Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#241 Post autor: co jest » poniedziałek, 24 maja 2010, 17:45

jestem ciekawa jak odbieracie 2, drodzy panowie!



Awatar użytkownika
bodzios
Posty: 695
Rejestracja: poniedziałek, 18 stycznia 2010, 23:06
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#242 Post autor: bodzios » wtorek, 25 maja 2010, 15:30

co jest pisze:jestem ciekawa jak odbieracie 2, drodzy panowie!
Niejednoznacznie.
Dwójki mają jednocześnie wiele z tego, czego szukam, uż. Nerthzim pisał o kompleksie Edypa, może trochę przesadził, ale ziarno prawdy w tym jest, bo mi także podobają się ciepłe, opiekuńcze, stałe w uczuciach kobiety, a Dwójki to archetyp matki, zdecydowanie najbardziej nastawiony na te uczucia typ (chociaż gdy jestem naprawdę zakochany, to włącza mi się Szóstkowe skrzydło i też wyjątkowo opiekuńczy bywam). Jednocześnie... jest tego zbyt wiele, Dwójka jest w stanie zamęczyć Piątkę, swoim zachowaniem zmusić ją do ucieczki. Oczywiście, nie każda, bo domyślam się, że są takie Dwójki, które są bardziej cierpliwe i mniej inwazyjne od przeciętnych, a te dwie cechy są najważniejsze w początkowym stadium znajomości, bo chyba właśnie Dwójka w najbardziej naturalny sposób przywołuje naszą podstawową obronę, czyli: "spadam stąd, póki mogę". Kolejna sprawa, chyba najważniejsza - Dwójka MUSI być zdrowa, Piątka zresztą też, bo w innym przypadku ta kombinacja to tykająca bomba, która prędzej czy później wybuchnie, wśród najbliższych mam jedną 2w1 i jej sytuacje kryzysowe, doły są dla mnie najpotworniejsze, najbardziej męczące. Zdrowie + cierpliwość, spotkanie się gdzieś w połowie drogi, pomiędzy tymi jakże różnymi światami i coś może z tego wyjść, w innym przypadku Piątka "odstrzeli" Dwójkę szybko, bo prawdopodobnie ona skończy taką relację. Wóz albo przewóz, tu stanów pośrednich nie będzie.
A jeśli już zacznie grać... To może być naprawdę fajny związek, szczególnie dla Piątki. :P Z osobą, której zależy, bywa z reguły dobrze, wygodnie, Dwójki raczej nie rzucają, nie zdradzają, do pewnych spraw poprowadzą Piątka za rękę, bo na uczuciach i ich okazywaniu znają się znacznie lepiej od nas. No i tu zaczynają się z kolei korzyści dla Dwójki - każde nasze przełamanie, mały kroczek do przodu jest dla Was chyba ważny, jest taką drobną nagrodą (tylko że 2 musi zrozumieć, że nam ciężko okazywać uczucia, więc nie będzie tego jakoś strasznie wiele, przynajmniej do czasu), bo potem może przyjść i ta główna, czyli całe Piątkowe serducho, a 5 traktuje tę najbliższą osobę zupełnie inaczej, niż pozostałe, no a w sercu mamy (a przynajmniej ja) miejsce tylko dla jednej osoby. Przy okazji możemy pomóc też Dwójce podchodzić do świata trochę mniej emocjonalnie, bardziej logicznie.

Podsumowując - kombinacja 2+5 może wyjść i wtedy będzie to dobry, bardzo mocny i stały związek (prawdopodobnie na całe życie), ale tu chyba najwięcej zależy od konkretnej Dwójki, bo zbyt wylewna, niezdrowa, niecierpliwa i nic z tego nie będzie. Kurcze, wychodzi na to, że Dwójka ma wszystko, ale ma tego zbyt wiele, stąd preferuję jakoś typy zbliżone, które też mają "to", ale aplikujące je w mniejszych dawkach. ;)
No UPS - no party. :(

Awatar użytkownika
Nehem
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 21:32
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#243 Post autor: Nehem » wtorek, 1 czerwca 2010, 02:12

heh... do tej pory negatywnie :P... 2 mnie nie rozumieją :< qq... samo zło :< ... ale przez ostatnie wydarzenia (śmierć bardzo bliskiej mi osoby z rodziny) + pozbycie się bólu ostatniego związku (który miał miejsce 4lata temu... pomijając ten krótkotrwały związek co miał miejsce ~1.5roku temu), podchodzę inaczej do ludzi, przez co straciłem dobrych znajomych na studiach :< , znalazłem innych :<:<... niestety nadal jestem na nie dla wielu typów ale dopuszczam wyjątki w każdym :P ... przez co napisałem temat w dwójkowej sekcji (może z jakiejś potrzeby wsparcia, a może bo wydało mi się głupio bo ciągle słyszę tylko od innych piątek że dwójki są be i chciałem usłyszeć co one o nas sądzą...)
...
z dwójkami zbyt dużego kontaktu nie mam, jest to usytuowane przez to że jednak mało znam dwójek w RL ... a te które znam to :/ sami wiecie... ale dwójka tu z forum "co jest" wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie... ale już wiem czemu :P... jeśli mam generalizować typami to powiem że 5 i 6 mnie interesują ale od każdej reguły są wyjątki :)
...nie rozumiem dwójek i ich nielogicznego podejścia do życia... nie rozumiem także czwórek i ich emocji do końca, za to rozumiem piątki i boleje nad tym że je rozumiem...

...5w4 @.@ INTj...

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#244 Post autor: co jest » środa, 2 czerwca 2010, 17:48

to mile panie nehem :D
co prawda to prawda 2 potrafia zamęczyć (ja przy tym też sie męcze, bo nie lubie byc na czyjejs głowie, a co najważniejsze WYŻALAĆ SIE!)

myslalam ze padnie tu może sformuowanie typu że jesteśmy ''głupiutkie'' albo jakies ''słodziutkie'' (a tego bym nie zniosła) i mialam tu juz przygotowaną ciętą riposte! :twisted:

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#245 Post autor: Snufkin » środa, 2 czerwca 2010, 19:42

.
Ostatnio zmieniony środa, 4 sierpnia 2010, 13:16 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

NoLeader
Posty: 783
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 01:50

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#246 Post autor: NoLeader » środa, 2 czerwca 2010, 21:50

Dwójki są słodziutkie i głupiutkie.

Melquiades
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 13 kwietnia 2010, 00:04

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#247 Post autor: Melquiades » czwartek, 3 czerwca 2010, 02:49

Lubić, to lubię znaczną większość kobiet :p O ile są inteligentne i robię z tej inteligencji użytek :wink: W ogóle prościej mi się dogadać z kobietami, niż z mężczyznami :wink:

A jeśli chodzi o to, jakie kobiety mnie pociągają... to już trochę inna bajka.
Najważniejszy absolutnie jest charakter i wnętrze. Bez dwóch zdań. Przede wszystkim kobieta musi być inteligentna, jak wyżej zresztą, zwyczajnie muszę mieć o czym z nią rozmawiać, a rozmowy muszą być interesujące :wink: Poza tym nie mam określonego typu - podobają mi się różne cechy w różnych zestawieniach, po prostu obraz ogólny musi mi pasować. Cenię sobie, jeśli kobieta jest nieco szalona, ma duże poczucie humoru, potrafi być ironiczna, ma dystans do siebie; powinna być rezolutna, miła, czuła i delikatna, ale nie przesadnie. Dobrze, aby miała w części pokrywające się z moimi zainteresowania oraz podobne priorytety.
Agua de Annique pisze:Your eyes, your shoes, it's hard to choose,
But the best thing about you is the way that you move.
Tak, jeśli chodzi o cechy fizyczne to przede wszystkim zwracam uwagę na zmysłowość i sposób poruszania się. Kocham się w pięknych oczach i jeśli dostrzegę w kobiecym oku błysk, to reszta ciała przestaje mnie obchodzić :wink: Nie mam zresztą tak naprawdę swojego typu - nie podobają mi się kobiety otyłe, ale jeśli kobieta wychodzi trochę (choć bez przesady) poza wygląd, który nazywamy "chudym" wcale mi to nie przeszkadza. Choć nie odstraszają mnie też szczególnie szkielety. Może być niska i drobniutka, albo potężniej zbudowana i wysoka - nie ma to dla mnie większego znaczenia. Nie lubię natomiast zbyt dużych biustów (zaznaczam - zbyt :wink:), wolę już jeśli kobieta ma malutki :wink: Hmm, najbardziej w sumie interesuje mnie zawsze twarz, jak już mówiłem oczy, ale poza tym ogólny jej wygląd, rysy... tak, to jest najważniejsze w wyglądzie, bez dwóch zdań. Kolor włosów także nie jest dla mnie zbyt ważny - podobało mi się i podoba sporo zarówno rudych, jaki i szatynek, brunetek oraz blondynek (choć zwykle jednak ciemnych) :wink: Co do makijażu - nie lubię zbyt mocnego, preferuję wygląd naturalny, a podkreślanie urody raczej pięknym strojem i dobrze dobraną biżuterią, niźli makijażem, ale jeśli jest ładnie wykonany i delikatny także mi nie przeszkadza.

Ale tak naprawdę nie "skreśliłbym" kobiety ze względu na specyfikę jej urody, odstraszyć mnie mogą tylko niektóre cechy charakteru no i brak inteligencji :wink:

Awatar użytkownika
Nehem
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 21:32
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#248 Post autor: Nehem » czwartek, 10 czerwca 2010, 20:45

@Snufkin heh fajne zdjęcia tych dwójek ale one te kotki zamęcza :< QQ... ja też tak chce :< xD...
@NoLeader czekasz na riposte :P ja też xD
@ Melquiades mamy podobny gust ale nie do końca xD... kilka rzeczy bym skreślił z innymi bym się zgodził a jeszcze inne dopisał :P
@Co jest
co prawda to prawda 2 potrafia zamęczyć (ja przy tym też sie męcze
...fakt... zdziwiony jestem, byłem pewny że wy na tym raczej odzyskujecie siłę a nie że się męczycie ... życie ciągle zaskakuje :P
...nie rozumiem dwójek i ich nielogicznego podejścia do życia... nie rozumiem także czwórek i ich emocji do końca, za to rozumiem piątki i boleje nad tym że je rozumiem...

...5w4 @.@ INTj...

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#249 Post autor: co jest » piątek, 11 czerwca 2010, 15:47

może jestem jakimś wyjątkiem,ale to naprawde nie jest miłe gdy wiesz, że ktoś ma cie dość;d /z resztą nie zmieniam tematu.

bezimienny
Posty: 159
Rejestracja: środa, 14 kwietnia 2010, 20:23
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#250 Post autor: bezimienny » piątek, 11 czerwca 2010, 15:56

co jest pisze:może jestem jakimś wyjątkiem,ale to naprawde nie jest miłe gdy wiesz, że ktoś ma cie dość;d /z resztą nie zmieniam tematu.
A gdzie riposta :p?

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#251 Post autor: co jest » piątek, 11 czerwca 2010, 20:56

oj nie ma :D
to okrutne tak myśleć !! ffffffffffuuuuuuuuuuu

Awatar użytkownika
Nehem
Posty: 81
Rejestracja: piątek, 27 kwietnia 2007, 21:32
Enneatyp: Obserwator

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#252 Post autor: Nehem » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 05:01

ja też czekam na ripostę na to:
NoLeader pisze:Dwójki są słodziutkie i głupiutkie.
...nie rozumiem dwójek i ich nielogicznego podejścia do życia... nie rozumiem także czwórek i ich emocji do końca, za to rozumiem piątki i boleje nad tym że je rozumiem...

...5w4 @.@ INTj...

Awatar użytkownika
co jest
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 7 lutego 2010, 13:49

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#253 Post autor: co jest » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 16:39

przecierz to kłamstwoooo!!!!!!!!!!


a tak poważnie to powyższe , to coś słodziutkie i głupiutkie kojarzą mi sie z jakimiś białymi kozaczkami, złotym paskiem, srebrna torebką i niekiepskim tynkiem na twarzy :l a przeciesz to niemiłe wygladac TAK i nie wydaje mi się zeby cos takiego mogło byc w 2 (yyyyyy)
MI akurat wszyscy dawcy kojarza sie z czymś małym, męczącym, i NATURALNYM z dużymi oczami
(ale to tylko moje spekulacje,nie narzucam nic nikomu,także no....) żadnej riposty ale chulira jasna- FFUUUU!
może jakas 2 sie wypowie na ten temat, coo?;d

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#254 Post autor: Tanpopo » poniedziałek, 14 czerwca 2010, 19:47

Melquiades pisze:Kocham się w pięknych oczach i jeśli dostrzegę w kobiecym oku błysk, to reszta ciała przestaje mnie obchodzić
Czy piękne to nie wiem - ale za to z błyskiem.

Melquiades, znajdzie się parę podobieństw co do oczekiwań - moje również są mało precyzyjne, chociaż wydają się oczywiste. Znalazłabym może ze trzy ogólnikowe kryteria, które za każdym razem realizują się w zupełnie różnych od siebie osobach. (;
Cenię sobie, jeśli kobieta jest nieco szalona, ma duże poczucie humoru, potrafi być ironiczna, ma dystans do siebie; powinna być rezolutna, miła, czuła i delikatna, ale nie przesadnie. Dobrze, aby miała w części pokrywające się z moimi zainteresowania oraz podobne priorytety.
Cenię, kiedy mężczyzna... :lol:

Awatar użytkownika
Mokona
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 20:47
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie do Panów 5 - jakie kobiety lubicie?

#255 Post autor: Mokona » piątek, 2 lipca 2010, 13:00

Nie wiem czy kombinacja 2 + 5 mogłaby wyjść, jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić :? Mam bliską przyjaciółkę 2, dogadujemy się świetnie i w sumie nie widzę, żeby jakoś nadopiekuńczo traktowała swojego chłopaka, ale on nie jest Piątką. Choć w sumie też ona się czasem czepia, że czemu on nie chce gadać, skoro z kolei ona ma mu tyyyle do opowiedzenia! Ale wydaje mi się że to nie konflikt natury osobowościowej, a bardziej damsko-męskiej 8)

Wracając do głównego tematu: Szanowni Panowie! Ci, którzy tak pięknie opiewacie zalety kobiece tu na forum! Dlaczego tak ciężko Was spotkać w prawdziwym życiu? :wink:

W sumie zawsze ciekawiło mnie, jakiej dziewczyny szukają faceci Piątki. Znałam tylko jednego Piątka, ale nigdy nie byliśmy jakoś blisko ani między nami nic nie było, więc nie poznałam zbytnio zakamarków jego duszy czy jego upodobań. Ale zawsze żyłam w przekonaniu, że Piątka ciężko jest poderwać, bo taki Piątek to albo nie jest zainteresowany, albo zamyka się w sobie, albo nie zrobi pierwszego kroku i ogólnie utrudnia sytuację. Cieszę się widząc, że chyba jednak tak źle to nie jest :wink:

Btw Piątkowe piwo w Poznaniu: pisałabym się, ale do 9 lipca lub od początku września, na wakacje wracam na swoje zadupie :wink:
INTP/J, 5w4

Człowiek rodzi się i umiera egoistą, tylko w międzyczasie musi udawać, że jest inaczej.

ODPOWIEDZ