Życzenia, toasty i inne zaklęcia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#31 Post autor: sledz » czwartek, 25 grudnia 2008, 10:51

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony piątek, 22 października 2010, 00:12 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#32 Post autor: Kimondo » czwartek, 25 grudnia 2008, 12:00

piotr pisze:O rany, jutro wigilia. Znowu trzeba będzie składać życzenia.
Jakoś przeżyłem. tehehe :(
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#33 Post autor: Elkora » sobota, 27 grudnia 2008, 13:14

Ja składając życzenia mowie "żebyś był dla mnie dobry pomagał mi, wyręczał mnie, był moim szoferem w razie potrzeby...." tak można nieskończoność
Obrazek

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#34 Post autor: Gudrun » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 12:00

Łamanie się opłatkiem...koszmar...

Awatar użytkownika
Fenol
Posty: 501
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2008, 00:23
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: bananolandia

#35 Post autor: Fenol » poniedziałek, 29 grudnia 2008, 22:15

Jeśli życzenia, to tylko te szczere ;) dlatego wszelakiego typu wierszyki i rymowanki wysyłane z okazji różnych świąt... tylko mnie wkurzają. W tym roku podszedłem do tego ambitnie i postanowiłem powysyłać tylko życzenia do tych, których w jakiś sposób szanuję/lubię ... i przede wszystkim... którym bym chciał coś życzyć ;) nie było tego jakoś nad wyraz dużo, acz i tak sprawiło mi to nie lada problemy :D ale cóż... przynajmniej nie można mi zarzucić braku dobrych chęci :lol:

a generalnie nie lubię jak mi ktoś składa życzenia ;) szczególnie, że większość jest raczej 'bo wypada'. A moje urodziny, to chciałbym np by ludzie traktowali jak zwyczajny dzień. Bo co jest niby w tym niesamowitego? jej. Nie bardzo pojmuję tę całą machinę, która tak wszystkich napędza na urodziny... czy to swoje czy kogokolwiek innego. Nie wystarczyło by komuś powiedzieć 'fajnie, ze jesteś' i napić się z nim piwa (dajmy na to)? :roll:

a co do toastów, to mogą być, pod warunkiem, że są inteligentne i śmieszne, niestety ludzie raczej się nie wysilają :P
6w5

Członek - choć pewnie zostanę wkrótce wykopany na zbity pysk - UPS - Unia Piątkowo - Siódemkowa

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#36 Post autor: Gudrun » wtorek, 30 grudnia 2008, 00:27

Fenol pisze:A moje urodziny, to chciałbym np by ludzie traktowali jak zwyczajny dzień. Bo co jest niby w tym niesamowitego? jej. Nie bardzo pojmuję tę całą machinę, która tak wszystkich napędza na urodziny... czy to swoje czy kogokolwiek innego. Nie wystarczyło by komuś powiedzieć 'fajnie, ze jesteś' i napić się z nim piwa (dajmy na to)? :roll:
Mogę się pod tym podpisać :wink: :D

Awatar użytkownika
Oerciak
Posty: 49
Rejestracja: piątek, 17 października 2008, 03:46
Lokalizacja: Toruń.

#37 Post autor: Oerciak » wtorek, 30 grudnia 2008, 00:33

...
Ostatnio zmieniony środa, 13 maja 2009, 01:23 przez Oerciak, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4 i jest dobrze ;)

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#38 Post autor: Elkora » wtorek, 30 grudnia 2008, 00:36

w sumie te życzenia to wredna sprawa jest, nawet jak są szczere, to przecież zwykle nie odzwierciedlają naszych pragnień tylko wyrażają czego osoba składająca od nas oczekuje
Obrazek

Seba
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2009, 20:07

#39 Post autor: Seba » sobota, 18 lipca 2009, 16:54

Jak czytam wasze posty to odnoszę wrażenie jakbym czytał wszystko dokładnie o sobie. Również nie cierpię składania/otrzymywania życzeń, wszystkich tych oklepanych formułek i innych "zaklęć", wszelkich społecznych rytuałów, które nie wiedzieć czemu mają służyć. Składanie życzeń w rodzinie jest dla mnie całkowitym absurdem - po co mówić kilka razy w roku coś co jest absolutnie oczywiste? To że się kocha matkę i życzy jej jak najlepszego zdrowia jest jasne jak słońce i nie trzeba tego co rusz wypowiadać. Odnośnie toastów to raczej nie mam do nich jakiejś awersji, aczkolwiek też uważam to za bezsens. Toast, w moim odczuciu, jest tylko powodem dla którego można i wręcz trzeba się napić.
5

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

#40 Post autor: Poetownik » sobota, 18 lipca 2009, 17:01

Ja jakoś tego nie czuję, ale
1) Warto sobie uświadomić, że osobom, którym składa się życzenia jest z tego powodu po prostu miło - zatem warto się poświęcić i włożyć w to trochę serca;
2) Toasty są dobrą okazją do fajnych żartów, mój ulubiony - "wypijmy za wielki smutek świata"!
Ostatnio zmieniony sobota, 18 lipca 2009, 21:21 przez Poetownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Seba
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2009, 20:07

#41 Post autor: Seba » sobota, 18 lipca 2009, 17:18

Poetownik pisze: 1) Warto sobie uświadomić, że dla osobom, którym składa się życzenia jest z tego powodu po prostu miło - zatem warto się poświęci i włożyć w to trochę serca;
Można na setki innych sposobów sprawić, aby komuś było miło.
Poetownik pisze: 2) Toasty są dobrą okazją do fajnych żartów, mój ulubiony - "wypijmy z wielki smutek świata"!
Jeżeli ktoś ma poczucie humoru, to tak ;)
5

Awatar użytkownika
.Anka.
Posty: 450
Rejestracja: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:56
Lokalizacja: z rpga ;-)

#42 Post autor: .Anka. » poniedziałek, 20 lipca 2009, 13:27

Ostatnio zastanawiałam się nad tym... Zgadzam się z poprzednikami! Najgorsze jest to, że są ludzie, którzy ślą sms i nie pofatygują się, żeby ułożyć coś swojego, tylko ściągają "gotowce" z internetu. I po co? Nie będę się powtarzała: przeczytajcie np. Snufkina: też tak mam.
6, ESI-Se (nadal nie wierzę, ale co zrobisz, jak nic nie zrobisz?)

Za późno się zorientowałam. Łatwo pomylić 6 z 4.

Awatar użytkownika
elen
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 2 maja 2009, 22:21

#43 Post autor: elen » środa, 22 lipca 2009, 23:58

Kiedy nadchodzi moment kiedy wszyscy sobie składają życzenia z okazji świąt ogarnia mnie popłoch. Bo co tu powiedzieć zdrowia, szczęścia, pomyślności? Potem w głowie nastaje pustka, do tego trzeba wszystkich obcałować...
Niech żyją smsy! Najgorzej jak trzeba zadzwonić np do babci i po chwili następuje krępująca cisza. Nie lubię życzeń, często wcale ich nie składam i mam wyrzuty sumienia, ale są dni kiedy po prostu się do tego nie zmuszę bo coś mnie w środku ściska. Natomiast jak ktoś o moim święcie pamięta to fajnie, ale bez szału.
5w6

Awatar użytkownika
kazunarii
Posty: 31
Rejestracja: środa, 22 lipca 2009, 23:48

#44 Post autor: kazunarii » czwartek, 23 lipca 2009, 00:25

Nie rozumiem żadnych życzeń i toastów. Po co ktoś coś takiego wymyślił? Gdy muszę składać na przykład życzenia w święta to zawsze mam gadkę przygotowaną i nigdy ona się nie zmieniają. Wysłuchiwać życzeń też zbytnio nie lubię, bo i tak one są mało znaczące i nie są prawdziwie szczerze, ponieważ i tak każdy je kopiuje od innych.

Awatar użytkownika
Poetownik
Posty: 334
Rejestracja: czwartek, 9 kwietnia 2009, 22:11
Enneatyp: Mediator

#45 Post autor: Poetownik » czwartek, 23 lipca 2009, 09:20

A ktoś wam każe wymyślać niewiadomo jak rozbudowane życzenia? Ja zwykle pozostaję przy "szczęścia, zdrowia" plus domruczam "...i w ogóle..." czy coś tam i wszyscy są zadowoleni ;) Liczy się gest i pamięć. No a jak jeszcze się podczas składania życzliwie uśmiechniesz i spojrzysz rozmówcy w oczy to w ogóle szał i czysta normalność!

ODPOWIEDZ