Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#226 Post autor: bodzios » czwartek, 6 maja 2010, 00:54

bezimienny pisze:Ja w sobie, swoich cech tonować nie chcę.
Natomiast ja mam cechy, które niezbyt mi się podobają, które wolę zepchnąć na plan dalszy. A związek wyciąga ze mnie wszelkie zalety, całe trzy. :wink:
ja-5w4 pisze:Może trochę nie w temacie się wypowiadam z uwagi na mą płeć, ale zauważyłam, że coś z tym jest na rzeczy. Człowiek sobie najpierw myśli, że czeka na księcia / księżniczkę z bajki, apotem uświadamia sobie, że jest tylko biednym małym 5w4 i nie ma za dużego wyboru. To jest właśnie pierwszy krok do starości - przyjęcie, że 'może być ktokolwiek', już nie musi być tym ideałem...
I tak, i nie. O ideałach będzie za moment, tu napiszę tylko, że mój system oceny osób płci przeciwnej w nastawieniu na związek był wyjątkowo głupi, zbyt powierzchowny (i nie chodzi mi tu tylko o wygląd).
Grin_land pisze:Bodziooooo! Wybierz mnie, mnie!! XD

a na serio to porozglądaj się za jakąś 9 :P (mamy na forum nową- wstawiła zdjęcie to możesz sobie wyrobić opinie czy ładna, normalna na pewno- bo przecież 9w1 to przykład normalnosci)
E nie, Ty jesteś "drastycznie rozwiązła". Nie dla Piątka-monogamisty więc, niestety. :?
Chociaż Dziewiątki od pewnego czasu wydają mi się interesującym rozwiązaniem...
Grin_land pisze:
Kryzysowa_narzeczona pisze:
ja-5w4 pisze: już nie musi być tym ideałem...
Ideały byłyby nudne.
nie, jeśli przyjąć za definicję ideału "zbiór odpocwiednich zalet i wad", bo posiadanie właściwych wad jest kluczowe. Ja np bym nie wytrzymała z kimś, w kim nic nie byłoby nie na miejscu, nic niewłaściwego, żadnego pola do rozwoju tej osoby, żadnej specyficznej właściwości do przyzwyczajenia się czy pokochania.
Grin zgarnia główną nagrodę. 8)
Nigdy nie chciałem być z kimś, kto będzie perfekcyjny, doskonały, bez wad, przy kim nie czeka mnie praca, starania nad naprawieniem wad tej osoby. Po prostu ktoś taki nie byłby żadnym wyzwaniem, nie miałbym po co i dla kogo się starać, walczyć, taki "ideał" w moment by mi się znudził, bo nie mógłbym używać na nim piątkowego pouczania, mądrości, naprawiania!!! Dlatego szukam kogoś, kto ideałem nie jest, ale może stać się kimś prawie-że-idealnym. Po moich dłuuugich staraniach. Czysty masochizm. :lol:


No UPS - no party. :(

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#227 Post autor: bruno dievs » czwartek, 6 maja 2010, 02:32

heh, macie sporo racji, ale widzę to trochę na swój sposób ;]

1. wymyślone ideały niekoniecznie się sprawdzają, dlatego, że często przeceniamy swoją wiedzę na temat siebie i mamy fałszywe wyobrażenie na temat tego z jakimi ludźmi będziemy się dogadywać. Sam parę razy się nieźle zdziwiłem w ten sposób.
bodzios pisze:Nigdy nie chciałem być z kimś, kto będzie perfekcyjny, doskonały, bez wad, przy kim nie czeka mnie praca, starania nad naprawieniem wad tej osoby. Po prostu ktoś taki nie byłby żadnym wyzwaniem, nie miałbym po co i dla kogo się starać, walczyć, taki "ideał" w moment by mi się znudził, bo nie mógłbym używać na nim piątkowego pouczania, mądrości, naprawiania!!!
2. ja chyba jakiś wygodny jestem, bo zupełnie nie interesuje mnie zabawa w psychologa i "naprawianie" kogoś. Lepiej poświęcić więcej wysiłku podczas szukania odpowiedniej osoby, niż potem ją zmieniać. A odpowiedni zestaw wad dla ideału uważam takie, które są przeciwwagą dla moich: np ja jestem nieco zbyt roztrzepany, moja dziewczyna jest trochę drobiazgowa, ja za bardzo ryzykuję, ona mało, itp... Dzięki temu razem równoważmy się, odnajdujemy harmonię i jest fajnie :)
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#228 Post autor: Grin_land » czwartek, 6 maja 2010, 03:00

bodzios pisze: Grin zgarnia główną nagrodę. 8)
CO jest główną nagrodą??? :D 8)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#229 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » czwartek, 6 maja 2010, 12:37

Grin_land pisze:
Kryzysowa_narzeczona pisze:
ja-5w4 pisze: już nie musi być tym ideałem...
Ideały byłyby nudne.
nie, jeśli przyjąć za definicję ideału "zbiór odpocwiednich zalet i wad", bo posiadanie właściwych wad jest kluczowe. Ja np bym nie wytrzymała z kimś, w kim nic nie byłoby nie na miejscu, nic niewłaściwego, żadnego pola do rozwoju tej osoby, żadnej specyficznej właściwości do przyzwyczajenia się czy pokochania.
Jak tam ktoś sobie woli. Mnie jakoś nie bawi wymyślać sobie osobę idealną, która miałaby zalety i wady, które chciałabym, żeby miała. Ewentualnie dopiero będąc z kimś, można dojść do wniosków, że ta osoba jest idealna dla mnie, ale czy można nazwać ją ideałem to nie sądzę. Pisząc "ideały byłby nudne" miałam na myśli przede wszystkim to, że mając jakiś wyimaginowany obraz osoby, szukamy kogoś według właśnie tego schematu. A czy nie lepiej być otwartym po prostu na kogoś, kto może się okazać kimś dla nas? Może niekoniecznie zdajemy sobie sprawę z tego, że pewne rzeczy, które potencjalnie byśmy lubili rzeczywiście będą przez nas lubiane i na odwrót. Ale przypuśćmy, że ideały by istniały. Czy byłaby jakakolwiek radość w ich poznawaniu?

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#230 Post autor: Grin_land » czwartek, 6 maja 2010, 13:23

Poznałam już jeden ideał i jeden prawie ideał (wg mojej definicji) i zabawa była przednia. Poznałam też ideał pod względem wyglądu (dość zakompleksiony) i tu już nie było tak zabawnie.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#231 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » czwartek, 6 maja 2010, 21:56

Grin_land pisze: Poznałam też ideał pod względem wyglądu (dość zakompleksiony) i tu już nie było tak zabawnie.
Hm, ja mam taką koleżankę, która może uchodzić za piękność, a wymyśla sobie coraz to nowsze kompleksy (z jednych się wyleczy, to nadchodzą drugie). Z jednej strony to przykre (że ktoś taki może być zakompleksiony), a z drugiej irytujące (nie można tego w ogóle zrozumieć). Ale możliwe, że takie kompleksy chronią kogoś przed popadnięciem w narcyzm ^^

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#232 Post autor: bodzios » piątek, 7 maja 2010, 01:50

Grin_land pisze:CO jest główną nagrodą??? :D 8)
Ja. :mrgreen: 8) :wink:
A serio mówiąc, to jakieś piwo na zlocie, który nie będzie przekraczał granic Polski Centralnej postawię! Ale o południowo-zachodnią bym prosił. ;)

Skoro już marudzimy o ideałach - moje poprzednie kochanie było w okolicach doskonałości pod względem urody. Dokładnie mój typ w ślicznym wydaniu... Natomiast chodzącą perfekcją była moja najlepsza przyjaciółka z lat dziecinno-młodzieńczych. Blondwłosa, niebieskooka Szósteczka. :)
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#233 Post autor: Grin_land » piątek, 7 maja 2010, 02:37

bodzios, nie piwo a herbatę, lub grzańca winnego w Krakowie może być? :mrgreen:


Ano blondyni mają to coś...

choć słyszałam teorię, że dobre pary zwykle są do siebie podobne pod wzgledem wyglądu. I w sumie.. facet, z którym najlepiej się czułam często był brany za mojego brata :D
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#234 Post autor: NoLeader » piątek, 7 maja 2010, 02:52

Dobrze, że nie za syna.

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#235 Post autor: ja-5w4 » poniedziałek, 10 maja 2010, 18:34

nie, jeśli przyjąć za definicję ideału "zbiór odpocwiednich zalet i wad", bo posiadanie właściwych wad jest kluczowe. Ja np bym nie wytrzymała z kimś, w kim nic nie byłoby nie na miejscu, nic niewłaściwego, żadnego pola do rozwoju tej osoby, żadnej specyficznej właściwości do przyzwyczajenia się czy pokochania.
I otóż to - ideał w moim rozumieniu to ktoś, kto ma także wady. Ideały są nudne.
Ale cóż to widzę, spotkanie piątek w grodzie Kraka? ;>

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#236 Post autor: Grin_land » poniedziałek, 10 maja 2010, 21:59

w sobotę 29 maja?

zapraszamy!
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#237 Post autor: ja-5w4 » wtorek, 11 maja 2010, 09:39

Jaaa, serio? A w ogóle kto ma być? Kobity jakieś (cobym nie była sama^^)?
I jeszcze jedno: ja, jak przystało na 5w4, dzień wcześniej, czy raczej noc, imprezuję, więc jeśli ma być rano to raczej nie dojadę :D

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#238 Post autor: Grin_land » wtorek, 11 maja 2010, 10:21

no ja także imprezuję, do tego w innym mieście, także na pewno nie będzie rano :P
Co do płci się nie wypowiem. Każdy, kto widział ma pewnie własne zdanie.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#239 Post autor: ja-5w4 » czwartek, 13 maja 2010, 16:18

A jakieś bliższe info na temat miejsca itd. można gdzieś na forum znaleźć, czy dopiero się pojawi?

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#240 Post autor: Grin_land » czwartek, 13 maja 2010, 17:27

IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

ODPOWIEDZ