Szybkie czytanie

Jak szybko czytacie?

do 200 słów/minute
7
35%
200-300 słów/minute
3
15%
301-500 słów/minute
2
10%
501-1000 słów/minute
6
30%
powyżej 1000 słów/minute
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#16 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 18:15

Czyli uznaliście, że tego samego dnia wieczorem?
Aha..

:wink:

Już szukam..


..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#17 Post autor: boogi » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 18:16

SuperDurson pisze:Czyli uznaliście, że tego samego dnia wieczorem?
Aha..
Czyli jesteś z tych, co mówią "zrobię to we wtorek", ale nie dookreślają, że ów wtorek, o którym myśleli, będzie nie jutro, a za jakieś pół roku?
Aha..

:P
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 18:33

Otóż coś jak gdyby dość około tego tam, czyli jestem z tych, którzy mówiąc "wieczorem", mają na myśli "później, jak będę miał czas, czyli wieczorem bo wolny czas miewam wieczorami i jeśli mi przypomnisz bo jeśli Ci zależy, to przypomnisz" :mrgreen:

Przypomniano.

Oto link:

http://rapidshare.com/files/177892901/S ... a.pdf.html
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#19 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 22:32

.
Ostatnio zmieniony sobota, 27 marca 2010, 14:00 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#20 Post autor: Elkora » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:00

Ja miałam się zapisać, wolno ale zrozumiale przeczytałam umowę i na tym się skończyło, nie mam pojęcia jaka mam szybkość czytania, na wszelki wypadek zaznaczę najwolniej choć pewnie nie poprawnie bo jestem ciekawa wyników innych
Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21 Post autor: boogi » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:38

Snufkin pisze:Nie sztuką jest przeczytać Biblię w godzinę. Sztuką jest czytać choćby tydzień ale wiedzieć co autorzy mieli na myśli.
W przypadku Biblii - to sztuką jest w ogóle zrozumieć, o co tam chodzi tak naprawdę (nawet, jeżeli przeznaczymy całe życie na czytanie).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#22 Post autor: impos animi » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:44

No ja czytałam rok i nie zrozumiałam wszystkiego...
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#23 Post autor: Elkora » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 23:48

ja jej nie lubię, i nie dla tego ze jest niezrozumiała, wielość interpretacji itd. nie ufam jej. O ile w ducha wierze to z ojcem i synem już jet problem
Obrazek

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Szybkie czytanie

#24 Post autor: Cotta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 17:30

Kiedyś próbowałam się nauczyć szybkiego czytania i nawet nieźle szło (faktycznie można ogarnąć jednym "rzutem oka" całe akapity, ze zrozumieniem), ale... doszłam do wniosku, że to zabija przyjemność z czytania. Jak czytam książkę, to lubię ją sobie mielić powoli, budować obrazy, przemyśliwać przeczytane fragmenty itd. Wiec zaniechałam prób szybkiego czytania.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Szybkie czytanie

#25 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 17:37

Kiedyś mi zmierzono tempo czytania, ale nie pamiętam. Czytam bardzo szybko, i to praktycznie od dziecka, nie uczyłam się żadnych technik.
To wcale aż tak nie przeszkadza w czytaniu dla przyjemności, chociaż czasem muszę czytać niektóre fragmenty (po parę zdań) jeszcze raz, wolniej. Ogólnie niezrozumiałe rzeczy, nieznane słowa i gwałtowne zwroty akcji spowalniają tempo.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Szybkie czytanie

#26 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 11 lipca 2011, 19:55

Nomad85 pisze:Czy ktoś z Was był na kursie szybkiego czytania? Jakie odczucia macie o tych kursach? Jak zmieniła się u Was szybkość czytanie po kursie? Dodatkowo ankieta (dla wszystkich) jak szybko czytacie :)

Byłem.
O ile pamiętam 2 tysiaki od osoby + 2 czy tam 3 pkt do liceum..
Wynik? Szybkość czytania trochę się zwiększyła, ale szybko przestałem robić te ćwiczenia.
Nie polecam. Nudne, mało dające (zawsze coś, ale jednak mało) ćwiczenia i kupa roboty z robieniem 7 podręczników, które Ci przysyłają. Oczywiście gnasz na warsztaty co tydzień.

Mówię o engramie.

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Szybkie czytanie

#27 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 19:57

Ja miałąm na uczelni trochętych zajęć, ale to było okropne, nie dość że nudne, to przeszkadzało mi w czytaniu, moze dlatego że ja i tak już czytam szybko. Takie rzeczy jak wodzenie długopisem po czytanym tekście - jak dla mnie horror.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Szybkie czytanie

#28 Post autor: Shirayo » poniedziałek, 11 lipca 2011, 20:57

I jeszcze nam wciskaja, że ma kumpele, która czyta 50 000 słów na minutę i poprostu jej czytanie wygląda jak przerzucanie kartek. Kit czy prawda? Nie wiem.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Szybkie czytanie

#29 Post autor: SuperDurson » poniedziałek, 11 lipca 2011, 23:08

Jeden mój znajomy pracował niegdyś w Bardzo Państwowej Firmie, na dość wysokim stanowisku i znał się na swojej robocie doskonale, więc pewnego pięknego dnia został wysłany -jako ekspert- ze świeżym jeszcze raportem, prosto do ministra. Tym ministrem był Leszek Balcerowicz, wicepremier i minister finansów w rządzie Jerzego Buzka. Raport miał kilkanaście stron, był pisany formalnym językiem i mówiąc szczerze powstał dopiero tego samego dnia rano. Znajomy napisał go w pośpiechu, choć jednak skrupulatnie, wydrukował i poszedł przedstawić kiedy raport był jeszcze ciepły. Opowiadał mi przejęty, jak wszedł do gabinetu, jak premier uśmiechnął się grzecznie, zaproponował mu coś do picia i PRZEKARTKOWAŁ ten raport spokojnie kiedy on sobie nalewał i słodził kawę.. W pół minuty, minutę.. Znajomy zaczął mówić, ten patrzył na niego w skupieniu aż skończył, po czym zadał mu dwa pytania. Jedno dotyczyło pewnej niezgodności liczb - inną liczbę (zaokrągloną) podał mój znajomy słownie, a inna liczba była zapisana w papierach, na którejś tam z kolei stronie.. której nawet numer premier pamiętał.. a drugie pytanie dotyczyło problemów z rozwiązaniem pewnej technicznej kwestii, o której znajomy nie wspomniał, ale która była ujęta w tekście. Ten gość pięć-dziesięć minut po dosłownie przekartkowaniu kilkunastu stron mocno formalnego tekstu, cytował duże jego fragmenty, z pamięci.. operował na nim i od razu wyłapywał nieścisłości, więc musiał go przyswoić i zrozumieć. A nie miał fizycznie szans zapoznać się z nim, zanim go dostał do ręki.

Zastanawialiśmy się długo, czy on to naprawdę tak szybko przeczytał, zakodował i od razu przetworzył, czy może jest jednak zmutowanym roboglutem z dalekiego kosmosu?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Szybkie czytanie

#30 Post autor: Pierzasta » poniedziałek, 11 lipca 2011, 23:25

Obcy!
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

ODPOWIEDZ