym w 100% xD Chociaż na forum jestem nowy, i często nawet nie zauważam, jak zaczynam czytać kolejne strony postów. A gdy już to do mnie dochodzi, to aż tak głupio przerwać, bo to tak, jakby się nie zaczęło ;)
5w6!

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#12 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 00:39

sledz pisze:Offtopy są esencją tego forum.
Nie da się ukryć :wink:

Awatar użytkownika
melonka
Posty: 275
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 21:04
Lokalizacja: skądinąd

#13 Post autor: melonka » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 16:30

Jak jakiś w miarę ciekawy wątek ma do 4-5 stron, to przelecę wszystkie. Jak coś dłuższego - czytam pierwsze 1-2 strony i ostatnie 2-4, żeby wiedzieć co ludzie cytują. CHyba, że źródło cytatu sięga dalej, to aż do źródeł ostatnich cytatów.
Przedtem czytałam wszystkie strony, ew. opuszczałam posty 1-2 linijkowe. I tak przez 3 dni przekopywałam się przez 50 stron, by na koniec zapomieć co było na początku i nie wiedzieć do czego się odnieść w odpowiedzi.
Teraz też mi się zdarza przeczytać całość, ale rzadko. Przeważnie coś lżejszego (Rozmowy absolutnie absurdalne wymiatają..., zaczęte czytanie gdy miały bodaj 18-30 stron, przeczytane od deski do deski), bo wysiadam przy pokrętnych myślach sformułowanych w jeszcze bardziej pokrętny sposób, które trwają dłużej niż parę stron. No, potem czasem wracam do tych kręciołków po paru dniach/tygodniach jak stwierdzę, że przestało mnie to irytować.
You dress up for Armageddon, I dress up for summer!
Kan du talar svenska?

Awatar użytkownika
Pędzący Bakłażan
VIP
VIP
Posty: 2637
Rejestracja: sobota, 15 listopada 2008, 21:44

#14 Post autor: Pędzący Bakłażan » poniedziałek, 26 stycznia 2009, 16:39

Ja czytam, wszystko co mam na wejściu pomarańczowe, oprócz tematów, które mnie nie interesują typu "Poker", "Broń w Polsce", "Anime i Manga", poza tym nigdy nie zaglądam na forum jedynek, dwójek, trójek i dziewiątek. Z zapałem kontroluję każdą wypowiedź na forum siódemek a ostatnio zaczynam czytać czwórki. Nigdy w życiu nie byłem w dziale MBTI i nie zamierzam ;)

Co do offtopu, to faktycznie. Ja jestem WIELKIM WROGIEM OFFTOPU, więc sami rozumiecie, że szlag mnie trafia jak coś takiego widzę...

...ktoś w to uwierzył? :P

Lubię się pobawić słownie i stąd offtopy. Poza tym uważam, że z nich często coś ciekawego wynika ;) No i zbliżają do siebie ludzi ;)

EDIT: Miło, że Melonka napisała, że "Rozmowy absolutnie absurdalne" wymiatają, bo ja tam często piszę ;) Poczułem się doceniony ;)

Zamnato
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 2 grudnia 2008, 22:03

#15 Post autor: Zamnato » wtorek, 17 marca 2009, 23:13

A ja zawsze robilem tak, ze po przeczytaniu pierwszego posta czytam nastepne i albo dojde do konca i odpowiem, albo odechce mi sie czytac, wtedy jednak czuje sie, jakbym nie mial prawa odpowiedziec i nie pisze nic:)
5W4

ODPOWIEDZ