Oświadczenie woli

Wiadomość
Autor
ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#16 Post autor: ktośtam » sobota, 15 grudnia 2007, 12:11

Yusti - mózgu się nie przeszczepia. ;)

Ja oczywiscie nie mam nic przeciwko wykorzystaniu mojego ciała po śmierci dla ratowania innych albo szkolenia przyszłych lekarzy. Ale ja nie jestem 5. ;)



Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#17 Post autor: toner » sobota, 15 grudnia 2007, 12:17

ktośtam pisze:Ale ja nie jestem 5. ;)
Jakaś transformacja? :wink: Widziałem w twoim opisie 5w4.
5w4 LII

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#18 Post autor: yusti » sobota, 15 grudnia 2007, 12:30

.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 października 2010, 19:59 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#19 Post autor: Ediakar » sobota, 15 grudnia 2007, 13:40

Moje ciało po śmierci mogą se wsadzić gdzie chcą bo to nie ja! :x . Niech potną i rozdadzą potrzebującym :roll:, może na tyle się zda.
Ostatnio zmieniony sobota, 15 grudnia 2007, 15:27 przez Ediakar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jero
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 00:32

#20 Post autor: Jero » sobota, 15 grudnia 2007, 15:10

Nie pałem specjalnym zapałem do bycia fundacją charytatywną, mogą jednak brać. Osoba która dostała by coś ze mnie miałaby niezłego farta..., no z mózgu to akurat niespecjalnie byaby zadowolona:P - ale ten problem jak juz tu napisano, nie istnieje;) To co moje narządy mogą wytrzymać - szczególnie serce - przechodzi pojecie lekarzy :twisted: . Z tego co widzę to byłaby jedyna dobra rzecz którą po sobie bym zostawił....
5w4 ILI
Nie masz nic do stracenia..odpręż się
Idąc długą i krętą drogą, pod strzałami klęsk, nie bojąc się ognia ni szubienicy, grając w królową gier i wygrywając za wszelką cenę, zakpisz z przeciwności losu i zyskasz klucz, który otworzy ninth gate

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#21 Post autor: bluemoonka » sobota, 15 grudnia 2007, 16:49

A niech biorą co chcą,jeżeli komuś to pomoże.Resztę proszę spalić i spuścić z wodą w klozecie :)
To moje oświadczenie woli ;)
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

Awatar użytkownika
Słoniu
Posty: 231
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 20:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

#22 Post autor: Słoniu » sobota, 15 grudnia 2007, 20:50

Witam,

A niechaj biorą co im się przyda, byle resztę spalili i rozrzucili na morzu, podczas sztormu :)
ISFj/INFp/ISTp/ Trzy światy normalnie...

"Nie zawracajcie mi głowy waszymi pieprzonymi
bredniami, chcę być trzeźwy." J.R

I know how you feel. I'm just too sober to care.

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#23 Post autor: Kimondo » sobota, 15 grudnia 2007, 21:51

ale okazuje się że po przeczepie serca np. Żywy ma zachcianki na to co lubi yusti
To ze wzgledu na hipotetyczna pamieć komorkową. Dlatego np. nagle nie zamienisz sie w obca osobę, ale jest możliwe nabycie pewnych cech.
Kto wie co determinuje nasze zachcianki, mogą to być rownie dobrze potrzeby naszych narzadow wewnetrznych..
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#24 Post autor: Eruantalon » sobota, 15 grudnia 2007, 22:29

To ze wzgledu na hipotetyczna pamieć komorkową. Dlatego np. nagle nie zamienisz sie w obca osobę, ale jest możliwe nabycie pewnych cech.
Kto wie co determinuje nasze zachcianki, mogą to być rownie dobrze potrzeby naszych narzadow wewnetrznych..
JA determinuje moje zachcianki ; ]
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#25 Post autor: ewutek » sobota, 15 grudnia 2007, 23:27

Kimondo pisze:Kto wie co determinuje nasze zachcianki, mogą to być rownie dobrze potrzeby naszych narzadow wewnetrznych..
Pewien szwedzki biolog H. Hyden w l. 60. interesował się "nośnikami wspomnień", a jego badania w tym zakresie okazały się zaskakujące jak na ówczesny stan wiedzy. Dziś już wiadomo, że pod wpływem docierających do mózgu impulsów nerwowych z różnych narządów, zmianie ulega RNA które tworzy białko z zapisem nowej informacji (wspomnienia).

W jednym z artykułów "Wiedzy i Życia" opisano te doświadczenia:
Jeden z niezwykłych eksperymentów z płazińcami. Początkowo robak nie reaguje na światło. Gdy jednak zapaleniu światła towarzyszy podrażnienie prądem, po serii takich prób płaziniec kurczy się na sam sygnał świetlny. Rozcięty na dwie części, zamienia się jak zwykle na dwa normalne robaki. Oba te robaki kurczą się na widok światła. Czyżby sprawiał to RNA, obecny w obu częściach robaka-ojca?

Czyżby kwas rybonukleinowy był rzeczywiście molekułą pamięci? Wskazywały na to inne zdumiewające doświadczenia, przeprowadzone kilka lat temu z robakami płazińcami. Kiedy płazińca wytresować w pewnej prostej czynności, (np. kurczenie się na sygnał świetlny), a potem posiekać i dać do zjedzenia robakowi nietresowanemu, ten ostatni zaczyna reagować na światło tak samo, jak za swego życia reagowal osobnik zjedzony.
Oczywiście konsumpcja RNA posiekanego geniusza nie spowoduje, że posiądziemy jego wiedzę, a to dlatego że kwasy nukleinowe natychmiast się rozpadną w kwaśnym środowisku żołądka. :) Możnaby próbować aplikować je bezpośrednio do mózgu (tak jak G. Ungar szczurom - ze zdumiewającym skutkiem) i nabyć jakieś określone wspomnienia. A czy prowadzi się takie badania na ludziach? naiwnie odpowiem, że "nie wiem".
5w6

Awatar użytkownika
ptaszyna
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2007, 00:15
Lokalizacja: Breslau
Kontakt:

#26 Post autor: ptaszyna » sobota, 15 grudnia 2007, 23:27

hipotetyczna w sensie nikt tego nie udowodnił ?
czy hipotetyczna z nazwy ?

wg.mnie to ashes to ashes skremować i rozrzucić za domem żeby trawa ładnie rosła.
5w4 | INTJ
"I've never done good things
I've never done bad things
I've never did anything out of the blue"

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#27 Post autor: Eruantalon » niedziela, 16 grudnia 2007, 00:27

ashes to ashes
"dust to dust
The life clock strikes and You obey
Like a candle light that fades"? ; p
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

Awatar użytkownika
ptaszyna
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 9 grudnia 2007, 00:15
Lokalizacja: Breslau
Kontakt:

#28 Post autor: ptaszyna » niedziela, 16 grudnia 2007, 00:35

" ashes to ashes
funk to funky "
;)
5w4 | INTJ
"I've never done good things
I've never done bad things
I've never did anything out of the blue"

Awatar użytkownika
bluemoonka
Posty: 337
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 23:03
Lokalizacja: Home

#29 Post autor: bluemoonka » niedziela, 16 grudnia 2007, 00:52

Jej no mówcie po polskiemu "proch do prochu a uzbiera sie kulka" :twisted:
W wolnych chwilach robię smutne miny, udaję zwłoki albo wpierdalam batony. - V
5w4
ISTj

Awatar użytkownika
Eruantalon
Posty: 1963
Rejestracja: piątek, 28 września 2007, 12:26
Lokalizacja: Z dupy
Kontakt:

#30 Post autor: Eruantalon » niedziela, 16 grudnia 2007, 01:22

" ashes to ashes
funk to funky "
Kazdy ma swoj cytat ; )
Obrazek
“It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not. ”

ODPOWIEDZ