Znaczenie wyglądu

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#151 Post autor: Elkora » poniedziałek, 6 lipca 2009, 17:08

lubię trampki i rozciągnięte swetry
nosze doładowane koszulki bez dekoltów
zdaje mi się ze ubieram się nieco aseksualnie co nie podoba się mojej mamie i przy każdych zakupach chce mnie w cisnąc w buty na obcasie
ostatnio postanowiłam sobie kupić torbę, ale nie mogę znaleźć satysfakcjonującej, chce taka której nie widać, to w zasadzie jedna z głównych zasad przy wyborze ubrań, ma sama w sobie nie rzucać się w oczy
mam tez różowofobie i makijażofobie -to mój indywidualny styl


Obrazek

Tuberoza
Posty: 7
Rejestracja: środa, 2 września 2009, 05:33

Re: Znaczenie wyglądu

#152 Post autor: Tuberoza » niedziela, 6 września 2009, 18:42

Wygląd jest ważny dla mnie. Lubię ładne rzeczy. Zawsze wydawało mi się, że muszę nadrabiać wyglądem, tzn. wyrazić siebie, co mi w duszy gra, bo inaczej już wogóle by nikt o mnie nic się nie dowiedział.
Zawsze ubierałam się głównie na czarno, raczej elegancko, uwielbiam koronki, gorsetowe bluzki, koszule, glany, piercing, srebrną biżuterię z czarnymi kamieniami. Jestem makijażystką.
Z drugiej strony mam mało ubrań, przywiązuję się do starych rzeczy. Chodzę w glanach na okrągło cały rok.
Ostatnio staram się kupować ubrania w innych kolorach, nosić częściej buty inne niż glany, więcej czerpać z mody.
Duże zainteresowanie tym tematem świadczy o tym, że stereotyp zaniedbanej piątki nieprzywiązującej uwagi do wyglądu się raczej nie sprawdza :wink:
5w4

Awatar użytkownika
asmo
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 6 września 2009, 18:41
Kontakt:

Re: Znaczenie wyglądu

#153 Post autor: asmo » niedziela, 6 września 2009, 19:06

Ubrania, ktore nie wyrozniaja sie. Najlepiej bez firmowych logo (ale dobrej jakosci, chyba ze sytuacja moze spowodowac ich uszkodzenie). Czasami jakis muzyczny t-shirt czy bluza ale to raczej na koncerty i ewentualnie imprezy. Raczej ciemne, chyba ze swieci mocno slonce w takim przypadku oczywiscie jasne, aby sie nie zgrzac. Stosunkowo malo dbam o wyglad, raczej z lenistwa. Nie czuje potrzeby by wygladac po ludzku.
5w4

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Znaczenie wyglądu

#154 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » poniedziałek, 2 listopada 2009, 21:06

Ja także lubię ładne rzeczy. Uwielbiam przede wszystkim kolory, a indiańskie klimaty to już w ogóle perełki w mojej szafie, ach ^^ Zawsze mam niedosyt ciuchów. Chodzę permanentnie do lumpeksów, ponieważ cenię sobie oryginalność. Uwielbiam wzorki i kratkę, ale nie przepadam za paskami i kropkami (uraz sprzed kilku lat^^). I jestem uzależniona od biżuterii :D

nini
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 11:10
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#155 Post autor: nini » czwartek, 5 listopada 2009, 17:44

Lubię gdy to co mam na sobie wygląda harmonijnie i naturalnie. Najlepiej czuje sie w dżinsach i jakichś fantazyjnych T- shirtach , z oryginalnymi dodatkami we włosach ( jednym z moich ulubionych jest mała zielona jaszczurka , którą kupiłam na rynku u jakiejś Rosjanki, a potem dokleiłam do gumki). Buty zwykle wybieram jakieś delikatne, czasem na małym obcasiku, a jakoś nigdy nie lubiłam martensów i glanów.

Awatar użytkownika
eigakre
Posty: 12
Rejestracja: niedziela, 1 listopada 2009, 19:04

Re: Znaczenie wyglądu

#156 Post autor: eigakre » sobota, 7 listopada 2009, 21:51

jeansy, zazwyczaj koszula plus sweter lub t-shirt plus sweter. bluza bardzo rzadko.
nie prasuję zazwyczaj, bo mi się nie chce.
5w4
"Dla chwili obecnej charakterystyczne jest to, że umysły przeciętne i banalne, wiedząc o swej przeciętności i banalności, mają czelność domagać się prawa do bycia przeciętnymi i banalnymi i do narzucania tych cech wszystkim innym. " JOyG

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re:

#157 Post autor: Chinook » niedziela, 8 listopada 2009, 13:16

isla7 pisze:Chinook nie nosisz ubrań z Carry? ;D

Ważne chyba by ubiór był schludny, i by dobrze się w nim czuć, bo co z tego jak ktoś się wystroi a jego mimika i gesty mówią "jestem sobie szarą myszką" - to takie przybieranie masek.
Sorry, że dopiero teraz... :D

Jakieś tam z carry mam, ale mało widoczne i mało. :D
Chodzi o to, że nie ulegam chwilowej modzie i nie noszę białych adidasków i koszulki polo w paski.

Najchętniej cały rok przechodziłbym w różnych odmianach zestawu - buty trekkingowe + bojówki/jeansy + t-shirt bez oczojebnych nadruków + koszula jednokolorowa/w drobną kratę albo bluza. Wszystko w kolorach zielono-szarobrązowo-szarogranatowych. :mrgreen:

Awatar użytkownika
N
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 16:22

Re: Znaczenie wyglądu

#158 Post autor: N » poniedziałek, 9 listopada 2009, 22:51

jakoś nie zwracam większej uwagi na ubranie, praktycznie cały rok chodzę w dżinsach (wyjątek - bardzo upalne lato), do tego jakaś bluzka która akurat jest wyprasowana, zazwyczaj czerwona lub fioletowa. dodatków raczej unikam. maluję się przede wszystkim z uwagi na niezbyt ciekawy stan cery.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Znaczenie wyglądu

#159 Post autor: Snufkin » wtorek, 10 listopada 2009, 09:01

I masz obrzydliwy avatar.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
N
Posty: 29
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2009, 16:22

Re: Znaczenie wyglądu

#160 Post autor: N » środa, 11 listopada 2009, 14:49

a dziękuję ;)

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Znaczenie wyglądu

#161 Post autor: bruno dievs » piątek, 13 listopada 2009, 15:36

ubieram się dosyć prosto i bez bajerów, ale za to lubię rzeczy dobrej jakości. Co do innych ludzi to zwracam uwagę na to jak są ubrani - uważam, że można po tym dosyć dużo wywnioskować o człowieku.
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
VashPL
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 18:58
Lokalizacja: Dębica
Kontakt:

Re: Znaczenie wyglądu

#162 Post autor: VashPL » sobota, 27 lutego 2010, 19:18

Na czarno. Zawsze. Do tego glany (które swoją drogą posiadam dopiero od niedawna). Bluzy i koszulki z logami/nadrukami zespołów. Plus kurtka "bundeswerka". Jak dla mnie to najwygodniejszy zestaw. Nie liczę dodatkowego łańcucha, który mi chroni portfel przed niespodziewaną zmiana właściciela. ;)
This is your life and it's ending one minute at a time...

// 5w4

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Znaczenie wyglądu

#163 Post autor: Gemini » sobota, 27 lutego 2010, 19:35

Paleta barw: Kolory neutralne + brązowy + czerwony + wszystkie( koszule )

Wiosna/Jesień
Na zwykłego chłopaka albo niebiednego dresa jak to woli czyli adidaski ciemne, bluza jeansy. Długość włosów 0mm-3 mm:D:)

Zima
Trochę bardziej w stronę męską : kurtka skórzana pilotka ,jeansy, swetry czasem w serek półbuty, eleganckie buty zimowe

Lato:
1) Chłopaczek z Highschool: Białe butki, jeansowe spodenki, poloweczka:D lub koszulka czerwona lub biała

2) Chłopak typu że z undergroundu: czapeczka z daszkiem( nieskierowana w stronę słońca) , spodenki, adidasy czarne, czarna brązowa szara koszulka.
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Akagi_Ryu
Posty: 66
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2009, 20:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znaczenie wyglądu

#164 Post autor: Akagi_Ryu » wtorek, 2 marca 2010, 12:01

Skłamałbym gdybym powiedział że wygląd nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Faktycznie, przywiązuję wagę do tego jak się ubieram, jak i też do tego jak ubierają się ludzie w moim towarzystwie. Głównie jednak dlatego że na podstawie czyjegoś ubioru można naprawdę wiele powiedzieć na temat człowieka.

Zupełnie inaczej patrzymy na kogoś ubranego w garnitur, a inaczej na "lasencje" z tlenionymi blond loczkamo, w oczojebnie żółtym sweterku, zieloniusią miniówką, różowej kurteczce i odblaskowych, złotych pantofelkach, w dodatku ze skórą spaloną na solarce (zobaczyłem takie bóstwo kiedyś na przystanku i mnie to fizycznie bolało >.< do dzisiaj mam dreszcze, bleh!)

Osobiście ubieram się głównie w czerń przemieszaną z wyblakłą czernią, skórzaną czernią, ciemną czernią, lateksową czernią oraz niekiedy, kiedy poczuje się oryginalny, zakładam ubrania w barwie czarnej czerni :mrgreen:

Troszkę rzadziej brązowe, granatowe i niebieskie. Głównie jakieś swetry, koszule, skórzany płaszcz itp.

Za nic w świecie nie założyłbym dresu, czy też jakichś spodni z krokiem między kolanami, jak i też stronię od jakichkolwiek bluz z kapturkiem, gdyż jak dla mnie wyglądają zbyt... jak to określić... "ziomalsko". Nie podoba mi się ten styl w ogóle :/

PS. Bardzo ważna rzecz jak dla mnie:
Łysy = Fugly
Krótkie włosy = może być
Długie włosy = sex incarnate

Wbrew obiegowej opinii, uważam że mężczyźni powinni mieć długie włosy, tak jak z resztą mam ja. Oczywiście, zależy to też od wyglądu konkretnego osobnika, ale przeważnie lepiej jest z długimi.

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Znaczenie wyglądu

#165 Post autor: bruno dievs » wtorek, 2 marca 2010, 12:11

Akagi_Ryu pisze:Osobiście ubieram się głównie w czerń przemieszaną z wyblakłą czernią, skórzaną czernią, ciemną czernią, lateksową czernią oraz niekiedy, kiedy poczuje się oryginalny, zakładam ubrania w barwie czarnej czerni :mrgreen:

Za nic w świecie nie założyłbym dresu, czy też jakichś spodni z krokiem między kolanami, jak i też stronię od jakichkolwiek bluz z kapturkiem, gdyż jak dla mnie wyglądają zbyt... jak to określić... "ziomalsko". Nie podoba mi się ten styl w ogóle :/
Na metalowca sie robisz?

Ja tam lubię bluzy z kapturem, często zakładam dresy, czasem nawet idę w nich do sklepu - co by się na dzielnicy zbytnio nie wyróżniać ;P
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

ODPOWIEDZ