Piątkowy cynizm

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

Piątkowy cynizm

#1 Post autor: toner » sobota, 9 czerwca 2007, 22:41

Padło tu kiedyś na forum takie określenie twardo-cyniczna piątka :lol:. No i właśnie - jak tam z cynizmem u piątek bywa?

Dla ilustracji - jak wyobrażam sobie taki cynizm (wersja trochę ekstremalna):
http://youtube.com/watch?v=qrZO-BvqaXA


5w4 LII

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#2 Post autor: ewa t » sobota, 9 czerwca 2007, 23:14

cynik- eh- zbrodniarz- widzi wszystko takim jakim rzeczywiscie jest.
dobra definicja.
a ze piatki duuuuzo mysla i widza wiecej, to jest powodem bezposredniem, w koncu ktos nazwal nas obserwatorami, czyz nie?
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Armand » niedziela, 10 czerwca 2007, 01:31

Cynizm? Jak się miewa u piątek?

Myślę, że wyśmienicie. Regularnie trenowany, karmiony celnymi spostrzeżeniami, wspomagany obiektywnym obrazem świata - wyrośnie na naprawdę upierdliwy :twisted:
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
GOTTI
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 00:15
Lokalizacja: Rozgłośni toruńskiej

#4 Post autor: GOTTI » niedziela, 10 czerwca 2007, 02:27

Armand pisze:Cynizm? Jak się miewa u piątek?

Myślę, że wyśmienicie. Regularnie trenowany, karmiony celnymi spostrzeżeniami, wspomagany obiektywnym obrazem świata - wyrośnie na naprawdę upierdliwy :twisted:
Zgadzam się w 100%. Jestem cyniczny i sakastyczny, ale tylko wtedy gdy ktoś się o to prosi. Przykład, no nie wiem coś głupiego: walnąłem się nłotkiem w noge.
-Nic Ci nie jest?

No dla mnie to jak zaproszenie :lol: myślę, że sarkazm stał się pewnego rodzaju zasłoną, kolejną kurtyną odgradzającą moje uczucia od innych. Lub po prostu odstresowanie i wyżycie się na kimś kto zadaje durne pytania <lol2>

Chyba troche off topicowałem z sarkazmem :///
A co do cynizmu, słyszałem kilka pojęć tego słowa. Nie jestem pewien, czy o to wam chodzi: cynizm jako ignorowanie, przeciwstawianie się autorytetą etc :?:
------------->5w6 90%<-------------
Obrazek

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#5 Post autor: ewa t » niedziela, 10 czerwca 2007, 11:24

o tak, sarkazm i ironia temu mi wlasnie sluza- takiemu pokrywaniu humorem uczuc, chowaniu sie, dystansowaniu.
ale najlepiej uzywa sie ich wobec ludzi traktujacych siebie smiertelnie powaznie i nie wyczuwajacych tego, gdy wszyscy wokol procz adresata wiedza o co mi chodzi.:)
a cynizm ma sie baaardzo dobrze, a wyrosl z idealizmu poddanemu konfrontacji z rzeczywistoscia. z wiekiem robie sie wiekszy, nabiera sil i ni wiem, co to bedzie dalej.
cynizm- hm....taki realizm plus zdrowy rozsadek i troszke ironi. ja bym tak go zdefiniowala, duzo jest definicji cynizmu. zawsze go latwiej rozpoznac niz opisac.
cynizm jaki jest kazdy widzi. :)
5w4, ENTJ

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

#6 Post autor: ewutek » niedziela, 10 czerwca 2007, 12:09

Obecnie nie odczuwam potrzeby podcinania czyichś złudzeń zimnym ostrzem cynizmu. A co sobie prywatnie myślę o naiwnostkach delikwenta, to już moja sprawa. 8) Nie chcę celowo ranić, wystarczy że robię to nieświadomie.
5w6

Awatar użytkownika
GOTTI
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 00:15
Lokalizacja: Rozgłośni toruńskiej

#7 Post autor: GOTTI » niedziela, 10 czerwca 2007, 20:31

ewutek pisze:Nie chcę celowo ranić, wystarczy że robię to nieświadomie.
Czasami i mnie się to zdarza, choć niezwykle rzadko. Staram się często trzymać język za zębami i często się dwa razy zastanowie nad tym co zamierzam powiedzieć. Dlatego uważam by nie zranic czyiś uczuć ;)
------------->5w6 90%<-------------
Obrazek

OtherTruth
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 19:01

#8 Post autor: OtherTruth » poniedziałek, 11 czerwca 2007, 13:32

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2010, 23:08 przez OtherTruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Odrywam się od przeszłości.
Jeżeli chcesz-próbuj szczęścia i napisz do mnie.

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2007, 21:56
Lokalizacja: Wielkopolska

#9 Post autor: Romulus » poniedziałek, 11 czerwca 2007, 15:20

Nie jestem cyniczny, jestem miły i zawsze uśmiechnięty. Otwarty na poglądy (zwłaszcza facetów z zanikiem karku oraz kobiet z odpadającą twarzą... znaczy tynkiem), sarkazm oraz ironia to pojęcia obce mojej osobie.

Obiektywnie dodam, że nie można mnie nie lubić.... :wink:
5w4, Pan "niepoważny" :P Całkiem poważnie ;)
Jestem tylko gwiezdnym pyłem.

Kap kap, to kapie ja... prosto na chodnik. O, wdepnąłeś we mnie. Czerwień na twojej podeszwie da się usunąć. Ale czerwień na sumieniu, będziesz nosił do końca swych dni...

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#10 Post autor: Orest Reinn » poniedziałek, 11 czerwca 2007, 19:56

Ooo, ja to bym wykorzystał ludzi do swoich celów bez żadnych skrupułów :D
Ostatnio zmieniony piątek, 22 czerwca 2007, 18:49 przez Orest Reinn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelique1990
Posty: 82
Rejestracja: środa, 14 marca 2007, 20:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: angelique1990 » czwartek, 21 czerwca 2007, 20:32

Krytyka, sarkazm, ironia, taak uwielbiam. Czesto myśle sobie "matko,l udzie co wy robicie/jak wy to robicie! Toć to idotyzm!" Ja wszystko zrobiłabym inaczej, w moim mniemaniu lepiej :lol: jesli chodzi o wysiłki intelektualne to moje "ja" czuje sie pewnie. Ale gdy nie mam na dany temat pojęcia to wiadmo siedze cicho, ale gdy tylko mam dostęp do informacji to szukam o co chodziło :D żadna informacja nie może zostać nie sprawdzona :lol: to jest zbyt męczące, słowniki i te sprawy sa stałą dekoracja mojego pokoju.
Ale z kolei odechciewa mi sie krytyki, gdy widzę jak Ci inni ludzie, z mniejsza wiedza ( przynajmniej wg mnie) radzą sobie dobrze tylko dzięki swojej inteligencji interpersonalnej...
5w4, dużo z 4 INTJ sp/sx/so

"I lie inside myself for hours..."

...Je aime la France...

Awatar użytkownika
Magdisza
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 19 stycznia 2007, 21:53
Lokalizacja: Z polskiego ciemnogrodu

#12 Post autor: Magdisza » piątek, 22 czerwca 2007, 15:00

Ah, Ironio, Sarkazmie, Cynizmie, co ja bym bez Was poczęła? :) Te urocze potworki stale mi towarzyszą.
A tak na serio, spełniają raczej humorystyczną rolę (szczególnie w towarzyskich rozmowach, jakaś zabawna riposta:)). No chyba że... ktoś mnie zdenerwuje... to hoho...Ironio przybywaj :D
5w4 sp/so/sx ENTp // who cares?

Awatar użytkownika
kamilri
Posty: 588
Rejestracja: poniedziałek, 23 października 2006, 09:06
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13 Post autor: kamilri » piątek, 22 czerwca 2007, 22:44

Tak w razie czego... Żeby nie było nieporozumień... Bo mam wrażenie...
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php?t=767 (pierwsze kilka postów)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cynizm
5 sx/sp, LII

Awatar użytkownika
angelique1990
Posty: 82
Rejestracja: środa, 14 marca 2007, 20:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

#14 Post autor: angelique1990 » sobota, 23 czerwca 2007, 07:04

"negatywne określenie postawy, polegającej na braku wiary w dobre intencje, altruizm i ludzką życzliwość i doszukującej się w przejawach działań opartych na tych wartościach ukrytego interesu własnego."

Własnie tak uważam :lol: Jednak dlaczego od razu "negatywna postawa" - czytając te dwa powyzsze teksty czuję się jak zbrodniarz. To tylko taki brak zaufania do czegokolwiek w mniejszym lub wiekszym stopniu :D
5w4, dużo z 4 INTJ sp/sx/so

"I lie inside myself for hours..."

...Je aime la France...

ewa t
Posty: 171
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 11:35
Lokalizacja: miasto Warsa, Sawy, złotej kaczki i bazyliszka

#15 Post autor: ewa t » sobota, 23 czerwca 2007, 11:12

[quote="angelique1990"]"negatywne określenie postawy, polegającej na braku wiary w dobre intencje, altruizm i ludzką życzliwość i doszukującej się w przejawach działań opartych na tych wartościach ukrytego interesu własnego."

przeciez wiadomo, ze nawet w altruistycznym dzialaniu jest ukryty interes wlasny.
5w4, ENTJ

ODPOWIEDZ