Piątki a prawdomówność

Wiadomość
Autor
OtherTruth
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 19:01

Piątki a prawdomówność

#1 Post autor: OtherTruth » środa, 30 maja 2007, 13:56

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2010, 23:09 przez OtherTruth, łącznie zmieniany 1 raz.


Odrywam się od przeszłości.
Jeżeli chcesz-próbuj szczęścia i napisz do mnie.

Awatar użytkownika
Romulus
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek, 22 stycznia 2007, 21:56
Lokalizacja: Wielkopolska

#2 Post autor: Romulus » środa, 30 maja 2007, 15:28

Kiedy chodziłem do podstawówki nigdy nie skłamałem.
Później czyli w czasach gimnazjum-liceum, nauczyłem się "nie mówić całej prawdy", ale tylko w sprawach moich ocen moim rodzicielom. Bo bardzo się denerwowali każdym potknięciem.
W relacjach z "kolegami" nie przypominam sobie bym kłamał (no chyba że byłem do tego zmuszony, nie chcąc łamać jakiegoś przyrzeczenia).
Diś....
W relacjach ze znajomymi: zdarza mi się podkoloryzować jakieś historie by były ciekawsze. Choć kilka kłamstewek mi się tez zdarzyło (tak na odpieprz się, jak nie chciało mi sie z kimś gadać).

Generalnie nie kłamie. Zwłaszcza jeżeli jest to ktoś mi bliski, prawda i tak wyjdzie na jaw, a im dłużej zwlekamy tym konsekwencje będą poważniejsze.

Choć prawdę mówiąc kłamać umiem, i to prosto w oczy. Podobnie jak udawać różne nastroje. Ale tylko jeżeli jestem do tego zmuszony/przekonany że tak trzeba, robie to dobrze.
5w4, Pan "niepoważny" :P Całkiem poważnie ;)
Jestem tylko gwiezdnym pyłem.

Kap kap, to kapie ja... prosto na chodnik. O, wdepnąłeś we mnie. Czerwień na twojej podeszwie da się usunąć. Ale czerwień na sumieniu, będziesz nosił do końca swych dni...

Awatar użytkownika
papuzka
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 25 maja 2007, 20:56
Kontakt:

#3 Post autor: papuzka » środa, 30 maja 2007, 18:21

Umiem kłamać nawet patrząc komuś prosto w oczy, ale robię to tylko wtedy gdy muszę.
5w4
Nigdy nie zniszczysz tego, co było... Prędzej to co było zniszczy ciebie.

Awatar użytkownika
paranoidandroid
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 27 maja 2007, 16:20

#4 Post autor: paranoidandroid » środa, 30 maja 2007, 18:29

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 24 stycznia 2008, 19:57 przez paranoidandroid, łącznie zmieniany 1 raz.

OtherTruth
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2007, 19:01

#5 Post autor: OtherTruth » środa, 30 maja 2007, 18:34

...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 września 2010, 23:11 przez OtherTruth, łącznie zmieniany 1 raz.
Odrywam się od przeszłości.
Jeżeli chcesz-próbuj szczęścia i napisz do mnie.

Awatar użytkownika
Avis
Posty: 105
Rejestracja: czwartek, 15 lutego 2007, 10:22
Kontakt:

#6 Post autor: Avis » środa, 30 maja 2007, 18:53

Jeżeli odpowiedź "W porządku" na pytanie typu "Co u Ciebie?", gdy jest to niezgodne ze stanem faktycznym, traktować jako kłamstwo, to zdarza mi się relatywnie często. Nie mam sztywnego kręgosłupa moralnego i działam wedle własnego uznania, nie chcąc się ograniczać. W związku z tym kłamię wówczas, gdy uznam to za właściwe, co nie oznacza, że "poważne" mijanie się z prawdą zdarza mi się szczególnie często.
5w4, ISTj

on

Awatar użytkownika
Lex
Posty: 248
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 19:38

#7 Post autor: Lex » środa, 30 maja 2007, 20:09

Avis pisze:Jeżeli odpowiedź "W porządku" na pytanie typu "Co u Ciebie?", gdy jest to niezgodne ze stanem faktycznym, traktować jako kłamstwo, to zdarza mi się relatywnie często.
Jeśli bierzemy to pod uwagę, to mi też :P

A poza tym nie kłamię. Nie lubię, nie umiełbym się pogodzić z tym, że kogoś okłamałem, po prostu nie umiałbym.
Ale nie zawsze mówię całą prawdę, tylko, że to coś innego. Po prostu czasem wolę zamilczeć - jeśli wiem, że nie potrafiłbym powiedzieć prawdy.
No chyba, że ktoś usilnie pyta np. "Co ci jest?" to potrafię zebrać się w sobie i przekonać go całą swoją postawą, że nic. Choć to jest często kłamstwo.
Obrazek
5w4

Awatar użytkownika
Regis
Posty: 81
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 14:31

#8 Post autor: Regis » środa, 30 maja 2007, 21:08

"Chciałbym, ale dziś nie możesz do mnie przyjść, bo musze gdzieś jechać."
"Świetnie się bawiłem."
:roll:
Za nami i przed nami noc
W pałacach, bramach i na zakrętach

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#9 Post autor: tzlm » środa, 30 maja 2007, 22:48

Prawie zawsze kłamię.

Awatar użytkownika
Armand
Posty: 185
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 22:48
Lokalizacja: Kraków

#10 Post autor: Armand » środa, 30 maja 2007, 23:04

papuzka pisze:Umiem kłamać nawet patrząc komuś prosto w oczy, ale robię to tylko wtedy gdy muszę.
To tak, jak ja.
Muszę się spotkać z przymusem, bądź kiedy naprawdę opłaca mi się skłamać (i nie jest to obciążone zbytnim ryzykiem - nie lubię wpadek), lub naprawdę nie opłaca być szczerym. Ale generalnie rzadko.
5w4/INTP/ sp/sx/so

Awatar użytkownika
Ertai
Posty: 274
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 22:02
Kontakt:

#11 Post autor: Ertai » środa, 30 maja 2007, 23:07

Wygląda na to, że piątki "kłamią kiedy muszą". Ciekawe jak wiele w tym prawdy a ile przymusu ;)
8 w 9
Ertai pisze:Chcą mnie zmusić do monogami =[

Awatar użytkownika
Kimondo
Posty: 1599
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 17:21
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Spaghettiland
Kontakt:

#12 Post autor: Kimondo » czwartek, 31 maja 2007, 16:18

Kłamię tylko wtedy gdy lepiej jest powiedzieć kłamstwo niż prawdę.
Zdaje się, że rzadko mi się to zdarza bo rzadko cos mowię:)
Ani sukces, ani porażka nie są czymś, czego można doświadczyć z dnia na dzień. Porażkę powodują drobne decyzje, które
podejmujemy w ciągu długiego czasu: nie kończymy spraw, nie przystępujemy do działania, zbyt łatwo się poddajemy...
9w5 i INTJ

Awatar użytkownika
GOTTI
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek, 4 czerwca 2007, 00:15
Lokalizacja: Rozgłośni toruńskiej

#13 Post autor: GOTTI » poniedziałek, 4 czerwca 2007, 00:42

Ja jestem troche dziwny w tej kwesti.
Od dzieciństwa nie kłamie, zawsze wierzyłem rówieśnikom. Choć po latach nie dowierzam jaki byłem łatwowiermy :lol:
Co dziwne, nie kłamie, ale jestem wyśmienitym kłamcą. Zawsze żartuje sobie z innych przez kłamanie że coś się stało :D
Potrafie kłamać patrząc się prosto w oczy, wymyślać realistyczne historyjki na poparcie kłamstwa.
Pomimo to nie kłamie (nie potrafie) w wprawach ważnych. Nie wiem dlaczego, ale tak już mam :///
------------->5w6 90%<-------------
Obrazek

MMK667
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 23:01

#14 Post autor: MMK667 » poniedziałek, 4 czerwca 2007, 22:48

Mowie innym dokladnie to co maja uslyszec.

Awatar użytkownika
Orest Reinn
Posty: 190
Rejestracja: czwartek, 10 maja 2007, 16:30

#15 Post autor: Orest Reinn » wtorek, 5 czerwca 2007, 07:50

Ludzie nie potrafią znieść prawdy to trzeba kłamać :)

Zastanawia mnie, czy piątki w ogóle potrafią kłamać. Skoro mają blokadę przed normalnym mówieniem, to co dopiero, gdy jest konieczność zmyślania?

ODPOWIEDZ