Znaczenie wyglądu

Wiadomość
Autor
Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znaczenie wyglądu

#166 Post autor: Akagi_Ryu » wtorek, 2 marca 2010, 12:31

Na nikogo się nie "robię".
Jeżeli uważasz że to co napisałem to wizerunek metalowca to spoko.
Ubieram się w to co mi się wizualnie podoba. Faktycznie, słucham metalu, ale to nie ma żadnego wpływu na to jak wyglądam. :mrgreen:

Co akurat zabawne, ja bardzo lubię się wyróżniać. Nie lubię być "taki jak wszyscy inni". Zanudziłbym się. Lubię mieć w sobie coś takiego tylko mojego.



Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Znaczenie wyglądu

#167 Post autor: runeii » wtorek, 2 marca 2010, 13:19

Wygląd jest ważny. Zwracam uwagę na ogólną higienę (brudne paznokcie odrzucają mnie równie skutecznie, co "naturalny" zapach) oraz na... buty. Istotne jest też to, by poszczególne elementy stroju były dobrane harmonijnie albo z ciekawym pomysłem - czy są modne albo drogie nie ma najmniejszego znaczenia.
Sama traktuję modę jako coś w rodzaju hobby: śledzę trendy, lubię mieć coś "na czasie". Lubię też bawić się stylami: w jednym tygodniu ubieram się dziewczęco, w następnym w business-casual, a jeszcze w następnym w mroczno-gotycko-seksownym. A czasami mi się nie chce i wtedy zakładam jeansy i t-shirt. Za to nie cierpię robić zakupów odzieżowych w tak zwanych "sieciówkach" i mieć na sobie czegoś, co nosi co najmniej 1/3 warszawianek. Choć niespecjalnie zależy mi na tym, by wyróżniać się w tłumie.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Znaczenie wyglądu

#168 Post autor: NoLeader » środa, 3 marca 2010, 23:29

Poproszę o fotki, szczególnie w tym business-casual :mrgreen:

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Znaczenie wyglądu

#169 Post autor: Piotr » czwartek, 4 marca 2010, 11:16

[quote="NoLead"er"]Poproszę o fotki, szczególnie w tym business-casual :mrgreen:[/quote]A ja poproszę gotycki dekolt.

Awatar użytkownika
Tirami-su
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 09:28

Re: Znaczenie wyglądu

#170 Post autor: Tirami-su » piątek, 5 marca 2010, 19:39

Co do tego znaczenia wyglądu. Piątki kryją się ze swoimi kompleksami, czy lubią głośne narzekanie na ten temat? ;>

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Znaczenie wyglądu

#171 Post autor: bruno dievs » piątek, 5 marca 2010, 22:29

Że co?

Skąd Ci to do głowy przyszło?
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

thanatos
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 3 maja 2009, 13:39

Re: Znaczenie wyglądu

#172 Post autor: thanatos » niedziela, 7 marca 2010, 16:34

Nie sądzę, żeby większość piątek miała kompleksy związane z wyglądem, raczej mają tą sferę gdzieś. Sam tylko nie znoszę być brudny, oprócz tego chodzę w bojówkach, bo wydają mi się wygodne i wszystko co potrzebne można upchnąć po kieszeniach i niczym nie wyróżniających się koszulkach i bluzach, kolorystyka czarno-oliwkowozielono-brązowo-szara. Nie lubię ekstrawagancji, bo zachowania współgrające z takim wyglądem wydają mi się nienaturalne.
Z nie-metafizycznego punktu widzenia większość moich postaw, wzorców i zachowań można przypisać 6 albo 5.

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znaczenie wyglądu

#173 Post autor: Akagi_Ryu » wtorek, 9 marca 2010, 02:12

My po prostu jesteśmy ponad wszelkiego rodzaju "kompleksy" i tyle. A w szczególności te na temat wyglądu, ponieważ mimo że wcale nie wyglądamy najgorzej, to nie w wyglądzie kryją się nasze największe zalety, czyż nie?

Taka Jedna
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 16:46
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#174 Post autor: Taka Jedna » czwartek, 9 września 2010, 10:27

Owszem, wagę do ubioru przywiązuję. Bardzo staram się dbać tak o szczegóły, jak i wrażenie ogólne. Ubieram się raczej kobieco - kiedy temperatura pozwala z przyjemnością włożę sukienkę czy spódnicę. Kiedy wiem, że wyglądam dobrze, to zwyczajnie poprawia mi się humor i jestem dzięki temu bardziej towarzyska, a ten efekt u mnie jest na wagę złota z racji swojej rzadkości i pożyteczności :roll:
Nie powiedziałabym, że wywołuję kontrowersje swoim strojem. Nie zawsze jednak jest on klasyczny, czasem zwraca uwagę (mam tego świadomość), ale tylko czasem. Bywa, że ubiorę coś, czego większość ludzi w moim wieku nie nosi albo nie nosi tego w ten sposób, w tym zestawieniu itp. Jeśli chodzi o modę, to kieruje się nią w granicach zdrowego rozsądku, czyli staram się wyłapywać z niej tylko to, co do mnie (mojej sylwetki, koloru włosów/oczu) pasuje
Skaylay pisze:Lubię, z kolorów, zarówno biel i czerń, nie lubię szarości.
To dokładnie odwrotnie niż ja :P We wnętrzu mojej szafy królują beże, brązy, szarości i zielenie z domieszką różowego, fioletowego i żółtego. Lubię wszelkie romantyczne motywy, w przeciwieństwie do t-shirtów w jakieś wzory i napisy nawiązujące do kultury techno (przynajmniej tak mi się kojarzą). Lubię ciuchy obszerne, ale w praktyce to chodzę w takowych raczej rzadko, bo wiem, że fatalnie w nich wyglądam :?
Perfum nie używam obsesyjnie, a właściwie to raczej rzadko. Nie lubię, jak mi coś bardzo intensywnie pachnie :P Zasada ta tyczy się również okolicznych ludzi. Naturalny zapach ludzki potrafi być przecież taki piękny... Są osoby, którym najchętniej zabroniłabym używania wszelkich pachnideł poza dezodorantem 8)
Na znanych markach nie znam się kompletnie i zupełnie mnie nie obchodzą. Ubiorem nie staram się niczego manifestować, tzn. np. jakiej słucham muzyki. Chociaż jak się tak zastanowić, to czasem może odrobinę ze mnie muza wychodzi :roll: Ale nic więcej. Nie przeszkadza mi też, jeśli zobaczę identyczną rzecz u kogoś innego
5w4

Wanting to be someone else is a waste of the person you are

Jakże byłoby to możliwe, żebyśmy to zawsze tylko my mieli słuszność, a inni by nigdy nie mieli racji? ;)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#175 Post autor: Snufkin » czwartek, 9 września 2010, 11:03

.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 października 2010, 17:07 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Znaczenie wyglądu

#176 Post autor: bezimienny » niedziela, 12 września 2010, 22:58

Nie przykładam większej uwagi. Noszę ubrania raczej w stonowanych kolorach, nie zależy mi na wyróżnianiu się strojem.

Ostatnimi czasy noszę najczęściej zestaw: jeansy + koszula sportowa + t-shirt.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#177 Post autor: bodzios » poniedziałek, 13 września 2010, 00:47

bezimienny pisze:Ostatnimi czasy noszę najczęściej zestaw: jeansy + koszula sportowa + t-shirt.
+ adidasy/półbuty & skóra. Mój "imidź" od lat.

A znaczenie wyglądu (potencjalnej) partnerki? Relatywizuje się z roku na rok. Kiedyś nawet nie spojrzałbym na kobietki, które aktualnie uważam za całkiem atrakcyjne. Widmo starokawalerstwa zajrzało mi w oczy. :mrgreen:

Co to dopiero będzie się działo za dwa miesiące, gdy w liczniku zero z tyłu się pojawi?
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Znaczenie wyglądu

#178 Post autor: runeii » poniedziałek, 13 września 2010, 10:24

bodzios pisze:A znaczenie wyglądu (potencjalnej) partnerki?
A znaczenie wyglądu potencjalnego partnera?

Osobiście potajemnie ubolewam nad tym, że panowie (zwłaszcza polscy panowie) zdają się uważać, że nie muszą dbać o swój wygląd. Nie mam tu na myśli bezwzględnego minimum, schludności i czystości, ale włożenia odrobiny wysiłku w to, by oprócz "czysto" zaprezentować się estetycznie: dobrać dodatki, zastanowić się nad zestawem kolorystycznym, zatroszczyć się o jakość noszonych rzeczy i, przede wszystkim, mieć świadomość, że nie świadczy to o braku męskości czy o próżności, ale o świadomości siebie i taczających realiów ;)
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Znaczenie wyglądu

#179 Post autor: bruno dievs » poniedziałek, 13 września 2010, 11:14

bodzios pisze:Co to dopiero będzie się działo za dwa miesiące, gdy w liczniku zero z tyłu się pojawi?
20 czy 30? :wink:
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#180 Post autor: bodzios » poniedziałek, 13 września 2010, 23:29

bruno dievs pisze:
bodzios pisze:Co to dopiero będzie się działo za dwa miesiące, gdy w liczniku zero z tyłu się pojawi?
20 czy 30? :wink:
Heh, chciałbym mieć znowu 20 lat i wiedzieć to wszystko, czego się od tamtej pory dowiedziałem. 30, oczywista. :?
No UPS - no party. :(

ODPOWIEDZ