Znaczenie wyglądu

Wiadomość
Autor
Merril
Posty: 12
Rejestracja: piątek, 31 grudnia 2010, 09:37
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Wrocław

Re: Znaczenie wyglądu

#181 Post autor: Merril » niedziela, 9 stycznia 2011, 21:14

Ubranie musi być:

1. Wygodne.
2. Praktyczne.
3. Czyste.

Zazwyczaj są to buty trekkingowe, dżinsy, sweter lub bluza. Przed wyjściem z domu sprawdzam, czy włożyłam buty do pary i czy nie pominęłam żadego elementu garderoby :), bo przy całym tym "zamotaniu" różnie z tym bywa.


5w4

Awatar użytkownika
Nehem
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 21:32
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#182 Post autor: Nehem » niedziela, 9 stycznia 2011, 22:16

...zerowe przywiązanie do ubrania... nosze to co jest dla mnie wygodne i można powiedzieć ze czyste.
...nie rozumiem dwójek i ich nielogicznego podejścia do życia... nie rozumiem także czwórek i ich emocji do końca, za to rozumiem piątki i boleje nad tym że je rozumiem...

...5w4 @.@ INTj...

Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

Re: Znaczenie wyglądu

#183 Post autor: Bleu de Manganese » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 05:23

Bardzo lubię dobrze, ładnie, odpowiednio do sytuacji sie ubrać, ale to od niedawna. kiedyś miałam wyłącznie utylitarne podejście do kwestii ubioru - wygoda, czystość, tyle. Obecnie doszłam do wniosku, że ubiór odpowiednio dobrany ułatwia kontakty, ludzie patrzą na ubranie. Pozwala zdobyć szacunek, zachować godnóść, zagrać na emocjach, ukryć swoje ja, dodaje pewności siebie, jest niesamowicie istotny, tak już jest w społeczeństwie. Po tych przemyśłeniach i eksperymentach wciągnęłam się prawdziwie po babsku w kwestię samych ciuchów, gdyż odpowiednie ich komponowanie to rodzaj sztuki.
5w4w6 plus szczypta 7

Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Znaczenie wyglądu

#184 Post autor: greenlight » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 06:53

Bardzo lubię dobrze, ładnie, odpowiednio do sytuacji sie ubrać, ale to od niedawna. kiedyś miałam wyłącznie utylitarne podejście do kwestii ubioru - wygoda, czystość, tyle. Obecnie doszłam do wniosku, że ubiór odpowiednio dobrany ułatwia kontakty, ludzie patrzą na ubranie. Pozwala zdobyć szacunek, zachować godnóść, zagrać na emocjach, ukryć swoje ja, dodaje pewności siebie, jest niesamowicie istotny, tak już jest w społeczeństwie. Po tych przemyśłeniach i eksperymentach wciągnęłam się prawdziwie po babsku w kwestię samych ciuchów, gdyż odpowiednie ich komponowanie to rodzaj sztuki.
Czy aby w tym momencie trochę nie przeginasz?
To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#185 Post autor: kama.zielona » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 18:48

Raczej nie przegina. Spróbuj załatwić coś w urzędzie będąc ubrana w glany, kolorowe rajstopy, skórzaną kurtkę czy jakąkolwiek inną, dziwną część garderoby- zauważ jak Cię te kobiety zaczną traktować- jakby Ci miały splunąć w twarz. Ubierz się w elegancki płaszcz, spodnie w kant, czy inne szykowne zestawienie z dżinsami- zupełnie inne traktowanie. Sam się wtedy człowiek czuje lepiej, gdy inni odnoszą się z szacunkiem i traktują na równi- to jest właśnie te zachowanie godności.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Znaczenie wyglądu

#186 Post autor: bezimienny » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 22:28

kama.zielona pisze: gdy inni odnoszą się z szacunkiem i traktują na równi- to jest właśnie te zachowanie godności.
Eeeee to chyba nieco inaczej pojmujemy godność.

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#187 Post autor: kama.zielona » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 22:41

Zapewne- można godność i poczucie godności interpretować w sposób głebszy, jako wewnętrzny i mocny stan człowieka albo spłycić te pojęcie. W każdym razie nie czepiajcie się słów.
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

Re: Znaczenie wyglądu

#188 Post autor: Bleu de Manganese » poniedziałek, 10 stycznia 2011, 23:46

może niefortunnie się wyraziłam pisząc w stanie tuż po przebudzeniu;), ale kama.zielona doskonale to wyjaśniła. a słowo godność faktycznie użyte niepotrzebnie. pozdro
5w4w6 plus szczypta 7

ODPOWIEDZ