Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

Wiadomość
Autor
ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#211 Post autor: ja-5w4 » czwartek, 29 kwietnia 2010, 19:09

Hehe, powodzenia w znalezieniu xD Ale nie martwcie się - ja też mam wygórowane wymagania jeśli chodzi o partnera. A szanse mniejsze, bom 5w4, muahaha.



Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#212 Post autor: bodzios » niedziela, 2 maja 2010, 00:58

Jako że coraz bardziej zaczynam się obawiać starokawalerstwa, to nastąpiły pewne korekty - aktualnie wystarczy już, że dziewczyna będzie normalna*, w miarę ładna, ciepła wobec mnie i potrafiąca docenić moje uczucia oraz wywoływać regularnie uśmiech na mojej twarzy.

PW, tylko poważne oferty. :P

* - To pozostawiam do własnej oceny.
No UPS - no party. :(

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#213 Post autor: bezimienny » niedziela, 2 maja 2010, 09:15

Jako że coraz bardziej zaczynam się obawiać starokawalerstwa, to nastąpiły pewne korekty - aktualnie wystarczy już, że dziewczyna będzie normalna*, w miarę ładna, ciepła wobec mnie i potrafiąca docenić moje uczucia
Ja jako, że sam jestem nieco nienormalny, to nie wiem czy z taką do końca normalną byłoby mi po drodze, z konformistką (a jest to chyba niejako cecha "tych normalnych") raczej ciężko byłoby mi się dogadać.

Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#214 Post autor: bodzios » poniedziałek, 3 maja 2010, 00:09

bezimienny pisze:
Jako że coraz bardziej zaczynam się obawiać starokawalerstwa, to nastąpiły pewne korekty - aktualnie wystarczy już, że dziewczyna będzie normalna*, w miarę ładna, ciepła wobec mnie i potrafiąca docenić moje uczucia
Ja jako, że sam jestem nieco nienormalny, to nie wiem czy z taką do końca normalną byłoby mi po drodze, z konformistką (a jest to chyba niejako cecha "tych normalnych") raczej ciężko byłoby mi się dogadać.
Toć właśnie z powodu mojej dość poważnej "nienormalności" wolę dziewczynę "normalną", która stonuje we mnie pewne dziwne cechy. A czy konformizm jest cechą normalności, czy jest aż tak zły? Nie wiem, ale prawdę powiedziawszy, to znacznie bardziej odrzucają mnie skrajności.
No UPS - no party. :(

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#215 Post autor: bezimienny » wtorek, 4 maja 2010, 00:31

bodzios pisze:Toć właśnie z powodu mojej dość poważnej "nienormalności" wolę dziewczynę "normalną", która stonuje we mnie pewne dziwne cechy. A czy konformizm jest cechą normalności, czy jest aż tak zły? Nie wiem, ale prawdę powiedziawszy, to znacznie bardziej odrzucają mnie skrajności.
Ja w sobie, swoich cech tonować nie chcę.

Czy konformizm jest zły? Jak dla mnie tak, ponieważ zabija indywidualność jednostki. Bezwzględne podążanie za tłumem, zbytnie przejmowanie się opinią otoczenia... ciężko z taką osobą byłoby mi dojść do porozumienia.

Skrajności/fanatyzmu również nie trawię,

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#216 Post autor: jouziou » wtorek, 4 maja 2010, 00:39

bezimienny pisze:Skrajności/fanatyzmu również nie trawię,
Żadne ekstremum nie jest do "strawienia".
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Mantigua
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2010, 01:04
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#217 Post autor: Mantigua » wtorek, 4 maja 2010, 15:31

bezimienny pisze:Czy konformizm jest zły? Jak dla mnie tak, ponieważ zabija indywidualność jednostki. Bezwzględne podążanie za tłumem, zbytnie przejmowanie się opinią otoczenia... ciężko z taką osobą byłoby mi dojść do porozumienia.
Konformizm chyba nie oznacza przejmowania się opinią otoczenia. Ja jestem konformistką ale to oznacza, że nie utrudniam sobie życia tam gdzie mogę je ułatwić. Mam swoje zdanie, często inne od zdania otoczenia, ale często milczę, bo po co się kłócić? Konformizm chyba jest po prostu cechą ludzi, którzy lubią swój święty spokój. Można iść pod prąd, ale po co od razu o tym krzyczeć?
There is no pain, I am receding.
A distant ships smoke on the horizon.
I am only coming through in waves...
I have become comfortably numb...

5w4

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#218 Post autor: bezimienny » środa, 5 maja 2010, 00:23

Mantigua pisze:
bezimienny pisze:Czy konformizm jest zły? Jak dla mnie tak, ponieważ zabija indywidualność jednostki. Bezwzględne podążanie za tłumem, zbytnie przejmowanie się opinią otoczenia... ciężko z taką osobą byłoby mi dojść do porozumienia.
Konformizm chyba nie oznacza przejmowania się opinią otoczenia. Ja jestem konformistką ale to oznacza, że nie utrudniam sobie życia tam gdzie mogę je ułatwić. Mam swoje zdanie, często inne od zdania otoczenia, ale często milczę, bo po co się kłócić? Konformizm chyba jest po prostu cechą ludzi, którzy lubią swój święty spokój. Można iść pod prąd, ale po co od razu o tym krzyczeć?
Konformizm oznacza właśnie przejmowanie się opinią otoczenia, dostosowywanie się do innych ze strachu przed odrzuceniem, bądź by uzyskać jakieś korzyści. To, że milczysz, to właśnie oznacza że się tą opinią otoczenia na swój sposób przejmujesz. I o żadne krzyczenie mi nie chodzi, a jedynie o pozostawanie przy swoich zasadach/przekonaniach/poglądach, i działanie zgodnie z nimi... również publicznie.

Awatar użytkownika
Mantigua
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 23 kwietnia 2010, 01:04
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#219 Post autor: Mantigua » środa, 5 maja 2010, 00:55

bezimienny pisze:Konformizm oznacza właśnie przejmowanie się opinią otoczenia, dostosowywanie się do innych ze strachu przed odrzuceniem, bądź by uzyskać jakieś korzyści. To, że milczysz, to właśnie oznacza że się tą opinią otoczenia na swój sposób przejmujesz.
Litości, ten strach przed odrzuceniem, to już trochę przesada :wink: Opinię otoczenia mam w głębokim poważaniu, dlatego nie konfrontuję jej z moją. Nie mówię tu o dyskusji na forum, lecz o opinii na ważne życiowe tematy. A robię i tak to co chcę.
There is no pain, I am receding.
A distant ships smoke on the horizon.
I am only coming through in waves...
I have become comfortably numb...

5w4

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#220 Post autor: bezimienny » środa, 5 maja 2010, 01:06

Mantigua pisze:
bezimienny pisze:Konformizm oznacza właśnie przejmowanie się opinią otoczenia, dostosowywanie się do innych ze strachu przed odrzuceniem, bądź by uzyskać jakieś korzyści. To, że milczysz, to właśnie oznacza że się tą opinią otoczenia na swój sposób przejmujesz.
Litości, ten strach przed odrzuceniem, to już trochę przesada :wink:
Plosę baldzo : http://pl.wikipedia.org/wiki/Konformizm :)

ja-5w4
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 16 grudnia 2008, 18:06

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#221 Post autor: ja-5w4 » środa, 5 maja 2010, 16:24

Jako że coraz bardziej zaczynam się obawiać starokawalerstwa, to nastąpiły pewne korekty - aktualnie wystarczy już, że dziewczyna będzie normalna*, w miarę ładna, ciepła wobec mnie i potrafiąca docenić moje uczucia oraz wywoływać regularnie uśmiech na mojej twarzy.
Może trochę nie w temacie się wypowiadam z uwagi na mą płeć, ale zauważyłam, że coś z tym jest na rzeczy. Człowiek sobie najpierw myśli, że czeka na księcia / księżniczkę z bajki, apotem uświadamia sobie, że jest tylko biednym małym 5w4 i nie ma za dużego wyboru. To jest właśnie pierwszy krok do starości - przyjęcie, że 'może być ktokolwiek', już nie musi być tym ideałem...

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#222 Post autor: Grin_land » środa, 5 maja 2010, 16:55

bodzios pisze:Jako że coraz bardziej zaczynam się obawiać starokawalerstwa, to nastąpiły pewne korekty - aktualnie wystarczy już, że dziewczyna będzie normalna*, w miarę ładna, ciepła wobec mnie i potrafiąca docenić moje uczucia oraz wywoływać regularnie uśmiech na mojej twarzy.

PW, tylko poważne oferty. :P

* - To pozostawiam do własnej oceny.

Bodziooooo! Wybierz mnie, mnie!! XD

a na serio to porozglądaj się za jakąś 9 :P (mamy na forum nową- wstawiła zdjęcie to możesz sobie wyrobić opinie czy ładna, normalna na pewno- bo przecież 9w1 to przykład normalnosci)
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Kryzysowa_narzeczona
Posty: 302
Rejestracja: niedziela, 8 marca 2009, 13:39

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#223 Post autor: Kryzysowa_narzeczona » środa, 5 maja 2010, 21:34

ja-5w4 pisze: już nie musi być tym ideałem...
Ideały byłyby nudne.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#224 Post autor: Grin_land » środa, 5 maja 2010, 23:03

Kryzysowa_narzeczona pisze:
ja-5w4 pisze: już nie musi być tym ideałem...
Ideały byłyby nudne.
nie, jeśli przyjąć za definicję ideału "zbiór odpocwiednich zalet i wad", bo posiadanie właściwych wad jest kluczowe. Ja np bym nie wytrzymała z kimś, w kim nic nie byłoby nie na miejscu, nic niewłaściwego, żadnego pola do rozwoju tej osoby, żadnej specyficznej właściwości do przyzwyczajenia się czy pokochania.
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#225 Post autor: bezimienny » środa, 5 maja 2010, 23:27

A ja tam nie mam nic przeciwko ideałowi - ideałowi według mnie oczywiście :)

ODPOWIEDZ