5 a liczba znajomych na naszej-klasie :-)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Solan
Posty: 43
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 12:43
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#136 Post autor: Solan » niedziela, 10 maja 2009, 22:44

Konta długo nie chciałam tam zakładać, ale w końcu się złamałam i dołączyłam (wiecie, podjęłam próbę integracji z moją nową, licealną klasą). I jedyne, co w tym portalu widzę sensownego, to forum, które jest niezłym źródłem przydatnych informacji (terminy sprawdzianów, terminy przełożonych sprawdzianów, terminy składek na coś tam), oraz możliwość poznania nowych ludzi ze swojej szkoły (możliwość jest zawsze, no nie?). Zdjęcia, których nie dodałam zbyt wiele, mam od dłuższego czasu zablokowane, a liczba znajomych nie jest specjalnie powalająca XD. Nie zaakceptowałam również żadnego zaproszenia od osoby, której nie znam (nie wspominając o kontach fikcyjnych) i jestem z siebie dumna ! :D (wielka liczba znajomych, których tak naprawdę się nie zna, wcale nie jest fajna, lecz imho dołująca ;x).
To tyle, jeśli chodzi o moją działalność (a raczej: egzystencję) na tym portalu...


5w4

Awatar użytkownika
agarfieldka
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 12 maja 2009, 14:35
Lokalizacja: Kraków

#137 Post autor: agarfieldka » środa, 13 maja 2009, 00:32

No proszę, a już się martwiłam, że coś dziwnie mało mam znajomych na nk (obecnie 82). A tu się okazuje, że nie jest ze mną tak źle :D

Jakichś specjalnych oporów przed wysyłaniem zaproszeń nie miałam, ciekawiło mnie zwłaszcza co robią i jak wyglądają teraz ludzie, z którymi chodziłam do podstawówki. BTW konta na nk używam głównie do podglądania ludzi (w podobnym celu mam też konto na Sympatii).

Programowo nie przyjmuję zaproszeń od kont fikcyjnych i od ludzi, z którymi w życiu nie zamieniłam słowa. Jedną dziewczynę usunęłam z listy znajomych, bo nie pisała bezpośrednio do mnie, tylko coś w stylu: "Cześć, zapraszam do mojej galerii, pozdrawiam".

Jeśli idzie o moje zdjęcia (moje, nie oznacza, że ja na nich jestem!), to nawet się przełamałam i zamieściłam parę. Na szczęście nieliczni znajomi, którzy mnie znają bliżej i mają ochotę wstawić komentarz, mają specyficzne poczucie humoru, więc nie ma obory. Raz mi tylko jedna koleżanka (której jeszcze chyba nie zdążyłam przestraszyć chłodem swoim) wyjechała z komentarzem "Jaki śliczny kiciuś".

W ogóle jak czytam komentarze pod zdjęciami dzieci, gdzie 50 osób pisze na jedno kopyto "Jaka piękna córeczka", "Witaj księżniczko" to aż mnie skręca. Swoją drogą dziecinka na zdjęciu przeciętnej urody, z reguły czymś upaprana na dodatek z mało mądrym wyrazem pyszczka.

Ech, ale na razie likwidować konta nie będę...
5w4

"Rodzisz się oryginalny, nie umieraj jako czyjaś kopia"

Agappe
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 18 maja 2009, 22:53

#138 Post autor: Agappe » poniedziałek, 18 maja 2009, 23:13

ja tak jak solan bardzo długo się broniłam przed rejestracja na naszej klasie.. aż w końcu nadeszła sesja i robiłam wszystko, żeby tylko się nie uczyć.. wiec i na naszej klasie sie zarejestrowałam..

nie chciałam się rejestrować bo uznałam, że z osobami z którymi chce mieć kontakt to mam.. a reszta mnie nie interesuje i nie bardzo chce, żeby znajomi np z podstawówki wiedzieli co robie, itd..

znajomych mam 69.. mogłabym mieć więcej, ale raczej sama nikogo nie zapraszam chociaż dość czesto zdarza mi się oglądać profile dawnych znajomych
5w4

Szpachelka
Posty: 12
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2009, 14:17

#139 Post autor: Szpachelka » piątek, 22 maja 2009, 20:05

Tak sobie radośnie czytam i dochodzę do wniosku, że jestem ewenementem, bo mam ponad dwustu P:

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

#140 Post autor: Fenol » piątek, 22 maja 2009, 20:10

ja już dobijam, już dobijam... w tej chwili 195 :twisted:
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Awatar użytkownika
xkairix
Posty: 270
Rejestracja: wtorek, 24 marca 2009, 20:02
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: 3city

#141 Post autor: xkairix » piątek, 22 maja 2009, 21:30

Ależ to głupota.
aż zamilknę.
sxe

Seba
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2009, 20:07

#142 Post autor: Seba » piątek, 17 lipca 2009, 21:17

Tak czytam sobie ten temat i pocieszyłem się, że jednak nie jestem sam ze swoją niewielką liczbą znajomych na naszej-klasie. Mam konto od półtora roku, a znajomych uzbierałem ledwie 120. Ale ja dodaję do znajomych, tylko tych ludzi, którzy są realnymi znajomymi, a nie ludzi, którym zdarzyło się pół roku temu na imprezie powiedzieć "Cześć" i na tym "znajomość" się skończyła. Idea tego portalu została już dawno wypaczona i teraz jest to bardziej miejsce w którym każdy może przyjść i pochwalić się przed znajomymi swoim domem/samochodem/dziewczyną/rodziną/zwierzakiem/wczasami (niepotrzebne skreślić) i potem czytając x komentarzy typu "Ach, jak ślicznie!", albo "Pięknie wyglądasz, nic się nie zmieniłaś!" efektywnie podrasować swoje ego. Do tego wielu nabija sobie jak najwięcej znajomych, choć nie bardzo wiadomo po co. Najbardziej poraża ta cała sztuczność i wielkie włazidupstwo tam uprawiane. Jeszcze kiedyś kiedy nie było funkcji informowania o urodzinach znajomych w powiadomieniach, to mało kto pisał życzenia w komentarzach w profilu, ponieważ nikt nie pamiętał o datach urodzin swoich 600 znajomych. Teraz pisanie "serdecznych" i "szczerych" życzeń każdemu komu popadnie jest proste i ułatwione, toteż jeśli właśnie obchodzisz urodziny, nie unikniesz kilkudziesięciu "100 lat!" w swoim profilu. Co z tego, że większość z nich nigdy w życiu nie złożyła by ci życzeń w realu.
5

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#143 Post autor: Grin_land » piątek, 17 lipca 2009, 21:35

Matko..ja mam ze 30 i i tak o kilku za dużo O.o
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

#144 Post autor: Aleksandrowa » piątek, 17 lipca 2009, 21:39

ja mam 392... :shock:
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Nephran
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2009, 21:20
Lokalizacja: R'lyeh

#145 Post autor: Nephran » piątek, 17 lipca 2009, 21:40

Miałem konto na nk przez rok - może nawet krócej.
Liczba znajomych oscylowała w okolicach 30, większość były to osoby z 'klasy'.

Później konto leżało odłogiem, aż do czasu kiedy je całkowicie skasowałem.
Nie mogłem znaleźć nawet jednego argumentu przemawiającego za moim dalszym 'przebywaniem' na tym portalu.
Człowiek myśli. Koń myśli. Owca myśli. Krowa myśli. Pies myśli. Ryba nie myśli. Ryba jest niema, pozbawiona ekspresji. Ryba nie myśli, ponieważ wie wszystko. Ryba wie wszystko.

5w4, INTj

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

#146 Post autor: Grin_land » piątek, 17 lipca 2009, 21:43

Nephran pisze: Nie mogłem znaleźć nawet jednego argumentu przemawiającego za moim dalszym 'przebywaniem' na tym portalu.
Mnie się zwyczajnie nie chce :twisted: :lol:
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
Nephran
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2009, 21:20
Lokalizacja: R'lyeh

#147 Post autor: Nephran » piątek, 17 lipca 2009, 21:46

Grin_land pisze: Mnie się zwyczajnie nie chce :twisted: :lol:
Przecież lenistwo jest bardzo dobrym argumentem :D
Człowiek myśli. Koń myśli. Owca myśli. Krowa myśli. Pies myśli. Ryba nie myśli. Ryba jest niema, pozbawiona ekspresji. Ryba nie myśli, ponieważ wie wszystko. Ryba wie wszystko.

5w4, INTj

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#148 Post autor: sledz » piątek, 17 lipca 2009, 21:52

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 19:10 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

#149 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 20 lipca 2009, 19:12

Modne się zrobiło to narzekanie na nk.
Wielu z opinii przeciw nk nie bardzo rozumiem, bo jakoś do tej pory nie spotkałem się, żeby ktoś uważał się za "fajniejszego" czy "gorszego" ze względu na liczbę znajomych na tym portalu. I wcale nie trzeba tracić przy nim dużo czasu, już fora takie jak to zabierają go więcej. A jeśli komuś nie podoba się podlizywanie i sztuczność w komentarzach, to nikt nikogo nie zmusza ani do ich czytania, ani pisania.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

zenek
Posty: 21
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 12:22
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Z pod Lublina

#150 Post autor: zenek » środa, 22 lipca 2009, 21:49

Ja się pochwalę ze mam 122 osoby i nawet zdjęcia wklejone :D
5w6

ODPOWIEDZ