Prezenty

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mr.Mey
Posty: 137
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 10:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#31 Post autor: Mr.Mey » środa, 9 stycznia 2008, 18:28

Lubię dostawać i lubię dawać prezenty. Niemniej nie przywiązuje do tego wagi. W te święta obdarowałem parę osób drobiazgami, a sam nie dostałem nic i żyje mi się z tym całkiem nieźle.
Najważniejszy jest pomysł na prezent, nie zawsze musi być to coś kupnego.


There is no you, there is only me.

Awatar użytkownika
drtmnd
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 7 stycznia 2008, 17:42

#32 Post autor: drtmnd » środa, 9 stycznia 2008, 19:00

Nie lubię dawać prezentów, bo zawsze boję się, że nie trafię w gust. No jeśli już to coś użytecznego, na pewno nie bezużyteczną ozdobkę na szafkę do kolekcji.
Dostawać też za bardzo nie lubię. Wolałabym już dostać pieniądze, żeby kupić sobie coś potrzebnego ;)
5w4
99 pkt. jakiejś tam nieśmiałości

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

#33 Post autor: Snufkin » piątek, 4 kwietnia 2008, 21:27

.
Ostatnio zmieniony środa, 17 marca 2010, 12:50 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sledz
Posty: 848
Rejestracja: wtorek, 13 maja 2008, 22:49
Kontakt:

#34 Post autor: sledz » wtorek, 3 czerwca 2008, 00:27

Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 października 2010, 22:33 przez sledz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bo jak jest przyzwolenie społeczne na to, żeby się chυjnia działa, to tak się właśnie dzieje.

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#35 Post autor: Gudrun » sobota, 6 grudnia 2008, 11:45

Jako że dzisiaj Mikołaj a poza tym zbliżają się Święta...odświeżę trochę temat :wink:

Lubię dawać prezenty, mimo że zawsze mam problem z ich wyborem. Lubie sprawiać tym komuś radość.
Natomiast z dostawaniem prezentów jest już problem. Nie lubię tego, nigdy nie wiem jak zareagować, jak wyrazić swoją wdzięczność, zadowolenie, więc efekt jest zawsze ten sam "no tak, nie podoba Ci się"...i mimo moich zapewnień nikt nie chce uwierzyć że prezent mi się podoba.

Awatar użytkownika
Magiliana
Posty: 173
Rejestracja: wtorek, 2 września 2008, 13:42
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: własny świat

#36 Post autor: Magiliana » sobota, 6 grudnia 2008, 21:40

Lubię prezenty komuś dawać i widzieć, że trafiłam. A najbardziej lubię świadomość, że komuś zaimponowałam tym, że domyśliłam się, czego potrzebuje.
Na dostawaniu prezentów mi nie zależy aż tak bardzo. Z autopsji wiem, że zazwyczaj są nietrafione, bo nawet moi najbliżsi nie wiedzą, czego chcę. Mogłabym po prostu im powiedzieć, ale po co? Wtedy to nie jest już prezent i równie dobrze mogliby mi dać kasę (i tak też często jest ;) ).
5w4

"Szanse jedne na milion spełniają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."

Awatar użytkownika
Nehem
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 21:32
Enneatyp: Obserwator

#37 Post autor: Nehem » niedziela, 7 grudnia 2008, 03:03

ani to ani to

dawanie prezentow: rozmyslanie co kupic aby osoba byla szczesliwa/zadowolona

dostawanie prezentow: cieszenie (usmiechanie) sie z prezentu
...nie rozumiem dwójek i ich nielogicznego podejścia do życia... nie rozumiem także czwórek i ich emocji do końca, za to rozumiem piątki i boleje nad tym że je rozumiem...

...5w4 @.@ INTj...

Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

Re: Prezenty

#38 Post autor: Bleu de Manganese » niedziela, 4 października 2009, 01:41

dawanie prezentu ujdzie: gdy ktos się cieszy, mam satysfakcję, że się wstrzeliłam, tzn., że jestem dobrym obserwatorem i jestem zadowolona. Gdy się nie cieszy, hmm, to drugie rzadko, bo nim cos kupie przeanalizuje gusta i potrzeby. Ale to męczące.

Otrzymywanie prezentów to porażka. Z jednej strony oczywiście lubię (bardzo!) dostać coś, co bym chciała ale...
Zazwyczaj dostaję coś zbędnego i wpadam w panikę jak skryć niezadowolenie: dziękuję chłodno jka gbur zbrojna w lekki uśmiech. Czasem brak logiki w wyborze tak mnie zirytuje, że pozwalam sobie na złośliwość.....

Gdy zaś prezent mnie cieszy, to albo nie potrafię tego naturalnie okazać - znów skrywam się za uprzejmym uśmiechem i gładkim zdankiem, albo się wcale nie cieszę, bo miewam spóźniony zapłon.

Radość z prezentu trudno okazać nawet przed najbliższymi, lecz gdy ktoś mnie zna nie zmyli go to... wie, że podziękuję mu otwarcie za godzinę albo za miesiąć:P, gdy już poczuję się mniej osaczona rytuałem.

Zresztą otrzymywanie zobowiązuje do dawania, a ja nie lubię wymuszanych zobowiązań. Czyli prezenty tylko od bliskich i prawdziwych przyjaciół.
5w4w6 plus szczypta 7

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Prezenty

#39 Post autor: Piotr » poniedziałek, 5 października 2009, 19:50

Nie wiem. Albo jestem egoistą (świadomym) albo przez Piątkowe wstrzymywanie się, jak mam już kasę, to niechętnie wydaje ją na innych. No chyba, że pieniądze otrzymałem specjalnie na prezent dla kogoś lub niekupienie mogłoby być niemiłe/rzucające się w oczy.

dziewiatek
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 12:41

Re: Prezenty

#40 Post autor: dziewiatek » poniedziałek, 5 października 2009, 20:29

Piotr pisze:Nie wiem. Albo jestem egoistą (świadomym) albo przez Piątkowe wstrzymywanie się, jak mam już kasę, to niechętnie wydaje ją na innych. No chyba, że pieniądze otrzymałem specjalnie na prezent dla kogoś lub niekupienie mogłoby być niemiłe/rzucające się w oczy.
Mam dokładnie to samo.
Spoiler:

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Prezenty

#41 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » sobota, 24 października 2009, 17:06

Strasznie nie lubię kupować prezentów. Zawsze sądzę, że nie trafię w gust a po co komu niepotrzebna rzecz? ;p
Dostawać lubię, ale coś praktycznego. I zawsze jestem zadowolona z książki (oczywiście z wcześniejszym nakierowaniem na ulubionych pisarzy) :)

Awatar użytkownika
N
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 16:22

Re: Prezenty

#42 Post autor: N » sobota, 24 października 2009, 22:35

to zależy. jeśli kogoś znam i mniej więcej wiem co można mu kupić - lubię dawać takiej osobie prezenty. lubię też za nimi chodzić, szukać dokładnie tych odpowiednich.
podobnie sprawa wygląda z dostawaniem - jeśli udało mi się komuś wytłumaczyć, że zdecydowanie nie ucieszy mnie kolejna figurka i dostanę coś praktycznego - bardzo lubię.

gorzej sprawa wygląda jeśli kogoś znam stosunkowo słabo - muszę szukać czegoś uniwersalnego. a bardzo tego nie lubię.

ODPOWIEDZ