Normalność

Czy jesteś przewrażliwiony na punkcie normalności?

tak
47
38%
nie
53
43%
nie zastanawiałem się nad tym
17
14%
jestem innym typem niż 5 lub 4, ale tak
2
2%
jestem innym typem niż 5 lub 4, ale nie
5
4%
jestem innym typem niż 5 lub 4, nie wiem
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 124

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
night_ranger
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 24 lipca 2011, 18:54
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Normalność

#46 Post autor: night_ranger » środa, 17 sierpnia 2011, 22:48

melonka pisze: Kim jest wg was osoba "normalna"?
Dla części ludzi pojęcie "normalny" oznacza po prostu kogoś typowego, o przewidywalnych sposobach zachowania, mieszczącego się w określonych schematach(które, w zależności od środowiska, mogą się różnić). Częste jest również postrzeganie świata za pomocą stereotypów i kategorii - czasem są one tak głęboko zakorzenione, że ciężko je odrzucić i spojrzeć obiektywnie. Gdy dana osoba przełamuje jakiś stereotyp, wymyka się klasyfikacji, co często budzi niezrozumienie i niepokój. I tak właśnie można otrzymać łatkę "nienormalnego".


5w4, ISTP

"Pomyślę o tym jutro. Jutro też będzie dzień."

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Normalność

#47 Post autor: Pierzasta » środa, 17 sierpnia 2011, 22:53

night_ranger pisze:
melonka pisze: Kim jest wg was osoba "normalna"?
Dla części ludzi pojęcie "normalny" oznacza po prostu kogoś typowego, o przewidywalnych sposobach zachowania, mieszczącego się w określonych schematach(które, w zależności od środowiska, mogą się różnić). Częste jest również postrzeganie świata za pomocą stereotypów i kategorii - czasem są one tak głęboko zakorzenione, że ciężko je odrzucić i spojrzeć obiektywnie. Gdy dana osoba przełamuje jakiś stereotyp, wymyka się klasyfikacji, co często budzi niezrozumienie i niepokój. I tak właśnie można otrzymać łatkę "nienormalnego".
Ja zauważyłam coś bardzo zabawnego - często osoby z lekkąobsesją normalności, klasyfikujące ludzi innych od nich jako "nienormalnych" są tak naprawdę całkiem szurnięte, takie trochę w oddaleniu od rzeczywistości - stąd pewnie ich zabawne przekonanie ,że wszysyc powinni być dokładnie tacy, jak oni sami.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Normalność

#48 Post autor: bodzios » czwartek, 18 sierpnia 2011, 00:10

Obsesję "normalności" to Jedynki mają, nam to raczej koło bongo lata.

Sam czytam, i to nie fuckt czy super-hiper-mega-ekspres, tylko książki, piję dużo alko, pier*** konwenanse, jeżdżę na mecze (to jest megapatologia!) i zwisa mi, co myślą o moich zachowaniach inni, sorry, jestem dorosły, robię to wszystko za własne pieniądze. Live and let live, to jest raczej piątkowa postawa.
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: Normalność

#49 Post autor: Helios » piątek, 19 sierpnia 2011, 01:35

bodzios pisze:Obsesję "normalności" to Jedynki mają, nam to raczej koło bongo lata.

Sam czytam, i to nie fuckt czy super-hiper-mega-ekspres, tylko książki, piję dużo alko, pier*** konwenanse, jeżdżę na mecze (to jest megapatologia!) i zwisa mi, co myślą o moich zachowaniach inni, sorry, jestem dorosły, robię to wszystko za własne pieniądze. Live and let live, to jest raczej piątkowa postawa.

respekt za postępowanie


offtop: czytałem skrótowo no i przeczytałem "super-hiper-mega-ekspres" - pomyślałem o ekspresie do kawy i nabrałem takiej cholernej ochoty na zrobienie sobie kawy, że sobie zrobiłem;) o godzinie 1:30.
/offtop



Nie lubię normalności, ale wkurza mnie też odskakiwanie od niej na siłę. Jakieś punki, gothci etc.
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Normalność

#50 Post autor: Elkora » piątek, 19 sierpnia 2011, 01:42

Ja nie wiem czy to zawsze tak na siłę, ja bym np mogła wleźć w świat steampunku, bo spora część tych rzeczy jest po prostu ładna, fajna stylistyka przyciąga ludzi, normalne chyba
Obrazek

ODPOWIEDZ