Manipulowanie innymi

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#46 Post autor: Miltado » czwartek, 24 lipca 2008, 22:59

Jest 6 miliardów ludzi na świecie, a ty piszesz że teoretycznie 1 miliard zachowuje się w ten sam, identyczny sposób. Każdy człowiek jest inny, mogą nas łączyć ambicje, cele, poglądy, ale indywidualne doświadczenia i przeżycia wpływające na rozwój i działania jednostki społecznej są unikatowe, dlaczego nie widzi się chorych 1,2,4,5,6,7,8,9 ? Nie każda 3 odpycha od siebie ludzi, bo da się łatwo zauważyć, że zjednując sobie ludzi, rozszerza się swoje kontakty, wpływy a przez to władzę. Czy 3 to zamknięty w sobie kujon? raczej gwiazda, centrum towarzyskie. Zapominasz stanowczo o plusach tego typu. 3 gdy opanowała jakaś umiejętność dzieli się nią z innymi, staje się wręcz mentorem, jak widnieje w opisach 3. Prawdziwa 3 jednoczy sobie ludzi, bo wie że gdzie 2 się bije tam 3 korzysta. Naszego typu na pewno nie nazwałbym ślepo patrzącymi idealistami zajmującymi się promowaniem panujących w społeczeństwie wzorów, od tego są 1.


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#47 Post autor: MartiniB » czwartek, 24 lipca 2008, 23:01

Łukasz:) pisze:Amigo,nie rozumiemy się.Trzy nie wchodzi w skóre żadnego z typów.3 odgrywa rolę i są to role społeczne.3 robią nie to co chcą.Robią to co jest najbardziej społecznie uznane.Gra o akceptacje.I tak rozpoznajesz 3.Zdobywcy żerują na stereotypach społecznych.Jesli stereotypowy nauczyciel ma jakiś zbiór cech,każde 3 nauczyciel chce go wykształcić,jeżeli streotypowy mężczyzna ma jakiś zbiór cech <kiedys np.modni zarosnieci twardzieele> to trzy natychmiast ruszy by te cechy wykształcać.Tu rozpoznasz 3-to twór społeczny.
To Ty nie rozumiesz mnie. I to Ty masz mylne pojęcie o tym jak wygląda zdrowa 3.

Mówisz o grze o akceptacje. JAKBY ta gra skuteczna nie była, będzie to cecha chorobliwych stanów zdrowia typu 3. Która to pozwala na ich rozpoznanie.

O zdrowiu 3 nie decyduje to jak mocno jej sie maska na twarzy trzyma, ale to iż jest jej pozbawiona. Wiem, że to nieprawdopodobne, ale może lektura naszych stanów zdrowia troche rozjaśni temat. W tym tkwi problem. O ile każdy typ posiada wady i zalety, to w przypadku 3 z naszych wad zrobiliście coś co jest jedyną rzeczą, którą posiadamy :) Dzieje się tak dlatego, iż zdrowe Trójki są często mylone z jedynkami, ósemkami, a nawet piątkami, gdyż łączą naturalne zdolności tych typów. Wady posiadają natomiast bardzo specyficzne i jedyne w swoim rodzaju :)

P.S. Jako 3w4, nie jesteś wiarygodny w roli wykrywacza innych "przedstawicieli gatunku". Dlaczego?? Bo jesteś w tym nienaturalnie dobry :) Każda Trójka wyczuje drugą na kilometr, co nie oznacza iż inni ludzie są równie spostrzegawczy :)

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#48 Post autor: Łukasz:) » czwartek, 24 lipca 2008, 23:29

Mówisz o grze o akceptacje. JAKBY ta gra skuteczna nie była, będzie to cecha chorobliwych stanów zdrowia typu 3. Która to pozwala na ich rozpoznanie.
Musisz coś zrozumieć.gra o akceptacje to motor działąnia 2,3,4.Nie pozbędą się tego.Mogą to jedynie dobrze ukierunkować.
O zdrowiu 3 nie decyduje to jak mocno jej sie maska na twarzy trzyma, ale to iż jest jej pozbawiona
Popatrzmy co powie o tym enneagam.pl:
Dla trójki najważniejsze są jej osiągnięcia i to w jaki sposób ją postrzegają inni.
Dal trójki wizerunek zawsze będzie podtawa.Każdy typ ma swój fundament to odróznia go od innych.
ile każdy typ posiada wady i zalety, to w przypadku 3 z naszych wad zrobiliście coś co jest jedyną rzeczą, którą posiadamy Smile
Zrobiliście?kto zrobił?Raczej same 3 takie siebie kreują-popatrz na ten temat.Wiekszość 3 piszą o sobie że manipulują ludźmi i lubią ich wykorzystywac<doceniam szczerość ich wyznań>.Ale skoro same 3 mówia o sobie że są manipulanckie i nieszczere to samo sobie robią taką opinie<często słuszna-bądźmy obiektywni>.A przyznasz żę 3 lubia mówić o sobie jak o
-zimnych ludziach sukcesu
-twardzielach zdobywajacych wladze
-maszynach nastawionych na działanie
to nie budzi sympatii.


Jest 6 miliardów ludzi na świecie, a ty piszesz że teoretycznie 1 miliard zachowuje się w ten sam, identyczny sposób
Ennagram troche to zakłąda.6 miliardó ludzi dzieli na 9 typów o podobnych marzeniach,ideałach,przekonaniach.Oczywiscie zę kazdy jest indywidulnością lae nikt nie ucieka klasyfikacji.
Naszego typu na pewno nie nazwałbym ślepo patrzącymi idealistami zajmującymi się promowaniem panujących w społeczeństwie wzorów, od tego są 1
Oczywiscie że nie.Moralnosć to nie silna strona 3.Ale sam przeczytaj to co piszesz.Twoje wyobrażnie 3-gwiazda,skuteczny człowiek brylujący w towarzystwie.Czy to nie ideał naszego społeczeństwa?Sam udowodniasz to co mówię.Gdybyś żył w śedniowieczu<;D i pisał ze mną na forum>to pewnie bys mi mówił że trzy to najlepsi rycerze w złotych zbrojach.
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#49 Post autor: MartiniB » piątek, 25 lipca 2008, 00:11

Łukasz:) pisze:Zrobiliście?kto zrobił?Raczej same 3 takie siebie kreują-popatrz na ten temat.Wiekszość 3 piszą o sobie że manipulują ludźmi i lubią ich wykorzystywac<doceniam szczerość ich wyznań>.
To raczej cecha ludzi niepewnych siebie, nieco zagubionych w realiach naszego świata, którzy dostali od życia po dupie więc szukaja pociechy w enneagramie, oraz "odegrania się" poprzez forumowy wizerunek. Większość z nich nawet nie jest trójkami, a wybrali ten typ tylko dlatego, iż kontrastuje z ich własnym życem. Chcą się podbudować pozując na "niedobrych chłopców i dziewczynki", robią coś co dla prawdziwej Trójki byłoby nie do pomyślenia :)

Zresztą już kiedyś pisałem (chyba nawet w tym temacie) co myśle o takich złodziejaszkach szpanujących wytrychami.

Nie powinieneś bazować swojej opinii o danym typie na tym jak ludzie SAMI opisują swoją osobowość, bo zawsze pokazują w takich sytuacjach światu to co chcą pokazać (I NIE jest to cecha, na którą 3 maja monopol musze Cie zmartwic), co więcej poprzez forum gorzej to zweryfikowac niz przez real, przez co czują się "bezpieczniejsi" :)

A już napewno nie wierzyć bezgranicznie w to, jakie cyferki wstawiają sobie do podpisu.

Coś jednak szwankuje ten Twój "rentgen", że dajesz się łapać na takie zagrywki :)

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#50 Post autor: Łukasz:) » piątek, 25 lipca 2008, 00:47

Nie powinieneś bazować swojej opinii o danym typie na tym jak ludzie SAMI opisują swoją osobowość, bo zawsze pokazują w takich sytuacjach światu to co chcą pokazać (I NIE jest to cecha, na którą 3 maja monopol musze Cie zmartwic), co więcej poprzez forum gorzej to zweryfikowac niz przez real, przez co czują się "bezpieczniejsi"
Ja na tym nie bazyje.Zasugerowałes zę są ludzie którzy nie lubią 3 i ich atakauja,a ja wyjaśniłem ci dlaczego tak jest.
Zresztą już kiedyś pisałem (chyba nawet w tym temacie) co myśle o takich złodziejaszkach szpanujących wytrychami.
tu jesteśmy anonimowi-wytrych pozstanie tajemnicą.
To raczej cecha ludzi niepewnych siebie, nieco zagubionych w realiach naszego świata, którzy dostali od życia po dupie więc szukaja pociechy w enneagramie, oraz "odegrania się" poprzez forumowy wizerunek. Większość z nich nawet nie jest trójkami, a wybrali ten typ tylko dlatego, iż kontrastuje z ich własnym życem. Chcą się podbudować pozując na "niedobrych chłopców i dziewczynki", robią coś co dla prawdziwej Trójki byłoby nie do pomyślenia
Myśle że jednak są trójkami i jak mówisz dostali po dupie i chcą zagrac "niegrzecznych".Tak juz jest z typami-8 bedzie grac twardych,5 mądrych typ ktory chce grac Wielkiego Szu to 3.


Nie powinieneś bazować swojej opinii o danym typie na tym jak ludzie SAMI opisują swoją osobowość, bo zawsze pokazują w takich sytuacjach światu to co chcą pokazać
Nic bardziej mylnego.Jesli garbaty paskuda powie mi swoją opinie "Jestem piękny"moge wyciągnąc wniosek że to narcyz o nierealistycznym obrazie siebie.
I NIE jest to cecha, na którą 3 maja monopol musze Cie zmartwic)
Nie wiem co miało mnie zmartwic,nie jestem antytrójkowy.
A już na pewno nie wierzyć bezgranicznie w to, jakie cyferki wstawiają sobie do podpisu.
Fakt ale czy uwazasz że jeś;i ktoś odstaje od mojego wyobrazenia na temat 3 to na pewno nie jest 3<zauważ że ty cos takiego robisz-masz wyobrażenie tego jakie są"prawdziwe"trójki,a kto nie pasuje do tegowyobrażenia nie jest 3>ludzie są rózni.Nawet z tym samym typem.
Coś jednak szwankuje ten Twój "rentgen", że dajesz się łapać na takie zagrywki
NIe pomyliłem się.Chyba.
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

ODPOWIEDZ